Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 16:07
Előzmény: #4967  Törölt felhasználó
#4980
Az a baj hogy szerintem nem vagy eleg nyitott, hanem kialakitottal 1 velemenyt es ahoz ragaszkodsz anelkul hogy idonkent felul vizsgalnad.
En peldaul az elmult par hetben vizsgaltam felul a BTC es BCH-val kapcsolatos velemenyemet.Errol pedig jo par hsz-t irtam.
Minden orszagban vannak problemak, es vannak hasonlok es kulonbozok.
Itt peldaul ahol elek az emberek panaszkodnak az energia arak miatt (elektromossag); melynek ara joval gyorsabban no mint az inflacio (tobbszorosevel).Ugye itt a napsuteses orak szama eleg magas, es sokan hasznalnak napenergiat,de maximum 100$/ho-ert ertekesithetnek a szolgaltatoknak energiat, mikozben a tobbseg ennek 3-4-szereset fizeti a szolgaltatoknak.Szoval ha 100$-nal tobb energi tobbletre teszel szert akkor azt ingyen adod a szolgaltatodnak vagy, megprobalod elhasznalni vagy tarolni.
Jelenleg 3-5 ceg dolgozik itt azon, hogy peer-peer tudjak az emberek ertekesiteni a felesleges energiat, magyarul nem kotelezo neked a szolgaltatodtol vasarolni az elektromossagot, hanem kepes leszel nehany honap, max. 1-2ev a szabadpiacon barkitol venni ill. barkinek adni, ez pedig az energia arak novekedeset fogja lassitani.
Ez pedig csak 1 alkalmazas,de felhozhatnam az intenet, mobil es mas egyebb szolgaltatasoknal hogy milyen projekteken dolgoznak, esetleg Queensland-ban a viz es csatorna projektek,dolgoznak azon hogy a szavazas blockchainen keresztul menjen es kepzeld ertekesitetek kotvenyeket melyek blockchainen keresztul ment a tranzakcio.
Errol orakat,napokat lehetne beszelni,de jelenleg a pf foruman meg mindig azon megy a velemeny csere, hogy a btc egy lufi,scam,piramis jatek vagy 1 uj technologia.
Mikozben orszagok, cegek, bankok $ milliokat koltenek kutatasra,fejlesztesre es beruhazasra ebben a szektorban.
Talan nehanyan emlekeznek a dotcom lufira, az internetes cegek 90-95% eltunt a szintrol,de nehany ceg velunk van es jo nehany szuletett azota.Ha megnezi valaki a google,amazon,apple stb.stb. cegek jelenlegi erteket akkor azt latja hogy az 5-10 legnagyobb ceg market capja mar nagyobb mint a dotcom lufi maga.
Nem allitom hogy 2 evtizeden belul a vilag gdp-jenek 10%-at fogja kitenni ez a szektor de 1-2%-at kiteheti, persze tevedhetek es lehet hogy tobb vagy kevesebb lesz.
Rollover
Rollover 2018. 06. 14. 15:53
Előzmény: #4972  Rollover
#4979
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 15:45
Előzmény: #4974  Törölt felhasználó
#4978
1. nem ugrottam ki,de ha az ember a befektetett penzenek 10,20,30-szorosat esetleg meg en is nagyobb profitra tesz szert, nagyon rovid idon belul, akkor velemenyem szerint erdemes a profit 1 reszet realizalni, ez 1 penzugyi ill. kereskedesi dontes.
Gondolj csak bele ha befektetsz 1 cegbe es 2-3 ev alatt tobb ezer%-os hozamra teszel szert a befekteteseden  mikozben a rv piacon 10-15%-ert/ev dolgoznak tomegek, esetleg allampapirokbol osszejohet 2-3%/eves hozam, akkor miert ne hoznad el a profit 1 jelentos reszet amikor azt latod, hogy kezd a csorda szellem a tobbseget elvakitani.
Az hogy melyik cimhez hany bitcoin tartozik azert tul messzemeno kovetkeztetest ne vonj le, mert nekem is van jelenleg 5 kulonbozo BTC cimem es osszesegeben volt vagy 40-50-en.A nagy krypto piaci szereploknek is van nehany, szoval 1 cimhez nem 1 ember tartozik, tartozhat tobb is kevesebb is es forditva is.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 14:08
Előzmény: #4973  Törölt felhasználó
#4977
1000 alatt TA alapján már teljesen érdektelenné válna:  
 
logcharton:
https://i.imgur.com/cQBHEni.png
 
lineárison ugyanaz:
https://i.imgur.com/QGPI6vA.png
 
igazándiból már 2000-nél is game over kategóriába kerülne TA-ilag...:)
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 13:01
Törölt hozzászólás
#4976
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 12:49
Előzmény: #4973  Törölt felhasználó
#4975
Akkor lesz sztem 3000..
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 12:47
Előzmény: #4972  Rollover
#4974
Nincsenek? A btc címek 97% án 3 btcnel kevesebb van, biztos vannak a nagy olyanok akiknek sok van abból a 3% ból és Kisvuk szerűen kiugrottak és épp beugrani készülnek. A tömeg, a nép mindig késve reagál, pont akkor fognak jönni ha a nagyok már elindították a következő kört, csak késve.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 12:24
Előzmény: #4971  Törölt felhasználó
#4973
Egy böszmenagy háromszög (19k->6k) fog letörni 6k alatt, amiből a klasszikus TA alapján a célár negatív szám lenne. Mostanság fut neki harmadjára. Kizárólag az a kérdés, hogy meg tudják-e itt fordítani (nem hiszem, mert már megtették volna) és hogy mennyire illik a hodlhívőkre a klasszikus TA.. Ha mégis emberből vannak, akkor baj lesz, mert a pánik még csak most fog jönni. 1250-6k között nem nagyon vannak támaszok, hiszen felfelé ellenállás nélkül emelkedett. Kerek ezresenként lehetnek megállók. (Szerintem egyébként nem fog lenullázódni, de simán és bőven el tudnám képzelni 1000 alatt is a végét.)
Rollover
Rollover 2018. 06. 14. 12:04
Előzmény: #4971  Törölt felhasználó
#4972
Nincsenek nagykutyák, csak terítés van. A dicső 2017 december 20 már a múlté.
Persze lehet még felfelé korrekció de akik már most vesznek óvatosabbak. Ha letörik az 5900 akkor beindulnak a stop lossok.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:54
Előzmény: #4968  Törölt felhasználó
#4971
Aki ért a TA hoz..nem lehet hogy egy w alakzatot látunk aminek már megvolt az alja? Bar sok helyen 3000 et látnak aljnak. Sztem g20 után várható a bika, ha jól tudom pozitívan álltak hozzá és utána begyorsul a reguláció, jöhetnek az intézményi pénzek. Természetesen addig leverik a francba, mert onnan még nagyobbat kehet kaszálni. Azért azt is látni kell ha voltak nagy kutyák akik kivették 10000 felett, akkor azok egy ilyen fordulatot váró hangulatban gyorsan fel tudják nyomni az árat. Ti hogy lájátok?
Rollover
Rollover 2018. 06. 14. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#4970
Akkor egy példaként: Ha  egy kis részvény ami jelentéktelen mert kevés ember ismeri felmegy az egekbe. Majd válság idején ott is marad a csúcson, mert senki nem ad el belőle?
Tapasztalatból mondom : azok esnek a legnagyobbat.
Ez a kriptovaluta a sok tucat közül tényleg nem fog leesni?
Nem az fog eladni aki elsőként betette a pénzét, hanem az utolsók akik magason vettek és nem engedik a veszteségüket nagyobbra növelni.
Ez generál egy mégnagyobb eladást, majd pánikot.
Így szokott ez lenni, mióta az emberek tőzsdéznek.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:42
Előzmény: #4968  Törölt felhasználó
#4969
A konszenzust manapság könnyen el lehet érni, hiszen 50% feletti beleegyezés szükséges, amit a 3 legnagyobb bányásztársaság közösen már túl is lépett.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:32
Előzmény: #4967  Törölt felhasználó
#4968
Ha konszenzus van tudják fejleszteni lásd segwit balhé.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:18
Előzmény: #4961  Törölt felhasználó
#4967
Azt én nem értem, mért gondolod, hogy ebbe mindenkinek be kell szállnia. Gyönyörűen meg lehet élni enélkül is. Miért kellene ennek óriásira duzzadnia? Meg lesz egy réteg, akik ezt használják, de nem törvényszerű, hogy 10%-os részt szakítson ki a világgazdaságból. Szépen elkezdik használni adatkezelésre a cégek, az emberek meg annyit fognak csak észrevenni, hogy "semmit". Lásd biztosítók már tesztelik, bankok már alkalmazzák, nagy cégek tesztelik.
Lehet hülyeséget írok, de mi előnyöd van, ha van ripple-d. Talán olcsóbban utalsz? Szerintem csakis a speka van benne.
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/teljesen-atirhatjak-az-okosszerzodesek-a-biztositasokat.286468.html
Az okosszerződéseket valaki megírja és egy kis részt fognak kezelni. Nem akkora csoda ez, mint ahogy beharangozták. Azt írják, a bitcoint is fejlesztik, akkor mégiscsak valahogy bele kell nyúlni a megváltoztathatalan rendszerbe.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:14
Törölt hozzászólás
#4966
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:12
Törölt hozzászólás
#4965
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 11:04
Előzmény: #4962  elemes
#4964
shortolhatod is ha esetleg kereskedo lennel, vagy longolhatod is, esetleg nezheted is majd a cimbikkel kitargyalhatjatok...ki milyen szinten van.
Kivancsi lennek mi volt a velemenyed 2015-ben es kivancsi leszek mi lesz a velemenyed 2025-ben???
En nem kivanok senkit meggyozni, en megtettem a tetet, a tobbseg pedig meg nem.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 10:59
Előzmény: #4957  Törölt felhasználó
#4963
"Soha nem az a jó termék, ami összetett és főiskolát kell végezni, hogy megértsük és használjuk"...na eppen ez az hogy jelenleg meg nem letezik az az infrastruktura amely kepes lenne egeszen egyszeru szinte barki szamara konyen kezelhetove, hasznalhatova tennie; de nagyon sokan dolgoznak rajta, hogy egyre konyebb legyen hasznalni, es amikor a nagyszulok majd kryptokkal vasarolnak a neten az unokaknak ajandekot, akkor elgondolkodhatunk azon hogy a hasznalata milyen %-ot vett fel, egyelore ettol meg 5-10 evre vagyunk.Nem tudom, hogy BTC-BCH vagy mas krypto lesz a befuto, eppen ezert van krypto portfoliom, nekem tobb mint 5 es kevesebb mint 10%-a a likvid vagyonomnak ebben van, es mar betoltottem a 4.x-et. Van BTC, BCH, LTC, Monero, Zcash, Dash, EOS es van nehany kisebb ICO-ban ill. projektben befektetesem; de nem tudom hogy melyik lesz a befuto.Ha biztosan tudnam akkor arra a projektre koncentralnam a tokem nagy reszet.Arra hogy a BTC-BCH paros egyuttes erteke eleri eveken belul a 100K$-os vagy magasabb erteket 50 ill. piciket tobb mint 50%-os eselyt adok, arra viszont hogy a krypto piac erteke a kovetkezo 2 evtizedben tobb trillio$-os eszkozosztalya valik arra kb.70-80%-os eselyt adok.Masok uj autot, esetleg ingatlan depositjara koltik en a megtakaritasaim kisebb reszet erre.En nem a levegobe beszelek, mert a velemenyem mogott, munka,befektetett ido, energia, megtakaritas all...amig masok csak hangulat keltes vagy unalom uzes celjabol bele kiabalnak a nagy vilagba, persze a velemenyket meg 1ft-al sem kepesek kepviselni.;))))))))))))))))Aki meg van rola gyozodve hogy ez 1 lufi itt nem lesz belole semmi vagy tul ertekelt az akar shortolhatja is; de mondjuk ahoz gerinc, vagy ahogy mifele mondjak "balls" kell.En nem felek se shortolni se longolni olyan dolgokat amikben lehetoseget latok.Sot ide is irtam hogy mikor adtam, azt is mikor shortoltam, mikor vettem es azt is, hogy hetente mennyit koltok erre, kolthetnem masra is. A kockazat kezelesemet evek alatt dolgoztam, tanultam ki, nem hiszem hogy toled kellene ebbol lecket vennem, mar aki meg 100 ill. 1000ft se kepes a velemenye moge tenni.Remelem erzed milyen nevetseges hogy eppen te hozol fel barmit is.Mennyibe kerul 1 tarsasjatek ami ott porosodik a polcon?;))))))))
elemes
elemes 2018. 06. 14. 10:49
Előzmény: #4961  Törölt felhasználó
#4962
ez a poszt az amway termékforgalmazók régi előadásaira emékeztetet, ma még csak százezren tagjai a network 21-nek, óriási a növekedési potenciál :)
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#4961
;)A vilag egyik legeldugottabb helyen elek, 5percre Hyde Parktol Sydney, Au.Orulok hogy szenzacio hajhasz hireket olvasol, tudnal esetleg 1 nevet mondani, hogy ki az aki minden megtakaritasat BTC-be tette???Korea gazdasagilag nem rossz orszag, de Azsiaban a kisebb orszagok koze tartozik ha a nepesseget nezzuk.Ha esetleg neha utazol a vilagban, akkor tisztaban lehetsz azzal, hogy a vilagban van nehany szazmillio ember aki igen csak jol el van, szoval nem jelent gondot mondjuk 100 ill. 1000$-t BTC-be raknia, hidd el a tobbseg meg nem tette meg ezt; es akkor meg nem beszeltem arrol a 2-3 milliard emberrol aki kepes 10-20$-t ebbe rakni.Szoval amikor a krypto piac erteke eleri a 5-20 Trillio$-os market cap-ot na akkor elkezdhetunk azon tanakodni, hogy realisan er-e ennyit ez a technologia.Jelenleg ebben az eszkozosztalyban kevesebb van mint a world gdp 0,3%-a; szoval ne lepodj majd meg nagyon ha a krypto piac merete 10,20,30 esetleg 50-szeresere no.Jelenleg tobb mint 200Trillio$ ertekben vannak csak derrivativ poziciok.Szoval ha picike fogalmad is van a vilagrol, emberekrol, penzrol, befektetesekrol akkor aranyaiban erzekelned kellene hogy itt milyen picike piacrol beszelunk ill. mekkorat nohet ha az emberek 1 pici szazaleka a megtakaritasanak egeszen picike reszet erre aldozna.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek