6.) IDÉZET a Morgan Stanley elemzéséből (2006. október 20-án közölte a PORTFOLIO):
„2007. második félévében legalább 100 bp-os kamatcsökkentésre lát esélyt.”
.
.
7.) Ha összeveted az 1-5) pontokat a 6)-al és számolsz egy kicsit, néhány művelet után rájössz, hogy 12 hónap múlva 50 %-os hozamot érhetsz el az ÉMÁSZ részvényeken. (28000-30000 Forintos forward árfolyam + 2006. év után 1800 Forintos árfolyam).
.
.
És ehhez nem kell csinálni semmit, csak megvenni az ÉMÁSZt és kivárni türelemmel. Nem kell izgulni hogy hova rakd a stoppot, nem kell monitort bámulnod napi 8 órában, tengernyi időd marad mindenre......
.
.
Ha meg belegondolunk abba, hogy a konvergencia alapján milyen állampaírhozamok várhatók 2007 után, akkor az osztalékalapú árazás alapján 30.000-40.000 Forintos ÉMÁSZ árfolyamról kell beszélnünk + kapsz egy nagyon komoly osztalékhozamot minden évben (akkor az állampapírhozam lesz 5 % körül /se/) .
Nem kötekedni akarok , de 23 k kb a könyv szerinti értek ennek a fele 11.5 K akkor hogy lehet a hálózati rész 13,5 ? Nem számoltál el vmit? Ha en tévedek bocs
"Az RWE értékesíti a hazai villamos energia elosztói társaságai, az ELMŰ Hálózati Elosztó Kft. és az ÉMÁSZ Hálózati Kft. 49 százalékos tulajdonrészét közvetlenül az MFB részére."
Nekem ez nem tetszik. Miért az RWE érékesíti? Nem is az övé, hanem az Elműé meg az Émászé.
Persze lehet, hogy csak pontatlanul fogalmaztak.
Ha jol olvasom a negyedeves jelentest akkor az ELMUnek is van halozati kftje raadasul 3xos aron van nyilvantartva mint az EMASZe. Ha valoban annyit fizetne a MFB a halozatert mint a konyv szerinti erteke es ezt osztikent ki is fizetnek akkor nem csak hosszab tavon hanem mar holnap felrobban az arfolyam.
Abban bízom, hogy olyanok is vették ezt az elmúlt hetekben, akik nálunk jobban értesültek... Ha hamar megnyugszik majd az árfolyam a márciusi nagy beültetéshez hasonlóan, az jó jel lenne.
Szerintem vége a kereskedésnek, legalábbis amíg kaotikus az állapot.
Hisz ez már nem tőzsdézés lenne hanem szinte lehúzás.
Na majd reggel meglátjuk kereskedhetünk e vagy egy kis szünet lesz.
A Budapest Bankot is ilyen formán jelentették be, szándéknyilatkozat majd szkander az árról.
Én is földi halandó, mezei önképzetlen tőzsdés vagyok.
Én azt szűröm le, hogy a veszteséges, problémás lakosságtól megszabadulnak az áramszolgáltatók. Hogy kapunk-e érte pénzt vagy ingyen adják oda a tulajdonrészünket azt nem tudni.
A lényeg, hogy ezeken a részeken volt a veszteség. Ez nagyon pozitív számunkra.
A hálózat 49%-át is eladjuk. Ez egy brutális értékű rész a cégben. A kérdés, hogy mennyit kapunk érte.
Ezzel együtt viszont a hálózati üzemeltetés bevételének a java is oda lesz. Viszont a költségek 49%-a sem minket terhel már.
A további kérdés, hogy a kapott vételárral mit fognak csinálni a nagy tulajdonosok?
Szerintem kifizetik osztalékként.
Mi részvényesek ezzel csak jól járunk, viszont ezzel a sajáttőke is jelentően csökkenni fog valamint a részvény ára is.
Véleményem szerint pár év távlatában ki fog alakulni egy jól jövedelmező áramszolgáltató (émászra gondolok) aki stabil osztalékfizető cég lesz.
Csak hogy a földi halandók - mint én - is megértsék: jól értem, hogy a rövid távú spekinek lehet ez most nem jó, de közép távon azért nem járunk rosszul?
Vagy ha valamit félreértelmeztem szóljatok, mert továbbra is úgy vagyok vele, hogy ha esik is nagyon holnap, azért én tartani fogom.
Én most csak az émászról írok.
Szerintem itt keverednek a cégnevek.
Az Émász Hálózati Kft 49%-a lesz eladva. A fizikai hálózat ezé a cégé. Az érték itt van. Távvezeték, trafóállomások, stb.
Az ELMŰ-ÉMÁSZ Hálózati Szolgáltató Kft. mely vállalat tevékenysége
a villamos energia elosztóhálózat tervezése, létesítése, üzemeltetése, karbantartása,
ill. bővítése. Szóval ez a cég marad és csak üzemeltet. (nincs nagy értéke)
és Szintén az MFB veszi meg az Elmű-Émász DSO (elosztóhálózat-üzemeltetés) üzletágának 49 százalékát. A cég több mint 46 ezer kilométernyi kis- és középfeszültségű villamosenergia-hálózatot üzemeltet a csaknem 20 ezer négyzetkilométeren,
A kutya itt van elásva!!! - ÉMÁSZ Hálózati Kft. 49 százalékos tulajdonrészét venné meg az MFB-
A kérdés, hogy ezért a résztulajdonért mennyit fizet az állam?
Könyv szerint az egész 84,5 milliárdon van nyilvántartva!!!
Ha ennek a 49%-át kipengetné az állam, az részvényenként kb 13575 Ft.
Szerintetek mit csinálnának ezzel a pénzzel a bajorok?
És ne felejtsük el, hogy a sinergy és a TVK erőműért kapott lóvé is a 2015 év után fizetendő osztalékalapot fogja hizlalni.
A részvények árfolyama a várható bejelentés hírére több százalékkal emelkedik. A befektetők ugyanis a részvények esetleges tőzsdei kivezetésére spekulálnak. A tőkepiaci törvény ajánlati árra vonatkozó egyik pontja az egy részvényre jutó saját tőke (a többi pont a saját tőkénél alacsonyabb összegre vonatkozik), ez pedig mindkét közműcégnél lényegesen magasabb a jelenlegi árfolyamnál (Émász egy részvényre jutó saját tőkéje 23217 forint, Elműé 24691 forint).
Ajánlattételre pedig azért számítanak a befektetők mert: a A Tpt. ide vonatkozó két pontja szerint a céltársaságban, előzetesen - a felügyelet által jóváhagyott - nyilvános vételi ajánlatot kell tenni:
25%-ot meghaladó mértékű befolyásszerzéshez, ha a befolyást szerző részvényesen kívül senki sem rendelkezik a szavazati jogok tíz százalékát meghaladó befolyással, vagy
a 33%-ot meghaladó mértékű befolyásszerzéshez.
Amennyiben tehát az állam legalább 33%-os további részesedést szerezne, úgy ajánlatot kellene tennie."
Az MFB 2016 januárjáig meg kívánja szerezni az ELMŰ és az ÉMÁSZ egyetemes villamos energiaszolgáltatási üzletág 100 százalékát, így megkezdődik a nemzeti közműszolgáltatás villamos energetikai lábának kialakítása, az ENKSZ szakmai irányítása alatt.
Az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. 2017. január 1-ig két lépcsőben meg kívánja vásárolni az ELMŰ-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft. 100 százalékos üzletrészét. Ezzel a főváros és az észak-magyarországi régió egyetemes áramszolgáltatói területén az ügyfélszolgálati tevékenységet biztosító társaság 100 százalékban a nemzeti közműszolgáltató irányítása alá kerül.
Az RWE értékesíti a hazai villamos energia elosztói társaságai, az ELMŰ Hálózati Elosztó Kft. és az ÉMÁSZ Hálózati Kft. 49 százalékos tulajdonrészét közvetlenül az MFB részére.
Az MVM Magyar Villamos Művek a jelenlegi 26,15 százalékról 49 százalékra növelheti részesedését a Mátrai Erőművet üzemeltető társaságban, és szoros együttműködést alakíthat ki az RWE-vel az észak-magyarországi lignitvagyon hosszú távú kiaknázását szolgáló erőművi és bányászati fejlesztések érdekében.
A Miniszterelnökség közleménye hangsúlyozza, hogy "a tervezett akvizíciókkal az állam pénzügyileg eredményes, jól szervezett, hatékony vállalatokban növelheti befolyását. A felek megállapodtak abban, hogy szerződéses árról és a konkrét ügylet(ek)ről a szándéknyilatkozat aláírását követően indulhatnak meg az egyeztetések".
A Magyar Kormány és az RWE szándéka, hogy a jövőben külön stratégiai megállapodást is kötnek egymással, amely pozitív hatással lehet többek között a hazai energiapiac és közműszektor IT fejlesztéseire, a különböző intelligens hálózati megoldások kialakítására, valamint az innovatív energetikai technológiák és megoldások megvalósítására - áll a közleményben.
Ha jó áron veszik meg a résztulajdonokat, akkor egy csomó cash bejön. És így csökken is a kockázat a későbbi szabályozás kapcsán.
Viszont azt nehéz eldönteni, hogy erre emelkedni fog az árfolyam (valahol ez jó lehet, ha jó árat kap az ÉMÁSZ), vagy bezuhanni (mert valószínűleg nem lesz 24000 Ft felett kivásárlás).
ÉMÁSZ ÁRFOLYAM 2007 VÉGÉRE: 30.000 FORINT
ÉMÁSZ osztalékalapú árazása – 12 HÓNAPOS CÉLÁR 30.000 FORINT
(A leírtak objektív tények, a forrásokat megjelölöm – a legvalószínűbb verziójú árampiaci szabályozás alapján íródtak a megjelölt elemzések):
.
.
1.) 2006. augusztus 01-én hatályba lépett a kompenzációs rendelet, ÉMÁSZ jövőbeni osztalékalapját alaposan megnövelte.
.
.
2.) Raiffeisen elemzője (2006. augusztus 04-i Portfolio cikk):
„2006-OS OSZTALÉKALAP 1800-2000 FORINT RÉSZVÉNYENKÉNT.”
.
.
3.) 2006. augusztus 04-i Portfolio cikk:
A 2007-ES NETTÓ EREDMÉNYT TÖBB, MINT 4 MILLIÁRD FORINNTAL NÖVELHETI A SZABÁLYOZÁSI KÖRNYEZET VÁLTOZÁSA.
.
.
4.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio cikkből:
„Ha a 2007-re várt 2.200 -2600 FORINT KÖZÖTTI OSZTALÉK TARTÓSAN FENNMARADNA, AZ ÁRFOLYAM 25.000-30.000 FORINT közötti szintre kerülhetne.
.
.
5.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio elemzésből:
„Az Émász részvényei 150-250 bázispontos prémiummal forognak a kockázatmentes állampapírokkal …. szemben.”
.
.
6.) IDÉZET a Morgan Stanley elemzéséből (2006. október 20-án közölte a PORTFOLIO):
„2007. második félévében legalább 100 bp-os kamatcsökkentésre lát esélyt.”
.
.
7.) Ha összeveted az 1-5) pontokat a 6)-al és számolsz egy kicsit, néhány művelet után rájössz, hogy 12 hónap múlva 50 %-os hozamot érhetsz el az ÉMÁSZ részvényeken. (28000-30000 Forintos forward árfolyam + 2006. év után 1800 Forintos árfolyam).
.
.
És ehhez nem kell csinálni semmit, csak megvenni az ÉMÁSZt és kivárni türelemmel. Nem kell izgulni hogy hova rakd a stoppot, nem kell monitort bámulnod napi 8 órában, tengernyi időd marad mindenre......
.
.
Ha meg belegondolunk abba, hogy a konvergencia alapján milyen állampaírhozamok várhatók 2007 után, akkor az osztalékalapú árazás alapján 30.000-40.000 Forintos ÉMÁSZ árfolyamról kell beszélnünk + kapsz egy nagyon komoly osztalékhozamot minden évben (akkor az állampapírhozam lesz 5 % körül /se/) .