Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 22:38
Előzmény: #18099  Törölt felhasználó
#18100
Kétezer embert evakuáltak a Kanári-szigeteken
| 2007. július 30., hétfő 21:17
Több mint kétezer embert, köztük turisták tucatjait kellett kimenekíteni hétfőn a Kanári-szigeteken a több ezer hektárra kiterjedő erdőtűz miatt. Gran Canaria szigetén ötven turistát evakuáltak San Bartolome de Tirajana településről. Az EFE spanyol hírügynökség szerint főleg német állampolgárokról van szó.

A többezer hektáros erdőtűz megfékezését az ötven fokos hőség, a heves szél és a terepviszonyok is nehezítik.

Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:46
Előzmény: #18098  Törölt felhasználó
#18099
Teljesen egyetértek malev. Tudom, hogy most a nagybefektetők a legfontosabbak, de ettől függetlenül jó lenne valami infó.
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:40
Előzmény: #18097  Törölt felhasználó
#18098
Rényi úr nyilatkozhatna arról, hogy az Exim bank
szándéknyilatkozatában foglalhatók teljesíthetőek-e, ha igen akkor kb. milyen időtávlatban.
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:37
Előzmény: #18094  Törölt felhasználó
#18097
olvasd el aztán nyilatkozz róla
abban 1 teljes sor technikai elemzés sincs.
egyetlen mondat van amit technikai elemzés féle, 4 szóból áll.
több részvénnyel csinálja ezt
mert technikailag nem tudja elemezni azokat
filozofál - azt is felületesen- és ezt nevezi technikai elemzésnek
ma ebből is meg lehet élni
a cégére mindenestre nem vet jó fényt
ha igazi technikai elemzést akarsz olvasni
akkor a chartcenter-t olvasd
ettől teljesen függetlenül a genesisnek vagy bejön vagy nem
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:30
Előzmény: #18094  Törölt felhasználó
#18096
OK :)

Egon ilyen, elfogadom, sőőőőt....
a késobbiekben is fogom olvasni az elemzéseit, ha szigoruan technikai elemeket fog felhasználni az elemzéseihez, nem pedig az érzelmeire alapoz.

BE része a tozsdének, indikátor..ahogy perlaki fogalmazott..:)
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:30
Előzmény: #18094  Törölt felhasználó
#18095
Én ugyan nem tudok technikai elemzéseket készíteni, - tudom, ez engem minősít, és nem is vagyok rá túl büszke -, de én azt hallottam több helyről is, hogy a Genesist elemezni a jelen helyzetben értelmetlen.
Egyébként én ezzel az elemzéssel is úgy vagyok, mint a valószínűségszámítással, amivel mindent be lehet bizonyítani és rögtön annak az ellenkezőjét is.
Szerintem egyébként pont az a baj Egonnal, hogy ő nem csak egyszerűen elemez, hanem véleményt nyílvánít dolgokról, amit egyáltalán nem támaszt alá semmi, csakis az ő érzelmi viszonya a részvényhez.
Most például ez a Rényi féle tartozás visszafizetés (túl)magyarázása.
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:21
Előzmény: #18093  Törölt felhasználó
#18094
nem tisztem megvédeni, és nem is akarom, de az egy technikai elemzés - nem hasra üt és tippel, hanem technikai elemzés módszereivel igyekszik papírokról írni - persze hogy téved
lehet sokszor téved, de azért érdemes elolvasni, mert ad egy plusz nézőpontot, elfogadni nem kell, sőttttt
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:14
Előzmény: #18084  Törölt felhasználó
#18093
Ha Egon-ra hallgatna az ember, akkor sok árfolyamnyereségre nem tenne szert. Nem kell elhinni, ki kell próbálni a "mi lett volna, ha..." játékot visszamenőlegesen az elemzései alapján.
Ha jó lett volna az előrejelzése Genesis ügyben eddig is, akkor mindenki fejvesztve menekülhetett volna a papírtól 2000 Ft-on (azóta már sokan kerestek rajta 30-40%-ot), pedig akkor még tized ennyi konkrétum sem volt, mint eddig.
Tudom, hogy bosszantó, ha valaki kimarad egy 100-200%-os emelkedésből, de hát ilyen a világ...
Szerintem még csak most kezdődik majd a tánc. Aztán, aki ezt elhiszi, annak lesz ezután is Genesis részvénye, aki meg nem, annak nem lesz, "oszt jónapot"!
Egyébként az tetszik a legjobban a topikban, hogy akik a másik torkának esnek, és ostobának titulálják, azok mégis mennyire féltik a "gyűlölt személy" pénzét, vagy éppen azt, hogy kimarad az évszázad bulijából.
Szerintem, ha ennyire nem bírja egymást a két tábor, akkor inkább örüljenek neki, hogy az egyik tábor bukik akkorát, mint a törött lábú befutóló, a másik meg szívhatja a fogát utólag, hogy soha nem volt elég mersze beszállni, és nem megy BoraBora-ra nyaralni.
Mindenki örüljön annak, hogy ő tudja a frankót, és veregesse meg a vállát, pedig egy Valakin kívül senki sem tudja...
Ettől függetlenül Egon elemzéseitől sem eddig, sem ezután nem fogok hasra esni. Indikátornak ugyanakkor jó, csak éppen ellenkező előjellel. Remélem, most sem hagyott cserben minket...
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:14
Előzmény: #18090  Törölt felhasználó
#18092
4 hónapja ez megy, szapulják néhányan mert kimaradtak a jóbol. ÉN, illetve sokan mások pedig vettuk és vesszuk. MERT HISZEK BENNE!!!

Kimaradtam a Mol rallyból ,mert nem figyeltem oda, ennyi. ez van...
De önmagamat igazolva nem irkálok dedós, idiota dolgokat nyilvános topicokba, lehordva Molt, összeeskuvés-elméleteket gyártva,amelyeket akár kezdők is a szivukre vehetnek, befolyásolva ezáltal őket.

Természetesen ez az internet "varázsa", azt irok amit akarok, illetve azt használok fel amit akarok.

A problémám Egonnal az, hogy mindezt egy cég logója alatt teszi. Nem csak magát járatja le, hanem egy céget is, de ezzel majd ö számoljon el..:))
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:09
Előzmény: #18089  Törölt felhasználó
#18091
Boston:
én is kétkedve szoktam olvasni az Equitas-os elemzését, de utóbbi időben elég jól megérezte technikailag az OTP-t is (10900-11300-ra várta azt hiszem) és a többi blue-t is, az tény hogy fotex-et, eco-t, genesis-t nem kedveli, de lehet hogy néhány dologban igaza is van - ettől még mehet az égbe az árfolyam
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:05
Előzmény: #18088  Törölt felhasználó
#18090
off
az idő megadja a választ úgyis a kérdésre
a baj csak az, hogy néhányan soha sem tanulnak az esetekből, és újra-meg-újra megfutják ugyanazokat a köröket
pedig már olyan sokszor tanulhattak volna mások kárából
on
a genesis-ről pedig passz, majd kiderül mi az igazság
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:05
Előzmény: #18087  Törölt felhasználó
#18089
Most olvastam végig Mr. Egon jolsikerult elemzését,
teljesen kész van a pali...sajnálomt ényleg.
Örök shortos marad, 1 éve csak adna mindent, blue chipeknél ez enyhén szolva nem jött be, most a Genkót kezdte el szapulni..:))

szukség van az ilyen emberekre, hiszen erosíti az összeeskuvés-elméleteket gyártó spekisek táborát.
ők pedig részben biztosítják a likviditást,
abban azonabn biztos vagyok, hogy a Genkót senki nem meri beshortolni, még ez a fasz Egon se, csak a szája jár, pozi nélkul vagdalkozik a szavakkal.

Ezzel semmi gond, csupán annyi, hogy dezinformáciokra épít hamis elméleteket, aminek a végeredménye ez az írás.

HAJRÁ GENESIS !!!!!!!!!!! SHORTOLJ EGON!!!!!!!!:))))
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 21:01
Előzmény: #18087  Törölt felhasználó
#18088
Nem álmodtál, hál' Istennek csak egy Genesis topikot hagytak meg, bár lassan már ez sem ér semmit. Olyan, mint mikor jobb- és baloldal vitatkozik, parttalanul és értelmetlenül. Mindenki csak a saját hangját hallja, egészen pontosan a saját hangjától nem hallja meg más hangját. A belső hangot meg végképp' nem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 20:31
Előzmény: #18086  Törölt felhasználó
#18087
Bocsi fiúk, de ma reggel még olvastam egy totyikot, ahol úgymond érzelem- illetve elfogultság-mentes Genesis - vitára nyílt lehetőség. Aztán ez a vita kicsit elfajult a múlt éjszaka.
Most viszont nem találom ezt a totyikot. Lehet, hogy csak álmodtam???
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 20:08
Előzmény: #18085  Törölt felhasználó
#18086
Koi:
Honnan tudod, hogy nem így van valóban?
Amíg nincs vége a jegyzésnek addig csak te is talélgatsz, mint mi.
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 19:54
Előzmény: #18084  Törölt felhasználó
#18085
amugy meg mondtam már neked hogy veled nem tárgyalok azért nem írok!
rá vagy telepedve a genesis topikra!
okos enged ,szamár szenved!

amugy meg DLPH nak igazat adok ha ez olyan nagy buli lenne akkor már nagybefektetők sorba állnának a genesisért
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 19:47
Előzmény: #18083  Törölt felhasználó
#18084
Genesis
2007. július 30.
Nem az árfolyam alakulása, hanem egy apró hír miatt vesszük elő a részvényt.

"A Genesis vezérigazgatójának, Rényi Gábornak érdekeltségi körében álló Acquisition Pro Ltd bejelentette, hogy megállapodást kötött a Genesis Investment Fund tulajdonosával és kezelőjével, mely szerint az utóbbi átvállalja az előbbinek a Genesis Nyrt-vel szemben fennálló tartozásait. Ennek fejében Rényi cégének részesedése 10.58%-ról 7.08%-ra csökkent." link Mit is mond ez a kis cikkrészlet ?

Egy társaság tulajdonosának egyetlen kötelezettsége van, mégpedig rendelkezésre bocsátani a tőkét. Ezen túl seregnyi jogot érvényesíthet a tarsasággal szemben. Ez a cikk mégis arról szól, hogy a tuljdonrész mellett a kötelezettségek cseréltek gazdát. Erre csupán egyetlen logikus magyarázat lehet: a részvénytőke nincs 100 %-osan befizetve a cégbe (erre a társasági törvény egyébként lehetőséget biztosít - egy év alatt kell a teljes alaptőkét befizetni). Lehet, hogy a legfőbb meghatározó tulajdonosnak gondjai támadtak az alaptőke rendelkezésre bocsátásával ? E szerint felvethető a kérdés, hogy akkor miből lesz több 100 millió eurós beruházás, ha még az alaptőke sincs teljesen befizetve ? Vagy van más magyarázat ?

(Aki már ronggyá olvasta Kosztolányi, stb. tőzsdei témájú könyveit, ajánlom, olvassa el Emile Zola A pénz c. regényét. Nincs új a nap alatt...)



Szóval, a magyar tőzsdén jegyzett Genesis Energy NyRt. részvényeit még mindig nem kívánjuk vissza az edzett Humet-fun-ok kezéből...

A story: a cég a Novotrade Rt-ből szép csendesen átváltozott Genesis részvénnyé. A Novotrade tipikus alvópapír volt a Bét-en, időnkénti bikafuttatásokkal, majd visszaesésekkel. A Novotrade meghatározó tulajdonosai valószínűleg elégedetlenek voltak a régi cégben rejlő lufifújási lehetőségekkel, ezért kerestek (és találtak) egy olyan tevékenységet, amely story szinten nagyot tud szólni: NAPELEMGYÁRTÁS. Ehhez névváltozás, sőt egy külföldi (vagy csak egy off shore hazai ?) tulajdonos beszállása a cégbe járt.

Röviden a story: jelenleg semmilyen napelemgyártás nem folyik a cégnél, de több gyár felépítését is tervezik, amely 5-6 év múlva mesés nyereséget fog termelni. Ez a nyereség P/E alapon "TUTI" 15000 körüli árfolyamot jelent. Sőt, ehhez minden tervezett helyszínen az államtól hatalmas állami támogatás jár majd. És a slusszpoén: tényleg kapott egy Genesis nevű vállalkozás a spanyol államtól támogatást (de vajon ez a tőzsdei cég kapta azt valóban - érdemes utánanézni).

Dehát a lényeg úgysem ez. Hanem az, hogy a spexek ráharaptak a témára, és megindult a lufi fújása. A story - valljuk be, egy Humet, Econet, stb. story-val összevetve - hihető volt.




Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 17:57
Előzmény: #18082  Törölt felhasználó
#18083
nyilván nem véletlen. az UFO-k műve. üzenik neked, hogy most egy Mercurius / BB cserén gondolkodnak.
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 17:40
Előzmény: #18081  Törölt felhasználó
#18082
Koi hogy el tűnt... Operator meg milyen aktív lett. Szinte helyet cseréltek. Vélelten?
Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 16:38
#18081
Záró: 16:35:29 2746 500 1373000 5 0.18

Lényeg: pluszban zártunk!

A nap győztese a Genesis! :-))))))))))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek