Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2007. 07. 31. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#18160
Genesis Fund nem csak 10-e után jegyezhet?
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 14:31
#18159
2007.7.26 - 23:59


BIZTOSNAK LÁTSZIK A BANKI FINANSZÍROZÁS

Egyre drágábbak a Genesis napelemüzemei

Biztosnak látszik a Genesis Energy spanyol és magyar napelemgyártó üzemeinek beruházása, legalábbis a szükséges gyártóberendezéseket nagy valószínűséggel finanszírozza majd az Egyesült Államok Export Import Bankja. A cég tegnapi bejelentése szerint a pénzintézet az előzetes vizsgálat alapján két szándéknyilatkozatot adott ki a leányvállalatok részére arról, hogy kész finanszírozni az egyenként mintegy 154 millió eurós projektek meghatározó részét jelentő gyártóberendezések megvásárlását – amennyiben a bank összes követelményének a projektek megfelelnek.
A hitel jó hír, hiszen a beruházás jelentős részét ezek a gépek teszik ki, ugyanakkor a közleményben említett összeg hatmillió euróval több, mint amiről eddig hallani lehetett. (A korábbi nyilatkozatok szerint az évi 100 MWp kapacitású üzemek 148 millió euróból épültek volna fel.) Egyelőre nem világos a pontos finanszírozási struktúra, bár erről a cég most azt írta, hogy ez „a hitelfinanszírozás tekintetében kialakult mindkét projekt vonatkozásában”. A technológiaszállítási szerződés megkötését követően válik lehetségessé a banki garancia, illetve hitelszerződés megkötése.
Bejelentették azt is, hogy a Rényi Gábor elnök-vezérigazgató érdekeltségi körébe tartozó Acquisition Pro Ltd.-nek a Genesis Energyben lévő részesedése harmadával csökkent, és a korábbi 10,58 százalékról 7,06 százalékra mérséklődött. Érdekes, hogy nem szimpla eladásról volt szó, a bejelentés arra utal, hogy a tulajdonos cég a Genesis Energyvel szemben fennálló tartozását törlesztette ilyen módon. (A cikk szerzője rendelkezik Genesis-részvénnyel.)

Madarász János



Nyomtatás Vissza

(c) 2001 www.napi.hu Online Kft. Minden jog fenntartva.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 14:21
Törölt hozzászólás
#18158
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 14:17
Előzmény: #18156  neomodel
#18157
Neo, én úgy tudom, hogy a közkézhányad 20% körüli.
neomodel 2007. 07. 31. 14:07
Előzmény: #18155  Törölt felhasználó
#18156
Fretek
A Genesis cégbe ugyebár már beletettek részvényesek pénzt. Nyilvánosan még keveset, de kb. 11%-nyit igen. Pedig a beruházás még odébb van. Érzésem szerint a kocsi megelőzte a lovacskákat. Az általad említett "szokás" itt nem érvényesül. Ami hamarosan kiderül, hogy mások, a tudomásom szerinti 500 Ft-os pappert hajlandók e 2800 Ft-ért megvásárolni. Ezen magam is elgondolkodnék, ha nagybüfi lennék. Meg Te is. Meg Ők is. A részvényesek pénzénél nem találtak fel olcsóbbat, azért vonják be a vállalkozásba. A kisbüfik az esetek többségében nem látnak a dolgok mögé, még egy mérleget sem tudnak értelmezni, vesznek mert azt hallották, hogy ez jó üzlet lesz nekik. Halkan jegyzem meg, a legjobb a kibocsátónak, ha megvetted, tovább az árfolyama nem érdekli, persze, lehet motiválva részvényekkel, de nem minden cégnél van így. Engem kissé zavar ez az alacsony közkézhányad, többféleképpen is tudok spekulálni, hogy miért van így. De nem tetszik az eredmény. Nem is veszek amíg nincs gyár. Miért vennék.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 13:24
Előzmény: #18154  Törölt felhasználó
#18155
"Egy projekt a legtöbb esetben tőkehiányosan indul, és nem is szabad, hogy értékes készpénzt tegyenek bele, ha van egyéb fedezeti megoldás, pl. a részvényesek pénze."

neomodel, a fejlesztési / előkészítési fázisra nem szokás a részvényesek pénzét költeni normális esetben. a beruházási szakaszban érdemes (szokás) bevonni idegen forrást.

idegen forrás esetében pedig a bank pénze a legolcsóbb, azt követik az egyéb pénzügyi befektetők pénzei és a legdrágább a szakmai befektetők lóvéja (a szakmai befektető lóvéja jellemzően nem kisebb tőkeköltségű, mint a projektfejlesztőé).

másoknak: a genesist nem lehet a hozam - kockázat térben pozícionálni, mivel nem arról van szó, hogy magas a kockázata és így a hozama, hanem, hogy fogalmunk csincs a kockázatról. utóbbi felméréséhez talán nem ártana egy kibocsátási tájékoztató. azt megérteném, ha a egy valódi tevékenységet végző cég nem csinál ilyen tájékoztatót és azt mondja, hogy kb. a tényszámokat tudom tartani hosszabb távon a megfelelő indokok alapján, de azt felháborítónak tartom, hogy egy nem létező tevékenységet folytató cég kvázi suttogó propanganda alapján próbál pénzt szerezni.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 13:07
Előzmény: #18152  Törölt felhasználó
#18154
Egy kockázati alapnak a 3.2 millió részvény lejegyzése nem nagy ahhoz képest, hogy mekkora befektetéseket forgatnak, ráadásul extra magas hozam várható...
S ha lejegyzi pénteken, akkor hamar véget érhet a jegyzés.
Szerintem a kockázat sokkal kisebb,mint amit hozhat, és ezt tudják a kockázati alapkezelők is...
neomodel 2007. 07. 31. 13:04
Előzmény: #18151  Törölt felhasználó
#18153
Nem szeretnék belerondítani a topikba, csak tapasztalataim alapján a pénzből sohasincs elegendő. A tényeket pedig nem szerencsés keverni a feltételezésekkel, hogy pl. milyen tőkével rendelkezik a Fund. Egy projekt a legtöbb esetben tőkehiányosan indul, és nem is szabad, hogy értékes készpénzt tegyenek bele, ha van egyéb fedezeti megoldás, pl. a részvényesek pénze. Ennél olcsóbb pénz a világon nincs. Ez a pénz meg ijedősebb mint bármilyen hitelintézet pénze. Aztán lehet a Fund kénytelen kelletlen a saját forrásait is bele kell pumpálja a projektbe, amihez nem fűlik a foga, elhiheted. És többek között azért nem, mert nincs neki annyi. A nyakamat teszem rá.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:53
Előzmény: #18151  Törölt felhasználó
#18152
Köszi, ez így már teljesen érthető nekem is... :-)
Akkor bízok továbbra is a túljegyzésbe más nagybefektetők bevonásával.
Rényinek biztosan megvannak a kapcsolatai meg a Fundnak is, bár nem kis projekt ez, de annál szebb lesz...
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:44
Előzmény: #18150  Törölt felhasználó
#18151
perlaki, ezzel az a gond, hogy ha van pénze is, és szándéka is, akkor a Fundnak a legjobb a c) lehetőség lett volna: lejegyezni az egészet 500 Ft-os árfolyamon.

Magyarul egy biztos: vagy nem akar (még) beletenni olyan sokat (meg akarja osztani a kockázatot), vagy nem tud.

Ha nem jön össze a 3,2 milla lejegyzése, akkor 2 lehetőség van:
a) Ha van pénze a Fundnak: ekkor megintcsak jobban megéri neki alacsonyabb árfolyamon jegyezni, most már látva, hogy egyedül kell viselnie a kockázatot.
b) Ha nincs pénze, akkor alacsonyabb árfolyamon kell jegyeznie, hogy más nagybüfik is beszálljanak. Ebben az esetben nem hiszem, hogy hosszasan tökölődnének előbb 2,750-en, majd 2,700-on próbálkozva...

Szóval úgy látom, HA nem jegyeznek le eleget más nagybüfik, akkor mindenképpen esés jön. Persze, csak ideiglenes, ezt fontos látni!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:37
Előzmény: #18148  Törölt felhasználó
#18150
Én nem azt mondom, hogy a Fundnak szándéka van (mert szerintem pénze biztosan van) az összeset lejegyezni, hanem azt kérdezem, hogy mi jobb a Fundnak:
a/ Később beengedni valaki(ke)t a projektbe kisebb beszállóval
b/ Lejegyezni a 3.200 millióból fennmaradó teljes mennyiséget, majd pár hónapon belül busás haszonnal átadni más nagybefektető(k)nek?
Szerintem a b megoldás sokkal jobb forgatókönyv a Fund-ra nézve.
De azért kérdezem a ti véleményeteket is, mert ez csak egy a sok vélemény és lehetőség közül.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:31
Előzmény: #18147  Törölt felhasználó
#18149
Szerintem a jegyzés nem csúszik. Azt se mondom, hogy tolongtak az előző jegyzés alkalmával, nyílván kell a pénz, de...
Ha a Fund lejegyezte volna a múltkor, akkor biztosra veszem, hogy a befektetők azon károgtak volna, hogy a Fund sokkal több infó birtokában dönthettet, mint más befektető, és akkor belekötöttek volna az elkésett cégközlönyben történő megjelenésbe is.
Szerintem ezt korrekt módon megoldották Rényiék, fenntartva maguknak is a lehetőséget, hogy a sok pozitív hír hatására több befektető érdeklődését felkeltsék/fenntartsák.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:20
Előzmény: #18146  Törölt felhasználó
#18148
Hmmmm... Honnan tudod, hogy a Fundnak van elég pénze (és/vagy szándéka) lejegyezni 3,2 millát? Az eddigi hsz-ekből / infókból nekem úgy tűnik, hogy senkinek sincs fogalma arról, hogy mennyi pénze van a Fundnak, sőt, hogy egyáltalán ki is ez a Fund. Nekem inkább úgy tűnik, hogy ő nem tud / szándékszik több pénzt tenni bele, ezért jegyeztet 2,800-on (ha lenne neki elég, jobban megérte volna, hogy 500-on jegyezzen). Ugyanakkor vesz ezen az árfolyamon ő is 1,2 millát, hogy bizonyjtsa, megér ennyit a projekt.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:18
Előzmény: #18146  Törölt felhasználó
#18147
eleve csúszik a jegyzés!!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:14
Előzmény: #18141  Törölt felhasználó
#18146
Ez világos. A kérdés az, hogy amennyiben a Fund lejegyzi 2800-on 1.200 e db-ot, és rajta kívül más nagybefektető nem (amit én kétlek, sőt majdhogynem kizártnak tartok), akkor mi elképzelhetőbb megoldás:
a/ Beenged más nagybefektetőket később alacsonyabb jegyzési áron?
b/ Inkább lejegyzi ő a teljes mennyiséget (3.200 e db-ot)?
Szerintem ez utóbbival jobban járna, ha ebből a pénzből elkezdhet megvalósulni a projekt. Mert utána már a Fund válogathatna a nagybefektetők között, annyi jelentkező lenne, hogy 4000 Ft-os beszálló lenne a minimum ősszel.
Szerintem ezt a nagybefektetők is tudják, ezért még most le fogják jegyezni 2800 Ft-on.
Pesszimista hozzáállás esetén pedig lejegyzi a Fund az összeset, mert más nem lehet jó megoldás, szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:10
Előzmény: #18144  Törölt felhasználó
#18145
na és ez amint látszik tavalyi hír!!! :))))
ugyhogy húzunk bele! :)))
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:09
Előzmény: #18143  Törölt felhasználó
#18144
Épül a világ legnagyobb naperőműve
Index/MTI - ugyelet@mail.index..hu
| 2006. 06. 09., 16:06 | Frissítve: 2006. június 10., szombat 00:29
A napenergia elvileg korlátlanul rendelkezésre áll, gyakorlatilag nehéz hasznosítani. Portugáliában most megpróbálják: hatvan hektárt fednek le panelekkel, hogy egy kisebb város energiaszükségletét kielégítsék.

link

Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:08
Előzmény: #18142  Törölt felhasználó
#18143
Alternatív alternatív
Nem biztos, hogy feltétlenül elektromos energiát kell a napelemnek előállítania. Elősegíthet valamilyen kémiai reakciót is, amivel üzemanyagot lehet csinálni. Az egyik forgatókönyv szerint a nanokristályokat vízbe keverik, és a napfény hatására bennük fejlődő elektromos áram hidrogénre és oxigénre bontja a vizet.

A hidrogént ezután a már bevált tüzelőanyag cellákban elektromos árammá lehet alakítani, írta a The New Scientist című angol tudományos folyóirat.
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 12:06
Előzmény: #18141  Törölt felhasználó
#18142
türelem
Törölt felhasználó 2007. 07. 31. 11:50
Előzmény: #18139  Törölt felhasználó
#18141
perlaki, ez az egész a Fund projektje. Naná, hogy ő bízik benne. Sajnos azonban az ő pénze a jelek szerint még a spanyol gyárra sem elég...

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek