Itt a nagy bejelentés - Tőzsdére megy a Duna House
2015. október 13. 10:00
Eredményes első félévet zárt a tőzsdére készülő Duna House csoport. Az előző év azonos időszakához képest a cégcsoport konszolidált értékesítésből származó nettó árbevétele közel harmadával növekedve elérte a 1,34 milliárd forintot. A működési eredmény mintegy 50 százalékkal, 485 millió forintra, míg az adózott eredmény 422 millió forintra emelkedett. A Duna House csoport hosszú távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán kíván regionális szereplővé válni, amelyhez a magyar tőkepiacról forrás bevonását is tervezi. A társaság a tőzsdén keresztüli forrásbevonás érdekében benyújtotta engedélyezésre a tervezett részvényértékesítésre és tőzsdei bevezetésre vonatkozó tájékoztatóját a felügyelethez.
A Duna House csoport lendülete töretlen volt 2015 első fél évében, ahogy ezt az a társaság konszolidált pénzügyi adatai is mutatják. Az értékesítésből származó nettó árbevétel 2015 első fél évében 1,34 milliárd forintot ért el, amely mintegy 34 százalékkal haladja meg a 2014. első félévi mintegy 1 milliárd forintos értéket. A hazai lakóingatlan-értékesítés növekvő tranzakciószámai a DH csoporton belül is tetten érhetők az ügyletszámok alakulásában, amelyek 2015. első félévében hónapról-hónapra meghaladták az előző év adatait.
Itt a nagy bejelentés - Tőzsdére megy a Duna House
A cégcsoport két ingatlanközvetítői franchise hálózatában (Duna House, SMART Ingatlan) egyfelől jelentősen bővült az ingatlanközvetítési tranzakciókból származó díjbevétel, másfelől a tranzakciókhoz kapcsolódó pénzügyi termékek (hitelek és biztosítások) közvetítéséből származó jutalékbevétel is emelkedett. Mindez félév/félév viszonylatban az árbevétel közel 340 millió forintos növekedését eredményezte.
"Az árbevétel növekedését a hatékonyabb működés mellett a javuló gazdasági helyzet, az ingatlan- és hitelpiac élénkülése is támogatta. A DH csoport részvételével lebonyolított lakóingatlan piaci tranzakciók száma 2009 óta töretlenül emelkedett, és ez a tendencia 2015 első felében is megmaradt." - mondta el Doron Dymschiz, aki testvérével, Guy Dymschiz-cel együtt az ingatlanpiaci csoport tulajdonosa és vezetője.
A konszolidált féléves jelentés szerint a cégcsoport adózott eredménye 44,5 százalékkal emelkedett: a 2014. első félévben elért 292 millió forinthoz képest 2015 első félévére 422 millió forintra nőtt. Az eredményesség növekedését az is segítette, hogy a működési költségek az árbevétel növekedésénél kisebb arányban emelkedtek. A cégcsoport mérlegfőösszege 2,2 milliárd forintot ért el 2015 első félévében. A Duna House csoport, tevékenységének folyamatos bővülése révén, az ingatlanközvetítéshez kapcsolódó franchise rendszerek és saját irodák üzemeltetésén túl a jelzáloghitel-közvetítési piac jelentős szereplője, valamint az ingatlan tranzakciókhoz kapcsolódó további szolgáltatásokat - ingatlankezelés, biztosításközvetítés, ingatlan értékbecslés és energetikai tanúsítványok készítése - biztosít ügyfelei számára.
Az eredménytermelő képesség fenntartása a cégcsoport számára kiemelt fontosságú, hiszen ez hazai és külpiaci terjeszkedésének egyik meghatározó pillérje is. "Célunk, hogy tovább bővüljünk a hazai piacon az ingatlanpiachoz szervesen kapcsolódó szolgáltatásokkal, illetve hosszabb távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán regionális szereplőkké váljunk" - emelte ki Guy Dymschiz, a Duna House csoport társtulajdonosa. "Terveink megvalósításában a magyar tőkepiaci forrásbevonás is fontos szerepet játszik. Ezt a folyamatot elindítottuk, a napokban benyújtottuk a részvényeink tőzsdei bevezetésére és a részvényértékesítésre vonatkozó összevont tájékoztatónkat a pénzügyi felügyelet felé."
Külföldi terjeszkedés
"A nemzetközi terjeszkedés már 2007 óta szerepelt a céljaink között. 2008-ban majdnem megtettük az első lépést, a romániai piacra akartunk belépni egy viszonylag nagy horderejű lépéssel, de pont akkor jött a gazdasági válság, úgyhogy ezt azonnal leállítottuk. 2011-ben már más koncepcióval, visszafogottabban indultunk el, Prágában nyitottunk saját irodákat, a korábban tervezettnél sokkal kisebb befektetéssel. Ott az volt a főcélunk, hogy inkubátort hozzunk létre, ahol meg tudjuk tanulni a nemzetközi működés sajátosságait. A lokalizációs folyamat egy nagyon fontos tanulság volt a cseh iroda megnyitásánál, láttuk azt, hogy a Magyarországon már jól működő rendszert külföldön nem lehet egy az egyben implementálni. Mostanra azonban eljutottunk odáig, hogy a következő sebességbe kapcsoljunk Prágában, emellett folyamatosan nézzük a régiós országokat, keressük a megfelelő belépési pontokat" - mondták a cég társtulajdonosai egy a Portfolio-nak adott, júniusi interjúban.
"Célunk továbbfejleszteni a multibrand stratégiára épülő tevékenységeinket, illetve felvásárlásokat is tervezünk. Mindemellett szerepel a tervek között egy már működő külföldi hálózat megvásárlása is. Célunk, hogy több országban is jelen legyünk és hosszú távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán regionális szereplőkké váljunk"- nyilatkozta augusztusban Guy Dymschiz.
Inkább a nagyon lassú adatbeérkezéseknek és feldolgozásoknak (NAV és Földhivatalok). Az adásvételi folyamatok is időigényesek, pl. ritka az, hogy csak aláírják és egy hét múlva az új tulajdonos nevén van a lakás. Ezek is lehetnek több hónapig elhúzódó események.
A DH meg fogja és a franchise irodák naprakész értékesítési adataival bűvészkedik.
A KSH kiadványaiban mindig olvasható, hogy az adatok felfelé fognak módosulni a feldolgozás sajátottságai miatt.
Jelenleg a KSHA is 30% körül értékesítés bővülést prognosztizál 2014-hez képest.
Ennek a késedelemnek szakmai oka van? A politikailag kényes adatokat a kormányok mindig szeretik "terelgetni", kozmetikázni egy általa jónak tartott irányba, de az ingatlan adatok nem hiszem, hogy ide tartoznának.
A KSH utólag módosítja az adatait minden negyedévre. Még nem zárta le az első félévet.
Hidd el, így műkődik és ez elég fura is, de félévvel később közöl mindent a lakáspiacról. Hogy mi történt 2015-ben valójában, azt majd 2016 nyarán tudod meg.
urcsa dolgok történnek a DH havi ingatlan tranzakciószám becslésénél idén.
2014-ben még hasonló számokat kaptak (45000db link ) mint a KSH (42000db link az év első 6 hónapjára.
Idén pedig sikerült több mint 20.000 lakással többet számolniuk (DH-slink 68300 vs. KSH-s link link )
Nem tudom ehhez van e köze annak, hogy tőzsdére mentek, de mindenesetre nagyon fura, hogy ennyire más számokat kapnak mint a KSH, holott régebben még kb hozták azokat a számokat amit később a KSH is. Az októberi az első hónap idén, amiről nem közölnek tranzakciószám adatot már jó ideje, pedig a hónap első napján kiadták korábban az előző havi adatokat...
Egyszerű emberként érdemes gondolkodni. Listaszerű, tételes felsorolás pontos adatokkal az ingatlanokról. Egyébként csak mese habbal, mert a "független értékbecslés" ma Magyarországon egy rossz vicc. Szégyen, hogy ilyen módon és formában üzemelhet. Az egyik legsimulékonyabb szakma, a sok humbuk mögött valójában nincs semmi valós értékelés. Nyilvánosnak kellene lenni az értékelésnek is, hogy mégis lássa a nagyérdemű a "tényeket".
A magyar piac legnagyobb problémája, hogy nemzetközi standardok alapján az ingatlanaink nagyon nehézkesen, túl sok hibával és kezelhetetlen kockázatokkal értékelhetőek csak. Igazi aknamező, ami miatt a transzparencia még mindig csak egy álom. Ez pedig szörnyen megnehezíti a tisztán látást és józan ítélőképességet, de kedvezhet a kóklereknek és szerencsejátékosoknak.
Miképpen tévedtél azzal kapcsolatban hogy milyen áron emelhetnek tőkét ugyanúgy tévedsz azzal kapcsolatban hogy milyen kamat mellett lehet most hitelhez jutni Magyarországon. És mint az előző esetben , tévedésed ismét azt is jelenti hogy utána az egész levezetés téves.
Ugyanez volt igaz pl. A ciges elmélkedésedre is, ahol téves feltételezések teljesen hibás kovetkezteteshez vezettek. Egy kicsit jobban oda kell figyelni a tényekre
A kerdes investor-szemmel az, vajon az ingatlan-portfolio noveli-e DH jovedelemtermelo kepesseget es stabilitasat, vagy nem?
Az eleg tiszta sor, hogy a Magyar ingatlan-Alapok nem egy sikertortenet. Alig van 6 db, ennek fele banki hatteru, es a nembanki Alapok 10 eves tavlatban vesztesegesek.
Ha valoban csak a banki hatteruek voltak kepesek 4% koruli hozamra, (es mivel DH-nak nincs banki hattere, tehat a nembankiak gyengebb teljesitmenye a valoszinubb),
szoval, akkor a DH mostani 35% koruli tokemegterulesi ratajat kimondottan gyengiti az ingatlan portfolio. Es a kockazatot inkabb noveli.
Raadasul a nembank ingatlan-Alapok ugy tudnak igen szereny hozamot csinalni,
hogy nem fizetnek a toke utan kamatot.
Am, DH banki hitelbol tervezkedik (mibol masbol?) ingatlant venni. Az uzleti modell tehat 7-9% banki hitelkamat es 4-6% koruli netto hozam a berbe adasbol.
Tenyleg, olyen jo otlet?
Ha a kamat 3-4% lenne, es a berbeadasi jovedelem 6-9%, nos, akkor additive uzletag lehetne. Amig nem igy van, addig kuka az otlet.
Köszönöm. Legalább van róla megjegyzés. Akkor 907 millió Ft. Sokat nem tudni róla, csak az iroda/székház van külön kiemelve. Talán egyszer erről is többet megtudunk, mert ingatlanalapról is beszélnek már.
Duna House
2015. október 13. 10:00
Eredményes első félévet zárt a tőzsdére készülő Duna House csoport. Az előző év azonos időszakához képest a cégcsoport konszolidált értékesítésből származó nettó árbevétele közel harmadával növekedve elérte a 1,34 milliárd forintot. A működési eredmény mintegy 50 százalékkal, 485 millió forintra, míg az adózott eredmény 422 millió forintra emelkedett. A Duna House csoport hosszú távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán kíván regionális szereplővé válni, amelyhez a magyar tőkepiacról forrás bevonását is tervezi. A társaság a tőzsdén keresztüli forrásbevonás érdekében benyújtotta engedélyezésre a tervezett részvényértékesítésre és tőzsdei bevezetésre vonatkozó tájékoztatóját a felügyelethez.
A Duna House csoport lendülete töretlen volt 2015 első fél évében, ahogy ezt az a társaság konszolidált pénzügyi adatai is mutatják. Az értékesítésből származó nettó árbevétel 2015 első fél évében 1,34 milliárd forintot ért el, amely mintegy 34 százalékkal haladja meg a 2014. első félévi mintegy 1 milliárd forintos értéket. A hazai lakóingatlan-értékesítés növekvő tranzakciószámai a DH csoporton belül is tetten érhetők az ügyletszámok alakulásában, amelyek 2015. első félévében hónapról-hónapra meghaladták az előző év adatait.
Itt a nagy bejelentés - Tőzsdére megy a Duna House
A cégcsoport két ingatlanközvetítői franchise hálózatában (Duna House, SMART Ingatlan) egyfelől jelentősen bővült az ingatlanközvetítési tranzakciókból származó díjbevétel, másfelől a tranzakciókhoz kapcsolódó pénzügyi termékek (hitelek és biztosítások) közvetítéséből származó jutalékbevétel is emelkedett. Mindez félév/félév viszonylatban az árbevétel közel 340 millió forintos növekedését eredményezte.
"Az árbevétel növekedését a hatékonyabb működés mellett a javuló gazdasági helyzet, az ingatlan- és hitelpiac élénkülése is támogatta. A DH csoport részvételével lebonyolított lakóingatlan piaci tranzakciók száma 2009 óta töretlenül emelkedett, és ez a tendencia 2015 első felében is megmaradt." - mondta el Doron Dymschiz, aki testvérével, Guy Dymschiz-cel együtt az ingatlanpiaci csoport tulajdonosa és vezetője.
A konszolidált féléves jelentés szerint a cégcsoport adózott eredménye 44,5 százalékkal emelkedett: a 2014. első félévben elért 292 millió forinthoz képest 2015 első félévére 422 millió forintra nőtt. Az eredményesség növekedését az is segítette, hogy a működési költségek az árbevétel növekedésénél kisebb arányban emelkedtek. A cégcsoport mérlegfőösszege 2,2 milliárd forintot ért el 2015 első félévében. A Duna House csoport, tevékenységének folyamatos bővülése révén, az ingatlanközvetítéshez kapcsolódó franchise rendszerek és saját irodák üzemeltetésén túl a jelzáloghitel-közvetítési piac jelentős szereplője, valamint az ingatlan tranzakciókhoz kapcsolódó további szolgáltatásokat - ingatlankezelés, biztosításközvetítés, ingatlan értékbecslés és energetikai tanúsítványok készítése - biztosít ügyfelei számára.
Az eredménytermelő képesség fenntartása a cégcsoport számára kiemelt fontosságú, hiszen ez hazai és külpiaci terjeszkedésének egyik meghatározó pillérje is. "Célunk, hogy tovább bővüljünk a hazai piacon az ingatlanpiachoz szervesen kapcsolódó szolgáltatásokkal, illetve hosszabb távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán regionális szereplőkké váljunk" - emelte ki Guy Dymschiz, a Duna House csoport társtulajdonosa. "Terveink megvalósításában a magyar tőkepiaci forrásbevonás is fontos szerepet játszik. Ezt a folyamatot elindítottuk, a napokban benyújtottuk a részvényeink tőzsdei bevezetésére és a részvényértékesítésre vonatkozó összevont tájékoztatónkat a pénzügyi felügyelet felé."
Külföldi terjeszkedés
"A nemzetközi terjeszkedés már 2007 óta szerepelt a céljaink között. 2008-ban majdnem megtettük az első lépést, a romániai piacra akartunk belépni egy viszonylag nagy horderejű lépéssel, de pont akkor jött a gazdasági válság, úgyhogy ezt azonnal leállítottuk. 2011-ben már más koncepcióval, visszafogottabban indultunk el, Prágában nyitottunk saját irodákat, a korábban tervezettnél sokkal kisebb befektetéssel. Ott az volt a főcélunk, hogy inkubátort hozzunk létre, ahol meg tudjuk tanulni a nemzetközi működés sajátosságait. A lokalizációs folyamat egy nagyon fontos tanulság volt a cseh iroda megnyitásánál, láttuk azt, hogy a Magyarországon már jól működő rendszert külföldön nem lehet egy az egyben implementálni. Mostanra azonban eljutottunk odáig, hogy a következő sebességbe kapcsoljunk Prágában, emellett folyamatosan nézzük a régiós országokat, keressük a megfelelő belépési pontokat" - mondták a cég társtulajdonosai egy a Portfolio-nak adott, júniusi interjúban.
"Célunk továbbfejleszteni a multibrand stratégiára épülő tevékenységeinket, illetve felvásárlásokat is tervezünk. Mindemellett szerepel a tervek között egy már működő külföldi hálózat megvásárlása is. Célunk, hogy több országban is jelen legyünk és hosszú távon az ingatlanközvetítés és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások piacán regionális szereplőkké váljunk"- nyilatkozta augusztusban Guy Dymschiz.
link