Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 20:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#8060
"A Bitcoin létezni fog, akkor is amikor a forint már nem fog létezni.
Ez legyen a kiinduló pont."
Ilyen kijelenéseket bárki kitalálhat, de ahogy soha ne mondd, hogy soha, úgy ezt sem lehet biztonsággal kijelenteni. Persze ha a közeljövőben bevezetik az eurót, vagy esetleg a rubelt, akkor igazad lesz, a forint lecserélődik, de biztosan nem bitcoinra. Sőt annak is van realitása, hogy 1 BTC 100 ezer dollár lesz, amiért kapsz egy gyufát.
Ezek az alternatív befektetések csakis a pénzbőség hozadékai, az ingyenpénz keresi a helyét. Lufi lufi hátán és megrészegülve a sikerektől, nagyon bátrak lettek az emberek. A központi bankok meg nem mernek kamatot emelni és leállni a pénzgyárral, mert rögtön zuhanásba vált az irány. Elég csak megemlíteni a kamatemelést és már zuhan minden.
Igazi válság idején a coinok lesznek a menekülő valuták, úgy fognak belőle menekülni a befektetők, hogy az utcán fogják söpörni mindet. Lesz fontosabb vagyon, amit meg kell majd menteni.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 20:18
Előzmény: #8057  Törölt felhasználó
#8059

Várj csak, felsírsz vagy felnevetsz?  Nagyon örülnék, ha jókedvet csinálnék neked, mert gondolom nagyon lehangoló, hogy 20 ezer óta pislogva nézed, hogyan olvadt el a nyerőd és közben csipogsz itt, micsoda tudós vagy. A nagyon tájékozott hohohohorgász. Te is csak akkor figyeltél fel a bitcoinra, mikor már a csapból is az folyt! Marinénikkel, Józsibácsikkal karöltve.  Igazi haladó szellem. Nyugodtan jósolgathatsz, úgyis az van, amit a koinbárók akarnak.
Anno nem figyeltem, hogyan is működik a tether? Ha dollárért lehet venni coint, minek kell közbe iktatni valamit?  A coinbárók saját tőzsdéiken forgatják a coinokat, saját szabályok szerint.
A blokkláncon az összes mozgás névtelen, így lehet akár 100 ezer pénztárca egy ember tulajdonában. Azok között meg bármennyi tranzakciót futtathatnak, amit csodaként tálalnak. A rendszer átverhetetlen, de játszva manipulálható
goldi 2019. 04. 02. 19:46
Törölt hozzászólás
#8058
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 19:11
Előzmény: #8053  mereszZenesz
#8057
Ezek orvosi esetek. Mind a ketten. Ráadásul az egyik idióta 2 dollár óta hitegeti magát. Ez annyira mókás, hogy mindig felsírok ha elolvasom a nevét, ami lássuk be nagyon találó.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 19:09
Előzmény: #8052  pitcairn2
#8056
Hahaha. Sztem chemtrail...VAGY GYÍKEMBEREK?
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 19:07
Előzmény: #8050  Törölt felhasználó
#8055
Ha szektatag vagyok bizonyára van tagságim is. Megmutatnád? 😁 Esetleg ismét csak üres vagdalkozást adsz elő? Azt is látni, hogy nem fogod fel, hogy vannak robotok amik miliszekundumok alatt tudnak cselekedni..Szektázd amúgy az édesanyád! Ha szarba se nézed a dolgot mi a lószart keresel itt? Elárulnád? Elhúzhatnál végre a csába innen.
mereszZenesz 2019. 04. 02. 19:05
Előzmény: #8053  mereszZenesz
#8054
* tether 
mereszZenesz 2019. 04. 02. 19:05
Előzmény: #8051  Törölt felhasználó
#8053
Leírtuk már párszor mi mozgatja a Terhet árfolyamát,  de valamiért ugyanazt hajtogatod megállás nélkül... Kollégáról egyel fentebb  inkább említést se teszek :)
pitcairn2 2019. 04. 02. 17:02
Előzmény: #8051  Törölt felhasználó
#8052
én már nagyon rég adtam: mint "nemesfém árrobbanást megelőző eszköz" ez az izé (mármint a kriptopiac) lényegében a bullion bankárok műve és mint ilyen központi védelem alatt áll...
egészen addig amíg a bullion bankároknak szükségük van erre a hókuszpókuszra...
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 16:34
#8051

 Wauu.....!!! A tether világrekordot döntött. Sikerült ugyanolyan forgalmat produkálni 2 milliárd dollár mennyiségű tetherrel, mint a (most) 84 milliárdos kapitalizációjú BTC vel. A tethernél 24 óra alatt minden egyes tether 9 szer fordult meg, 17 milliárd forgalommal és lám lám sikerül ezzel már a bitcoint megelőzni.  Ezzel pumpálják a cryptopiacot és senki nem meri leellenőrizni.
Erre adjon valaki ésszerű magyarázatot!
A többi altcoin is szárnyalásba kezdett, annak ellenére, hogy teljesen más dolgokra kínál megoldást. Jöhet a süket duma, hogy az eszközosztály azonos, mindnél megjött a jókedv.  Pedig csak azt sikerül bebizonyítani, hogy az egész cryptopiac csak a manipulációnak köszönheti életét.
Igen, mást is manipulálnak, de nem ezen alapszik az egész. Nem mindegy, hogy azért létezik, mert manipulálják, vagy azért manipulálják, mert létezik.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 12:51
#8050

Manipuláció és manipuláció között azért óriási különbség lehet. Ellenőrzött piacon sokkal nehezebb lenne rángatni az árfolyamot, meg 100 szoros forgalmat kimutatni. Tudom a coinerek vastapssal köszöntik az emelkedést, főleg akik jó nagy bukóban ülnek. Ennek ellenére láthatják, hogy csak cirkusz az egész. Elcsalt számokkal, manipulált kereskedéssel. Egy embernek végtelen mennyiségű pénztárcája lehet, amin szinte ingyen forgathatja körbe a BTC-t, annak érdekében, hogy a magadfajta szektetagok mutogathassák, hogyan terjed a világban. Végül kiderül, hogy ezzel is csak 1-2 coinbáró huncutkodik, játékszerük reklámozása érdekében.
Nagyon kíváncsi lennék, akik abban a rekétázós félórában vásároltak, hogyan oldja meg a kereskedő ezt az árfolyamkülönbséget. Aztán még gyere azzal, hogy a kártyás fizetés a drága, a bitcointól lesz olcsóbb a kifli.
festina88 2019. 04. 02. 11:00
Előzmény: #8048  Törölt felhasználó
#8049
köszi, akkor lehet shortolok egyet :)
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 10:41
Előzmény: #8047  festina88
#8048
Kristálytiszta manipuláció jó eséllyel. Rövid távon kár mást belelátni. Most elmegy majd 5700-ig ahonnan visszazúg 3500-ra kb. ahogy a linken is látni, ez csak a medvepiac elhúzódására lesz jó. Mert ugye annál később fog találkozni a 200 hetes és az 50 hetes mozgóátlag, amiből való kitörés lesz sztem a bika piac kezdete, ahogy volt ez a múltban is. Persze mivel ez már volt, túl triviális lenne, ha pont így történne megint, így kissé biztos másképpen fog ez történni. De alapvetően ezt várom. Amíg erőből nagy forgalommal át nem viszi a 200 hetest addig nem lesz bika piac.
festina88 2019. 04. 02. 08:35
Előzmény: #8046  Törölt felhasználó
#8047
segíts mi történik :D mi a istentől ment egy este több mint 500$-t visszamegy 4kelejére szerinted?
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 08:25
Előzmény: #8045  Törölt felhasználó
#8046
de=te
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 08:24
Előzmény: #8044  Törölt felhasználó
#8045
Elhiszem, hogy elég nehezen tanulsz, de mondj már egy olyan piacot amit nem manipulálnak, nincs ilyen, te meg itt hetente 5* akadsz ki ezen. Szánalmas vagy vicces? Nem is tudom. Igen manipulálják, na és? Hosszú távon úgy is beáraz mindent a piac, olyan nincs hogy 10 évig manipulálnak valamit. Az meg megint az ostobaságod jelképe, hogy satoshizol. Azok a coinok azóta sehova nem mozdultak. Tehát nehéz lenne velük manipulálni addig amíg nem mozdulnak. Semmi gond, de vagy az udvari bohóc ebben a fórumban elnézzük neked. Szóval várom a nem manipulált termékedet, szerintem sokan kereskednének egy ilyennel.. Kérlek írd meg ide, tedd meg velünk, legyél jó fej, ahogy szoktál! :) 
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 07:53
Előzmény: #8043  Törölt felhasználó
#8044
Akkor az nem most volt, majd a másik körben, most egy kicsit megtorpant.
Szerintem küldd el satoshinak, egy kettő beállítja oda, amit akarsz. De szerintem 6 ezerig is mehet. Csak az a kérdés, a coinbárók mit állítanak be. Ez egy olyan sakkjátszma, amit úgy manipulálnak, ahogy akarnak, olyan grafikont kerálnak, amit szeretnének. Te grafikont nézel, amit folyamatosan manipulálnak, így a jövőt is meghazudtolják. Eleve hamis adatokból indulnak ki.Ismered Hofi anyakocáját?, ami 10-et malacozott de 14 volt a terv. Minden hivatal csak egyet tett hozzá és már meg is volt az elvárt teljesítmény, a 14 malac. A vezér így eldöntötte, hogy 10 megy exportra, a többit meg mi esszük meg.
https://www.youtube.com/watch?v=bVAKkeLg3mE
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 07:32
Előzmény: #8042  Törölt felhasználó
#8043
Bocsánat nem ment fejből, szóval 5700-ig van esélye menni, szóval: ásít! Nincs itt semmi látnivaló...: https://tinyurl.hu/d90f/
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 07:25
Előzmény: #8040  Törölt felhasználó
#8042
Még az a szerencse, hogy van mibe kapaszkodni. Igaz a kereskedési adatokat manipulálják, de az igény folyamatosan nő.
https://www.coindesk.com/exchange-volumes-may-be-fake-but-bitcoins-value-is-real
Aztán majd kiderül, hogy azt is manipulálták, hiszen meddig tart egy coinbárónak akár 1 millió pénztárcát nyitni és szépen azokon forgatni a BTC-ket, valós mozgást generálva a blokkláncon.
Amint ezt leírtam, már attörtük az 5 ezret! Sőt 5070,1 !
Nem csalódtam, ezt így kell csinálni. Estéte itt az új csúcs! A tether meg izzik, mint a koksz.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 07:14
Előzmény: #8040  Törölt felhasználó
#8041
Te kényszeres károgó, ahhoz képest, hogy téged az egész nem érdekel már megint te írtál ide leghamarabb. Nyugi vissza fog még esni a bika piac előtt most kb. 5200 ig van tere menni, aztán lesz még 3600 is. Akkor megint károghatsz, aztán pár évig Néma Bob lesz a neved.😀 A rossz hírem hogy 2 dollár már sosem lesz, hiába várod titkon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek