Ha a 2014. májustól kezdődő esés trendfordulóját kérdezed, akkor azt Minor és az afölötti Intermediate hullámszinten kell keresned (ezt csak H4 fölött tudod értelmezni). Ha felrajzolod ehhez az eséshez a most már Intermediate szinten értelmezhető báziscsatornát, akkor megkapod az egyik alapfeltételt a válaszhoz: amíg a csatorna felső fala nem törik, minden emelkedés korrekciónak tekinthető és fényévekre vagyunk ettől, még 1.20 esetén is csak korrekcióról beszélnénk jelenleg.
Az aljtól rajzolódó kéthetes alakzat valóban korrektív, a nagyobb alakzatban elfoglalt helye miatt akár hetekig/hónapokig is eltarthat még a korrekció, pl. 1.12 és 1.18 között pattogva.
Erősödni kezdett az euró a dollárral szemben tegnap, amint mérséklődtek a görög adósság rendezésével kapcsolatos aggodalmak. Az EUR/USD kurzusa 1,2%-kal, az EUR/JPY pedig 1,5%-kal emelkedett. Úgy tűnik, hogy a befektetők megnyugodtak, valószínűleg a háttérben egy olyan új megállapodás készül, amelyik sokkal stabilabb alapokra helyezi majd Görögország finanszírozását az előttünk álló évekre. Az új görög kormány konstruktívan áll hozzá a hitelezőkkel folytatott tárgyalásokhoz, amelyek kétségkívül elhúzódhatnak. Az EKB döntésére – mely arról szólt, hogy nem fogadja el a görög kötvényeket hitelnyújtás fedezetéül – elsősorban a görög részvények és kötvények árfolyama esett, a pánik nem terjedt át más periférikus eszközökre.
1 kis funda:
A befektetők a délutáni amerikai munkaerőpiaci jelentést várják, azon belül is elsősorban a bérek alakulása kerülhet előtérbe, hiszen a bérdinamika gyorsulása nélkül a Fed inflációs célja – következésképp a kamatemelés is – távolodhat, ami az amerikai dollár alól kihúzná a talajt. Az elemzők többsége szerint 6 éves mélyponton maradhatott a munkanélküliség (5,6%) januárban, a foglalkoztatottak száma több mint 230 ezer fővel bővülhetett, az átlagos órabérek pedig éves alapon 1,9%-kal nőhettek. A Fed elnöke viszont legalább 3%-os éves bérnövekedéssel lenne elégedett. A munkanélküliségi ráta ugyan közelebb került a Fed 5,2-5,5%-os céljához, de a személyes kiadások alapján számolt éves maginfláció 1,3%-ra csökkent decemberben, még messzebbre került a 2%-os céltól. A várakozásoknak megfelelő, ill. azokat felülmúló munkaerőpiaci adatok a befektetői hangulatot javítanák, a dollárnak pedig újabb lendületet adnának. Ha viszont csalódást kelt a munkaerőpiaci jelentés, akkor a dollár erősödése megtörhet, a vezető nyugat-európai részvényindexek lefordulhatnak, a menedékeszközök iránti kereslet (japán jen, svájci frank, nemesfémek… stb.) növekedhet.
EUR/USD