Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 13:02
Előzmény: #12499  Boavista
#12500
Valaki nagyon szereti forrón, mert gyűjtögeti a pitéket :)
Boavista 2011. 12. 29. 12:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#12499
A pite melegen az optimalis..
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 11:31
Törölt hozzászólás
#12498
realmadrid 2011. 12. 28. 18:28
Előzmény: #12496  Törölt felhasználó
#12497
Ma megint volt 3 db nagyobb kötés, de arról még semmi hír.

A közkéz már nagyon kicsi , valószínűleg már 20 % alatt van. Én nem hiszem hogy ez tovább fog emelkedni, de a nagytulajok oda rakhatják az árfolyamot ahova akarják. Az pedig bebizonyosodott hogy ők nem akarják 2000 felett látni az árfolyamot, mert akkor eleve nem engedték volna lecsorogni 1000-ig.
Törölt felhasználó 2011. 12. 28. 13:44
Előzmény: #12494  Törölt felhasználó
#12496
Na 1 héten keresztül a határidős nyereséget magyaráztam neked.Akkor most már talán hiszel nekem,mert a portfolió is megírta:8:33 cikk
"a fent említett tranzakciókon a FreeSoft-nak 41,2 millió forint nyeresége keletkezett. "
Ebből látszik,hogy jól számoltam.
Ki csinálta meg ezt a trükköt eddig a Béten.Én nem emlékeszem senkire.Mondj 1 Free részvényest aki nem örül annak,hogy lett pénzügyi nyereség soron 40milliójuk.
Ezt venni fogják jövőre tovább.Meglátod még lesz 100edb eladó 2000-ig.
Törölt felhasználó 2011. 12. 28. 13:28
Előzmény: #12494  Törölt felhasználó
#12495
Hát akkor csodálkozhatsz.
Mit vizsgáljanak?Talán azt,hogy a Humansoftért 2500ft-os papírokkal,a BankSofttért pedig 3600ft-os papírokkal fizettek és most olcsón 1500ft alatt visszavette???Ez a cég és részvényesek érdeke is.
OTP,Richter,Pannergy,Synergon,stb is vizsgálni kéne mert vették-veszik a saját részvényeit?
Opciója,határidője már nincs,csak 90edb részvénye.
Honnan van 130millió?
Hát nem mind1???Lehet az idei év várható nyereségét fektették be.Lehet akár banki kölcsön is.Lehet a Humansoft 12%-ért kapott lóvé 1 része,stb.
Egyébként megnyugtatlak,hogy a cégnek nem került 130millájába mert:
90000db részvényt átkötött 1500ft-ért és ez lenne 135millió ,de ebből le kell vonni a határidőn keletkezett árfolyamnyereséget ami 42millió.Tehát a 90edb részvény cirka 93milliójába került a cégnek!!!!!!!!!!
Jól csinálták és remélem tovább veszik.
Törölt felhasználó 2011. 12. 28. 10:24
Előzmény: #12493  poreci
#12494
Csodálkoznék rajta, ha a NAV (és a PSZF) nem vizsgálná az utóbbi idők FreeSoft-os tranzakcióit. A legutóbbi vétel qrva büdös, messziről bűzlik:

- Honnan is van a 130 millió?
- Miért is kell a cégnek részvényt (opciókat) vennie, mikor a fő részvényesek többségben vannak (kicsi a "közkéz").

poreci 2011. 12. 28. 01:19
Előzmény: #12492  Törölt felhasználó
#12493
a lényeg micsoda?
Inkább az, hogy a cég nagytulajdonosai/ vezetősége szórakozik a papír árfolyamával.

Ez így kábé a kisbefektetők részére olyan, mintha cinkelt lapokkal pókereznénk.

Lehet örülni annak, hogy a cég vett a történelmi minimumon, meg lehet örülni annak, hogy majdnem duplázott a papír 2 nap alatt, csak ez nem vígasztaló azoknak, akik mondjuk 1800 felett vettek -és onnan a cég lecsorgatta az árat.
Azoknak sem vígasz, akiknek 1200-950 között elfogyott a türelmük és bedobták a törölközőt.

És sajnos ez egy nem jó dolog.
Az a jó, ha egy cég eredményes és kellő közkéz mellett a piac azt helyesen be is árazza és úgy emelkedik.
Mert így hosszú távon mi - akik nem tudunk arról, hogy a kártyákon a jelölések mit jelentenek, csak azt látjuk, hogy cinkelve vannak, azok csak bukhatnak , vagy a nyerőhöz óriási szerencse kell...
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 22:49
Előzmény: #12491  akibaci
#12492
Ez jó fejtegetés és akár lehet,hogy ez áll a háttérben.
1-2 dolog viszont sántít.
1,ha alacsony áron átvették és majd visszaadják akkor minek huzták fel ennyire,ráadásul ennyire gyorsan
2,A cég idén nyereséges,tehát a nyerő után nagyobb adót kell fizetni mint árfolyamnyereség-adót az esetleges eladónak.
3,Nagytulajnak minden eladást vagy vételt már jelenteni kellett volna.
4,Egyébként van lehetőség az árfolyamnyereség kikerülésére.Most én nem akarom leírni pontosan a dolgokat de hidd el.Annyit azért leírok,hogy offshore cégen keresztül.Tehát nyert és szándékosan elad részvényt pl.Richter határidőt mert az ritkán mozog és másnap jóval drágábban visszaveszi.Ezzel bukót csinál magának,de az offshorcégnek nincs nyereség adója.
Még idegeneknek is megcsinálják.A nyerőt (adó)16% megfelezik.(8%-8%)

Arra azért nem gondolnék,hogy 1 tözsdei társaság 1-2 nagy trükjéhez aszisztálna.
Szerintem olcsón akartak venni.Sikerült nekik.Lehet 1 alapnak kellett a lóvé és el volt bizonytalanítva,hogy piacon nem tudja eladni.Lehet mnyp-i pakk is.Az is lehet,hogy 1 közelálló gyűjtötte a papírt a Freenek,szándékosan lefelé nyomva.Illés pakkjából kapott 1650-ért és jóval 2000 felett adhatta.Most azt a nyerőt bukta el az olcsó eladáson.
1 biztos a cég akkor nem vett.Tehát most olcsónak tartják a papírt és felfelé várják!Ez a lényeg.

Azt se felejsd el,hogy a Human bejelentette,hogy határidős opciót vett talán 60edb-ot.Abból is vett a Free 40edb-ot.
akibaci 2011. 12. 27. 21:47
Előzmény: #12484  Törölt felhasználó
#12491
Írtam egy hosszú fejtegetést aztán közben kilogolt ez a sz@r.

Szóval szerintem a labda NBM-nél van, adóügyi hókuszpókusz.
A cég idén eladta az ázsiai érdekeltségeit és az eddigi 100%-ról 85%-ra csökkentette a legértékesebb leányában a részesedést. Ezek nem jó hírek. (na jó, az utóbbiért kapott pénzt, lehet hogy pont a mostani saját részvény kavarás fedezetét)
Most meg vett 800-on egy csomó papírt (épp nem 5% feletti részt) határidőre (ki az a hülye, aki a mindenkori aljon ad el azon kívül, hogy bennfentes, és adót akar optimalizálni magánemberként). Pár nap múlva meg le is zárja a határidőt 1500-on . Bukó a 800-as eladónál, nyerő a cég(é)nél pénzügy soron, azzal úgyis áll szemben bukó a cégben
.
Aztán lehet, hogy holnap már nem is lesz papírja a cégnek, mondjuk visszaadja az eredeti gazdájának, jó kis év végi barbatrükk volt sajnos, én is jobban örülnék valami tartós és stabil emelkedésnek, fundamentális javulásnak, jobb kommunikációnak. Mindezek mellett ma eladtam a papírjaim 10%-át 1500-on.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:39
Előzmény: #12483  poreci
#12490
Azt sem lehet figyelmen kívül hagyni,hogy januárban visszaköthetik határidőre és görgethetik maguk elött.
Szerintem ez lesz egyébként.

Még azt tudnám elképzelni,ha a Humansoft akvi már az 1félévben lezajlana és ezzel fizetnének.Ebben az esetben viszont még feljebb kéne hajtani az árfolyamot,hogy a cég amit megvesznek minél drágábban elfogadja.

A lényeg,hogy kiszívtak a piacról 90edb papírt.Olcsón.Mackó igen ezek a történelmi minimumon vették:D

Ersténél még van 5%.Nem tudom az a mennyiség kire vár.

Én 1db-ot nem adtam el.A cég javul és sokkal jobban néz így ki mint pl.szeptemberben amikor 1700ft volt.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#12489
minek? ezt? )))
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:35
Törölt hozzászólás
#12488
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#12487
még 2000 felett szóltam
bennfentes az egész
tolvaj rv!
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:31
Törölt hozzászólás
#12486
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:30
Előzmény: #12484  Törölt felhasználó
#12485
csakhogy történelmi aljakat döngetett még 5 napja
miről beszélsz?
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 21:25
Előzmény: #12479  Törölt felhasználó
#12484
Azon kéne szerintem sokaknak elgondolkodni,hogy ha van 1 cég aki 130milla felett vesz saját részvényt,az valószínű azt jelenti,hogy megéri venni.
Ja és több nagybefektető van a papírban és még alap is,valamint nyereséges a cég.
Szembe a BÉT-en rengeteg céggel ami hatalmas veszteséget termelnek,állandó ígérgetések mellett és a kicsikre szórják a papírokat.

Akármit csinál a cég itt mindent többen fordítva magyaráznak.
1,Amíg nem vette magát---azt mondták nincs pénze és nem is veheti illetve csődbemegy
2,Amikor vette----1határidős vétel után azt mondták többet úgy sem vesz,EckIca tisztségviselő kiszállásáról írt:D
Madrid pedig azt,hogy az 1000ft-os árfolyamot el kell felejteni.
3,A második napi vétel után már azt írták,hogy elfogyott a pénzük,többet nem vesznek,másnapra hatalmas esést vártak.
Egyébként csütörtökön te is jelentkeztél,hogy esés lesz.Pénteken és ma is szép + lett.
4,Ahogy nőtt a határidős állomány már azt írogatták,hogy hatalmas veszteség keletkezik majd rajt,ha lefelé megy az árfolyam.Hát most 1500-on átkötötték.42millás haszonal!!!
5,Most azt írják,hogy vége.Valamikor biztos lehet,hogy tényleg nem vesz többet a cég.A lényeg,hogy nagy mennyiséget vett olcsón!!!
Szerintem csipegetnek majd megint és így nagyobb tételben veszik át a tulajok.

Egyébként engem ez a tőzsdei manőver amit a Free csinált,meggyőzött,hogy itt nagypályások irányítanak.Ehhez hasonló nem nagyon volt a BÉT-en.
Tuti,hogy jönnek majd a hírek jövöre és a cég is javul majd tovább.Ez pedig majd meghozza a vevőket.Persze most sokat ment és talán lefelékivánkozik,de szeptemberben még pl.madrid sem értette miért ment le 1700-ra a papír.Pedig most ez alatt van:)
poreci 2011. 12. 27. 21:17
Előzmény: #12481  Törölt felhasználó
#12483
ez a tranzakció akkor gyakorlatilag arról szólt, hogy kihasználva a minimális forgalmat a cég csinált magának -ha jól számoltál- 42 millió forint nyereséget az idei évre.

Ennek oka gyakorlatilag semmi más nem lehet, csak hogy szebbnek mutassa az éves eredményét.

Hogy ennek az az oka, hogy ezzel plusszos eredményt hozzanak az idei évre, és ezzel tudjanak indulni jövőévi pályázatokon, vagy adóoptimalizálási célja volt azt nem tudhatjuk egyelőre.

Mindenesetre most van a cégnek 90.000 darab saját részvénye, amit olcsón szerzett. Ezzel további lehetőségek nyílhatnak meg egy akvizició során (mint fizetőeszköz), esetleg további részvényemelkedés esetén további nyereséget okozhat (ezt önmagában nem tartom valószínűnek- mert akkor olcsóbb lett volna simán határidőn tartani és nehéz lenne a piacon megszabadulni 90e darab részvénytől), vagy legrosszabb esetben szétosztják a management-nek bónuszként...
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 20:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#12482
bennfentes mutyi hogy a határidőt kis veszteségbe zárják le
szép lefele lesz majd nemsokára
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 20:52
Előzmény: #12476  realmadrid
#12481
Hát a fejtegetésed nemigen jön be mostanában.Nem 85500-at vett hanem 90000db-ot.Nem azért kell emelkednie a papírnak,mert a cég veszi,hanem azért mert nyereséges és valószínű a nyereség tovább nől majd.Úgy mint a Synergon,nem jár,mert számomra meglepő módon ma átkötötte és már nincs határidős üzlete:
A FreeSoft Nyrt. a mai napon – 2011.12.27-én – 85.500 db saját részvényt vett, 1.500 Ft/db áron az
azonnali piacon és zárta a 2012. márciusi határid3re nyitott 855 kontraktus (85.500 db saját részvényre
vonatkozó) vételi pozícióját 1.522 Ft-os áron. A FreeSoft Nyrt. a tranzakciókat t3zsdei forgalomban az
Equilor Befektetési Zrt. közrem@ködésével hajtotta végre.
A fenti tranzakció után a FreeSoft Nyrt. saját részvény állománya 4500 db-ról 90.000 db-ra (0,24%-ról
4,79%-ra) növekedett. A FreeSoft Nyrt. saját részvényre vonatkozó 2012. márciusi lejáratú határid3s
vételi pozíció kontraktusainak a száma 855 db-ról 0-ra csökkent. Így a FreeSoft Nyrt. mától saját
részvényre nem rendelkezik határid3s pozícióval vagy opcióval.

Ez viszont azt jelenti,hogy a cégnek van valahonnét pénze részvényekre.Azoknak akiknek nincs elegendő mindig határidőre veszik.Itt pedig sima vételekre átkötötték.Ez azt jelenti,hogy zárták a határidőt.
Mellesleg amit írtam,hogy 42millió feletti nyeresége keletkezett,ez már pénzügyi soron a 4Q jelentésben mint pénzügyi nyereség fog szerepelni.
Lejjeb írtam 1 lehetőségről,hogy akár idei jelentésben is szerepelhet,de bevallom nem gondoltam erre a lépésre.

Te 1000 alatt is azt mondtad,hogy a Free nem veheti ill.nem fogja venni magát.Most,hogy eddig vettek 90edb-ot,honnét tudod,hogy nem veszik majd tovább?Csipegetni fogják.Ezek okosak,nem emelkedést akarnak,hanem olcsón venni.

Ne hidd,hogy Móricz 2350ft-os vételein bukni fog.Itt lejjebb valaki írta,hogy 3000ft lehet tavasszal.Hát ha nem akkor majd nyárra:D

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek