Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2016. 11. 21. 18:17
Előzmény: #21679  exmnbs1
#21680
Negyedeles utan
exmnbs1 2016. 11. 21. 18:11
Előzmény: #21669  Törölt felhasználó
#21679
Névérték 25százalékkal csökkent azt írja.
Persze negyedéves utan))))
Szep veszeteseg
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 18:10
Előzmény: #21677  Dodo34
#21678
Megfogtál. Okos vagy, erre nem tudok mit mondani. Nyertél. Na akkor további jó szórakozást.....
Dodo34
Dodo34 2016. 11. 21. 18:08
Előzmény: #21676  Törölt felhasználó
#21677
a VV akkor lenne a műsorom, ha te szerepelnél benne...még oda se vettek fel?
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 18:07
Előzmény: #21675  Dodo34
#21676
Igen ezek az építő hozzászólások. Gondolom a VV a kedvenc műsorod. Remélem sok konzumod van!
Dodo34
Dodo34 2016. 11. 21. 18:02
Előzmény: #21672  Törölt felhasználó
#21675
mién a vár, tiéd a lekvár....de leginkább a ló ötödik lába...
Hathor
Hathor 2016. 11. 21. 18:01
Előzmény: #21669  Törölt felhasználó
#21674
Tévútra kerültél.
El vagy tájolva, amin csodálkozom.
A hitedben nem akarlak megakadályozni.
Dodo34
Dodo34 2016. 11. 21. 18:01
Előzmény: #21670  Metwolf
#21673
FELVÁSÁROLTÁK A HUNGUEST HOTELST
LEZÁRULT AZ UTÓBBI KÉT ÉVTIZED LEGNAGYOBB TURISZTIKAI ÜGYLETE MAGYARORSZÁGON
Thurzó Katalin
Tegnap bejelentették a tőzsdén: gazdát cserélt a legnagyobb belföldi forgalmú szállodaláncot működtető Hunguest Hotels Zrt. A korábban Leisztinger Tamás nagyvállalkozó tulajdonában lévő patinás turisztikai vállalatot a tőzsdén jegyzett Konzum Nyrt. leányvállalata, a KZBF Invest Kft., valamint a cégcsoport kezelésében lévő Konzum PE Magántőkealap társaságai vásárolták fel. Az alap befektetője maga a tőzsdei társaság elnöke, Jászai Gellért, aki kizárólag a Magyar Időkkel ismertette az utóbbi évek egyik legjelentősebb turisztikai ügyletének részleteit, egyben reagált a megjelent sajtóhíresztelésekre is.

– Úgy tudjuk, nem az összes, korábban a Hunguest által tulajdonolt hotel került a Konzum-csoporthoz. Az üzletkötés részleteiről már több találgatás látott napvilágot. Miről szól az adásvételi szerződés?
– A Hunguest Hotels 18 saját üzemeltetésű szállodája közül 14 magyarországi hotel tulajdonjoga, valamint a márkanév és a franchise-jogok kerültek az érdekeltségünkbe. Leisztinger Tamás birtokában négy szálloda maradt: a montenegrói Sun Resort és az ausztriai Heiligenblut-hotelek, valamint a szegedi Forrás és a lillafüredi Hotel Palota. Azonban ezek a szállodák is a hálózat kötelékében működnek a jövőben, szerződéses partnerként. Így a Hunguestnek Leisztinger hoteleivel együtt már összesen nyolc franchise-tagja van a 14 saját szállodája mellett.
– Rengeteg a pletyka annak kapcsán, hogy miért nem az összes Hunguest-szállodát vásárolták fel. Leisztinger Tamás nem kívánta eladni a négy szállodát, vagy a Konzum-csoportnak nem voltak elég vonzóak ezek a házak?
– Több oka is van annak, hogy így állapodtunk meg. A külföldi szállodák ingatlanértéke és jövedelemtermelő képessége például nem volt összhangban, a szegedi Forrást pedig csak a vele egybeépült Ligetfürdővel együtt lehetett volna megvenni, aminek az üzemeltetése nem tartozik a Hunguest alaptevékenységei közé. Mindig a felek üzleti érdekei alakítanak egy megállapodást. Időigényes egyeztetések után egy rendkívül összetett, több tíz milliárd forintos tranzakciót bonyolítottunk le sikeresen.
– A szállodalánc átvilágításáról szóló első, áprilisban megjelent hírek óta csaknem hat hónap telt el. Egy ekkora ügylethez képest ez nem tűnik túl időigényesnek.
– Befektetés szándékával már hat évvel ezelőtt is átvilágítottuk a teljes vállalatot, ám akkor a gazdasági környezet, valamint a hitelválság nem tette lehetővé, hogy az ügylet megvalósuljon. Tehát az átlagosnál jobban ismertük már a Hunguest adottságait, vagyis, kis túlzással élve tudtuk, mit vásárolunk. Elképzeléseinkről pedig nem áprilisban kezdtünk el tárgyalni, hanem az év elején.
– Igazi számháború indult a sajtóban a vételár és a kapcsolódó hitelek körül. Úgy hírlik például, jelentős állami segítséggel, harmincmilliárd forintos gigahitelből sikerült megszereznie a piacvezető szállásadó vállalatot.
– Ebből semmi nem igaz. Az adásvételhez a szokásos mértékű saját erő mellett az Eximbank és az MKB nyújtott finanszírozást. Mielőtt megkérdezi, piaci feltételekkel. Az állami tulajdonú Exim mindössze 3,3 milliárdos hitelt adott a felvásárláshoz, ami kevesebb, mint a tranzakciós érték 15 százaléka.

Jászai Gellért, a Konzum Nyrt. elnöke
Forrás: Éberling András
Jászai Gellért, a Konzum Nyrt. elnöke
– Tehát a vételár, amit kifizettek a Hunguestért, csaknem 23 milliárd forint?
– Nem. A tranzakció értéke az, ami nagyságrendileg ekkora, de továbbiakat ezzel kapcsolatban nem mondhatok. A pénzügyi részletekről úgy állapodtunk meg, hogy üzleti titokként kezeljük.
– A hotelláncnak nem jutott az állami kölcsönökből? Nemrég 25 milliárdos hitelkeretről cikkeztek, amiben szintén volt szerepe az Eximbanknak.
– Nagyságrendi tévedés. Tény, hogy az Eximnek több mint három éve van szerepe a Hunguest Hotels Zrt. finanszírozásában. A mostani adásvétel előfeltételeként a társaság hosszú távra átalakította meglévő hitelállományát, amelyben partnere volt még egy, már évek óta a céget hitelező bank, az Erste. A megújított kölcsön összege azonban nem változott a korábbi évekhez képest, csak a futamidő lett hosszabb.
– Önt a Hunguest-hotelek felvásárlása kapcsán Medgyessy Pétertől Mészáros Lőrincig több közszereplővel is összeboronálták a balliberális médiában. Nem zavarja, hogy politikai ügy lett a felvásárlásból?
– Sajnálnám, ha az volna, de őszinte leszek: nem igazán foglalkozom ezzel. A pletykák helyett sokkal inkább a vállalatcsoport fejlődése érdekel, mostantól inkább a jövőbeni eredményességünk az, amire a figyelmemet fordítom.
– Ön a kétezres évek közepén a balatoni turizmusfejlesztések, valamint az ingatlanbefektetések területén vált ismertté. Néhány év kihagyás után tavaly feltűnt a Konzum Nyrt. élén, amelyet azóta átalakított befektetési és vagyonkezelő holdinggá. Most már azt is tudni lehet, mi volt ezzel a szándéka. Miért tért vissza a turizmusba?
– Nagyon ígéretes az iparág fejlődése. Jövedelemtermelő képességük szempontjából a Hunguest-típusú, három-négy csillagos szálláshelyek tűnnek a legjobb befektetésnek, hiszen a kereslet a szabadidős célú utazások piacán nőtt a leginkább. A Hunguest forgalma csak az utóbbi öt évben csaknem húsz százalékkal bővült, a vállalat árbevétele tavaly elérte a nettó 13 milliárd forintot. A konjunktúra miatt megnyíltak a lehetőségek, összeálltak a gazdasági potenciálok, ígéretes a GDP-növekedés, és biztatók a kormány lépései. Több stratégiai okot fel tudok sorolni, hogy miért tértem vissza.
alap
– A Hunguest a hazai gyógy- és egészségturizmusban erős kínálattal rendelkezik. Mit tervez a patinás hazai hotellánccal?
– A már most is jól teljesítő 3-4 csillagos szállodákat és az ehhez kapcsolódó szolgáltatásokat kell fejlesztenünk az elkövetkező időszakban. A hotelek felújítását, illetve a további terjeszkedést is stratégiai célnak tartom. De a hangsúly továbbra is Magyarországon és a belföldi turizmuson marad: első körben a már meglévő és eredményes vidéki egységek vonzáskörzetében tartom elképzelhetőnek a hálózat bővítését.
– Lesz minderre forrásuk?
– A Hunguest hiteleinek megújításával sokkal nagyobb mozgástere lett a vállalatnak. A fenntartható fejlődéshez szükséges felújítási és karbantartási munkálatokra például az eddigi keret két és félszerese juthat évente. Emellett a piaci szakértők szerint hazánk olimpiai pályázata kapcsán, illetve a turizmus növekvő nemzetgazdasági jelentőségének köszönhetően az uniós források vagy akár más állami beruházásösztönző programok is nagyobb arányban megjelenhetnek a jövőben.
– Az ön neve elválaszthatatlan a balatoni kempingek privatizációjától. Korábbi vállalkozása, az SCD-csoport egy több mint százmilliárdos szállásfejlesztési programot tervezett megvalósítani, emellett a sármelléki repülőteret ismét üzembe állította. 2010-ben pedig egy turisztikai óriásvállalatot hozott volna létre, amelybe a Hunguest-szállodákat is be kívánta vonni. A tervek végül nem valósultak meg.
– A gazdasági válság közepén évekig próbáltuk megmenteni a nagyszabású elképzeléseket, végül az ingatlanvagyont a tervekkel együtt 2011-ben teljes egészében eladtam. A 2008-ban indult tőkepiaci válság elsodorta az egykori balatoni terveket, így végül nem adtunk a Balatonnak téglát, maltert, cementet, de adtunk stratégiát és jövőképet. Egy hasonló fejlesztés megvalósítását viszont ma még időszerűbbnek tartanám.
– Arra utal, hogy újjászülethetnek a korábbi elképzelések, ami alapján a Balatonnál mégis megvalósulhat egy nagyobb fejlesztési program?
– Nem, ma a szállodalánccal tervezek. Ettől függetlenül, ha nem is pontosan a tíz évvel ezelőtti tervek megvalósítása, de például a tó körüli, alacsonyabb kategóriájú szálláskínálat minőségi javítása figyelemre méltó üzleti lehetőség lehet. A Balaton elválaszthatatlan része a magyarországi turizmusnak, számomra pedig nem más, mint „örök szerelem”.
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 17:59
Előzmény: #21668  Dodo34
#21672
A Konzum Nyrt. közvetlen és közvetett módon mindösszesen 30%-os tulajdonában álló Konzum
"Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság által kezelt KONZUM PE
Magántőkealap a tulajdonában álló gazdasági társaságokon keresztül közvetett módon
megszerezte a HUNGUEST által kibocsátott részvények közül, a HUNGUEST teljes alaptőkéjének
(12 480 084 000,-Ft) 67,896%-át megtestesítő részvénycsomag tulajdonjogát."
Aha ez ám a világos helyzet. Érti mindenki. Miért kellett ennyi cég, ha nem azért, hogy szétszivassák a kisbefektetőket. De reménykedjetek csak abban, hogy a tiétek a sok sok szálloda!
BadSanta 2016. 11. 21. 17:58
Törölt hozzászólás
#21671
Metwolf
Metwolf 2016. 11. 21. 17:57
Előzmény: #21669  Törölt felhasználó
#21670
Te megint miről beszélsz? Ebben a jelentésben még nincsen benne a Hunuest Hotels mert az Október 3.-án került megvételre. De semmi baj, nem gond, ne is foglalkozz vele. Pont annyi van a mostani jelentésben is mint volt a félévesben mivel Szeptember 30.-ig amíg tart a beszámoló nem történt változás, ezt eddig is tudta mindenki. Jó reggelt, ébresztő!!!
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 17:53
Előzmény: #21662  Hathor
#21669
Na megjött! Végre tisztán látunk. Vagyis remélem most már ti is látjátok, mert leírták feketén fehéren:
"A Konzum Nyrt. 2016. I- III. negyedévében részben tőkekivonás, részben veszteségrendezés mellett a
jegyzett tőke leszállítását valósított meg. A tőkekivonás rendezése részben a KONZUM ÁRUHÁZ Zrt.
részvényeivel részben pénzeszközzel történt. Az eszközmozgással egyidőben a KONZUM Nyrt. bázis
időszaki leányvállalatai (KONZUM ÁRUHÁZ Zrt., KONZUMGRES Kft.) kikerültek a leányvállalati és a
konszolidációs körből. A tőkekivonás eszközeit a KONZUM Nyrt. tulajdonosai kapták meg
részesedéseik (szavazati arányaik) alapján. "
Magyarul ki lettetek semmizve! Magyarul akinek nincs zrt-s részvénye, vagyis azután vett konzumot, hogy ezt a részt levágták, az mit is tulajdonol?: 2. "Ingatlanok és a kapcsolódó vagyoni értékű jogok 0 "!!!!!!!!!!!!
Ja és PAks kettőről csak ennyit: "Az építőanyag kereskedelemmel foglalkozó leányvállalat kikerülésével az építőanyag kereskedelmi
tevékenység is kikerült a konszolidációs körből." Na ennyit az építésről!
Innentől mennyit is ér a cég? Az is oda van írva, de hagyok nektek is gondolkodnivalót.....
Dodo34
Dodo34 2016. 11. 21. 17:49
Előzmény: #21667  Metwolf
#21668
Rendkívüli tájékoztatás
A Konzum Nyrt. 90%-os tulajdonában álló KZBF INVEST Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű
Társaság, a Révai Print Szolgáltató és Kereskedelmi Zártkörűen Működő Részvénytársaságtól
megszerezte a HUNGUEST Hotels Szállodaipari Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a
továbbiakban: HUNGUEST) által kibocsátott részvények közül, a HUNGUEST teljes alaptőkéjének
(12 480 084 000,-Ft) 32,059%-át megtestesítő részvénycsomag tulajdonjogát.
A Konzum Nyrt. közvetlen és közvetett módon mindösszesen 30%-os tulajdonában álló Konzum
Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság által kezelt KONZUM PE
Magántőkealap a tulajdonában álló gazdasági társaságokon keresztül közvetett módon
megszerezte a HUNGUEST által kibocsátott részvények közül, a HUNGUEST teljes alaptőkéjének
(12 480 084 000,-Ft) 67,896%-át megtestesítő részvénycsomag tulajdonjogát.
A Konzum Nyrt. 90%-os tulajdonában álló KZBF INVEST Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű
Társaság megszerezte a LEGATUM '95 Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű
Társaság (a továbbiakban: LEGATUM) teljes jegyzett tőkéjéhez (543 000 000,-Ft) viszonyított
40%-os üzletrészét.
KONZUM Befektetési és Vagyonkezelő
Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
Igazgatósága
Metwolf
Metwolf 2016. 11. 21. 17:47
Előzmény: #21666  R00
#21667
Igen, így van, hát aztán?
Jövőre lesz beruházás ne félj, annyi hogy meg is unod.
R00 2016. 11. 21. 17:35
Előzmény: #21665  Metwolf
#21666
Az I-III negyedévben a Konzum Csoport beruházása nulla Ft volt.
Metwolf
Metwolf 2016. 11. 21. 17:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#21665
Ebben még nincs benne a lényeg, majd a következőben. Nincs benne semmi érdemleges ahogy átnyálaztam. Amit kiemeltél az a Hunguest Hotels megvásárlásához kellett.
BadSanta 2016. 11. 21. 17:19
Törölt hozzászólás
#21664
BadSanta 2016. 11. 18. 07:55
Törölt hozzászólás
#21663
Hathor
Hathor 2016. 11. 17. 14:06
Előzmény: #21661  Konzumos
#21662
Brüsszel visszavonta a kötelesszegési eljárást Paks miatt, ami két évig tartott.
Rájöttek hiába. Mondom én itt már régóta, hogy hiába.
Jóvá is hagyták, hogy a Roszatomal építsük.
Mit pörögtek erre is a trollok, hogy nem lesz Paks, meg betámadja Brüsszel.
Gyerekek! A pálya előre ki van írva.
A többi makiság, csak paráztatás.
Sok hűhó semmire.
Trolloknak meg felesleges időtöltése az egész leduma. Inkább a gyerekeket simogassák meg, a sok chat helyett
Konzumos
Konzumos 2016. 11. 16. 20:15
Előzmény: #21659  Hathor
#21661
Az àrfolyam igen!
De jövőre màr a Konzum is mint cèg..

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek