Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 20:49
Törölt hozzászólás
#12480
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 20:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#12479
és jöhet a zuhé? )
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 20:46
Törölt hozzászólás
#12478
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 20:45
Előzmény: #12476  realmadrid
#12477
A FreeSoft Nyrt. (1037 Budapest, Montevideo utca 8.) ezúton tájékoztatja tisztelt befektetőit, továbbá a
pénz- és tőkepiac szereplőit, a Társaság mai napon megkötött saját részvény tranzakcióiról.
A FreeSoft Nyrt. a mai napon – 2011.12.27-én – 85.500 db saját részvényt vett, 1.500 Ft/db áron az
azonnali piacon és zárta a 2012. márciusi határidőre nyitott 855 kontraktus (85.500 db saját részvényre
vonatkozó) vételi pozícióját 1.522 Ft-os áron. A FreeSoft Nyrt. a tranzakciókat tőzsdei forgalomban az
Equilor Befektetési Zrt. közreműködésével hajtotta végre.
A fenti tranzakció után a FreeSoft Nyrt. saját részvény állománya 4500 db-ról 90.000 db-ra (0,24%-ról
4,79%-ra) növekedett. A FreeSoft Nyrt. saját részvényre vonatkozó 2012. márciusi lejáratú határidős
vételi pozíció kontraktusainak a száma 855 db-ról 0-ra csökkent. Így a FreeSoft Nyrt. mától saját
részvényre nem rendelkezik határidős pozícióval vagy opcióval.
realmadrid 2011. 12. 27. 20:36
Előzmény: #12475  realmadrid
#12476
Honnan volt pénze a Freesoft-nak 85500 db részvény vételére?
Ki volt az eladó?
Ezzel valószínüleg a cég befejezte saját részvény vásárlásait.
Innentől kezdve nincs miért emelkedni hisz a cégen kívűl lényegében nincs vevő.
Nem véletlen , hogy zárásban már öntött valaki a vételen áll kis büfikre.

Nem tudom mit kezd a Free a saját részvényeivel, de félő hogy úgy jár mint a Synergon.
realmadrid 2011. 12. 27. 17:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#12475
Nem veszek még 500-ért sem. Ezzel csak a nagyok játszanak.
Túlzásokba ne essünk, nem lesz ez 2000 sem tavasszal , nem hogy 3000.
3000-es árfolyam már 500 millás nyereséget jelentene, tudtommal a 150 milla sem lesz meg az idén.
Szerinted a cég 3000-ig nyomja fel vételeivel?
Szerintem vagy azért fog esni innen mert lenyomja a cég hogy még tudjon olcsón venni, vagy azért mert már nem vesz a cég, más vevő nincs, ezért a kisbüfik eladásaikkal lenyomják.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 17:29
Törölt hozzászólás
#12474
realmadrid 2011. 12. 27. 17:23
Előzmény: #12472  Törölt felhasználó
#12473
Zárásra megjöttek az eladók. Most úgy néz ki holnap komoly mínuszos nap lehet.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 17:06
Előzmény: #12471  realmadrid
#12472
Mondta valaki,hogy a kicsik veszik?
2 éve azt írom,hogy adják.
Egyébként este biztos lesz bejelentés,mert ma nagy volt a forgalom.

A 800 után írtam,hogy a cég nem 1 hét alatt akarja felvinni.Akkor keveset és drágán tudna venni.El kell bizonytalanítani a még részvényt tartókat,hogy azok is eladják akik még tartják.Egyébként mehetne akár lefelé is.Sokat ment 1 hét alatt.Nekem már csak jövőre lesz lóvém rá,tehát nem bánnám ha itt maradna.
42millát veszíthet innét,mert most annyi + van.Hidd el nem fog:)
realmadrid 2011. 12. 27. 16:57
Előzmény: #12470  Törölt felhasználó
#12471
Miközben ti itt vitatkoztok , órák óta nem volt kötés, ez is bizonyítja, hogy nincs vétel, csak a cég nyomta fel az árat.
Nem vesz többet a cég , akkor itt újabb zuhanás lesz, a cég veszíteni fog a határidőn mint a synergon.
Hacsak nincs a tarsolyban egy olyan hír ami indokolná az emelkedést.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 16:15
Előzmény: #12469  Törölt felhasználó
#12470
"1600-ért eladott papírt"-kinek adott ennyiért a cég?

Akkor amikor akvi történik és saját részvényeivel fizet,akkor is kereskedik a saját értékpapíraival.Ha olcsón számítják be a részvényeseknek rossz,ha drágán az jó.
Csak emlékeztetőül:
2007-ben a Humansoftot 355000db részvényért vette,amit 2500ft-on bocsátott ki.
2008.áprilisában megvette a BankSoftot.
90000db részvénnyel fizetett, amit 3600ft-on!!! bocsátottak ki.
A részvény történelmi maximuma azt hiszem talán 4500ft volt,a BankSoft megvétele után.

Egyébként úgy veszem észre,hogy te teljesen ellentétesen gondolkodsz a határidőzésről.Azt írod "felfüggesztésnél (mint ma is) bizony "vírítani kell" a pénzt"pont az a lényeg,ha felfelé megy akkor napról napra több szabad pénz van a számlán.Akkor kell virítani,ha lefelé megy.A mai 103ft-os emelkedés határidőn a cégnek +8,8 millát jelent ma.Azt nem értem,hogy te ezt miért nem tudod megérteni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 14:16
Előzmény: #12468  Törölt felhasználó
#12469
Ezek a technikai részletkérdések nem érdekelnek. Az, hogy a demat részvények a KELER Értéktárban csücsülnek és felfüggesztésnél (mint ma is) bizony "vírítani kell" a pénzt - ha másnak nem a Brókernek kell megfelelő fedezetének lennie - így ekkor nem elég "hozom"-ra vásárolni ...... stb, ez számomra érdektelen, meg biztos nem is értem :)

Hogy egyszer csak eljön az igazság pillanata, ez már érdekesebb.
Engem a cég gazdálkodása érdekel, mert minden innen indul ki. Ez szabja meg, hogy adok e kölcsön egy FreeSoft-nak vagy nem. (Mert ugye mikor megveszem azt a papírt, akkor a cégnek adok kölcsön). Szóval:
Miért is kell kereskednie saját értékpapírjaival egy informatikai cégnek? Tényleg az lenne a feladata, hogy az 1600 Ft-ért eladott "papírt" most visszavegye a tudatlanoktól 1500-ért?

Szerinted?
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 13:55
Előzmény: #12465  Törölt felhasználó
#12468
Na figyelj.Leírom utoljára.Én ezzel többet nem akarok foglalkozni.

Határidőn naponta elszámolás van!!!Minden nap változik a készpénz értéke,ha változott az árfolyam.Ha pl.nagyobb esés van és nem elég a lóvé,akkor be kell fizetni a brókercéghez lóvét,mert ha nem fizetsz,akkor eladják a határidős részvényeket.Ezt hívják likvidálásnak!!!
(EST papírokból Balázs Csabát likvidálták)Mivel még lejjebb ment az EST még több papírt adtak el.Ezt napi szinten nézik.

Na most akkor a Free esetében ha megy feljebb az árfolyam (ez csak akkor jelent változást,ha a 2012.03-as határidőbe belekötnek.)akkor naponta nyeresége keletkezik!!!!Nekem is a határidőn.pl.Be van foglalva a pénzed határidőre és tegnap500ft-od volt szabadon a számlán.Ma feljebb kötik 100ft-al és mondjuk 1edb-od van akkor az azt jelenti,hogy este elszámolás után van a számládon 100500ft.ÉRTED???

Na most a cég számláján 1hét alatt több mint 42millió ft + keletkezett.Ezt kimutatni,csak az 1Q-ben tudja,pénzügyi nyereség soron.(mert ott kell átkötnie,vagy ha még idén eladja akkor 4Q-ben is kimutathatná)Nem kell valósan eladnia,mert az átkötés azt jelenti,hogy eladja és megveszi.(nincs eladási és vásárlási költség sem)egyedül kamatot fizet a bróker cégnek.
Ezeket a poziciókat évekig is tarhatja.
Lehet,hogy soha nem akarja majd eladni,mert ezzel fizet 1 akviért vagy a vezéreknek papírokat ad jutalmul,sőtt volt rá példa,hogy nagy cégek bevonták a papírokat.

Ha ez még mindig nem győzött meg,akkor olvass vissza a Synergon,ECO-EST topikba mert ott a cégeknek hatalmas határidős vesztesége keletkezett mert drágán vettek.Synergon sem adott el,de átkötéskor ki kell mutatni a pénzügyi nyereséget vagy ha lefelé ment a veszteséget.
Boavista 2011. 12. 27. 13:39
Előzmény: #12465  Törölt felhasználó
#12467
Szerinted luzerek...szerintünk nem!
bet4more 2011. 12. 27. 13:39
Előzmény: #12465  Törölt felhasználó
#12466
En ilyen könnyen egyik végletbe sem esnék: nem lúzereznék le senkit, de el sem ájulnék egyelöre senkitöl.

Ugyanis a mostani lépéseket majd csak a jövö ismeretében lehet minösíteni, azt meg gondolom egyikünk sem ismeri még.
Ha pl. egy tartósabb emelkedö trendre játszanak az elkövetkezö 2-3-4 évben, és majd csak akkor adják el a most megszerzett részvényeket, és be is jön nekik a várt, tartósabb emelkedés, akkor miért is lennének luzerek?

Ha nem jön be a tartós emelkedés, de még idöben megválnak a részvényektöl, akkor miért lennének luzerek?

Es még egy csomó féle forgatókönyv elképzelhetö rengeteg dolog függvényében. Minek akkor most luzerezni? Vagy elájulni....
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 13:30
Előzmény: #12464  Törölt felhasználó
#12465
Rice!

Értsed már meg légyszíves, hogy a "nyerő" akkor lenne a saját részvény ha eladná. De akkor rögtön lehúzza az árakat. Most csak pénzbe kerül. Persze szépen mutat a mérlegben, de nem ér lényegében semmit, hiszen eddig is Móriczé volt a többség.

Vagyis szerintem ebből a szempontból lúzerek.

Vagy jön az új tulaj, mint írtam.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 13:07
Előzmény: #12462  Törölt felhasználó
#12464
Még annyit,hogy azt írod,hogy luzerek.
Na akkor lettek volna azok,ha 2000 és 2600közt vásároltak volna.Nekik ott már 100milla feletti nyerség lesz és ez a nyerő a cégé!!!Ez a lényeg.Hatalmas stratégiai húzás volt a cégtől,hogy hagyta had essen a papír!Jól csinálták!
Ezért kell venni,mert a cég jó kezekben van.Ellenben más cégvezérekkel akik csődközelbe visznek cégeket.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 13:03
Előzmény: #12462  Törölt felhasználó
#12463
Eddig még nem jelentett senki,hogy eladtak papírt.Talán majd ma.Itt a Kaptár és Móricz a legnagyobb tulaj.Mivel Móricz 1 nagyon dörzsölt befektető,azt én szinte elképzelhetetlennek tartanám,hogy ő vesz 2350-ért majd 1500 alatt elad.
Persze bármi megtörténhet.

Hatalmas húzásnak tartom továbbra is.Ha a cég javul és felfelé megy az árfolyam hihetetlen nyereség lehet belőle.Nézd meg a többi cégnél korán kezdték a vásárlásokat,ezért soknál már veszteség van.(Persze ez is nyerő lesz majd később ha a papírok felfelé mennek)Itt történelmi minimumon vettek!!!Sőt azt is megmerem kockáztatni,ha a cég előbb vesz lehet nem is ment volna a papír 1400ft alá.A forgalomhoz képest ebben a papírban rengeteg átkötés van.Kicsik itt nehezen tudnak kiigazodni.Egyébként elfogytunk rendesen.Alig vagyunk a papírban.Ezért is lehet majd minimális lóvéval emelkedő pályára tenni az árfolyamot.Amit madrid írt igaz.Szinte senki nem veszi a cégen kívül.
Itt nem az van,hogy emelkedett és rárontottak majd feljebb adják.Szinte csak a cég vett.Persze én is csipegetem.

Van lóvéja a cégnek a vételekhez.Ha nem lenne,akkor csak határidőn venné.Lassan már azok is vehetik akik jó eredményt várnak tőle.Közeleg a 4Q illatve a pénzügyi nyereségen az 1Q-ben is jó eredmény lehet.(ha csak itt maradna az árfolyam már most is +42milla)
Kiváncsi leszek a mai bejelentésre.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 12:45
Előzmény: #12460  Törölt felhasználó
#12462
Rice!

Nem akarom elhinni, hogy ekkora luzerek. Te ezeket a tranzakciókat "hatalmas húzás"-nak tartod. Szerintem, ha nincs mögötte egy valós ok, akkor azt teljesen feleslegesen lökdösik felfelé saját vételeikkel az árfolyamot. Ha elkezdik önteni a papírokat, akkor újra lefelé megy az árfolyam. A Free-n kívül szinte senki nem kereskedik ezzel a papírral. Ez így bukta.
Vagyis itt tulajdonos váltás lesz a háttérben, ezt tartom.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 12:31
Előzmény: #12459  realmadrid
#12461
Teljesen igazad van.Azok a belecsipések a másik kicsi eladásai.A lényeg amit itt írtam régebben is.Lehet,hogy 40edb-ot 1 év alatt lefelé szedték össze.A többit más nagytól vették át.Vagy akár mnyp-i pakk is lehet.
Nagyon kicsi a közkéz ami most az elmúlt 1 hétben is csökkent.
Szerintem a cég az ERSTE-től is átveszi az 5%-ot.

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek