Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 22:03
Előzmény: #59377  Törölt felhasználó
#59380
Tisztelt Ügyvédnő!

Visszaolvastam. Megértem Önt is, végül is a pénz fontos szempont.

Úgy tudom, maga évek óta a Kegnél dolgozik, hány éve is? Meg szeretném kérdezni, nem tünt fel semmi törvénysértés Önnek az elmúlt években.
20-30 forintos áron a részvényesek elvesztették a pénzük nagy részét, van aki 1000 forint fölött vette a részvényeit. Nem érzi úgy, felelősséggel tartozik az elkövetettekért.

A szlovákok szekerét tolja, nem hiteltelen az Ön személye?

Azt gondolom, az Ön múltjával jobb lenne, ha mással foglakozna.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:55
Előzmény: #59376  Törölt felhasználó
#59379
Igen, ez szóban is elhangzott, cél az eltakarításom, mert bizonyos célokat gátolok, és cél az ellehetetlenítésem.

Ez aztán az etika :)

Hogy a kisrészvényesekkel mi lesz, no problem, előre az egyéni célokkal :)
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:52
Előzmény: #59372  Törölt felhasználó
#59378
Aha!

Na ez az EXTRA SZÁNALOM!!!!

Nem szoktam elhamarkodott véleményt alkotni, de nem a legdrágább gazdasági jogász képvisel 160.000ft /óra Ez egy középárfolyam se nem túl drága se nem túl olcsó!

Egy válóperes ügyvéd is elkér egy órára 50 ropit.

MI a feleségemmel összesen egy hónapban - az OTC-t nem számolva- töredékét keressük az ön fizetésének, (Tanárok vagyunk)

Ezek után van a pofáján bőr azt állítani, hogy úgy kuporgatta össze a tető felújítására való pénzt. pfffff

Azért ez több a soknál, ha legközelebb házfelújításba kezd, írjon ide nyugodtan, bátran és a KEG károsultakkal karöltve, biztos összedobunk magának annyit, hogy ne okozzon ez sem nehézséget. Szánalom

Egy nickem van sosem váltogatom, még mielőtt meggyanusít.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:49
Előzmény: #59375  Törölt felhasználó
#59377
Olvasson vissza.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:43
Előzmény: #59372  Törölt felhasználó
#59376
a trollkirálynői címet megadom Önnek.
ossza az észt máshol!
nem kap pénzt, na ne etessen már.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:35
Előzmény: #59372  Törölt felhasználó
#59375
Tisztel Ügyvédnő!

Fogalmam sincs ki lehet az a rejtélyes trollvezér. Elárulja?
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:29
Előzmény: #59371  Törölt felhasználó
#59374
Praktikus oldalról túl van ez habozva kissé...

Megállapodni, aláírni. Lehet rugózni jellemeken, akár okkal, de nem érdemes.

Aláírt okiratokra könnyebb alapozni jogot, mint sérelmekre.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:24
Előzmény: #59372  Törölt felhasználó
#59373
Két ügyvéd találkozik:
- Hogy vagy? - hazudja az egyik...
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 21:13
Előzmény: #59369  Törölt felhasználó
#59372
Tisztelt Balazo,
tényleg érdekli? Mondjam el? Mikor központilag generált műnickek hada jön ellenem mélyen sértőnek szánt badarságokkal, én nyíljak meg? De miért is ne, ezt is vállaltam. Lovak közt nevelkedtem, köztük tanultam meg szeretve adni és kapni. A felelősséget is, hogy ő a nagyobb, erősebb, de te vagy az ember, aki megvédheted… 7 évesen az addig lovagolt lovamat, Al Thaibát eladták, lelki társam volt, szeplős, mint én. Őt leminősítették, hogy túl szeplős fajkancának, engem csúfoltak, hogy szeplős vagyok. Amikor eladták, sírva és üvöltve futottam a lószállító után, persze hiába. Azóta a szeplőim eltűntek, de megmaradt, hogy amit védeni tudok, felnőttként már nem hagyom. Rideg közgazdászok persze ez sose értik meg,
A másik része, hogy a net korában a jelenlegi visszafogott kommunikáció szerintem túlhaladottá, képmutatóvá vált. A netes cikkek, kommentek korában aki nem megy bele az élesbe, az vagy korszerűtlen, vagy vaj van a fején. Nem állnék ki így, ha lenne rejtegetnivalóm, de nincs. Sokan mások tetteit tulajdonítják nekem – pl. druszáméit a „másikon”, de nem érdekel, csak a saját lelkiismeretem irányít. Meglepő ugye, hogy egy jogász kiáll? :) Pedig ez lesz a jövő, nemsokára az érvelések is ellepik majd a FB-t is, bár már most is sok kísérlet van.
Motivációm röviden, amit úgysem hisznek el: a jó szolgálata. 1 db KEG részvényem sincs, a juttatásom nem írhatom le mert üzleti titok, de nem téved ha a minimumon keresgél… gesztusból vállaltam. Mutyikban ha lettem volna, Ön szerint havonta spóroltam volna össze a tetőfelújítást, ami most megvolt?
„Aki szarba nyúl, büdös lesz a keze” – igaz. De megmosom. A háború után is sokan holtakat takarítottak el, és büdös lett a kezük, megmosták. A bűz nem a mentők szégyene. Menteni próbálok. Legjobb lelkiismeretem szerint, a trollvezér a nincstelenségbe visz, szerintem. De mindenki maga dönt. Saját érdekem? egy fillért se kapok ezért.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 20:30
Előzmény: #59370  Törölt felhasználó
#59371
Tiszta lappal?

Legutobbi talalkozasunk alkalmaval rakenyszeritettek a torvenytelen kozgyulesre mindannyiunkat.

Buntetojogi felelossege tudataban kijelentette, hogy elkuldte a szukseges igazolasokat M.M.

Nincs nala tobb tiszta lap es a kerdeseit is megkerdojelezem az ilyen messzirol jott embernek igazak-e....

(Ekezet hianyert elnezest)
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 20:07
Előzmény: #59366  Törölt felhasználó
#59370
Tisztelt Montu,
jó rég volt, már vagy 10 éve vagy több, amikor phd-hez dolgoztam fel a kisrészvényesi jogokat. Azóta sem változott érdemben EU-szinten sem. Röviden: dumálni lehet, de a tőke dönt. Vannak progresszív cégek (itthon is, szerencsére), amik a jogon túli fennhatóságot is engedélyeznek, de nem tipikus. Az én ideám, hogy oké, picike a részesedésed, de mondd a véleményed és megfontoljuk – és igazat adtunk neked. Volt ilyen élményem idén hazai, általam képviselt cég közgyűlésén, ezért is hiszek a hazai tőkepiacban, vannak korrekt cégek is.
A KEG más, okait nem tudom, de mára tényleg mint egy sodródó kalózhajó, sok verekedővel. Engedd már el (mondják), rontja a renoméd, de nem engedem, szakmailag is izgat, és a cég megbízottja vagyok, nem hagyhatom, őt, az entitást bajban. A legjobb tudomásom szerinti jelenlegi kimeneteket írtam, jog és joggyakorlat alapján. Nem lettem „kiokosítva” ehhez, kérdezzen hasonló tapasztalatú jogászt. Újabb hitel: beszéljék meg majd az IT-ben, ahogy a többit is. Tudja az az érzésem, hogy a nyuszika és a fűnyíró esete forog fenn. Javaslom, hogy tárgyaljanak közvetlenül, de ne az eddigi, lejáratott és manipulált csatornákon keresztül, hanem tiszta lappal.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 19:51
Előzmény: #59363  Törölt felhasználó
#59369
Tisztelt Ügyvédnő!

Nem értem a motivációját, kérem monja el. Mi az üzlet magának ebben a vitában, csak kérem ne nézzen hülyének. Pénz, szerelem, családi kapcsolatok, vagy mi?

Azt is megkérdezném, mennyi részvénye van, és mekkora juttatsában részesült.
A mutyikban azt írják benne volt, vagy hazudnak?

Ügyvédet még nem láttam kommentelni, furcsa. Nem érzi úgy, a sárdobálása visszahullott magára, tudja aki szarba nyúl, büdös lesz a keze.
Becsületesnek érzi magát? Tisztességes amit csinál, ha az emberek mégis pórul járnak, maga fogja kártalanítani őket. Hát persze.

Úgy érzem más f@szával akarja verni a csalánt, a saját érdekében. Tévedek?

Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 18:58
Előzmény: #59366  Törölt felhasználó
#59368
A legközelebbi találkozásuk alkalmával legyen kedves figyelmeztetni a szlovákokat a kapcsolt vállalkozás bejelentésére a NAV felé, mert ez is újabb több 10 milliós bírságokat fog jelenteni....

Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 18:58
Előzmény: #59363  Törölt felhasználó
#59367
nem tudom miről hadovál,ha tud valamit hozza nyilvánosságra,ja érintett...
Steier urat vádolja,nem hiszem el.
trollkodik itt a mások pénzével,kellene a megbízás,vagy mi. Ön mennyi pénz tett be? Egy fillért sem.mennyit kapott? ingyé csinálja.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 18:55
Előzmény: #59363  Törölt felhasználó
#59366
Tisztelt Katalin,

Ön minden lehetséges opcióban a kisrészvényesek vesztét írja, hogy nincs értelme, mert úgyis a szlovák van jobb pozícióba... az apportokat nem lehet behajtani... nem fog működni... a jelzálogjogot elviszi...

Ha jól sejtem szépen ki lettek "okosítva"

Azért azt megkérdőjelezem, hogy az akkori könyvvizsgáló szava szent és sérthetetlen...pláne egy ügyészségi nyomozás vagy bírósági eljárás keretében..

De ellenben felvázolt egy új opciót... újabb hitel lehetőségét.
Köszönjük, nem kérünk újabb hitelből...

Miből tudná fizetni a cég a -500 milliós gazdálkodásból?

Újabb veszteséges negyedév áll mögöttünk, nem látom értelmét további tárgyalásra a jelenlegi menedzsmentet.

A bank garanciának mi köze a tőkésítésnek? Ez egy fajta zsarolás a kis részvényesek felé.. nyomás gyakorlás és árfolyam befolyásolás.

Jöjjön ezek szerint a végjáték..
Miért nem terítettük ki eddig a szaros lepedőt? Mert láttuk szikrányi esélyét annak, hogy valaha lesz ebből a cégből profit, nyereség... Legkevésbé sem szerettük volna rossz hírét kelteni. Pedig az igazság az nagyon mocskos, ezt Ön is tudja... A megegyezés egyre kevésbé reális, de viszont van újabb oltári mutyi az előtérben.
Lesznek itt szép cikkek a portfólión, ahogy a Btel-ről is...
Fel fogják kapni a fejüket az emberek és a hatóságok..

Meglátjuk mennyire lesz fájó az évekig elhúzódó felszámolás a szlovák félnek...

Bizonyára naív kis buta vagyok, de van egyáltalán ilyen kölcsön nyújtásra engedélye a szlováknak? Miszerint pénzügyi szolgáltatást nyújtson?

Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 18:48
Előzmény: #59363  Törölt felhasználó
#59365
ügyvédi titok smafu,troll befolyásolás phyl módon tuti.
mit keres itt???
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 18:46
Előzmény: #59362  Törölt felhasználó
#59364
fenyeget?
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 17:58
Előzmény: #59354  Törölt felhasználó
#59363
Tisztelt Montu,

sok mindent erről a cégről nem tudok, írtam már, hogy külsős jogászok voltunk és vagyunk. Kész anyagokból dolgozunk, a napi munkában nem veszünk részt, ezt Ön előtt is ismert.

Amit viszont tudok, hogy az alternatív, újonnan megjelent troll nickek, az erőlködés (személyemet hitelteleníteni próbálkozás) mögött mi, illetve ki áll. Nem szorosan ügyvédi titok, de egyelőre és itt nem fedném fel. Mindent a maga idejében. Vicces és szánalmas egyben, de nem ritka eszköz. Mindenesetre az Önök helyében átgondolnám, hogy kiben bízom meg. Továbbá: nem lenne ártalmas talán a cégük (KEG) dolgozóival elbeszélgetniük, nem ellenségek, higgye el. Nem a „szlovákok” emberei, a cég emberei, elkötelezettjei. Kevés is arrafelé a munkalehetőség, sokuknak a kenyere múlik a cég továbbélésén. De amíg Önök az ellenséges támadó pozícióban vannak összehangoltan, nehéz emberi kommunikációt létrehozni.

A közgyűlésről. Magam is támogattam. Két IT-taggal, AB nélkül a cég törvénytelenül működik. A tőkeleszállítást rendezni kell. A követeléseket is. A bankgaranciát a szlovák hitelező tényleg nem hosszabbítja meg, lehet itt behergelten álmokat kergetni, de gondolkodjon… mi érdeke? A jelzálogjoggal visz mindent, többet úgysem tud, mint ami van. A bankgarancia nélkül a cég összeomlik, finanszírozhatatlanná válik. Ez senkinek sem érdeke, viszont a befektető így is eszközökhöz jut, a cég bedőlésével viszont Önök nem jutnak semmihez. Közös érdekük, hogy a cég fennmaradjon, a szlovákoké azért, mert egy működő, bevezetett nyrt. között, és egy eszközökből, semmiből felépítendő kft. között nagy különbség van. Azonban ha Önök nem partnerek, viszi az eszközöket. Megállapodás kellene, a szlovákok IT-tagságokat is felajánlottak (vö. előző közgyűlés kiegészítő napirendi pontjai), teljes betekintési joggal értelemszerűen. Jelenleg őket látom progresszívebbnek, Önök azok, akik „médium(ok)” hatására szerintem tévúton járnak.

Ahogy a közgyűlési meghívóból is láthatja, a kft-vé alakulás nincs az előterjesztett tervek között. A saját tőke a jegyzett tőkével együtt emelkedne a beemelt követeléssel, és a cég hitelmentessé, szabaddá válna. Ha kisrészvényesi képviselők kerülnek az IT-be, AB-be, biztosított ellenőrzés mellett lehetne további hiteleket felvenni a szabad cégre, fejlesztésekre. Ami feljött, hogy a 30 Ft után majd 1-2-3 Ft-on kapitalizálnak is kizárt, rögzített lenne a 30 Ft, és független szakértő auditálná a követelés értékét. Többet már tényleg nem tudok segíteni :-), Önök döntenek, és rábeszélni sem akarok. Mediációval is foglalkozom, és tapasztaltam, hogy jobb a kölcsönös megegyezés, mint a hosszas jogvita. A részvények persze higulnak, hogy ez piaci áreséssel jár-e automatikusan: nem tudom. Hogy a szlovákok el akarnak adni sem, érdekük a ¾ megtartása, de ez ugye közgyűlési ¾, ami nehezen kalkulálható. Esetleg kiköthetnének az alkuban egy lock-up-ot, de az a baj, hogy a közgyűléseken mennek egymásnak mint a bikák… Miért nem lehet előre kitárgyalni?

Az apportokról. (Solymász stb.) Erre az ún. apportszavatosság intézménye van: az apportszolgáltató 5 évig felel a szolgáltatása értékéért, röviden: ha nem ért annyit, készpénzben ki kell egészítenie, peres eljárás után. A gyakori probléma az ezzel a gyakorlat alapján, hogy mire oda jutna hogy nyertes ügy, az apportőrt felszámolták – szóval akár hurrá és nyertünk, de nincs kin behajtani, van viszont óriási perköltség. Nézzen utána az apportőrök bonitásának, érdemes-e. Az apportot elfogadó IT (amelynek amúgy Steier úr is tagja volt) csak akkor menne börtönbe, ha tudomása ellenére magasabb értékben fogadta volna el az apportértéket, de mivel könyvvizsgálói vélemény támasztotta alá, ez kizárható.

Ami a kaposvári ingatlan leértékelésének felülvizsgálatát illeti: elvben lehetséges, hosszas per. Volt olyan ügyem (igaz más tényállás mellett), ahol a Legfelsőbb Bíróság (jelenleg Kúria) kimondta: az időmúlás és az életbeli alakulások miatt az esetleges reparáció kára a hasznait meghaladná, ezért érdemben a kérdéssel foglalkozni sem indokolt. Könyvvizsgáló auditálta tavaly 2013-at, idén 2014-et, a könyvvizsgálói közbizalomba vetett jogelvet, főleg évek után megdönteni elég nehéz.

Ne higgye, hogy a kedvét akarom elvenni. A szlovák befektetőkkel az elején kellett volna talán írásban is megállapodni, talán kihasználták a laikus puccsistákat, ezt nem tudom. Mindenesetre most ők vannak csiki-csuki pozícióban, ők nem maradnak kielégítés nélkül, Önök maradhatnak. Ők tettek pénzt bele, és a tőke diktál. Önök obstruálni tudnak, kérdés, hogy ez-e a jó megoldás, ha pénzt is akarnak látni, részvényeik fennmaradása vagy akár egy kivásárlás folytán.

Én nem terelek, és elég formabontó vagyok, tudom. Az újítókat mindig megkövezték, de hiszek az újfajta és közvetlen kommunikációban – akár ingyen. Nem vagyok anyagilag érdekeltté téve, nem ebből élek, és sok más ügyet is szolgálok pénz nélkül. 2008 óta írtam ide ha szükségét éreztem, múltam, magánéletem is rég téma volt már. Ami pozitív, hogy szakmai érveket a többszörös trollok se hoznak ellenem, és a jogszerű kiállásokért is azt a fenyegetést kaptam, hogy feljelent valaki a Kamaránál. Csak bátran, nekem is lesz mondanivalóm, érvem, tanúm, okiratom.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 17:51
Előzmény: #59361  Törölt felhasználó
#59362
Ön is az Önt megillető helyre kerül hamarosan.
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 17:41
Előzmény: #59355  Törölt felhasználó
#59361
van egy álmom,a Phyles rablók,trógerek, segítőik,cinkosaik,kreges cimboráikkal,a tótokkal együtt, meg az összes mocsok megy Rezesova mellé...

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek