Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lukskypoker
lukskypoker 2021. 05. 20. 13:15
Előzmény: #2659  -bubu-
#2660
lukskypoker
lukskypoker 2021. 05. 19. 21:30
Előzmény: #2657  Peterbond
#2658
Vida Máté csak a DAC-ban légióskodott szerintem. Vasas Kubala Akadémista volt és onnan került a felnőttek közé a Vasas nagy csapatához. Innen igazolt a DAC-hoz. Nem volt semmiféle holland második vonal.
Akivel te keverheted az Vida Kristopher. Ő speciel a lengyel első osztályban játszik a Piast Gliwice-ben. DE!!! Kristopher a holland első osztályban is játszott a De Graafschap-ban, olyannyira, hogy az Ajax-nak gólt is lőtt anno.(3:40-nél)
https://www.youtube.com/watch?v=8RCRO5KHnBE
Peterbond 2021. 05. 19. 19:35
Előzmény: #2656  lukskypoker
#2657
Kalmárban már 25 éves. volt éveket a lipcsében ahonnan kölcsönadták először Frankfurtba majd egyre lejjebb amíg a szlovákokhoz nem került. Ez egyenesen lefelé ívelő pályafutás sajna. Persze mindenhonnan van fordítás és legyen úgy de nála én nem látom mitől lett volna topligás klubtól érdeklődés.
.
Ha már az a kérdés ki a legesélyesebb most felfele lépni akkor egyértelműen Szalai Attila. Benne lehet bízni hogy tényleg a top 5 liga egyikébe igazol nyáron. Kb függetlenül hogy kiemelkedőt nyújt e az EB-n. Ne felejtsük el hogy játékost nem 2-3 jó mecs alapján választanak majd a klubbok ( láttuk ezt 2016 után is ) hanem hogy hosszú távon hogy teljesítenek. Szalai pedig úgy néz ki remekül teljesít Törököknél. Reméljük egyel fentebbi szintre kerül és ott is megálja a helyét.
.
Holman soha se került ettől a szinttől feljebb. Magyar szlovák lengyel szintek között ingázott.
.
Vida 25 éves korára holland 2. osztályig jutott. Ha eddig nem tudott bizonyítani félek nem is fog már.
.
Schafer: 22 éves és van 30 szlovák elsőosztályú és 16 nb1-es meccse. Ebből azért még nehéz bármi következtetést levonni de nem éppen úgy tűnik mint aki kész berobbanni a nagy fociba. Mondanám hogy oké ő még tehetség de az egyik legnagyobb hibánk hogy mi még tehetségnek tekintünk 22 éves játékoskat míg a profi fociban már 18-19 évesen kész játékosok vannak akik persze még fejlődenek tovább de már rendszeresen játszanak a csapataiknál. és ez nem csak a Mbappé, Halland, Donnarumma és hasonló kaliberűekre igaz már.
.
Annak azért kis esélyt adok hogy majd pont a német portugál francia hármas ellen fogjuk tudni megmutatni magunkat és játékosoainkért ezek után kapkodni fognak. Tény hogy nagy játékosok ellen lehet nagyott mutatni de mint írtam 2016 is mutatja 1-2 jó mecs után nem fogják elkapkodni a játékosokat különösen ha pont a csapategység és csapatmunka az ami hozza az eredményeket ami inkább jellemző nálunk. Legyen úgy hogy nyújtsunk olyat mindhárom mecsen hogy vigyék a játékosainkat de azért erre ne alapozzunk.
lukskypoker
lukskypoker 2021. 05. 19. 11:37
Előzmény: #2654  Peterbond
#2656
Kalmárnak nem az lett volna. EB után simán erősebb bajnokság kinézett neki. Sérülése után viszont kérdéses, hogy egyáltalán mik lesznek a lehetőségek...Majd.
Vida jön haza sztem. Holman már nem fiatal, neki a Slovan a max kb., marad Shaefer mint fiatal válogatott játékos, aki EB után esetleg képbe kerülhet majd komolyabb csapatoknál. Bízom benne, hogy nem haza igazol jövőre!
Peterbond 2021. 05. 18. 23:03
Előzmény: #2653  lukskypoker
#2655
Amugy nekem az egesszel az a bajom hogy mi ebbe belenyugszunk hogy hat ez van ennyit tudunk nem is lehet ennel tobb. Sot mar bemeseljuk magunknak hogy ez valojaban fejlodes es remek eredmeny. Nem basszus nem az ne elegedjunk meg vele doljunk hatra es veregessuk egymas valat. Ha ezzel megelegszunk akkor tenyleg megette a fene a magyar focit.
Peterbond 2021. 05. 18. 22:54
Előzmény: #2653  lukskypoker
#2654
Ja csak nekunk az a vegallomas ami nekik az ugrodeszka.
lukskypoker
lukskypoker 2021. 05. 18. 13:58
Előzmény: #2650  Peterbond
#2653
Látod milyen erős a szlovák bajnokság! :)
Mi meg a top 2 csapatukba (Slovan, DAC) adunk 4 játékost (Holman, Schaefer, Vida, Kalmár).
lukskypoker
lukskypoker 2021. 05. 18. 13:54
Előzmény: #2648  kukacponthu
#2652
Nemrég megye I-es utánpótlás edzéseket tekintettem meg.
Frizurakirályok, mobillal kezükben, 20 ezres stoplis lábakon és a szülő 800 méterről!!! kocsival hozta a gyereket edzésre....mert az már milyen, hogy három utcát sétálni kellene!
A pályára menve chipset ettek a kölkök... edzés előtt... és elvileg innen is vihetne a zte játékosokat...
Peterbond 2021. 05. 18. 13:02
Előzmény: #2647  lukskypoker
#2651
"Jobban is fel lehetett volna használni? Elképzelhető. Elég lenne csak 4-5 ezres stadion vidéki fellegvárakba? 
Nem biztos.
De azért hidd el, 30-40 év infrastruktúrális lemaradását behozni siker!"
.
Ez így igaz csak megint egy dolgot felejtünk el. MIÉRT csináljuk a dolgokat? Mondok jó példát rá.
.
Én gyerekként a faluban kijártam focizni mint kb mindenki anno a falu füves pályájára. Nem edzés vagy hivatalosan leigazolt játékos csak gyerekként a többi gyerekkel rúgni a bőrt kis vagy nagy kapura attól függően mennyien voltunk. A pálya a jobb fajta "libalegelő" volt. Nőt a fű ahogy nőt, vágták normálisan itt ott foltos volt különösen a kapu elött nagy téren. A kapu rozsdás volt kicsit de jó volt. A háló hol volt hol nem és ha volt néha lyukas volt. De mi játszottunk rajta 6-8-an vagy 10-20-an egyszerre attól függött. Adott héten többször is akár és lefogadom minimum 30-40 gyerek játszott rajta minimum 1-szer egy héten.
.
Most a pálya füve kifogástalan, felhúzva az öltöző a lelátó a kapuk vadi újak, van öntözőberendezés világítás minden. És senki RÁ NEM LÉPHET a pályára. Csak a nagy csapat Megye egyes meccseken. Építettek beton pályát is és egy műfüves pályát is. lakattal elzárva. Engedéllyel lehet rajta játszani az iskolásoknak. Hétvégén kötve hiszem mert nincs iskola és nincs kitől elkérni a kulcsokat.
.
Szóval igen kitömtük pénzzel a "PROFI" sportot. És közben papíron az utánpótlást is de inkább abból is a felnőtt profi csapat béreit fizetik még a top kluboknál is. Én meg ha el akarok meniek valahova focizni a haverokkal mehetek valami MAGÁN pályára pénzért, mert a közpénzből épült pályák azokat a papíron profi profitorientált klubok használhatják. Én meg még pénzért se mehetek ki már a falu füves pályájára.
Peterbond 2021. 05. 18. 12:19
Előzmény: #2649  Peterbond
#2650
Vagy pl itt van a Zilina a szlovákoktól:
.
Évente ad el külföldi top ligás klubnak játékost és szlovákot.
.
15/16: Skriniar
5,2 millió EUR Sampdoria
.
16/17: Bénes lászló 
5 millió EUR Mönchengladbach
.
17/18: Robert Mazan
1 millió EUR Celta Vigo,
Nicolas Spalek
1,5 millió EUr Brescia
.
18/19: Hanczko
3,8 millió EUR Fiorentina
Samuel Mraz 
1,5 millió EUR Empoli
.
19/20: Robert Bozinek
4 millió EUR Feyenord
Peterbond 2021. 05. 18. 12:08
Előzmény: #2647  lukskypoker
#2649
"Freiburg, Mainz, Lipcse, Dallas, Philadelphia, Nicosia, Eszék, Belgrád, Dunaszerdahely, Bristol kiegészülve a török légiósokkal Fenerbahce/Kasimpasa. Ez van. Ezt "kell" szeretni!"
.
Igen ez VAN sajnos.
.
És 10-15 éve ez VOLT: 
.
Dormund, Hannover, Fulham, WBA, Shalke, Osasuna, Hertha, Crystal Palace, Metz és még biztos kihagyok jó pár top 5 ligás klubbot ahol volt stabil játékosunk. Ahogy még lehetne sorolni Anderlechtel, PSV-vel.
.
Szóval nem értek egyet hogy 30 éve is EZ volt. Ok az Arsenal Sevilla PSG tényleg nem tőlünk válogatot de megint elmegyünk a legmagasabb szintig és úgy csinálunk mintha az és a szlovák első osztály között nem is volna legalább 10 különböző szint amiken csúszunk lefele.
.
És az se igaz hogy ez természetes és lehetetlen jó játékosokat magasabb szintre eladni. Tele vannak a top ligák szlovén, horvát, szlovák, osztrák, szerb, norvég, lengyel kezdőkkel és sok esetben nem kellett végigmenni egy szerb-lengyel-osztrák-bundesliga vonalon 4 eladással hogy oda jussanak hanem egyenesen mewntek Zágrábból, Belgrádból svédektől, norvégoktól a top klubhoz vagy maximum 1 klub beiktatásával osztrák vonalon esetleg alacsonyabb top ligás csapattól. Hadd ne mondjam pl Hauge-t a Milanban aki Bodo/Glimt-től egyenesen a Milanba ment 5 milló EUR-ért és 18 mérkőzésen kapott lehetőséget. De Olmót is Zágrábból vitte a Lipcse.Dusn vlahovicsot a Belgrádból a Fiorentina vagy korábban Rebic-et szintén Splitből vitte a Fiorentina.
kukacponthu 2021. 05. 18. 11:55
Előzmény: #2647  lukskypoker
#2648
Csank Jancsi bacsi hivott anno Vacra, ifiben az egyik jobbkeze - Strausz Laszlo - volt edzom es akkor a Vac markanev volt a hazai futballban. Volt szerencsem jatszani az akkori Nepstadionban, ami hatalmas elmeny volt. Alapoztam 40 fokban salakon, ahogy -10 fokban fagyott fekete foldon...fuves palyat csak hetvegen “erezhettunk”, mikor bajnoki volt.
Azonban nem picsogtunk, nem hoborogtunk, evekig hasznaltuk a gumistoplist es meg csak tetkonk sem volt.
Roviden:
Tudod mi a kulonbseg a mai es az akkori vilag kozott?
Mi imadtunk focizni, napi 24 oraban, ez volt az eletunk...a mai fiatalokon nem erzem ezt sajnos, tisztelet a kivetelnek.
Ketsegtelen, infrastrukturaban rengeteget fejlodtunk, azonban futball teren ez sajnos nem koszon vissza:(
lukskypoker
lukskypoker 2021. 05. 18. 11:44
Előzmény: #2635  kukacponthu
#2647
Anno a Czabán Samu tér (Volán/REAC) - Szőnyi út (BVSC)- Népstadion vonalon mozogtam.Néha BLSZ 1. meccsek. Volt idő, hogy egy bizonyos Csank Jánossal beszélgettem fontos vb-selejtező előtt erről-arról...Bozsik program keretében polgival gyerekeknek pályaátadásokon vettem részt, néha még beugrok kispályára focizni(műfüves, normális kapuval, világítással). Qrva nagy fejlődés/fejlesztés volt. Ami vitte a pénzt(természetesen).
Jobban is fel lehetett volna használni? Elképzelhető. Elég lenne csak 4-5 ezres stadion vidéki fellegvárakba? 
Nem biztos.
De azért hidd el, 30-40 év infrastruktúrális lemaradását behozni siker!
Ami a klubok nemzetközi szereplését illeti, szerintem a Debrecen, Vidi, FTC hármas messze több EL/BL csoportkört csinált mint a (nem szegény) luxemburgiak.
Nézőszám kérdésben ne legyenek illúziók! Gyökerek nélküli légiósok tömegére nem feltétlenül, fog kimenni 10-20 ezer ember hétről hétre. Fradit vegyük ki persze az más történet. 90-es években Volán meccsen 500-600 néző, Szőnyi úton 800-900 néző. (az, hogy a nemzeti sport mit írt már akkor is, az nem mérvadó). De az MTK sem 3-4 ezer néző előtt játszott hétről-hétre.
Csányi belengette, hogy maradna a 12 csapatos első osztály, de elképzelhető alsó és felsőházi rájátszással. Ez hiba. Magyar (fiatal) focista ettől még pl. a Fradi/Vidi/Újpest vonalon nem fog több játékpercet kapni lényegesen. 
Ami pedig a nemzetközileg elismert itthon nevelkedett labdarúgót illeti, nos, ahogy anno itt leírtam volt már, ahhoz hozzá kell szokni, hogy nem a Sevilla/PSG/Arsenal fog innen játékosokat elvinni. Ez van, ez volt 30 éve is és 3 éve is és ez nem fog változni...
Freiburg, Mainz, Lipcse, Dallas, Philadelphia, Nicosia, Eszék, Belgrád, Dunaszerdahely, Bristol kiegészülve a török légiósokkal Fenerbahce/Kasimpasa. Ez van. Ezt "kell" szeretni!
Peterbond 2021. 05. 18. 10:34
#2646
De a berögzült elképzeléseidre is remek példa hogy én ellendrukker vagyok. Aztán kíváncsi lennék pl a mostani EB selejtező mecssei közül te mennyit néztél meg élőben és mennyit én. A Szlovák, wales, horvát, azerbajdzsán 4-esből te mennyin voltál kint? Az lehetetlen hogy te kevesebben voltál kint mint én hisz én egy "balliberális ellendrukker vagyok" aki még MLSZ elnöknek se jelöltette magát és mégis meg mer szólalni magyar foci ügyben egy nyilvános fórumon. Skandallum, botrány.
kukacponthu 2021. 05. 18. 10:30
Előzmény: #2644  raus
#2645
(H)Oskor, azota valtozott a vilag. Anno meg en is a radion hallgattam a korkapcsolast, most meg direktbe megkapod az osszes meccset a kepernyon.
Lassuk be, a szinvonal pedig azota nem nagyon emelkedett...egy meccsprogram apukaval also hangon 10e forint, sokan nem fizetik ezt ki, inkabb megnezik a teveben.
A regi videk csapataiban lokalpatriotak jatszottak, nem zsoldosok.
raus 2021. 05. 18. 10:26
Előzmény: #2642  kukacponthu
#2644
Ez tok mindegy ahol nincs néző Puskás Gyirmót meg a tobbi nem is engednem max nb3!!
Pl Diósgyőr maradhatott volna emlékszem egy dvtk vs FTC 20 ezer néző volt 2010 körül 
Pl Pécsen is atlag 5-6 ezer
Kaposvaron 88 ban Vác ellen 3-3 lett 17 ezer fan lógtak vasúti kocsin álltak nem volt ám hely hagyva sehol tűzvédelem semkit nem érdekelt!!
Peterbond 2021. 05. 18. 10:24
Előzmény: #2634  globaltrend
#2643
"és azt is világosan és többször leírtam itt korábban is: önmagához képest!!!!! igenis fejlődött és valóban sokat lépett előre a magyar futball az utóbbi 10 évben; azt is hogy messze nem tart ott, nem is tarthat még ahol szeretne de jó úton indult el és ennek számos bizonyítéka van már"
.
Ezt a "számos" bizonyítékot szoktad mindig elfelejteni bemutatni. Egyetlen egy dolog van ami fejlődött z a Kibaszott sok pénz ami beleömlik es ebből is kibaszott sokat ellopnak csak. Az az összeg amit beleöltünk a fociba annak a töredékéből építettek a környező országok nevelőklubbokat. De még korábban is a magyar fovi is képes volt játékosokat kinevelni töredék pénzből. Leírod hogy már a Gera-érában is kevesen voltak nyugati klubbokban. akkor most miféle fejlődésről beszélsz ha most fele annyi sincs? Pont az a szintet akartuk növelni, az lenne a fejlődés nem?
.
Eközben az állításaid felét kapásból tudja cáfolni az ember. Álítottad hogy a Fradi idegenlégiós aránya nem alacsony a környező csapatokhoz képest. ott sincs sok hazai. erre leírtam szinte az összes csapatot és 1-et találtam ahol 2-3 haza volt. szinte mindenhol máshol 5 vagy több volt ( esetenként 9-10 is ) Arra se reagáltál utána. és a legtöbb kijelentéseddel is pont ez a baj. Van egy berögzült elképzelésed ami nem fedi a valóságot aztán ha bemutatják számokkal hogy nem igaz amit modasz akkor még te vagy felháborodva hogy a másik csak lózungokat beszél.
kukacponthu 2021. 05. 18. 10:15
Előzmény: #2639  raus
#2642
Es szerinted melyik az egeszsegesebb?
1. A kert vegebe felhuzott stadionban, egy akademianak csufolt, a Puskas hagyatekkal megfuszerezve, vegtelen kozpenzzel.
2. Egy helyi erdekeltsegu ceg - Alcufer - mogott, piaci alapon, magyar jatekosokkal. Mindezt ugy, hogy a koltsegvetes toredeke volt a Debrecennel szemben, a Vasasrol nem is beszelve.
Labjegyzet:
Gyirmot szinte mar Gyor...
Peterbond 2021. 05. 18. 10:10
Előzmény: #2634  globaltrend
#2641
Amúgy most az a gondod hogy miért nem indulok én MLSZ elnöknek vagy mi? Te indultál miniszterelnöknek amikor pl Gyurcsányt Medgyessit Bajnait vagy isten tudja kit kritizáltad?
.
Egí nyilvános fórumon beszélgetünk itt a magyar fociról. Ha elmondom pl hogy a Barca pocsék teljesítményéről mi a véleményem akkor én szánalmas vagyok mert csináljam jobban mint Messi vagy miért nem jelentkezek edzőnek Koeman helyére?

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek