Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 23:56
Előzmény: #2778  Törölt felhasználó
#2780
Szia Izomman

Olvasgatva a hozzaszolasaidat egy kicsit bizonytalannak tunsz es en ezert szeretnek neked ajanlani egy nagyon frappans konyvet ami teljes mertekben megismerteti veled a tozsde pszichologiat.

Helmut Hornstein- Tozsde pszichologia befektetoknek.

Nagyon erdekes konyv mindenkinek ajanlom(ez nem fizetett reklam volt) :-))))

Jo ejt .
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 23:53
#2779
Visszanéztem pár percre.
Izomman20: A válaszom: IGEN, a teljes alaptőkémet Genesisbe fektettem. Tudod, én egy elég bevállalós, extrém emberke vagyok!
Imádok nagyokatkockáztatni, vesztenivalóm nincs, legrosszabb esetben, ha nem jön be semmi a Genesisnél, akkor megfelezem az alaptőkémet, de nekem ez nem baj, mivel a tavalyi évben több, mint 100 %-os hozamom volt a tőzsdei befektetésemből. Nem fontos elhinned, ha nem akarod.
Ne kövesd a példámat, mivel elég kockázatos! Nem buzdítalak én vételre Téged!
A döntés a Te kezedben van!
Nekem meg általában bejönnek a megérzéseim is, plusz az álmaim is!
Tudod, kicsit olyan Twin Peaks-beli figura vagyok, mint Dale Cooper ügynök! Kyle MacLachlan játszotta őt. Az álmaimra, látomásaimra hallgatok, na meg persze a megérzéseimre is. :-))
Amúgy szinte az összes családtagom megtakarítása is a Genesisben szundikál, képzeld még a nagymamám megspórolt millióin is Genikét vettem! Ez komoly!
Egyébként afnék Neked egy jó tanácsot: SOHA NE a fórumbeli szubjektív vélemények alapján döntsél egy részvény vétele, vagy eladása mellett!
Tudod, lehetnek csalódott emebrek is, akik alig mernek kockáztatni, és megkeseredett tőzsdések, akik csak negatívan tudnak gondolkodni, és a hozzáállásuk is bármilyen új dologhoz, projekthez lehangoló és pesszimista!
..és persze vannak nagyon optimista emberek is, akik rózsaszínben látnak mindent.. Mindig csak magadra hallgass, a saját eszedre, a belső hangra, megérzéseidre, stb.!

Aki meg csalódott egy részvényben már, az meg persze, hogy feketében látja az adott céget, sőt általánosíthat is rosszabb esetben!

Én is vesztettem már a tőzsdén, mint mindenki más, és megtanultam csak saját magamra hallgatni a végső döntésnél!
Ettől még meghallgatom mások véleményét is, összehasonlítom a tényekkel, a konkrét hírekkel, infókkal és ezek alapján hozok egy komoly döntést!

1. Tanulmányozni az adott szektor, iparág, stb. helyzetét! Globálisan is!
2. Versenytársak elemzése is fontos!
3. Az adott cégről minél többet megtudni!
4. Mások véleményének, gondolatainak meghallgatása
5. Belső megérzéseinket NEM szem elől téveszteni!
6. Saját elemzések, számolások
7. Konkrét hírek, infók ismerete!
(Gondolok itt arra, hogy egytől egyig minden dokumentumot, hírt, stb. nagyon figyelmesen végigolvasni az adott cégről, jelen esetben a Genesisről)
8. Ismerkedés komolyabb emberekkel, befektetőtársakkal!
9. Mindenféle vélemény összevetése a tényekkel, infókkal, saját gondolatokkal!
10. Szelektálni a buta, nem odaillő, inkompetens (nem hozzáértő) véleményeket hozzászólásokat
11. Kockázatelemzés, saját magam megismerése!
12. Végső döntés!!

Ha ezek megtörténtek, akkor felesleges is naponta beírni a fórumba és itt várni arra, hogy a szádba rágják a nagy megoldást bármelyik részvénnyel is kapcsolatban!

Ezeket tényleg jó szándékból írtam le!
Remélem mindent leírtam, csak úgy spontán tettem, de úgy látom, minden megvan!

Ja, és még valami, engem egyszerűen nem tud érdekelni egy 5-10-15 %-os esés a Genesisnél, mivel hosszabb távra fektettem be a tőkém!
Hülye lennék elkótyavetyélni a családi ezüstöt!!!

Ha például felmegy az árfolyam nyáron valamikor 2500 Ft-ra, és ne adj Isten, leesik kisebb realizálások miatt 2000 Ft-ra, és ez megtartja, akkor nem érdekel az egész!
Úgy értem, csak azért nem fogom eladni a pakkom, vagy a pakkom egy részét, mert hirtelen kapzsi módon sok profithoz szeretnék jutni! A fent említett csak egy példa!
Mondhattam volna 4000 Ft-ot is, és onnan vissza 3000-re....
A célárfolyam úgy is meg forja tartani középtávon a részvényt (tőkeemelés is lesz még!), utána meg megyübk tovább fölfelé!Hosszú távon meg Genesis-rakéta!
Remélhetőleg!

Drukkoljunk a Genesisnek, hogy minden szerencsésen összejöjjön nekik!!

Mindenki töltse fel magát sok pozitív energiával és gondolni sem merjen arra, hogy nem lesz állami támogatás! :-))

Hajrá Genike!! :-)
Hajrá Menedzsment!!
Hajrá minden befektetőnek!!

Jó éjt mindekinek!
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 21:02
Előzmény: #2775  Törölt felhasználó
#2778
izom.... bizony szinte a kezdettől "myomom" az ipart )))
volt jó volt rossz szériám....

otp jó kis cég
szerintem idén már tartosan 10k fölé fog kerülni és el lehet felejteni a háromszámú papirt...
érdemes hoszabbtávra venni min 1 évre.
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 20:29
Előzmény: #2776  Törölt felhasználó
#2777
hiszek én is a mesékbe.. de lehet megtanulom hogy nem szabad....
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 20:28
Előzmény: #2775  Törölt felhasználó
#2776
talán a 40 % on elgondolkodom :-) hogy annyi legyen a genesis :D
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 20:27
Előzmény: #2774  Törölt felhasználó
#2775
kösz galaga... te elég régota nyomod nem? elég tapasztalt lehetsz.. olvastam hogy 2000 be is tözsdéztél már..
Szoval most probálom megverni a piacot.. lehet sikerül lehet nem...
mindenkinek sok sikert! ;-)
én talán 11 % nál rakom be a stop limitem.. vagy gondolkodok még a 8 % on is.. bár azt lehet könnyen kiüti.. továbbá az otp nél olyan 5 % os stop limiten gondolkodok..
még nincs meg az otp 50 % om se..
galaga! otp be beugorjak még? gyorsjelentésnél még szárnyalhat hirtelen? kedden? és utána ki? bár nagyon gyanitom hogy jövö hét nem lesz valami szép.. föleg hogy lecseng a gyorsjelentés is.. ha kina bezug megint csak vége.. ( én átéltem elég rendesen a februári korrekciot anno.. akkor még ázsiai alapjaim voltak..jo nagyokat is estek.. pedig "csak" befektetési alap..)
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 20:15
Előzmény: #2773  Törölt felhasználó
#2774
izomman
teljest tőkével kis speki papirban . az kész öngyilkosság...
max 10% nálam a limit kicsiknél
teljes tőkére vetítve általában 20-30% max 40%
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 19:52
Előzmény: #2771  Törölt felhasználó
#2773
konkrét példa..
most februári korrekcionál a genesis
(tudjátok február 28 dikán)
850 röl 700 ra esett be pár nap alatt
szoval azért megérzi ez is.. ;-)
ez 21,4% os beesés... legalább is ugy látom..
a tavalyi május juniusi korrekcionál 470 röl esett 300 ra.. ez 56 % os esés... (ez már elég durva.. de vissza jön ez idövel :))
Monster 2007. 05. 12. 19:50
Előzmény: #2771  Törölt felhasználó
#2772
izomman, ha olyan hosszú távon gondolkodsz, mint BB, akkor annyi az egyetlen kockázat a többi papírhoz képest, hogy még az sem biztos, elindul-e a gyártás, illetve ha igen, akkor mikor.
Ezen kívül egyedül azért nem vettem még bele, mert addig teljesen lutri emelkedések lehetnek benne csak, amíg nincs a papír mögött más, csak terv és ígéret.
Egy ilyen hosszú távú, ígéretekben ücsörgés egyszer elég volt nekem, többször nem játszom meg, igyekszem tanulni a hibáimból:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 19:43
Előzmény: #2763  Törölt felhasználó
#2771
technikailag elemezve mit mutat a genesis grafikonja? most?
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 19:40
Előzmény: #2769  Törölt felhasználó
#2770
egy kérdésem lenne bigbroker24!
neked a tejjes tökéd a genesisbe van vagy fog menni?
Én igy elsö ránézésre mert nagy kockázat ugy 50 % ot mernék belenyomni.. ha viszont egy jo hir kijönne akár az egészet! :))
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 19:19
Előzmény: #2768  Törölt felhasználó
#2769
ja és a forgalombol látom hogy nagyon félve veszegetik az emberek.. már mindenki fosik nehogy bukjon :)) mig hir nem lesz addig ez is marad.. szerintem.. ha viszont valami jo hir jön ki ugrani fog fel 20 % okat.. ha viszont valami szar hir.. le 20 % okat :S
azon is gondolkodtam nagyobb tétellel csak akkor kéne beszálni ha kijön a jo hir.. és egyböl... ( pirivel probáltam játszani azt is megspekizték egyböl fel 112 re és már vissza is zugott.. ott se lesz semmi május 30 ig.. mert a jo hir elmaradt.. ha lenne mennének...
szoval szerintetek ha kijön a "jó hir" és ugy veszek bele egyböl nagyon az ugy nem lehet jo? real time m is van.. már szoval egyböl látnám ha valamit van.. egyébként ilyen papiroknál máshogy ez t nem is lehet csinálni.. real timem ha van talán nem is lenne ilyen magas bekerülési áram.. söt ha stop lost is beteszek.. akkor se.. meg pech is mert vonaton csücsültem.. simán kiszáltam volna valamenyivel ha látom zug le ezerig.. mondjuk 1250 en.. de mindegy nem kesergek ez pech.. ez van.. talán majd a jövöbe jol jártunk :D mindenkinek sok sikert! sziasztok!
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 19:02
Előzmény: #2767  Törölt felhasználó
#2768
csövi!

igen kiszortam az 1091 es vételeket.. annak tükrében hogy olcsobban visszaveszem... javitani szeretnék már a poziciomon.. bár lehet hogy az ugrálásommal majdrácseszek..
én is arra játszok lesz ez még.. 960 on vagy 1000 ren. amig nem jön ki juniusig a hir addig szerintem nem nagyon lesz itt pattogás.. hisz nincs mitől.. meg arra saccolok most egy negativ hullám jön.. mármint 3 napja emelkedett most korrekciozik lefele valamennyit talán 1000 ig :) meg kedden vége a gyorsjelentés szezonnak... és utána.. az amcsi makrokra figyelünk.. kedden jön meg szerdán elés sulyos adat.. ami korrekciot hozhat.. ( ingatlanos adat stb.. ) nem hiszem hogy talpraált amcsi.. azért ha visszanéztem a genesis grafikonját 1 évre azért a korrekciokat elég rendesen megérezte.. 20-30 % ot simán belengette lefele.. na szoval erre játszok hogy olcsobban vagy ezért vagy azért de bele fogok tudni ülni.. még.. 2 hétig tuti mig nincs hir.. reméljük nem cseszek rá.. de mehet felölem tovább is most is van ..
de picit probálok azért ovatosabb lenni..
50 % genesist akarok majd.. 50 % otp .. hosszutávra.. csak egy jo poziciot szeretnék már.. és akkor rá se nézek a dolgokra már..(csak zárora )
de nagyon fujják hogy korrekcio lesz meg kina is lufi... és könnyen lehet egy február ujra vagy még nagyobb.. egy jo beszálást akarok hogy javitsak végre a helyzetemen.. szoval lehet várhatom a csodát lehet nem fog össze jönni talán igen talán nem.. remélem.. ha nem is lesz hirtelen zuhé.. akkor is szerintem 1100 körül ujra ugyis be tudok még ülni az elkövetkezendö 2 hétben..
na remélem érthetö voltam :-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 18:31
Előzmény: #2766  Törölt felhasználó
#2767
Kinéztem a telepre:-)
Mondom ha ássák az alapot a genesis gyárnak akkor a jövő héten zsákolok.
Hát asszem elmarad a zsákolás.
Zöld a mező arrafelé még!
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 18:17
#2766
Sziasztok!

Tényleg hosszú távra érdemes CSAK tervezni a Genesis-szel, mivel kicsi a közkézhányad és ha pl. valamelyik befektető 5-10 ezres pakkot elad mondjuk 2000 Ft fölötti áron, nem biztos, hogy vissza is tudja venni olcsóbban (ha hosszú távra tervez)!
Hisz, ha összejön az állami támogatás és az alaptőke-emelést is véghez viszik a Genesis-nél, akkor újabb komoly, erős vételek jönnek! Sőt!...

Én azért írok ritkábban a Genesis fórumba, mivel 3-4-5 évre tervezek a befektetésemmel!
Átlagáram 900 Ft körül van, nagyobb pakkal rendelkezem.

Meg az adózás miatt is érdemes megvárni ezt a 3-4 évet! Nem kell mindig adózgatni a részvényeladások után, nem kell jutalékot (brokidíjat) fizetgetni gyakran, csak vételkor és 3-4-5 év múlva eladáskor. Ja, meg ki tudja, lehet addigra már árfolyamnyereség-adó sem lesz, vagy, ha meg is marad, kisebb lesz a mértéke! :-)
Sok előnye van egy hosszabb távú, a jövő szempontjából is elég fontos befektetésnek!
Főleg, ha alternatív energiákról, azon belül is napenergiáról van szó.
Egy másik nagy előny, ami az én stílusomnak, személyiségemnek nagyon megfelelő: NEM kell állandóan ülni a gép előtt, elég naponta 1X-2X megnézni az árfolyamot, ja és elég akár teletexten is rápillantani, ha hosszú távra tervez az ember! :-) Záróárat megnézni és kész! :-)
Figyelemmel kísérni a Genesis-szel kapcsolatos történéseket, infókat, híreket, és rá sem kell nézni az árfolyamra!
Megy majd magától is! :-)))))

Én úgy állok most hozzá, mintha nem is lenne papírom, kitörlöm a fejemből 3-4 évre, hogy van ilyen részvényem! :-)
Hetente egyszer-kétszer beírok ide, hogy tudjam milyen itt a hangulat, meg azért jó beszélgetni a befektető társakkal is! Megosztani egymással a véleményeket, eszmecsere.

További kellemes hétvégét kívánok mindekinek!

NE üljetek mindig a gép előtt, én is azért írtam most ennyit, mert már több napja nem szóltam hozzá!
Szépen süt a nap, irány a friss levegő! :-)

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 17:38
#2765
izommannek

szerepelnek
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 17:36
#2764
Idézet Tőled:

"Re: Ne egy-két napban gondolkozzatok.
Elözmény válasz erre 05.11
van még.. genesisem ... igaz kicsit még kiszortam.... meglátjuk jol döntöttem e..
izomman20"

"Re: Ne egy-két napban gondolkozzatok.
Elözmény válasz erre 05.11
azokat a részeket szortam ki amit 1091 röl vettem..
izomman20"

Na megtaláltam a korábbi véleményeiddel ellentmondásos tegnapi beírásodat.
Pár napja még 3-4 éves beszállásról beszéltél, most meg eladod azokat a részvényeket, melyek a legolcsóbb bekerülési árral szerepel a portfoliódban?

Tényleg csak kiváncsi vagyok a véleményedre, nem kötekedésnek szánom ezt! Bár lehet, nem vagyok ezzel egyedül, mármint, hogy nem érthető a logikád, mondanivalód.
Na jó, sok sikert a Genesis-hez izomman!
Türelem! Tervezz hosszabb távra inkább!!!Május végéig jönnek a hírek! Remélhetőleg pozitívak lesznek!

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 17:27
#2763
Sziasztok!

Tegnap szépen zárt a Genesis, nekem a vége tetszett a legjobban, jól bevásárolt valaki 16:35-kor zárásban, 6000 db-ot vett meg! Ez azért komolyabb tétel ennél a részvénynél! 1100 Ft-on meg 4300 db vételi ajánlat van bent a könyvben (zárás után is)!
Úgy látszik valakinek nagyon akar még venni! :-) ...mások is akarnak még...nem is keveset!!

Egyébként a Genesis nem BUX-index követő!
Ezt főleg izommannek üzenem!
Ha venni akarsz még mindenképpen, akkor azt ajánlom Neked húzz bele a vétellel!
Bár nehogy az a vád érjen engem, hogy vételre akarlak buzdítani!
Vagy bárki mást is.
Inkább vedd úgy, hogy NEM mondtam semmit, csak hangosan gondolkodtam.
Amúgy kicsit ellentmondásos vagy!
Nem értem, ha 1300 Ft fölött vetted a Genesis-részvényeid többségét, és még vettél 1090 Ft-on is, akkor miért adtad el 1100 Ft körül azt a részét, amit 1090 Ft-on vettél?? Na ez számomra érthetetlen, bár lehet rosszul értelmeztem mondandódat...
Ja, és, ha 3-4 évre tervezel, akkor miért adsz el részvényt 4-5 %-os (vagy ennél kisebb) emelkedéssel megelégedve, netán veszteséggel? Azért adod el, hogy majd jövő héten olcsóbban visszavehesd? :-)))
Érdekes, számomra kissé nyakatekert logika. :-)
Ne érts félre, ezt nem rosszindulatból kérdezem tőled! Csak olvasgatom a hozzászólásaidat és nekem annyira ellentmondásosnak tűnnek!
A többiek követhetően fogalmaznak, csak tényleg kiváncsi vagyok, végülis mit szeretnél elmondani itt.

Tényleg jótanácsként: NEM érdemes eladni pár napon belöl izomman!

Egyébként sok sikert kívánok a vételedhet, ha nagy nehezen egyszer összejön! :-)

Folyt. köv. más témáról!
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 15:38
Előzmény: #2756  Törölt felhasználó
#2762
Egyet értek closingbell-el ennél a részvénynél nincs értelme a stopnak. Akinek ez rizikós az vegyen OTP-t. Ott frankón működik a stop.
A múltkor azért szakadt le mert rövid idő alatt ment sokat ezért ezerháromszázakármennyin érdemes volt realizálni, de ha lesz pozitív esemény a részvénnyel kapcsolatban akkor nem fogják "így" visszaadni, hiába lesz gyors árfolyam emelkedés. Ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 05. 12. 14:57
Előzmény: #2760  Törölt felhasználó
#2761
a napelemes hol tarthat, remélem nagyságrendekbeli közeledés állt elő, hamár a jövökép a tét...

UEV Speedster: elektromos sportkocsi Amerikából
link

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek