és te tényleg azt hiszed hogy b.cs úrnak nincs mit a kenyérre kennie??? akinek van 2.2M részvénye, annak azért gondolom van más is a tarsolyában, gondolom nem ezt eszi reggelire...:-) különbség van abban, hogy beakarod-e vinni a bróker céghez az extra fedezetet, vagy azt mondod idáig és nem tovább (Tudod: STOP-LOSS) ja, és ha felűlről birizgálnak, hogy le kéne már zárni a hatikat, mert nem normális, hogy a cég cirka 20%a hatin van... így ez kicsit komolytalan, így nem hogy intézményi de magán befektető se jön...
szerintem pozítiv hír, hogy végre lezárta...
Javítsatok ki ha hülyeséget gondolok, de most már, hogy nőtt a saját részvényszám, lehet fedezet a többi határdősre...
Mert akkor két nap múlva, azt nem kell likvidálni.
Tehát mehet tovább a papír..
Mindenki akinek 4,99% van :))
Ezt egyenlőre senki sem tudja.
Törölt felhasználó2011. 04. 13. 14:14
Törölt hozzászólás
#132934
Törölt felhasználó2011. 04. 13. 14:13
Előzmény:
törölt hozzászólás
#132933
És azokat akik 50- 52 között vették, finoman hogy ne legyen jelentési kötelezőségük, tehát 5 % alatt vannak, azokat minek neveznéd?:)
Nagyon gyorsan eladóká válhatnak.
"Felszólítás a letétek feltöltésére (margin call)
Amennyiben az ügyfél vesztesége nyomán a változó letét értéke az aktuális pozícióhoz szükséges szint alá csökken, a brókercég felszólítást küld ügyfelének, hogy töltse azt fel.
Kényszerlikvidálás
Amennyiben a felszólításnak az ügyfél nem tesz eleget, a brókercég a befektető szándékától függetlenül a pozíció részleges, vagy teljes zárása mellett dönthet. A kényszerlikvidálásokra azonban nem csak az érintetteknek érdemes figyelniük. A tömeges kényszerlikvidálás ugyanis gyakran az aktuális trend felerősödését, majd hirtelen fordulását vetíti előre. Ennek az az oka, hogy példul egy nagy tőzsdei zuhanást felerősítheti az, ha a vételi pozícióikat finanaszírozni nem tudó befektetők pozícióit likvidálják (eladással zárják). E folyamat végeztével viszont nem marad más eladó a piacon."
"a letéti kötelezettségeknek sem a tulajdonomban lévő két cég, SEM MAGA AZ ECONET NEM TUDOTT MEGFELELNI"
Ha tudsz a sorok között olvasni (direkt nagybetűkkel írtam, hogy feltűnjön), akkor ügyes vagy, ha nem, majd utólag ne siránkozz.
Amennyiben a felszólításnak az ügyfél nem tesz eleget, a brókercég a befektető szándékától függetlenül a pozíció részleges, vagy teljes zárása mellett dönthet. A kényszerlikvidálásokra azonban nem csak az érintetteknek érdemes figyelniük. A tömeges kényszerlikvidálás ugyanis gyakran az aktuális trend felerősödését, majd hirtelen fordulását vetíti előre. Ennek az az oka, hogy példul egy nagy tőzsdei zuhanást felerősítheti az, ha a vételi pozícióikat finanaszírozni nem tudó befektetők pozícióit likvidálják (eladással zárják). E folyamat végeztével viszont nem marad más eladó a piacon. "
Econet topik