Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Valiz
Valiz csütörtök, 13:32
Előzmény: #11732  pakk
#11740
Ez tényleg nagyon kemény. Elolvastam az eredeti G7 cikket inkább, ott még van egy furcsaság: Brazilia nem adott ki olyan kötvényt, amit birtokolnak. 
Nedden
Nedden csütörtök, 13:23
Előzmény: #11735  farkasfu
#11739
Idővel a két ár egymásba ér. Mivel szinte csak én nem certifikátozom (csak ritkán) így a többieknek jobb a határidős. 
Szuper ez így is!
farkasfu
farkasfu csütörtök, 13:23
Előzmény: #11727  Beze
#11738
Régebben volt egy megkeresésem ez ügyben és azt mondtam, hogy 300 felett szabad beszállni!  
Nagyon "manipulált" amúgy..
Lolmachine
Lolmachine csütörtök, 13:22
Előzmény: #11735  farkasfu
#11737
Szerintem én küldtem Neked a futis linket, mert alapból a legtöbben ez alapján kereskedünk (Erste ehhez áraz). Akkor még nem gondoltuk, hogy ennyire elválik a kettő, korábban erre azért annyira nem volt példa.
Így most egyszerűbb lett a XAG/USD elemzése, mert nincsenek benne a "kilengések", de ettől még a futi alapján kereskedünk a BÉT-en.
Nedden
Nedden csütörtök, 13:20
#11736
Úgy látom volt egy kis árfolyam ingadozás, de minden rendben a fémeknél!
Már beálltunk oldalazásba, egyelőre nincs jele kiszivárgott adatnak.
M1 időkeretben nézem már. Nincs releváns certifikátom.
Pozícióim:
Long XAU/USD  sl. 2513  mellé most nyitottam 
DXY shortot. sl. 102 Csak nem fog 101-ről  kilőni , de ha igen csak- csak 99 körülre várom heteken belül. (Szept 17-18.)
Fedezet : EUR/USD short - ezt zárom kézzel, ha rossz irányba megyünk.( ez egy egérkattintás) 
farkasfu
farkasfu csütörtök, 13:19
Előzmény: #11729  Nedden
#11735
Nekem tök mindegy, ti emlegettétek mindig a futit! Szólhattatok volna, hogy ne ezt elemezzem, sőt, az elején megkérdeztem és ez a linket kaptam, ha jól emlékszem! 
Nincs ag certim, nem érint, vagyis mindegy melyikre teszem az elméletem! Most viszont nincs kedvem előről kezdeni. :) majd...
Cselcsabi csütörtök, 13:18
Előzmény: #11721  Nedden
#11734
Kösz szépen, biztos jó, amit ajánlasz. Ehyszer biztos kipróbálom. De éppen most koncentrálom egy helyre a befektetéseimet, mert voltam már legalább 10 cégnél, és önmagában is nehéz volt követni az állást.  Mindenesetre érdekes tapasztalatokat szereztem. Van 1 cég, ami a legalja, de a többinél is találtam valami svindlit. Visdzont nem akarom itt név szerint kipellengérezni őket.
Végül egy maradt, ami eddig korrektnek is bizonyult, minimális a spread és nincs számlavezetési díj. És ez a Trading 212. Persze ennek is vannak hátrányai, tényleg kicsit lassan indul be, ausztrál és magyar részvényeket nem tart. A legnagyobb fájdalmam, hogy bizonyos rv-eknél minimum befektetést ír elő (például Hitachi), Amúgy a felület nagyon klassz. Metatrader5 nincs, de én még elég kezdő vagyok, úgyhogy nem baj. Eddig teljesen korrektnek találtam. Azonkívül, hogy ég nála a pénzem, de ez nem őmiatta van, hanem énmiattam.
Lolmachine
Lolmachine csütörtök, 13:15
Előzmény: #11732  pakk
#11733
Janikának valaki fizeti a Máltai életet... gondolom valami stróman :D
Nagyon kemény... "négybillió-ötszázharminckétmilliárd-tizenötmillió” forint... 
Mi meg figyeljük a centes elmozdulásokat az ezüstnél :D
pakk
pakk csütörtök, 13:07
#11732
Nedden
Nedden csütörtök, 13:04
Előzmény: #11717  Beze
#11731
Akko sem rossz sőt. Csak kicsit hajlamos az oldalazásra. 
Van nekem is kemény 2000 db.  De az csak úgy elvan. Talán már jobb mint a legtöbb állampapír alapon vettem.  Azóta az állampapír már még rosszabb az Akko meg nőtt. 
Én még 250Ft-ért vettem.
Nedden
Nedden csütörtök, 12:56
Előzmény: #11722  Beze
#11730
Van egy kettő nagyon kis cég, ami jó. A BÉT- en. Ezek ha nincs baj évente egyszer villantanak valamit. De olyan kicsik és annyira nehéz vele kereskedni, hogy az a tipikus vedd meg és tartsd papírok. 
Gond csak akkor van ha hiába tartom a részvényt az inflációt se képes legyőzni az árfolyam emelkedés. Mert sajnos nálunk ha jön a baj az minden részvényre átragad.
Sokat emlegetem, (iróniával is) de szerintem a Zwack is jó és nem is standard kategóriás. 
Nedden
Nedden csütörtök, 12:45
Előzmény: #11715  farkasfu
#11729
Az XAG/USD az “ igazi”. A határidős (futures) azért sem pontos mert a két ár különbsége nem konstans. Idővel közelít a kettő, de az új határidős kibocsátásakor nagy lehet a különbség. 
Másik gond, hogy van amikor például most még fut a szeptember 24, de már sok eszköz átáll a december 24- re. Tehát előfordulhat, hogy két eszköz két kibocsátó különböző határidős terméket használ alapnak.
Nyilván ha csak Erste cerifikát van akkor nincs ilyen gond, de ha már van más pl. Xetrán forgalmazott ezüst Raffeisen  certifikát is ami más kibocsátói akkor lehet egyik még a szeptembert nézi a másik meg már a decembert. 
Utolsó szempont hírportálok is az XA./USD árat közlik.
Beze
Beze csütörtök, 12:43
Előzmény: #11725  pakk
#11728
Volt tavasszal, jól kerestem vele. Még oszti is megvolt
Beze
Beze csütörtök, 12:42
Előzmény: #11723  farkasfu
#11727
Mit nevetsz? :)
Bpali csütörtök, 12:42
#11726
Miota beirtam hogy szerintem akkot huzzk majd fel:_)) kezdik venni:_))
pakk
pakk csütörtök, 12:38
Előzmény: #11722  Beze
#11725
Mutyi nyrt. Pár évvel ezelőtt úgy rakosgatta Ádámosi be a cégeit amiért akko rv-ekkel fizettek, mint öreganyám a lekvárokat a spájzban. Azóta állítólag más a szitu már, de visszajött ágy, én inkább kerülöm. DH-t előbb vennék :) 
pakk
pakk csütörtök, 12:35
Előzmény: #11720  pakk
#11724
Kibontva:
https://www.tradingview.com/x/38HmGFgM/
descending broadening wedges - konszolidációs alakzat
farkasfu
farkasfu csütörtök, 12:34
Előzmény: #11717  Beze
#11723
🤣🤣
Beze
Beze csütörtök, 12:34
Előzmény: #11719  pakk
#11722
Meglátjuk, olyan sokaknak van hogy hátha ennyien nem tévednek:)
Megfogadtam hogy csak blue a magyar tőzsdén, mikor az Opussal befürödtem, de azért vannak jó cégek amúgy. Szerintem a DunaHouse is az például 
Nedden
Nedden csütörtök, 12:33
Előzmény: #11707  Cselcsabi
#11721
XM Bróker.
Nincs swap aranyon ezüstön, aranyon szinte elhanyagolható a spread. 
Nyilván nincs ilyen, hogy árjegyzői gond!
Nincs számlavezetési díj, Van magyar irodájuk support. 
Jó a hírportáljuk! Metatrader felület. 

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek