Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:31
Előzmény: #10739  Törölt felhasználó
#10740
A topikot 7 éve indította a pf, ezzel a címmel: "Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?" Tehát ebben a témában vártak hozzászólásokat, pro is és kontra is.
.
Azóta elég sok idő eltelt, de semmi nyoma, hogy a Bitcoin el akarná, vagy el tudná söpörni a pénzügyi rendszert. Ami azt illeti, ettől egyre távolabb látszik kerülni. Tehát eddig a szkeptikusabb hozzászólóknak volt igazuk.
.
Azzal, hogy te a szkeptikusokat (akiknek eddig igazuk volt) letrollozod és egymás inkarnációinak állítod be, csak magadat minősíted. 
.
A topikot te folyamatosan összetéveszted egy btc-hype topikkal, oefiv nem erre jött létte. Btc-hype topikot te indítottál, de érdeklődés hiányában elsüllyedt. 
.
Nos, inkább a fentiek volnának a tények.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:08
Előzmény: #10735  Törölt felhasználó
#10739
A topik témájával egyébként ti nem szoktatok foglalkozni, ezer éve megcáfolt dolgokat dobtok be 100*. Aki elolvassa a fórumot látja mi van. A Tomibá féléket meg elüldöztétek, csoda ha írnak, pedig ők tudnának konstruktív dolgokat mondani. Az pedig szerintem nem személyeskedés ha egy trollt trollnak neveznek. A kovácsot is kovácsnak szokták nevezni. Hangsúlyozom semmi személyes, nem a személyeddel van bajom hanem a tevékenységeddel.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:04
Előzmény: #10736  mereszZenesz
#10738
Vigyázz nehogy személyeskedésnek vegye és téged is feljelentsen, ahogy engem 100* kb. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:03
Előzmény: #10735  Törölt felhasználó
#10737
Az idézett mondat első fele tény. Sosem tagadta, rá lehet ismerni a stílusjegyeire, kár is lenne tagadnia. A másodikat úgy értettem, hogy elvtársa. A második mondat is tény. Illetve az is tény, hogy már válaszoltam a tetherrel kapcsolatban ma délután is, illetve többször is a múltban. Többet nem fogok, mert unom a hülyeséget. Talán nem jelennek meg ezek nálad? Kétlem. Nem érdekel ki reagál az írásomra és ki nem. :)
mereszZenesz 2020. 02. 06. 16:53
Előzmény: #10728  Törölt felhasználó
#10736
Vesztesek gőgje 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 16:15
Előzmény: #10734  Törölt felhasználó
#10735
"Nemelemző (szieszta) és reinkarnációja Tornagh_Atya. Ez a két troll van itt. "
.
Két mondat. Kétszer valótlanság, kétszer személyeskedés. A tetherről meg ismét a nagy semmi. Ideje volna végre a topik témájával is foglalkoznod a személyeskedés helyett.
.
u.i.: Nem szükséges reagálnod, mert én sem fogok.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:59
Előzmény: #10733  Törölt felhasználó
#10734
Érdekes módon neked és neki minden személyeskedés. Valamiért rendkívül érzékenyek vagytok, kb. mint egy csecsemő ha megfújja a szél. Persze lehet ugyanaz az ember van a két nick mögött. Már bocs, de ha rólatok van szó akkor hogyan írjam úgy, hogy ne legyen személyes? Ez nem személyeskedés, csak tények. Ha megsértődsz rajta az azért lehet mert igazat mondtam. Mondtunk itt többen is. Abszurd hülyeségeket meg nem fogok tételesen cáfolni. Rajtam kívül senkinek nem szokása? :))))) Akkor miért van szüksége harcos társadnak arra, hogy szieszta álnevet vegyen fel sokszori kitiltása után? Csak semmi személyes ne vedd magadra..Csak kérdeztem..
Ui.: Az nem személyeskedés, hogy nem tudok uralkodni magamon? :) Ez milyen duma már? Milyen valótlanságot állítottam? Írd már le tényszerűen, hogy értsük mi nem volt igaz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:58
Előzmény: #10732  Törölt felhasználó
#10733
Ne személyeskedj. Leírtam egy kérdésre válaszolva, hogy mire való a tether. Ha nem tetszik a leírásom, cáfold meg, de ne személyeskedj és ne fabrikálj valótlanságokat a neked nem tetsző nick-ekről. Nem az első eset, hogy nem tudsz uralkodni magadon, de ez itt rajtad kívül senkinek sem szokása.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:24
Előzmény: #10730  easyrider
#10732
Nemelemző (szieszta) és reinkarnációja Tornagh_Atya. Ez a két troll van itt. Rajtuk kívül mindenki érti ha valamit kemény egyszer elmondanak nekik. Ők 100* sem értenek belőle. Véletlen? Aligha..
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:21
Előzmény: #10728  Törölt felhasználó
#10731
Minden oké Nálad? :)
easyrider 2020. 02. 06. 14:09
Előzmény: #10729  mereszZenesz
#10730
Csak egy troll van, aki nem érti :)
mereszZenesz 2020. 02. 06. 13:43
Előzmény: #10728  Törölt felhasználó
#10729
Én is, de már más is leírta töbször is itt a fórumon , hogy hogy működik a Tether... Fura, hogy nem értitek..
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 12:50
Előzmény: #10726  szieszta
#10728
"...A tetherrel kapcsolatban meg végre tényleg leírhatná már valaki, hogyan működik, mert itt mindig csak arra van hivatkozva, hogy már mindenki tudja. .."
.
Tessék: Elhatározod, hogy szeretnél meggazdgodni btc kereskedésből. Ezután kinézel magadnak egy 'jónevű' garázstőzsdét, beregisztrálsz, majd beutalod nekik a kereskedésre szánt fiatodat. A történet innentől le is zárult, mivel fiatod ebből többé nem lesz. A jó pénzedet a garázstőzsde tetherre 'váltotta', azokkal pedig elkezdhetsz kereskedni a garázstőzsde robotjai ellen. 1000-ből 995 külső speki rövidesen úgyis elbukja minden tetherjét a giga spread és a volatilitás miatt, így a probléma magától megoldódik. A maradék 5 speki meg semmilyen fiatot nem kap vissza többé a garázstőzsdétől. A tetherrel 'fedezett' coinjait felhasználhatja az elfogadóhelyeken kávé meg szendvicsvásárlásra, már ha nagyon szeretné magát nyertesnek érezni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 11:42
Előzmény: #10726  szieszta
#10727
Miért is ne licitálhatnának 1 milláig ha van rá pénzük? Attól, hogy valamit sok helyen kínálnak nem lesz drágább: pl.:kifli. Túl sokat látsz bele ezekbe a szutyok coinokba, manipulálják őket könnyen mert kis likviditásű tőzsdéken forognak azok se tisztán játszanak. A BTC-vel ezt nehezebben tudnák megtenni, ennyi a történet. A Tetheren meg nem tudom mit nem tudsz felfogni egy éve: Robotok adják veszik akár másodpercenként, naná hogy nagy a forgalma ha 1 tether napjában 15* is megfordul. Fedezetként használják. Robotok meg képesek akár 1% nyerő után átváltani a btct tetherbe azaz stabilba. Hogy miért ilyen kiugró a tethernél a forgalom? Valószínűleg tethert forgatni a legolcsóbb meg az adatok is hamisak. A kettő együtt. Gondolom azért ezután is kérdezgeted majd a témát. Valaki remélem el tudja nálad érni hogy kicsípődjön a téma nálad mert rendkívül unalmas hogy egy alapvető dolgot nem bírsz megérteni. Ha más nem ott a google olvass utána nálam okosabb emberektől.
szieszta 2020. 02. 05. 22:19
Előzmény: #10725  Törölt felhasználó
#10726

Ez nem jó példa. Azért nem fogod a banánodat 1 milliáért eladni, mert túl kis közösségnek hírdetted meg. Az előbb említett kionokat viszont bárki megveheti, sok ezer helyen kínálják.
Az ár akkor emelkedik, ha van rá kereslet és akkor rakétázik, ha nagy a kereslet.
A tetherrel kapcsolatban meg végre tényleg leírhatná már valaki, hogyan működik, mert itt mindig csak arra van hivatkozva, hogy már mindenki tudja.
De ha lehet, érthetően, esetleg egy példa segítségével.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 20:44
Előzmény: #10723  szieszta
#10725
Figyu már nemelemző! Attől hogy te nem érted miért ekkora a tether forgalma hidd el rajtad kívül kb. mindenki érti. Ne kelljen már mindig elmondani miért. A másik hülyeségedre pedig egy példa: ha az uzsira szánt banánom árát a haveroknak bedobom higy na ki ad többet érte és a végén 1 millá adnak érte akkor arra nagyobb a kereslet mint mondjuk az otp részvényre? 😂 Hogy te mindig öngólt rúgsz..
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 20:40
Előzmény: #10722  szieszta
#10724
Az olcsó áramból is lehet sokat fogyasztani és sok felesleges áram is van főleg éjszaka. Ha te nem direkt adod az értetlent kedves Nemelemző akkor..😂Ha direkt akkor pedig: 😭
szieszta 2020. 02. 05. 17:37
Előzmény: #10720  Törölt felhasználó
#10723

Annak emelkedik az ára, ahol nagy a kereslet. Forgalom ide vagy oda. Most a BCH meg BV éppen  10% felett rakétázik.
Ez már megint furcsa, hogy ezt a kettőt pumpálják, a BTC-t meg nem.
Ja a BTC is emelkedik, azt már mondanom sem kell, hogy a tether újra 40 milliárd felett forog.
Akkor most mit pumpálnak, mivel???
szieszta 2020. 02. 05. 17:32
Előzmény: #10721  Törölt felhasználó
#10722

Nem tudom, mennyibe kerül kibányászni a BTC-ket, de itt a hívők azt csiripelték, hogy a felesleges áramot használják, fillérekért adják nekik, kiegyenlítve a fogyasztást.
Akkor most mi az igazság? , vagy mindig azt emeljük ki, ami jó nekünk?
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 16:36
Előzmény: #10719  szieszta
#10721
Mivel a bányászat egy erősen versengő sportág, nem nagyon fér bele, hogy nagyobb felhalmozásba kezdjenek. A költségeiknél pár 10%-al lehet nagyobb a bevételük. Persze vehetnek fel hitelt ez tény, erre is jó az Inlock meg a hasonlók, de egy bizonyos szinten túl nem kockáztathatnak azért ezzel. Előbb utóbb a piacon kötnek ki a coinjaik.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek