szerintem nem is az a kérdés, hogy a korábbi ajánlat lezárult-e vagy nem. Azt mindenki tudja, hogy lezárult. A kérdés, az, hogy ha a vásárlások során eléri a 90%-ot a nagytulaj, akkor ha szeretne, akkor milyen áron szoríthatja ki a kisbüfiket. Itt kérdés az, hogy a 180 v 360 napos átlag vagy 1 részvényre jutó saját tőke vagy a legmagasabb áru részvénybeszerzése után kell-e számítani a kiszorításkor alkalmazott minimum kötelezően felajánlandó árfolyamot...?
A Tpt. 78.§ -a szerint: "Ha a vételi ajánlat eredményeként nem kerül sor a vételi ajánlat tárgyát képező valamennyi részvény átruházására, de az ajánlattevő a 68.§ (1) bekezdésében meghatározott mértékű befolyást szerzett, az ajánlattevőnek a további befolyásszerzése során nem kell újabb vételi ajánlatot tennie." Az MTB rendelkezik a 68.§(1) bek szerinti mértékű (25%) befolyással ezáltal nem szükséges új vételi ajánlatot tennie. Az előbbiek nem zárják azonban ki, hogy önkéntes vételi ajánlatot tegyen. A korábbi ajánlat érvényessége és hatályossága megszünt, ezt már többször leírták a fórum társak is.
Az rendben van hogy levették a kivezetését, de ha időközben megszerzik a 90% ot akkor nincs joguk azonnal bejelenteni hogy megvan a szükséges százalék és nincs tovább kereskedés, és kiszorithatnak minket a 180as átlaggal, tehát oda kell annyiért adni kötelezően?
Igen,mi denki még az ajanlat körül gondolkodik,pedig az október 31. Vel le lett zarva. Kész vége nincs tovabb az 533 ft os ajanlatnak volt még egy 3 hónapos kofutasi ideje és ennyi. Utána mar a portfolion is megjelent,hogy a takarékok le vették a kivezetését az fhb nak a napi rendi pontkaik közül. És el is kezdett emelkedni a papír.
De szvsz 63 b A kibocsátó által a kivezetési döntést megelőző 180 napon belüli társaság részvényeire ellenérték fejében kötött átruházása szerződés legmagasabb ára Ez nem azt mondja?
FHB:Most vedd!