Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2007. 05. 14. 09:44
Előzmény: #2819  Törölt felhasználó
#2820
Nincs hír....úgyhogy addig lassú csorgás lefelé.
Törölt felhasználó 2007. 05. 14. 09:31
Előzmény: #2818  Törölt felhasználó
#2819
nagyon érdekes most a genesis.. nulla forgalom... eddig.. nincs vevö? nincs elado? melyik lehet? mindkettö?
Törölt felhasználó 2007. 05. 14. 05:33
#2818
Annyit meg hozzatennek, h nem adtam kolcson a reszvenyeimet, fagyipenzert nem akarom kockaztatni, h az en papirjaimmal panamazzanak (sokaig tortem en is a fejem, h melyik variansra jatsz6nak.. ..mult heten kertek kolcson erre a 7re. Ha jo hir jon, 1ertelmuen fel). Szerintem inkabb felfele all a zaszlo, de ahogy itt joparan kielemeztek a helyzetet, barmi elofordul6. En mindenesetre a jelenlegi tulajok helyeben nem panikolnek be, es tartanam..
Törölt felhasználó 2007. 05. 14. 04:17
Előzmény: #2816  neomodel
#2817
Nincs genesisem, nem kölcsön adtam, hanem örökbe...
neomodel 2007. 05. 14. 01:23
Előzmény: #2815  akpo
#2816
Mercurius
Azért adsz adott esetben részvényt kölcsön, hogy pénzt kapjál érte. Ha téged nem izgat a részvény rövidtávú esetleg középtávú ára akkor kölcsönzöl, pénzt kapsz érte, aki meg kölcsönvette és eladta a piacon, lehet bukik jó nagyot, mert Neked vissza kell adnia záros határidőn belül (a szerződés alapján) és lehet drágábban veszi vissza mint amennyiért kölcsönkapta. Te pedig kapsz a kölcsönért pénzt meg lehet rajta árfolyamnyereséged. Az, hogy valakik kölcsönkérésben törik a fejüket, azt jelenti ők áresésre spekulálnak, és kit érdekel. Mennyit kell kölcsönkérniük, hogy megmozdítsák a piacot? Elég jelentős mennyiséget, ez sokba kerül ab ovo, és mi a biztosíték az áresésre. Semmi. Ugyhogy, ha van Genesis-ed, és tartani akarod, ad csak nyugodtan kölcsön, ez legalább biztos bevétel.
akpo 2007. 05. 14. 00:21
Előzmény: #2813  Törölt felhasználó
#2815
Ebbol is latszik, hogy a tozsde nem ugy mukodik, mint a jo haversag.
A kolcsonvett reszvenyek valoban shortra jok, csak lassan QRVA sokat kell osszeszedni, hogy nagyot tudjanak boritani, mert egyre tobb a vevo.
Törölt felhasználó 2007. 05. 14. 00:20
Előzmény: #2813  Törölt felhasználó
#2814
Srácok!
Ne rémísztgessétek már itt egymást, kissé nevetségesek ezek a beírások a kölcsönadott részvényekről. Ezek mindig utólagos dolgok. A múlt hétre kellett nem? De! Volt esés, volt shortos nap? Volt! Akik kölcsönkérték, kicsit többet nyomtak a piacra, mint amennyijük vót! Az hogy ezt hogyan tehetik meg? Nos ez már más kérdés, de semmi köze nincs a részvény árfolyamához! Annál inkább annak a cégnek az adminisztrációs rendszeréhez!!!!
A Genesissel nincs semmi gond, hírre vár, addig meg mire megjön a nagyok kiszívják a részvényeket a piacról, az árfolyam hintáztatásával.
No jó éjt!
kisBence
Törölt felhasználó 2007. 05. 14. 00:14
Előzmény: #2812  Törölt felhasználó
#2813
Én nem értem...

Miért érdeke valakinek kölcsönadni azért a részvényt, hogy annak levigyék az értékét...

Nem adom kölcsön azért a kocsimat, hogy az illető összetörje, majd felvegye a biztosítási díjat...

:o)
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 23:15
Előzmény: #2810  neomodel
#2812
Sziasztok

Ha mindez igaz amit itt egyesek leirtak, hogy a bank kolcson akar kerni reszvenyeket, akkor ebbol gond lesz. Az egyik csaladtagom egy Magyarorszagon a legjobbak kozott nyilvantartott banknal volt vezeto beosztasban (nem reklam helye) es ez a bizonyos illeto aki az edesanyam megosztotta velem tapasztalatat es tudasat , hogy az ilyen jelzesek a banktol nem kedveznek a traderek es a hosszu tavu befektetokre nezve sem. (short ahogyan mondtatok)

Termeszetesen az is lehet a dolgok mogott , hogy egy panikot akarnak kirobbantani, hogy ok majd anno minnel olcsobban juthasanak hozza a Genesis reszvenyei-hez.

Ez csupan csak tozsdepszichologia, aki ilyen hireknek eleget tesz bizonyitek nelkul , az alapjaban veve sem lesz sikeres a tozsden!

Szerintem ez az allitas hamis!!!
De mindent figyelembe kell venni!!

Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 23:14
Előzmény: #2810  neomodel
#2811
Ja, semmi extra. Annál a brokicégnél, ahol vagy, valaki meg akarta shortolni a Genesist, vagy meg is tette és shortban maradt nap végére, és ehhez kellett a cégnek kölcsönpapír. A nagyokból van a brokicégeknek elég sok, így azokból saját "készletből" meg tudják oldalni, de speki papírokat nem biztos, hogy tartanak, így ilyenkor valamelyik másik ügyféltől kérnek kölcsön. Tőlem egyszer Flaxokat kértek kölcsön.
neomodel 2007. 05. 13. 22:57
Előzmény: #2809  Törölt felhasználó
#2810
Pontosan jól írják néhányan. Napon túli shorthoz érdemes kölcsönkérni részvényt (én magam is kértem már kölcsön ilyen célból), amihez külön szerződés készül, esetemben napi 10000 Ft volt a kölcsönzés összege, plussz a brokidíjak nyitáskor és záráskor. Ha permanens esést várunk, több napon át, (netán tudjuk, hogy esni fog, de ugye bennfentes kereskedés nincs a tőzsdén...) akkor olyan madaraktól veszünk kölcsön aki hosszú távú befektetőnek tartja magát és ahogy olvasom, többen annak készülnek. Ez a részvény jelenleg nagyon-nagyon manipulatív, bár eljátszottam a vétel gondolatával, de jelenleg nem lenne hozzá bátorságom.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 22:39
Előzmény: #2808  Törölt felhasználó
#2809
Vagy egyszerűen csak a brókercég ügyfelei felől jött az igény, hogy kölcsönöznének tőlük,, de ők meg nem akarnak venni csak azért, hogy aztán kölcsönadják. Így aztán kisebb jutalékért kölcsönvennék innen és azt adnák tovább a saját ügyfeleiknek. De ez már túl "meseszerű". Olyan kispályás, komolytalan megoldás lenne a brókercég részéről. Meg ez is a short felé mutat, bár ez már nem tűnik olyan komolynak, mintha egy profi borítana napon túli (genesis esetében több napos limites) esést várva.

Szóval nem tudom, hogy mi lehet a kérés mögött.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 22:28
Előzmény: #2807  Törölt felhasználó
#2808
vagy az is lehet hogy szimplán korrekciora játszanak.... vagy ök intézik el a dolgot vagy a globális helyzet intézi el a dolgokat... 8-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 22:02
Előzmény: #2806  Törölt felhasználó
#2807
Logikusan végiggondolva:
1) short pozit akkor nyitok, ha esést várok
2) ha le akarom vinni az árakat addig, hogy esetleg a pánikban kiszórják a papírt amit aztán megveszek, akkor ahhoz nem kell kölcsönrészvény, elég TDT-zni
3) napon túli short pozit (ehhez kell a kölcsön részvény ha neked nincs) akkor nyitok, ha az adott részvény esése több napig is eltarthat (vagy nem vagyok olyan biztos a dolgomban, mármint a hirtelen esésben, és ezért nem merem TDT-ben elintézni a pozinyitást-zárást, bár így kockáztatok is, hisz mi van ha ellenkező irányban lő ki a részvény a rákövetkező napokban)

Ez most nem ijjesztgetés, csak logikai levezetés...
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 21:04
Előzmény: #2805  Törölt felhasználó
#2806
most jol értem? akkor arra megy ki a játék hogy meg akarják spekulálni a papirt?
kölcsön kérnek emberkéktöl .. eladogatják (eladást generálnak kissebb pánikot hogy sokan alacsonabb szinten kiszorja mert megied) leviszik az árat és mikor ujr felmegy bezsebelik a hasznot és visszaadják a részvényed? kitöl kértek már részvényt igy kölcsön? és adott? mennyi idöre kérték kölcsön?
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 20:16
Előzmény: #2795  Törölt felhasználó
#2805
Kölcsön akarják kérni? Hát az nem túl megnyugtató, mert az ilyet elsősorban shortokra szokták bevetni (a kölcsönpapír a fedezet) a jónépek. Mint a napon túli short normálisabb brókercégeknél (equitas, mikor nőttök már fel ehhez?????), csak aott én kérem kölcsön az ő réyzvényüket. Ha longba akar ülni, akkor venne magának..... Bár lehet, hogy nem ők csinálnák, csak az ügyfeleknek adnák tovább pont ilyen shortpozik nyitása végett.
Ez persze így nem feltétlen rossz hír, hisz ezzel csak az esetleges igényeket akarják kiszolgálni.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 19:25
Előzmény: #2803  Monster
#2804
Monster!
A tokeattetes short abszolut ilyen, vagy a fedeztlenul aladas , ugyszinten ( ez utobbi nem tudom meg hogy letezik e ), de mindket esetben arrol van szo, hogy olyat adol el, ami nem a te tulajdonod, hanem csak kolcson kaptal bizonyos hataridore.

Ha azt mondja valaki, hogy itt egy nagy kontremin keszulodik, akkor en maris nevetek, ...de aztan lehet, hogy megis phil collinsekba fektetek.
Monster 2007. 05. 13. 19:17
Előzmény: #2801  Törölt felhasználó
#2803
Kösz JP!
Nem gondoltam volna, hogy van ilyesmi.
Pedig tulképp a shortolás is hasonló cucc, de akkor is:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 19:08
Előzmény: #2801  Törölt felhasználó
#2802
Általában az eladó késik a transzferrel.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 19:01
Előzmény: #2799  Monster
#2801
Monster!
Sok mindent lehet csinalni egy klocsonzott reszvennyel. Eladod, es majd vissza veszed ha lement. Aztan vissza adod akitol kaptad :))

Vagy:

Egy kozgyulesen szavazol vele ( tudtommal ez letezik)

Vagy: mert csak tevekenykedni akarsz, kavarni...aztan ra fizetsz, vagy nem fizetsz ra.

Hm, most igy hirtelen ennyi, pedig csak a masodik jutott elsore eszembe es akartam beirni.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek