Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 19:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#103700
és ha ezt megteszed,mire következtetsz belőle-ennyit még hozzáfűzhetnél?!
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 19:26
Törölt hozzászólás
#103699
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 18:56
Törölt hozzászólás
#103698
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 18:01
Előzmény: #103696  Törölt felhasználó
#103697
link

ezt fogják elő venni
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 17:25
Előzmény: #103691  emerald
#103696
kemény dolog ez! szorítok. most valahogy úgy érzem a daxban lesz egy kis fel talán a 10000 már nem lesz meg aztán mindent bedöntenek ahogy bírnak. majd meglátjuk jövő héten lesz fedes szövegelés is. otit shortolom aranyat longolom. meglátjuk
emerald 2014. 01. 26. 16:23
Előzmény: #103694  emerald
#103695
Majd el felejtettem, arannyal is dolgoztál....tessék, miért nem írsz nekem ott?!
Alig van aki irkál, néha már magamba beszélek szindrómám...

Nem csak tanács kell, megyek én a saját fejem után....ha írsz örülök ha nem az se baj...
emerald 2014. 01. 26. 16:08
Előzmény: #103690  Törölt felhasználó
#103694
Nem rontod a levegőt....a meglásait mindenki leírhatja!

Amúgy olvasok, a hátso ezret sikerült eddig, dehát sok van.....
Van már véleményem, de még olvsaok tovább...

Annyit már eddig is leszűrtem hogy a kollégának a holnap reggeli helyzetet figyelembe véve nyugodtan leírhatnád hogy Te mit tennél most.....segítsen mindenki aki tud és ahogy tud!
Egyébként se áll ez olyan messze tőled....nekem (eddigi olvasatomban) segítőkésznek tűntél.....

Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 16:00
Előzmény: #103687  goapsy1
#103693
Így van, maximálisan egyetértek.

Cash-részvényindex esetén nehezen értelmezhető a hedge fogalma. Árupiaci szereplőknél viszont mindennapos pénzügyi gyakorlat, amit kis gyakorlattal egy pü. adminisztrátor is simán lebonyolíthat, amennyiben pld. a cégét az árupiaci nyersanyagok napi árváltozásai kellemetlenül érinthetnek.

Kis túlzással olyan cash-index esetén mint amilyen a Xetra-Dax, csak akkor van (vagy volna) értelme, ha pld. valaki egy meglévő cash DAX-pozícióját valamilyen más ügylet mögé rakta be fedezetnek. Ebben az esetben a fedezetet kérő másik fél hedgelésre szólíthatja fel a pozíció tulajdonosát, hogy megvédje a fedezetül kínált pozíció értékét egy adott jelenértéken... tehát mondjuk egy nagyobb longos DAX-pozit 9400-on toltak be fedezetnek pld, egy ingatlanügylethez, ekkor a másik fél azt kérheti, hogy a pozi eredeti tulajdonosa nyisson ugyanott egy határidős DAX-shortot az eredeti cash-piaci (longos) DAX-pozi értékében. Így amíg a fedezet nem hívódik le, mind a fedezetet kérő, mind a fedezetet adó biztos lehet benne, hogy az eredeti DAX-pozi 9400-on megtartja a fedezeti értékét. Ugyanis ha pld. a fedezetet később 9000-es DAX-nál hívják le, akkor a fedezetre kötelezett a shorton elért határidős nyereségéből kompenzálja az eredeti pozin időközben létrejött 400 pontos bukót. Fordítva meg, ha 9800-ra megy fel közben a DAX, akkor a hatis bukóját kompenzálja a cash-nyereség. Zéró összegű egyszerű fedezeti ügylet.

Úgy, ahogyan itt tárgyalják egyesek a DAX-hedge fogalmát, nem sok értelmét látom, hiszen max. 0-ban lehet belőle szabadulni, vagy esetleg óriási kockázattal szert lehet tenni valamicske nyerőre is... tartós profittermelő stratégiára nem alkalmas.
goapsy1
goapsy1 2014. 01. 26. 15:47
Előzmény: #103690  Törölt felhasználó
#103692
ezt kitűnő kontraindikátornak lehet használni. :)

príma shortokat lehetett nyitni akkor, amikor mind itt, mind az elemzőknél azt olvasgattam, h napokon belül elérjük a 10K-t. :)

persze ebben a bukta is benne van, a két héttel ezelőtti kitörést pl kőkeményen besz*ptam. "logikus" volt az esés, naná, h nem jött.
emerald 2014. 01. 26. 15:43
Előzmény: #103673  Törölt felhasználó
#103691
Valószínű majdnem mindenben igazuk van az előttem szóló tapasztalt kollégáknak!

De neked most akkora a "kínnyomás" hogy ahhoz h a helyzethez mérten a legjobb döntést tudd meghozni holnap reggel....most sírj, üvölts, káromkodjál, estleg vágj fát ha tudsz hol....pálesz....

Hidd el tőzsdei tapasztalatom igen gyenge, de amit most idegileg élsz meg, arra a phszichológustól se tudnál jobb tanácsot kapni......

A holnap, holnap van addig nincs veszve semmi, könnyen elképzelhető hogy akár egész jól is ki tudsz jönni a pozíciókból....
Pláne ha egy kicsikét is sikerülne idegileg rendbejönni....
De ehhez előbb most "gyászold" el és utánna mond ki hogy a jó büdös életbe....fogom ezt még jól is csinálni, ha veszik is ami veszik majd visszahozom, ha nem is holnap....

Írja Neked ezt az aki pont ugyanígy megélt mindent mint Te most....
De már nem nyom meg semmi, illetve nem is megyek bele olyan helyzetekbe ami miatt előfordulna...
Amióta megnyugodtam jobb döntéseket hozok és vannak sikereim....

Egyébként meg az élet egyéb területén igen sikeresnek mondhatom magam anyagilag....tehát ha máshol az vagy simán van esélyed itt is!!

Na egy kalappal!!!

Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 15:37
#103690
Azért annyit mindenképpen érdemes megemlíteni, hogy ezen fórumon való várakozások javarészt kizárólag 1 irányúak. Sokan felülnek ennek...1-2000 pontos (korrekció nélküli) emelkedés után sem gondolkodnak el egy esetleges "korrekción/irányváltáson".
A hedgelés nem ördögtől való, természetesen csak olyannak, aki "főállásba" űzi eme nemes "sportot". Napon belül, óráról órára változhatnak (dax esetében ez különösen jellemző) az impulzusok, irányok. Tehát hedgelni csak az hedgeljen, akinek van ideje... különben margin call lesz a vége előbb-utóbb :)
Továbbá... 40-50 pontos emelkedéseknél "akusztikus örömmámor" tör ki a topikon.. 4-500 pöttyös esésnél pedig "csak korrekció"... senki ne a fórum alapján kereskedjen, mert ilyenek történhetnek!
Na de nem is rontom itt tovább a levegőt... kitartás
goapsy1
goapsy1 2014. 01. 26. 15:36
Előzmény: #103686  fed
#103689
Azért, mert kőkemény lélektani szint.
KErek szám, s emellett ott vált át 4 jegyűről 5 jegyűre az árfolyam.

Egy csomó alap is ezt jelölhette meg célárnak, azaz pl 9980-on elkezdhetnek eladni.

Önmagában az, h "sosem járt ott", nem jelent semmit - 9817-en sem járt soha az árfolyam, de az attól még nem ellenállás.

Ugyanaz a sztori, mint a marketingben: nem véletlen, hogy az üzletben nem 10.000-ért veszed az árut, hanem 9.999-ért - a vezetőség ért a pszichológiához, és tudja, hogy más az üzenete a 2 számnak, noha gyakorlatilag ugyanaz az értékük.
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 15:33
Előzmény: #103686  fed
#103688
havi chart 161,8 !
goapsy1
goapsy1 2014. 01. 26. 15:30
Előzmény: #103685  Placa
#103687
Ez a történet nyilván működik milliárdokat kezelő alapoknál, akik egyes ügyleteik fedezeteként hedgelnek, és adott esetben ők maguk meg tudják mozgatni az árfolyamokat, de soha nem találkoztam még olyan kisbüfivel, akinél ez a technika célravezető lett volna.

Hogy stopot használ, vagy kiüli, ez az ő dolga, sztem nem ördögtől való egyik sem, ha megfelelő helyen nyílt a pozi.
De hogy azzal kezelje a bukót, hogy nyit egy másikat...
Lehet, h tévedek, de túl sok perspektívát ebben nem látok, pláne, ahogy itt olvasom azokat, akik kipróbálták.
fed 2014. 01. 26. 15:29
Előzmény: #103679  goapsy1
#103686
miert kemeny ellenellas 10k mikor meg sohasem jart ott ?
Placa
Placa 2014. 01. 26. 15:23
Előzmény: #103681  goapsy1
#103685
"A kétirányú pozi eleve kezelhetetlen"
inkább úgy fogalmaznék, nem való mindenkinek az, hogy SL használata helyett hedgeljen. nem mindegy mikor nyitod az ellenirányú pozit és ami még ennél is fontosabb mikor zárod.
sajnos a kolléga nagyon rossz helyen nyitotta...
az imént említett Juhász András eset kapcsán, már értem, miért ellenzi az említett könyvben olyan vehemensen ezt a technikát :-O
goapsy1
goapsy1 2014. 01. 26. 15:17
Előzmény: #103683  Törölt felhasználó
#103684
???

lehet, h félreérthetően fogalmaztam:

"csúcson" én a novemberi időszak 9300-9400-as szintjeit, a decemberi időszak 9500-9600-as szintjeit, vagy január közepén a 9600-9700-as szinteket értettem.

a 9100-as szinteket jelenleg nem sorolnám azért a "csúcs" kategóriába.

persze nekem elméleti ez a sztori, eléggé daytrader típus vagyok, képtelen lennék hónapokig ülni egy pozin. maximum swingtrade, ami nálam belefér, ha nagyon jó a lehetőség, és időt akarok adni, h kifejlődhessen.
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 15:07
Előzmény: #103681  goapsy1
#103683
"...Végtelen marginnal persze ki lehet ülni, míg mindkettő nyerőbe fordul, de végtelen marginnal sokkal értelmesebb a csúcson nyitni egy rakás shortot, nagy esés után meg egy rakás longot."

ez utóbbi a takika által játszott nem vesztő stratégiára emlékeztet... :)))
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 15:01
Előzmény: #103678  Johnny178
#103682
bőven 10k felett lesz idén!
goapsy1
goapsy1 2014. 01. 26. 15:00
Előzmény: #103680  Törölt felhasználó
#103681
A kétirányú pozi eleve kezelhetetlen.

Aki felveszi, abból indul ki, h nem kell megtippelnie az irányt, hanem majd elindul az ár valamerre, ő meg az elmozdulás csúcsán zárja a nyerőt, és a visszatesztben a bukót.
És ezzel a nyerő nagyobb lesz, mint a bukó.

A gond csak ott van, hogy a lehető legritkább esetben sikerül az elmozdulás csúcsán zárni a nyerőt, s olyankor csak a bukó fut tovább, aminek a visszatesztje ráadásul sokszor elmarad.
Ilyenkor esetleg a tréder újranyitja a már lezárt nyerőt, az árfolyam meg pont akkor fordul.... a tréder meg ott ül 2 bukó poziban.

Ebből csak káosz lesz, nyerő nem.

Végtelen marginnal persze ki lehet ülni, míg mindkettő nyerőbe fordul, de végtelen marginnal sokkal értelmesebb a csúcson nyitni egy rakás shortot, nagy esés után meg egy rakás longot.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek