Topiknyitó: Armyllosz 2014. 01. 10. 11:36

ENEFI - THE BEST  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 02. 08:25
Előzmény: #9939  pf2
#9940
Fecó, szerintem a cég a mostaninál transzparensebb már nem nagyon lehetne.
Oké, nem tudjuk, hogy mennyit tankoltak ma reggel a céges autóba, de én hirtelen még azt se tudom, hogy van-e céges autó. Egy cég akkor se transzparens, ha rengeteg, a részvényesek számára kevésbé érdekes, vagy érdektelen információ közül kellene kiszűrni a lényeget.
Legyen erre itt egy példa: a közgyűlésen Botos úr is próbálta azt a benyomást kelteni, hogy a cégvezetés "fontos" adatokat hallgat el előle, mert ott helyben nem tudnak válaszolni arra, hogy közel egy éve, ráadásul akkor még más tagokból álló IT forintra pontosan milyen döntést hozott egy konkrét ügyben. Pedig Ő csak konkrétan egy összegre kíváncsi a tízezerből, nem mind a tízezerre. Nem a második, ötödik, kétszázhetvennyolcadik összegre, csak konkrétan arra, amit Ő kigondolt. Te is érzed, hogy ott nem ez volt a lényeg. Te se tudnád hirtelen megmondani, hogy tavaly október 8-án mennyit költöttél a boltban. Én vele szemben azt mondom, hogy megbízok a Felügyelő Bizottságban, ahogy azt ott elmondták, meg volt vizsgálva az ügy, többször nekifutottak, nagyon részletesen átnézték, és rendben lévőnek találták.

Ezzel szemben tudjuk, hogy milyen stratégiát fog az IT végig vinni a következő években. Ami fő vonalakban: eszközök értékesítése, szabad pénzeszközökből részvények vásárlása.
Tudjuk, hogy ez azért nem ilyen egyszerű, sok a kockázat, de ez már túlmutat a transzparencia kérdésén.
Tudjuk, hogy a fő kockázatot a peres ügyek jelentik, amik eredménye megbecsülhetetlen, ahogy azt a könyvvizsgáló is kifejtette. A perekkel kapcsolatban azt is tudjuk, hogy az önkormányzatok fizetőképessége pernyerés esetén kétséges. Ez is egy kockázat, de nem keverendő a transzparenciával.
Azt is tudjuk, hogy nemsokára a 2,5 millió dolgozói részvény is ki lesz bocsájtva.
És így tovább.
Nem sok kispappír lehet a BÉT-en, amelyik most transzparensebb az Enefi-nél.

Szerintem a mostani részvényárfolyam hűen tükrözi a transzparens működést, a nélkül talán alulról szagolnánk a 120 Ft-t. Gondolj bele, ha kiveszed a képből a kétséges román ügyeket, akkor a maradék vagyon részvényenként mennyi lehet? Én úgy gondolom, hogy a részvényesek értékelik a transzparensebb működést, azzal értékelik, hogy itt tart az árfolyam.

Román ügyek: Gyergyóra 3 hete, a közgyűlés első felvonásán megszavaztuk, hogy 2 milliárd alatti összeg esetén egyezkedni is tilos. Ha hatályosul a folyamatban lévő felmondás, akkor per lesz, de az általam ide linkelt videóban láthattad, hogy az önkormányzatban is kártérítési pert vetítenek előre. Azaz én erre számítok, lesz per, ugyanakkor bízok abban, hogy peren kívül is lesz egyezkedés. Marosvásárhelyi kártérítési perről rég hallottunk (a felszámolás elrendelésével kapcsolatos per eredménye ismert, ezzel kapcsolatban jöhet a nemzetközi választott bíróság), de ott is folyamatban van a kártérítési per, sőt ott már túl is van a cég pár körön. Meg Zilah is ott van még.
Azért ezek a perek sok évig elhúzódhatnak, jó lenne peren kívül megegyezni. Ezt irányozta elő az IT is a következő évekre szóló stratégiájuk felvázolása során.
pf2 2016. 08. 01. 22:58
Előzmény: #9938  Törölt felhasználó
#9939
Korábban pipa voltam a cégvezetésre ( annak ellenére , h Tegeződöm Velük ) most azonban összekapták magukat.

Kisbefektető IT tagoknak is köszönhetően transzparensebb lesz/lehet a cég. Én már washingtoni választott Bíróságra gyúrok.

Persze peren kivül , de ki fizessen . Román Állam? , román politikusok? , Gyergyó?

Magánvleményem román állam költségvetési csalást végzett amikor kb 10 milliárd forint értékben legombolt koncessziós dijat, majd elvette a 40 % -o állami támogatást Gyergyótól, Marosvásárhelytől.

Lengyel gyémánt egy éltre elintézve.
Magyar opráció már nyereséges lesz( ETO parkot nagyon sajnálom- elkotyavetyélték)
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 18:35
Előzmény: #9937  pf2
#9938
A lényeg az, hogy visszaengedték.
Hosszú volt a pihenő.

Én titkon arra számítottam, hogy ennél jóval nagyobb lesz az első napi forgalom, mégiscsak 3 hónapig állt a kereskedés.
Azt várom, hogy augusztusban lesz pár olyan nap, amikor 100.000 db feletti forgalom lesz, lévén sokat állt a papír.

Az árfolyam kilengése már nem volt annyira meglepő.

Valamikor jön a féléves jelentés is.
A gyergyói szerződésfelmondási perek is zárulhatnak, ámbár a bírók valószínűleg Romániában is nyáron nyaralnak. Viszont jó lenne, ha még a téli szezon előtt pont kerülne Gyergyó sorsára, mert ha nem, akkor megint várhatjuk a jövő tavaszt.
Valamilyen szinten várom már azt, hogy Gyergyóval is történjen valami, ugyanakkor ennek az is velejárója, hogy onnantól nagyobb részt már csak a perek maradnak a cégben, ott meg ugye bármi lehet a vége, bíróság dönt, a döntés meg vagy tetszik, vagy nem.
Olyan ez, mint amikor 2013-ban a csőd volt napirenden.
Vagy ami talán mindenkinek a legjobb lenne: peren kívüli egyezségek.
A román pénzüggyel nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni. A bírósági ítéleteket se veszik figyelembe.
pf2 2016. 08. 01. 14:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#9937
nem engedték volna vissza , akkor nem lehetne kaszálni...........
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 12:45
Törölt hozzászólás
#9936
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 11:44
Törölt hozzászólás
#9935
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 11:24
Törölt hozzászólás
#9934
rrrobi
rrrobi 2016. 08. 01. 10:47
Előzmény: #9931  Dodo34
#9933
Direktbróker kalap szar, olcsó vigasz, de kérd vissza a havidíjat
pf2 2016. 08. 01. 10:18
Előzmény: #9931  Dodo34
#9932
Érdekes Szalma Csaba ( OTP Alapkezelő ) adásvételénél nem volt gond. Még OTC adás-vételt is le tudták bonyólitani.

1050 vétel jó alacsonyan teljesült.
Dodo34
Dodo34 2016. 08. 01. 10:11
Előzmény: #9930  pf2
#9931
jah...a rohadék OTP Direktbróker-nek 08.30-tól jeleztem e-mailben, hogy nem emged ajánlatot bevinni...végül 9 óra után felhívtam őket, és elküldtem melegebb éghajlatra....csodák csodája 09.20 körül el tudtam adni...
pf2 2016. 08. 01. 09:47
Előzmény: #9925  pf2
#9930
Lényeg visszaengedték.
Spekik adhatják vehetik .
Korlátozó záradék eltünt a könyvvizsgálói jelentésből. ( meg Szívek -Komoroczy vonal is )
pf2 2016. 08. 01. 09:47
Előzmény: #9925  pf2
#9929
Lényeg visszaengedték.
Spekik adhatják vehetik .
Korlátozó záradék eltünt a könyvvizsgálói jelentésből. ( meg Szívek -Komoroczy vonal is )
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 09:41
Törölt hozzászólás
#9928
pf2 2016. 08. 01. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#9927
lehet , de inkább 215 lesz vevő
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 09:20
Törölt hozzászólás
#9926
pf2 2016. 08. 01. 09:08
#9925
A közgyűlés után, mint részvényes közérdekű bejelentést tettem BÉT , majd MNB felé , mert nem tartják be az általuk hozott törvényt.

Persze lehet , h teremtés 7 napját kellett elérni ))
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 09:02
Törölt hozzászólás
#9924
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 08:58
Előzmény: #9922  Törölt felhasználó
#9923
Törölt felhasználó 2016. 07. 29. 05:20
#9922
Mi ez az időhúzás ??? Mikor fogják vissza engedni?
pf2 2016. 07. 28. 11:14
#9921
Mindig tudtam a Tőkefelügyeleti Osztály egy balf&sz. Nem érdekli az átbaszás , kisbefektetők kitömése , bennfentes kereskedelem. Most átfordult a csapásírány kuszaszem mellet.
Viszont amit mondanak érdekes . Bennfentes vétel ? Jó de akkor OTP OTC eladása és Szívek rv vásárlása féltőzsdei áron , majd duplázva a kiszállása!! Bűntetőjogi lépéseket kellene tenni. Feljelenteni , megbüntetni , etc , etc.

Topik gazda

Armyllosz
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek