Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 08:50

Lázár János öt orvos fizetését tenné zsebre!  

1 millió 291 ezer 290 forint, ennyit keresnek majd jövőre Lázár János, a Fidesz, Harrach Péter, a KDNP, Mesterházy Attila, az MSZP, Vona Gábor, a Jobbik, valamint Schiffer András, az LMP frakcióvezetői.



Összehasonlításképpen: felmérések szerint a magyarországi szakorvosok bruttó fizetése havonta megközelítően 240 ezer forint körül alakul. Vagyis a parlamenti frakcióvezetők 5 szakorvos fizetését tennék zsebre úgy, hogy semmiféle kötelezettségük nem lenne arra nézve, mennyi időt kell az Országgyűlésben végzett munkával tölteniük.



Lázár János hangsúlyozta:

Nagy erkölcsi dilemma, hogy a mai szociális viszonyok között egy bérrendezés aktuális lehet-e egyáltalán, ugyanakkor a mai válságos helyzetben nem lehetőség, hanem kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést.



Most sem szűkölködnek a képviselők:

… fix összegű, havi 115 950 forint lakhatási támogatás is jár a képviselőknek.



További kedélyromboló részletek:

link



Nem is tudom, mit mondjak!

Találok szavakat, de nem tudom, nem lenne-e túlzottan méltánytalan az anyjukra nézve.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 08:56
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
"Lázár János hangsúlyozta:
Nagy erkölcsi dilemma, hogy a mai szociális viszonyok között egy bérrendezés aktuális lehet-e egyáltalán, ugyanakkor a mai válságos helyzetben nem lehetőség, hanem kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést."

Pillanatok alatt túltette magát az erkölcsi dilemmán.
Szégyellem, hogy egy ilyen banda által vezetett országban élek. Hogy is mondta nagyapám ? Fejétől bűzlik a hal.
Ennek már a lába is bűzlik.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
kevesen vannak, akik olyan sokat tettek a FIDESZ 2014-es bukásáért, mint Lázár...
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:20
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Mondjuk az már az orvosok hibája ,hogy ennyit keresnek ,az meg a mi bajunk, hogy a politikusok meg nem 1,291,290 ft-ot!
Nem köteles az életben senki semmit eltűrni semennyiért !
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:23
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Egyébként is megmondta O.Viki,hogy akinek nem tetszik az mehet,nekik tetszik ők nem is akarnak menni!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:27
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Ebben igazad van!
Nemsokára meg is tapasztalhatjuk, mikor 3000 orvos itt hagyja az országot egy jobb élet reményében.
Természetesen, nekünk, a még itt maradóknak sem muszáj eltűrniük. Ahogy egykori bölcs vezérünk, Gyurcsány Ferenc is megmondta:
„Akinek nem tetszik, el lehet menni!”

Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:28
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Hehe!
Én Fecónak tulajdonítom ezt bölcsességet.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:30
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#8
szvsz megérdemli, mert a haszna 5* nagyobb az országra nézve, mint 1-1 szakorvos.

remélem, hamarosan hazai szakorvosra költi. csúszópénz gyanánt.

gerinctelenek.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:37
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Halál ellen nincs orvos(ság)!!!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 09:44
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Lázár úgy fogalmazott: számára az volt a kérdés: "milyen értékben" győzhető meg egy fiatal orvos, és erre egyértelmű választ kapott. A szövetség elnökének tájékoztatása alapján egy rezidens nettó kétszázezer forintos keresettel talán itthon marad. Miután Nyugat-Európában minimum hatszázezer forintot keresne az a rezidens, aki Magyarországon kétszázezer forintot kér, ezt az ajánlatot Lázár szerint "alapos megfontolás tárgyává kell tenni".
link

Lázár értékrendje:

… az a rezidens, aki Magyarországon kétszázezer forintot kér, ezt "alapos megfontolás tárgyává kell tenni".

Honatyák bérezéséről: „… kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést.”
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 10:43
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#11
Bocsika, ezt nem Pinokkio mondta ? :-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 11:33
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Azt nem tudom ,de azt egy barátom mondta ,hogy" inkább iszok mint gépezek!".Na a magyarok is így vannak kb.Inkább magyar lopja szét az országot mint külföldi!(Nem mindegy?)
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 11:39
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#13
Egyet nem emel ki senki. A lin. adó miatt a képviselők nettó fizuja tippem szerint legalább 30%-al nőtt az elmúlt másfél évben.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 11:39
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#14
A demagóg összehasonlításokat amúgy nem szeretem.
ts3 2011. 12. 10. 12:01
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
"Bocsika, ezt nem Pinokkio mondta ? :-) "

Szerintem már több Pinokkionk is van, lehet hogy azért keverte össze őket.
Bekre_Pal 2011. 12. 10. 12:35
Törölt hozzászólás
#16
ujonc 2011. 12. 10. 13:28
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#17
Szerintem Lázár János akár 10 vagy 20 orvos bérét is zsebretenné javadalmazása gyanánt.
Csak hát a válság, meg az erkölcsi dilemma...
...na nem baj, majd megoldja "okosban"!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 14:13
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#18
Az összehasonlítást nem én, hanem a cikk írója vetette föl.

Az a véleményem, hogy az, hogy egy képviselő 1 millió Ft.-ot keres, vagy 100 ezer Ft.-ot kap lakhatási támogatásként önmagában nem mond semmit.

Csakis, a demagóg összehasonlításnak van értelme, amikor összevethetjük a juttatásokat a teljesítménnyel, és az országos bérszínvonallal.

Egy osztrák képviselőtől, még az osztrákok sem sajnálnának 1 millió Ft.-nak megfelelő Eurót, de, ha demagóg módon figyelembe vesszük, hogy a magyar orvosok 200 ezer forintért zsarolják a kormányt már egy éve, akkor így már másképpen értékelődik a képviselők fizetése.

Szerintem.

Egyébként, rám hatott a demagógia. Összerándult a szemöldököm.
watson
watson 2011. 12. 10. 14:17
Előzmény: #17  ujonc
#19
zsebre teszi azt most is, ne aggódj!
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 14:23
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
egy osztrák úgy veszi fel a fizetését, hogy az ország kitermeli, és a lakosság zöme nem a béka segge alatt él.

ezek a gyökerek meg, úgy óhajtanak jól élni, hogy nincs elvégzett érdemi munka, amit ők produkálnak.

Topik gazda

sharks
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek