Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 10. 13. 10:09

Duna House  

Itt a nagy bejelentés - Tőzsdére megy a Duna House

2015. október 13. 10:00





Eredményes első félévet zárt a tőzsdére készülő Duna House csoport. Az előző év azonos időszakához képest a cégcsoport konszolidált értékesítésből származó nettó árbevétele közel harmadával növekedve elérte a 1,34 milliárd forintot. A működési eredmény mintegy 50 százalékkal, 485 millió forintra, míg az adózott eredmény 422 millió forintra emelkedett. A Duna House csoport hosszú távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán kíván regionális szereplővé válni, amelyhez a magyar tőkepiacról forrás bevonását is tervezi. A társaság a tőzsdén keresztüli forrásbevonás érdekében benyújtotta engedélyezésre a tervezett részvényértékesítésre és tőzsdei bevezetésre vonatkozó tájékoztatóját a felügyelethez.



A Duna House csoport lendülete töretlen volt 2015 első fél évében, ahogy ezt az a társaság konszolidált pénzügyi adatai is mutatják. Az értékesítésből származó nettó árbevétel 2015 első fél évében 1,34 milliárd forintot ért el, amely mintegy 34 százalékkal haladja meg a 2014. első félévi mintegy 1 milliárd forintos értéket. A hazai lakóingatlan-értékesítés növekvő tranzakciószámai a DH csoporton belül is tetten érhetők az ügyletszámok alakulásában, amelyek 2015. első félévében hónapról-hónapra meghaladták az előző év adatait.

Itt a nagy bejelentés - Tőzsdére megy a Duna House



A cégcsoport két ingatlanközvetítői franchise hálózatában (Duna House, SMART Ingatlan) egyfelől jelentősen bővült az ingatlanközvetítési tranzakciókból származó díjbevétel, másfelől a tranzakciókhoz kapcsolódó pénzügyi termékek (hitelek és biztosítások) közvetítéséből származó jutalékbevétel is emelkedett. Mindez félév/félév viszonylatban az árbevétel közel 340 millió forintos növekedését eredményezte.



"Az árbevétel növekedését a hatékonyabb működés mellett a javuló gazdasági helyzet, az ingatlan- és hitelpiac élénkülése is támogatta. A DH csoport részvételével lebonyolított lakóingatlan piaci tranzakciók száma 2009 óta töretlenül emelkedett, és ez a tendencia 2015 első felében is megmaradt." - mondta el Doron Dymschiz, aki testvérével, Guy Dymschiz-cel együtt az ingatlanpiaci csoport tulajdonosa és vezetője.



A konszolidált féléves jelentés szerint a cégcsoport adózott eredménye 44,5 százalékkal emelkedett: a 2014. első félévben elért 292 millió forinthoz képest 2015 első félévére 422 millió forintra nőtt. Az eredményesség növekedését az is segítette, hogy a működési költségek az árbevétel növekedésénél kisebb arányban emelkedtek. A cégcsoport mérlegfőösszege 2,2 milliárd forintot ért el 2015 első félévében. A Duna House csoport, tevékenységének folyamatos bővülése révén, az ingatlanközvetítéshez kapcsolódó franchise rendszerek és saját irodák üzemeltetésén túl a jelzáloghitel-közvetítési piac jelentős szereplője, valamint az ingatlan tranzakciókhoz kapcsolódó további szolgáltatásokat - ingatlankezelés, biztosításközvetítés, ingatlan értékbecslés és energetikai tanúsítványok készítése - biztosít ügyfelei számára.



Az eredménytermelő képesség fenntartása a cégcsoport számára kiemelt fontosságú, hiszen ez hazai és külpiaci terjeszkedésének egyik meghatározó pillérje is. "Célunk, hogy tovább bővüljünk a hazai piacon az ingatlanpiachoz szervesen kapcsolódó szolgáltatásokkal, illetve hosszabb távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán regionális szereplőkké váljunk" - emelte ki Guy Dymschiz, a Duna House csoport társtulajdonosa. "Terveink megvalósításában a magyar tőkepiaci forrásbevonás is fontos szerepet játszik. Ezt a folyamatot elindítottuk, a napokban benyújtottuk a részvényeink tőzsdei bevezetésére és a részvényértékesítésre vonatkozó összevont tájékoztatónkat a pénzügyi felügyelet felé."



Külföldi terjeszkedés

"A nemzetközi terjeszkedés már 2007 óta szerepelt a céljaink között. 2008-ban majdnem megtettük az első lépést, a romániai piacra akartunk belépni egy viszonylag nagy horderejű lépéssel, de pont akkor jött a gazdasági válság, úgyhogy ezt azonnal leállítottuk. 2011-ben már más koncepcióval, visszafogottabban indultunk el, Prágában nyitottunk saját irodákat, a korábban tervezettnél sokkal kisebb befektetéssel. Ott az volt a főcélunk, hogy inkubátort hozzunk létre, ahol meg tudjuk tanulni a nemzetközi működés sajátosságait. A lokalizációs folyamat egy nagyon fontos tanulság volt a cseh iroda megnyitásánál, láttuk azt, hogy a Magyarországon már jól működő rendszert külföldön nem lehet egy az egyben implementálni. Mostanra azonban eljutottunk odáig, hogy a következő sebességbe kapcsoljunk Prágában, emellett folyamatosan nézzük a régiós országokat, keressük a megfelelő belépési pontokat" - mondták a cég társtulajdonosai egy a Portfolio-nak adott, júniusi interjúban.



"Célunk továbbfejleszteni a multibrand stratégiára épülő tevékenységeinket, illetve felvásárlásokat is tervezünk. Mindemellett szerepel a tervek között egy már működő külföldi hálózat megvásárlása is. Célunk, hogy több országban is jelen legyünk és hosszú távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán regionális szereplőkké váljunk"- nyilatkozta augusztusban Guy Dymschiz.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:22
Törölt hozzászólás
#40
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:11
Törölt hozzászólás
#39
Tibi0002 2015. 11. 02. 14:54
Előzmény: #37  detre
#38
Egy bejegyzésben követem a Duna House fejleményeket. Adatok híján sok értelmeset még nem tudtam írni:
link
Szerintem jó cég a Duna House, de jó cégért sem szabad többet fizetni, mint amennyit az ér.
detre 2015. 11. 02. 14:47
Előzmény: #36  Tibi0002
#37
kamu cég ez is
Tibi0002 2015. 11. 02. 13:58
Előzmény: #34  BPartner
#36
A múltbeli adatok alapján a tőzsdei kibocsátásokat érdemes elkerülni, persze ezt a nagyközönség úgysem tudja. :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 13:51
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#35
13:42 | Tőzsdére jön a Duna House: drága, vagy olcsó?
link
BPartner
BPartner 2015. 11. 02. 13:47
Előzmény: #33  Tibi0002
#34
Sokan lehetnek ezzel így, hogy türelmesen (ki)várnak ezzel.

Valahol lehet olyan érzésünk, hogy csak azért mert hype van a lakáspiac körül, most már nem csak lakásba kell fektetni, hanem ingatlan franchiseba is

"Nem találsz olyan lakást, amit megvennél. Vegyél meg minket inkább!" :)

Ruzsik Dezső
BPartner Zrt.
Tibi0002 2015. 11. 02. 13:35
Előzmény: #29  pomperj
#33
Én is elkezdtem nyomon követni a bevezetést.
A könyv szerinti érték becslésed szerintem azért nem lesz jó, mert franchise rendszerben működtetik az irodákat.
Egyszerűen túl keveset tudunk még, muszáj lesz látnunk a jelentéseket. De még akkor is kérdéses lesz, hogy a bevezetés után a nagytulajdonos tőkeemelése hogyan fog végződni.
Még egy észrevétel: A tudósításban nem 500, hanem 700m nettó eredményt írtak.
pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 13:29
Előzmény: #29  pomperj
#32
Van egy regi trukk, az IPO-k idejen szokasos: megcsinalni egy penzpumpat az eladoknak.

Bemasolom a szoveget:
"Az értékesítésből összesen 765-4675 millió forint folyhat be (nyilvánosan 727-2508, zárt körben 38-2167 millió forint). Az értékesítést követően a Duna House-ban tőkét emelnek, melynek mértéke maximum 2508 millió forint lehet."

A toke emeles persze alarendelt kolcsontoke, elsobbsegei reszveny es mas hitelezesi forma is lehet, amire mondjuk kamatot szokas fizetni.

Es akkor itt van egy penzpumpa modszer.
++++++++++++++++++++++

Jatszunk el egy gondolat kiserletet.

Van egy ceged, ami csinal evi 200MFt forgalmat es evi 20MFt nyereseget. A kovetkezo 20 evre evi +5% novekedest latsz valoszinunek, tehat nagyjabol 20 ev mulva lesz egy 650mFt forgalmu es 65MFt/ev nyereseget termelo ceged.

Hogyan lehetne ebbol sokkal tobbet kihozni? Itt van egy tipp.

1)Beviszed a tozsdere a ceget. Es eladod a ceg max. 50%at, vagy annal kevesebbet.
Azert csak 50%-at, hogy biztosan kezben tartsd, ne lehessen semmilyen modon kipockolni, levaltani teged, mint igazgatot onnan.

2)A tozsdere vitel elotti 2 evben felpumpalod a nyereseget a duplajara; igy elhiteted a naiv kisbefektetovel, hogy a ceg ketszer jobb a valosagosnal.

Igy az IPO-n nem az egeszert, hanem az 50%ert kapsz 200MFt-ot. Szepen beteszed egy megalakitott sajat holding ceg kasszajaba.

3)Igen am, csakhogy a felpumpalt nyereseg miatt a cegben nem maradt a normal mukodeshez semmi forgo toke.

Sebaj. A holding cegedbol kolcsonbe adod a 200MFt-ot a cegnek, egy szep hosszutavu hitelszerzodessel. A kamat picivel magasabb mint egy banktol vennel hitelt, dehat nagy a riziko, ezert indokolhato. Legyen a kamat mondjuk 15% evente.

4)Igy kapsz a cegbol evente +30MFt-ot kamatkent a holdingba.
Plusz igazgato is vagy, meghozza 50% tulajdonresszel levalthatatlanul, orokre. Mivel ez tozsdei "komoly" ceg, ettol kezdve dupla akkora fizetest is adsz magadanak.
Plusz fizet a ceg osztalekot is, mondjuk csak 3% korul, annak is a felet te kapod az 50% tulajdonreszedre.
Igy egyutt az eves forgalommal azonos nagysagu forgo toket tettel be (amit vegulis ingyen kptal az IPO-ba bevasarlo "uzlettarsaktol. Szoval ingyen volt. Es erre a penzre ezert kapsz osszesen a fenti 3 forrasbol kb. +18%/ev penzt.

5)Ahogy a ceg no, evrol-evre, ugy kell egyre tobb forgotoke is; szoval emeled a forgalommal aranyosan a felvett hitelt a holdingbol. A cegben igy soha nem lesz forgo tole, allandoan kell a hitel, te meg allandoan kapod erte a 18%-ot/ev.

A dolgot konnyu szabalyozni: ha egyszer jobb ev van, es tobb lenne a nyereseg, akkor magasabb kamatra kapja a forgotoket a ceg a holdingbol. Fura modon mindig annyi a kamatlab, hogy ne maradjon a cegben se forgo toke, se nyereseg. Az folyton nulla korul van.

6)Ezt kell csinalni 20 evig. Akkor hamar kijon belole, hogy a holdingban 4 evente duplazodik az indulo betett 200MFt, szoval, 20 ev alatt 2 az otodiken, az 32x annyi, szoval ugy 6.4Mrd Ft.

Az bizony sokkal tobb, mint a masik valtozatnal.

A ceg meg mindig a tied. A reszveny ara egy fikarcnyit se ment fel az IPO-ota, igaz, nem is esett semmit. Dehat nem is mehet, mert nincs nyereseg. A megtermelt nyereseget meg, mindet, az utolso forintig, szepen atpumpaltuk a holdingba. Ami a tied.

Minden szabalyos, minden megfele a torvenyenek. Semmi csalas, semi zuros manover. Minden auditor alairja a meglegedet.

Na, hogy tetszene ez neked?
Mondjuk, ha te vagy az eredeti tulaj?
Es akkor hogy tetszene, ha te vagy az IPO idejen reszvenyt vasarolt kisbefekteto?

BPartner
BPartner 2015. 11. 02. 13:12
Előzmény: #29  pomperj
#31
A tulajdonos testvérpár meglehetősen kockázatvállaló és elszánt lehet, hogy semmitől se riadjanak vissza. A piacon fog múlni, hogy mennyire fogadják jól a lelkesedésüket. Önbizalmuk az van :)

Úgy érezték 2015 egy jó év erre, de már 5 éve készülnek erre fejben. Lehet belőle egy csúnya pofon és lehet komoly siker is. Majd kiderül, de legalább érdekes lesz látni, mert nagyobb nyilvánossággal is jár. Aminek pont annyi előnnyel jár mint hátránnyal.

Ruzsik Dezső
BPartner Zrt.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 13:09
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#30
November 9-én kezd a tőzsdén a Duna House

A Duna House csoport részvényeinek nyilvános értékesítése maximum 4250 forintos áron november 9-én kezdődik a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a befolyó összegből legfeljebb 2 milliárd 508 millió forinttal emelik meg a csoport alaptőkéjét - mondta Régely Károly, a vezető forgalmazó Concorde Értékpapír Zrt. vezérigazgatója hétfői sajtótájékoztatóján.

Guy Dymschiz, a csoport társtulajdonosa és társ-vezérigazgatója szerint a tőkeemelésből a regionális terjeszkedést, illetve az ingatlan franchise hálózat további bővítését és az egyéb tevékenységek fejlesztését finanszírozza a csoport.
Katona Zsolt, a BÉT vezérigazgatója elmondta, a tőzsdére vitel és a nyilvános értékesítés azért válik el időben egymástól, mivel a jelenleg zártkörű részvénytársaságként működő csoport a polgári törvénykönyv szerint csak akkor alakulhat át nyilvános részvénytársasággá, ha belép a tőzsdére. A belépés és a nyilvános értékesítés kezdete között zajlik a cégbírósági eljárás.
A Duna House-t Guy és Doron Dymschiz alapították ingatlanközvetítésre 1998-ban. A franchise hálózatot 2003-ban kezdték szervezni, jelenleg 127 irodával fedik le az egész országot. Tevékenységüket folyamatosan diverzifikálták, így van energetikai tanúsítványt készítő, vagyonértékelő és finanszírozást közvetítő cégük is.
A múlt évi, csoportszintű árbevétel 2,4 milliárd forint volt, az adózott eredmény pedig meghaladta a 700 millió forintot. A közvetített ingatlanügyletek száma több mint 11 ezer, a kihelyezett hitel összege 18 milliárd forint, míg az értékesített lakástakarékpénztári szerződések értéke 5 milliárd forint volt. Az értékesítők száma elérte az 1400-at.
A Concord mellett az Erste Befektetési Zrt., az Equilor Befektetési Zrt. valamint a Raiffeisen Bank is bekapcsolódik az értékesítésbe. A 3 millió 60 ezer törzsrészvényből most 1 millió kerül a BÉT-re.
180 ezer lesz a nyilvános értékesítésű maximum 4250 forintos áron, de a 820 ezer darabos zártkörű értékesítésből 600 ezer részvény átcsoportosítható nyilvános értékesítésre, amennyiben akkora lesz a kereslet.
Miután az 1 millió részvényen túl további 100 ezer is forgalomba kerülhet, ha nagy lesz az érdeklődés, a teljes értékesítési bevétel 765 millió és 4 milliárd 675 millió forint közé eshet.
pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 12:59
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#29
Csinaljunk durva szamolast DH ertekere. probaljuk 3 modszerrel, es nezzuk meg, mi az atlag.

1)A DH 2014ben kb. 2.0Mrd arbevetellel kb. 500Mft adozott nyereseget ert el.

2015-re ez a szam valoszinuleg 30%al magasabb lesz, foleg a megelenkult ingatlapiacnak koszonhetoen.
2015re 2.6Mrd arbevetel, es akar IPO-ra nagyon kedvezonek tuno 750MrdFt profit kepzodhet.
Idezem:
"A társaság értékesítésből származó nettó árbevétele 34 százalékkal, 1,34 milliárd forintra, adózott eredménye pedig közel 45 százalékos emelkedéssel, 422 millió forintra nőtt 2015 első hat hónapjában az előző év azonos időszakához képest"

2)A vilagban az ingatlanos cegeket a piac P/E=15 koruli szammal ertekeli most. (lasd Collier, Remax, Realogy, Sotheby stb.)

A szokasos hosszutavu ertekelesi ratak a kovetkezok:
-a piaci PE-hez kepesti relative PE=0.87 korul van,
-a P/B pedig 2.0 korul szokasos az ingatlankozvetitokre.

(ha OTP P/E szama most PE=15 korul realis, akkor DH-ra 15*0.87= 13 lehet realis, figyelembe veve a stabilitast es piaci helyzet relative kulonbseget)

A fentiekbol (mert mas adat nem publikus, ezert en se irom ide oket, de beszerezheto),
a DH becsult erteke PE modszerrel

P=13*E=13*(500-700)= 6.5-9Mrd, es 3.06M db kibocsatott reszvennyel a realis reszvenyar 2100-3000 Ft/reszveny.

3)A masik szokasos becsult rata, hogy a Price/Sales=1.0 koruli szam az ingatlanos cegeknel. Ennek alapjan a DH erteke 2.0-2.6Mrd, tehat reszvenyenkent 600-900 Ft korul van.

4)A harmadik modszer a konyv szeinti ertek alapjan a P/B=2.0
Nem tudom, mennyi DH konyvszerinti erteke. De ha van 120 irodaja es kb. 1300 alkalmazott; es tudjuk hogy egy irodai munkahely beruhazasi koltsege 1.-1.5mFt, akkor a konyvszerinti ertek becslesem szerint 1.5-2.5Mrd kozotti szam lehet. (Azt ketlem, hogy nagy cash-allomany lenne a cegben, valahogy IPO-k idejen nem szokott lenni)
Ebbol az jonn ki, hogy DH erteke kb. 500-800Ft reszvenyenkent.

Aki tudja pontos szamot, irja meg.

4)A 3 szam atlga konnyen kiszamolhato.
Csendesen megjegyzem, a DH nyeresege erosen felpumpaltnak tunik, tehat a P/E alapjan valo szamolas mondjuk a realisnak kb. ketszeresenek tunik. Viszont arbevetel es konyvszerinti ertek kevesbe manipulalhato, azok kevesbe pumpalhatok fel irrealis aranyura IPO elott.
Szoval az ad realisabb kepet hosszabb tavra.

5)A tajekoztato alapjan 1.0Mdb reszvenyt 765 es 4675MFT ar-savban hirdettek meg.
A realis ertek nyilvanvaloan az egyik szam a ketto kozul. Szabad talalgatni, melyik lehet az.


Az IPO doku elolvasabol persze sokkal jobb becsles is csinalhato lesz, pl. a konyvszerinti ertek alapjan.

bebi_csibe 2015. 11. 02. 12:59
Törölt hozzászólás
#28
BPartner
BPartner 2015. 11. 02. 12:50
Előzmény: #21  okinava
#27
Azért ez nem fair. Az pontosan látszik, hogy honnan hová jutottak. Lehet, sőt kell is kritizálni az ehhez vezető utat. Az offshore háttér még ma is van pl, látszik a cégnyilvántartásból is.

Egyébként még nyáron készítettünk egy részletesebb összehasonlítást a cégről link . Az látszik, hogy az OC-hez képest alkalmazkodni tudtak a piaci viszonyokhoz.

Persze ettől még lehet kockázatosnak megítélni a tőzsdére lépését egy ilyen árbevételű cégnek. Nem jelenthet veszélyt a blue chipekre. Ők a safe heaven az biztos, ha magyar részényeknél van értelme ilyenről beszélni. A DH részvények a franchise irodák tulajdonosainak és az értékesítési hálózat többi tagjának akár "karácsonyi ajándék" is lehet.

Ruzsik Dezső
BPartner Zrt.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 12:30
Törölt hozzászólás
#26
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 12:30
Törölt hozzászólás
#25
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 12:28
Törölt hozzászólás
#24
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 12:27
Törölt hozzászólás
#23
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 12:26
Törölt hozzászólás
#22
okinava 2015. 11. 02. 12:09
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Jön a következő kamu és tömő cég!!!! Az értéke szerintem egy nagy 0000000...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek