Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 08:50

Lázár János öt orvos fizetését tenné zsebre!  

1 millió 291 ezer 290 forint, ennyit keresnek majd jövőre Lázár János, a Fidesz, Harrach Péter, a KDNP, Mesterházy Attila, az MSZP, Vona Gábor, a Jobbik, valamint Schiffer András, az LMP frakcióvezetői.



Összehasonlításképpen: felmérések szerint a magyarországi szakorvosok bruttó fizetése havonta megközelítően 240 ezer forint körül alakul. Vagyis a parlamenti frakcióvezetők 5 szakorvos fizetését tennék zsebre úgy, hogy semmiféle kötelezettségük nem lenne arra nézve, mennyi időt kell az Országgyűlésben végzett munkával tölteniük.



Lázár János hangsúlyozta:

Nagy erkölcsi dilemma, hogy a mai szociális viszonyok között egy bérrendezés aktuális lehet-e egyáltalán, ugyanakkor a mai válságos helyzetben nem lehetőség, hanem kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést.



Most sem szűkölködnek a képviselők:

… fix összegű, havi 115 950 forint lakhatási támogatás is jár a képviselőknek.



További kedélyromboló részletek:

link



Nem is tudom, mit mondjak!

Találok szavakat, de nem tudom, nem lenne-e túlzottan méltánytalan az anyjukra nézve.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2011. 12. 10. 22:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#40
Világos!
És ehhez aszisztáltak (-nak) a mi 1.3milliósaink.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:09
Törölt hozzászólás
#39
ujonc 2011. 12. 10. 22:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#38
"követni kéne a példájukat, havi nettó 200 000 ezer alatt nem kéne senkinek sem dolgoznia"

Ezel egyet tudok érteni!

Én most napi 10-est nyomok le, szombaton 8-at.
Reggeli 7-óra elött, 12-től 12.30-ig ebédidő (nem számít bele a munkaidőbe). A túlórára nem rakődik pótlék, se hétköznap, se hétvégén (és kötelező).
Tehát én kezdetben beérném a 40-órás munkahéttel és a túlmunka utáni pótlékokkal is. A teljes bejelentett fizuról már nem is beszélek! :-)
És még annyit az előzőekhez, hogy 80%-ban külföldre dolgozunk (németeknek).
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:01
Törölt hozzászólás
#37
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 22:00
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#36
Akkor mégis csak arról van szó, hogy van kint egy óriási termelő szektor, ami ezerszer hatékonyabb, mint a magyar, amit pénzbeli motivációval tartanak fent?!
Mármint pénzzel motiválják a hatékonyságot?

És az ott megtermelt, jelentősen több jövedelmet osztják szét hatékonyabban a többi, szolgáltató és kormányzati szektor között?! Pl.: orvosok.

Tehát, ha egy magyar munkás annyit keresne, mint egy német munkás, ugyan avval a munkával több értéket termelne, mint most. Így látva a magyar munkavállalók hatékonyságát, több beruházást eszközölnének a hazai termelő szektorba?!
Következésképpen, mivel egyre kisebb a reálkeresetünk, egyre kevésbé termelünk hatékonyan, így egyre kevesebb beruházás jön Magyarországra.
Lecsupaszítva: magasabb reálbér = több hozzáadott érték.

ujonc 2011. 12. 10. 21:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#35
Aha!
Gondolom ezért nem emelkedett a nyugdíjkorhatáruk.
Szerintem itt senki nem irigykedett rájuk, inkább azon megérdemlik-e!
Ha rajtam múlna kipaterolnám őket az országból, vagy azokkal tartatnám el őket akik nem így gondolják!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 21:51
Törölt hozzászólás
#34
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 21:43
Törölt hozzászólás
#33
ujonc 2011. 12. 10. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#32
Majd megpróbálom ezzel vígasztalni magam, amikor hajnalban zötykölődöm a buszon a melóhely felé!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 21:35
Törölt hozzászólás
#31
Phylaxa 2011. 12. 10. 20:37
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#30
"Nem is tudom, mit mondjak!
Találok szavakat, de nem tudom, nem lenne-e túlzottan méltánytalan az anyjukra nézve."

Én viszont igen. Egyrészt az orvosoknak minden betegükkel szemben felelősségük van. A politikusoknak senkivel szemben sincs és ők döntik el a saját és az orvosok fizetését is, ami ugyanabból az adóból jön. Kivétel azok az orvosok akik semmiféle állami pénzt nem kapnak.Ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 20:27
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
"Én is dolgoztam Londonban építőiparban és azt láttam míg én napi 20000 forintért kiköptem a belem ,addig az angol kőműves egy hét alatt csinált meg egy kétnapos munkát"

Én soha nem dolgoztam magyar céggel, közvetlenül a német cégekkel álltam szerződésbe. Soha nem észleltem ilyen különbséget.
Viszont a németek is főleg abból élnek hogy megteremtik a munkalehetőséget, de azt profi módon, a munkát pedig csinálják meg a vendégmunkások.
Gondolom ha itt ugyanannyi munkáért megkaptad volna azt a pénzt amit kint, akkor Te is inkább itt maradtál volna.

Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 20:20
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
"biztos így van,de akkor itthon egy német multi miért nem tudja mennyi pénzt kell adni egy munkásnak"

Alkalmazkodik a magyar körülményekhez.

"Tudod ezek a népségek nem a jó munkából élnek ,hanem a jó dolgoztatásból"

Ugyanez van a németeknél is. Ott is leginkább a vendégmunkások dolgoznak
De minden országba kellene valaki aki termel. 40K fizetésért nem igazán lesz termelés.

ujonc 2011. 12. 10. 20:14
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Nagyon is jól tudja, csak alkalmazkodik a hazai viszonyokhoz!
Miért is fizetne többet, ha kevesebbért is elvállalják itthon?
ujonc 2011. 12. 10. 20:12
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
"Ugyanaz a melós ilyen körülmények között képes 2x 3x annyit termelni mint itt."

Na, akkor ezt a Lázár gyereket csak el kellene küldeni a sógorokhoz. Aztán lehet, hogy mind a ketten jól járnánk, de az egyikünk biztosan! :-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 19:02
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
biztos így van,de akkor itthon egy német multi miért nem tudja mennyi pénzt kell adni egy munkásnak?Én is dolgoztam Londonban építőiparban és azt láttam míg én napi 20000 forintért kiköptem a belem ,addig az angol kőműves egy hét alatt csinált meg egy kétnapos munkát ,egész nap puboztak munkaidőben és 80000 forintot kerestek naponta!
Tudod ezek a népségek nem a jó munkából élnek ,hanem a jó dolgoztatásból!Ha a kapitalistáknak vissza kellene adniuk amit a háborúk alatt elvettek országoktól ,akkor megnézném!Tisztelet a kevés kivételnek!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 16:09
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Én az osztrák viszonyokat nem ismerem, de nagyon sokáig dolgoztam a németeknél.
a legfőbb éltérést abban látom hogy a németek rájöttek hogy termelni kell. Van egy réteg akinek az a feladata hogy biztosítsa a munkavégzés feltételeit. Sajnos nálunk nincs ilyen. Egy példa hogy megértsd mire gondolok.
Török vendégmunkás 1 hónapra kapott előszerződést és a bank nem akart bankszámlát nyitni.
A német középvezetőnek lett kiadva hogy intézze el az első munkanap végére.
DE ugyanennek a középvezetőnek a feladat az is hogy megmutassa a melósnak hogy lehet azt a munkát 2 perccel gyorsabban megcsinálni. A melósnak pedig utána meg kell tudni csinálni. Ugyanaz a melós ilyen körülmények között képes 2x 3x annyit termelni mint itt.
Ezért van az hogy a magyar munkás itt nem tud termelni, kimegy külföldre és ott lényegesen hatékonyabban, lényegesen több pénzért tud dolgozni.
És természetesen lényegesen olcsóbban termelnek.
Nálunk egy középvezető ül a számítógépe előtt és köszöni szépen jól elvan. A melós pedig oldja meg a feladatot.
pampa 2011. 12. 10. 15:41
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Valószínűleg a szolgáltatás az. Ez arányaiban mennyi, azt csak ők tudják. Idehaza is erre kellene odafigyelni. Nekünk nincsenek hegyeink, de van ami csak itt található. Termálvíz, Balaton, Tisza-tó,vadász, horgász turizmus. Falusi turizmus, (puszta,pálinka, borvidékek,)
Népzene, néptánc. Speciális hazai ételek, szürke marha, mangalica, racka juh, liba máj. stb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 15:23
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
A kérdést nem provokációnak szántam.

Tényleg érdekelne, hogy valójában minek kellene itthon változnia.

A termelékenységünkkel van a baj, vagy az állami újraelosztással, az óriási munkanélküliséggel, vagy a tömeges alulképzettséggel.

Ausztriában, melyik az a terület, ami ennyivel nagyobb értéket képes létrehozni? Miféle iparra épít Ausztria? Vagy van valamilyen nyersanyaga? Vagy szolgáltatásokból él?
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 15:17
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Ez számomra egy nagyon izgalmas kérdés.

Még mindig nem értem, hogy is van ez a teljesítmény, meg hozzáadott érték.
Hogy lehet az, hogy ugyan az a magyar kőműves Ausztriában 3X annyit keres, mint itthon.
Hogy ugyan az az orvos 6X annyit kap, mint idehaza. Odakint 3X, ill. 6X több hozzáadott értéket képes nyújtani.

Tehát az osztrák munkaerő, aki azelőtt magyar volt ennyivel több értéket hozna létre Ausztriában?

Vagy arról van szó, hogy a magyar állam ennyivel több jövedelmet szív el a munkaerőpiacból?

Topik gazda

sharks
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek