Topiknyitó: Portfolio 2018. 03. 06. 14:46

Ezt vajon hogyan értette Orbán Viktor?  

Ugrás a cikkhez
Érdekes fejtegetést osztott meg hallgatóságával Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara rendezvényén a gazdaságpolitikai pólusokról, közvetlenül Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Matolcsy György
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2018. 03. 06. 15:15
Előzmény: #16  gambadoro
#20
miért mi a baj a szavaimmal te ginseng?
farkasj41 2018. 03. 06. 15:14
Előzmény: #4  gambadoro
#19
ez teljesen világos ,lehet hogy nekik  is de gondolják ,hogy mi teljesen hülyék vagyunk, mi meg tudjuk ők azok és HAZUDNAK
Vazsmegyei 2018. 03. 06. 15:13
Előzmény: #12  Dehogynincs
#18
Én is azt akartam mondani, hogy mégsem te vagy ti vagytok ott, ahol most a Matolcsy van! Akárhol szerezted a gazdasági tudásodat, az mégsem az MNB vezetésére lesz alkalmas! Tőzsdei manipulációkra vagytok kiképezve, de attól még a lopást másra értitek!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 06. 15:10
Előzmény: #7  bigyula
#17
Én azt sem tekintem biztos eseménynek, hogy Orbán doktor májusban is kormányfő lesz, de esélye van rá.
gambadoro 2018. 03. 06. 15:09
Előzmény: #9  loliense
#16
azt nem tudom
de azt igen, hogy válogasd meg a szavaidat
Vazsmegyei 2018. 03. 06. 15:09
Előzmény: #7  bigyula
#15
Jobb lesz nekünk, ha nem álmodozol!  Vannak akik most helyetted is megmondják mi várható! Te meg várjál a sorodra, mert nem osztottak lapot a hülyeségekre! Legalább egy önálló gondolattal jöhettél volna! Orbán a szádba adja a szavakat és nem érted!
noyb 2018. 03. 06. 15:08
Előzmény: #7  bigyula
#14
Hát ja, mint az ötéves tervek. Ennyi erővel 14%-ot is válalhatna vki.
gambadoro 2018. 03. 06. 15:08
Előzmény: #10  tokos.
#13
a netto többletről van szó
ha érted
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 06. 15:08
Előzmény: #6  Vazsmegyei
#12
Hogy kerülök az előzményekbe. Orbán doktortól idéztem és ez megegyezik a forunlákók többségének véleményével.
"a miniszter higgye el, hogy a magyar jegybankelnök nem butább a nemzetközi társainál"
Magyarán.
Varga higgye el, hogy Matolcsy nem butább a külföldi jegybankelnököknél.
Ta vagy a nagy kivétel.
Azt állítod, hogy Matolcsy van olyan okos, mint a többi jegybankelnök.
Mi meg azt, hogy Matolcsy elvesztette az értelmes jellegét és talán soha nem is volt neki ilyesféle jellege.
bigyula 2018. 03. 06. 15:07
Előzmény: #10  tokos.
#11
Akkor sokadszor tisztázzuk: sokkal több pénz jön be, mint amennyit befizetünk!
tokos. 2018. 03. 06. 15:05
Előzmény: #4  gambadoro
#10
Kicsit leegyszerűsített a gondolkodás, az EU nem csak támogat bennünket, jelentős pénzeket fizetünk be nekik. Az egyenletbe ezt is bele kellene venni, hogy egy kicsit tisztábban lássuk a helyzetet.
A második, abszolút értelemben távolodott, relatív értelemben közeledett. De, ha folyamatosan ekkora lenne a különbség, ki lehet számolni, hogy mikor érjük utol őket. Olyan kamatos kamat módján. Igaz, az egy kicsit bonyolultabb számolás, nem biztos, hogy midenkinek megy...
loliense 2018. 03. 06. 15:04
Előzmény: #4  gambadoro
#9
fingom sincs,ki az andrás
a 4% az 3+1 illetve,-2+2
azt csak tudod értelmezni,hogy a mínusz növekedés az is pozitív növekedés???
Vazsmegyei 2018. 03. 06. 15:03
Előzmény: #2  loliense
#8
Unalmas! 
bigyula 2018. 03. 06. 15:02
Előzmény: #5  noyb
#7

Nekem ez a rész "tetszett" igazán:
.
"Ezek után meg tudjuk csinálni azt, hogy Magyarországon minden évben legyen 4%-os gazdasági növekedés. Csak olyan gazdasági miniszterrel tudok együttműködni, aki 4 évre vállalja a 4%-os növekedést, nem csak 2 évre."
.
Mert ez azon múlik, hogy ki mennyit álmodik/vállal... :)
Vazsmegyei 2018. 03. 06. 15:02
Előzmény: #3  Dehogynincs
#6
Ki az a mi akiknek nincs Nemzeti Bankjuk? Vagy elég hülyeségekkel kampányolni  PF fórumán!? Akkor lesz igazad, ha te leszel, meg a mik az MNB elnöke! Most egy partvonalon kívüli köz gazdász színvonalát sem ütöd meg! Elfecsérelted a tudásodat, pedig maradtak jó gondolataid! Ez éppen nem az!
noyb 2018. 03. 06. 14:58
Előzmény: #3  Dehogynincs
#5
Ez nyilván hit kérdése, hiszen a pénzvilágban nincs semmiféle objektíven használható mérési módszer, mértékegység...
gambadoro 2018. 03. 06. 14:58
Előzmény: #2  loliense
#4
ki az a pintér andrás?
mi az a 4 százalék?
eu pénzek nélkül? :))))))
de a lényeg itt van:
Ami pedig a gazdasági növekedést illeti, a tavalyi 3,8 százalék úgy jött össze, hogy az EU-s pénzek és a külföldön dolgozó magyarok hazautalásai a GDP 5,6 százalékának megfelelő mértékűek voltak. Ha ebből az „ingyenpénzből” a nemzetgazdaság 3,8 százalékkal nőtt, akkor ki lehet számolni, hogy mennyi a tényleges növekedés. Ráadásul feltehetjük azt a kérdést is, hogy közelebb kerültünk-e mondjuk Ausztriához, ahol 2,6 százalék volt a növekedés. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter ezzel érvelt. Csakhogy az osztrákoknál az egy főre jutó GDP a magyar adat duplája. Tehát – egy egyszerű példával élve – ha ezt 100-nak vesszük, akkor Ausztria 102,6-ig jutott, míg a magyar 50-ből 51,9 lett. Tehát a távolság nem csökkent, hanem éppen hogy nőtt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 06. 14:54
#3
"a miniszter higgye el, hogy a magyar jegybankelnök nem butább a nemzetközi társainál"
A fórum mételye már Vargát is megfertőzte. Ő is annyira butának tartja Matolcsyt, mint mi.
loliense 2018. 03. 06. 14:46
Előzmény: #1  portfolio
#2
Naaa,hogy érthette a vezénylőtábornokelvtárs!?
1.majd én eldöntöm ki ért a gazdasághoz,
-mások véleményére nagy ívben szarok
2.utólag annyi szálékra módosítom a gazdasági növekedés számait,
amennyire csak akarom
3.egyébként is Soros az ENSZ meg Hódmezővásárhely

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek