Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2020. 03. 26. 12:43
Előzmény: #9795  Törölt felhasználó
#9800
Akkor lesz ennek vége, amikor elkezd csökkenni és a végén nem lesz új fertőzött. Nyilván az újraindulás már beindulhat, visszaállhatunk az alkotmányos rendre. Az, hogy ezután ismét lesznek megint új fertőzöttek, az már talán a szokásos kategóriához fog tartozni. Mert lesznek bizonyosan. Ezzel is együtt élünk majd, mint a többivel. 
signal2
signal2 2020. 03. 26. 12:42
Előzmény: #9796  badsector1
#9799
Szerintem a lényeg, hogy a halálozási arányszámra sem jót, sem rosszat nem lehet mondani, mert az csak a mért adatokból van számolva, amelytől a valós fertőzések száma nagy valószínűséggel jóval magasabb, és a halálok megállapítása is eltérő az egyes országokban.
signal2
signal2 2020. 03. 26. 12:40
Előzmény: #9795  Törölt felhasználó
#9798
Valószínűleg egy jó nagy arányban elkapja a lakosság előbb vagy utóbb. A kérdés a fertőződés terjedésének a sebessége. Azt kell optimalizálni, hogy a járvány lefolyása és az egészségügy kapacitása egyensúlyban legyen. Az versenyzik egymással, hogy hol legyen  fertőzöttségi csúcs, és mennyire döntsük be a gazdaságot sokkszerűen.
Itt van egy előrejelzés SIR-modellben, különböző paraméterek mellett. Jól látszik, hogy minél kevesebb az emberi kapcsolat, annál kisebb az EGY IDŐBEN FERTŐZÖTTEK számának maximuma, viszont annál hosszabb a lefolyása: https://atlo.team/koronamonitor/
Nekem ebből a rózsaszín szenárió szimpatikus ránézésre, akkor néhány hónap a lefutása. A kék (50%-kal kevesebb emberi kapcsolat) esetén az látszik, hogy a tetőzés még októberben sem következik be. Szerintem ezért kérdéses, hogy tényleg az-e a jó megoldás, hogy mindenki maradjon otthon, mindent zárjunk be. Valahogy okosabban kellene. Már eleve a nevelési intézmények bezárásával és a rendezvények betiltásával, és a rengetege home office-ra átállással jelentősen csökkent az emberi kapcsolatok száma, lehet, hogy ennél keményebb intézkedés csak a veszélyeztetett emberek esetében indokolt (idősek, egyéb betegségben szenvedők). 
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 12:32
Előzmény: #9795  Törölt felhasználó
#9797
Pontatlanul fogalmaztam, növekvő ütemben nő a fertőzöttek száma.
badsector1
badsector1 2020. 03. 26. 12:31
Előzmény: #9792  signal2
#9796
És miért osztotta el a franszia adatot a magyarral?
Eloszthatta volna a német adatot is, és akkor egy másik "bűvös" szám jött volna ki.
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 12:24
Előzmény: #9794  drukker
#9795
Pont most akartam újra felvetni a kérdést, hogy ha MO-n folyamatosan növekszik a fertőzöttek száma, akkor hogyan lesz ennek vége? Mi a terv?
Sokáig azt hittem, hogy a kínai mintát lemásolva területeket tisztítunk meg a vírustól és nyitjuk újra.
Nincs suli, nincs még belföldi szállás se. Csak egy vakcina lesz az egyetlen megoldás?
drukker 2020. 03. 26. 12:15
Előzmény: #9769  Törölt felhasználó
#9794

kispangit 2020. 03. 26. 11:36
#9793
Na síránkoznak már megint az erkélyen nyekergők, utcán tapsikálók meg az eu többi rongyos koldusa, hogy Németország fizesse a viridilit...
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:32
Előzmény: #9790  badsector1
#9792
francia adatok osztva magyar adatokkal
Peterbond 2020. 03. 26. 11:22
Előzmény: #9765  signal2
#9791
"Nos igen, elég visszás a helyzet. Sem az ismert esetek, sem a halálozások száma nem eget verő világszinten, ehhez képest tényleg úgy csinál a világ, mintha az emberiség fennmaradása lenne a tét, és képes nagyon durván bedönteni a teljes világgazdaságot is."
Erre mondanék egy példát. Tegyük fel Vietnámban vagy egy fogolytáborban de lehet bárhol. A tábor 300 fogolyt szállásol el akiket kivezetnek az udvarra. Egyetlen őrre bízzák őket akinél egy géppuska van a többi őr addig elmegy és csak este jönnek vissza. A géppuskában 50 töltény. Ha logikusan nézed a raboknak most van esélyük menekülni és egy jobb életre. Az őrt le tudnák teperni. Az 50 töltényből nem is valószinű hogy mind találna és akit eltalál az se mind halna meg egyből. Feltehetőleg 5-10 ember halna meg és kb 20 sérülne meg komolyabban valószinűleg. Tehát a csoport számára mindenképp jobb megoldás az őr lerohanása. Valószinűleg az első sorban lévők lennének igazán veszélyben a hátsók kis eséllyel kapnának golyót de nem kizárható.
Szerinted ebben a helyzetben az emberek lerohánnák az őrt?
Én szerintem kivárnának és inkább a túlélésre játszanának mert bármilyen rossz is lesz majd és bármilyen hosszú a rabság is de túlélnek. tehát bármennyire is a közös érdek azt sugalná, hogy páran feláldozzák magukat a közös jóért az egyének "önös" érdeke azt fogja eredményezni hogy mégis foglyok maradnak és más kevésbé veszélyes módszert választanak a szökésre vagy menekülésre.
Jelenleg is az a helyzet hogy azon variálunk hogy le kellett volna-e rohanni az őrt vagy bevállalni a hosszabb rabságot remélve hogy kevesebb halottal megússzuk, de leginkább reménykedünk hogy mi nem kapjuk a golyót. Persze minél hátrébb áll valaki a tömegben annál inkább érvel a mellett hogy a hosszú rabság elkerülhető ha nem vagyunk olyan töketlenek. Szerintem.
badsector1
badsector1 2020. 03. 26. 11:18
Előzmény: #9772  Törölt felhasználó
#9790
Én nem akarok kilyukadni sehova, probálom megfejteni, hogy hogy szülted meg a 100-at, de a megfejtés még neked sem sikerül. :))
Tagore
Tagore 2020. 03. 26. 11:00
Előzmény: #9762  Törölt felhasználó
#9789
Maximálisan jól látod, és sajnálom, hogy a topic gazdája hagyta elfajulni a dolgokat ---annak ellenére, hogy jelek, visszajelzések megvoltak.......
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 10:55
Előzmény: #9786  harlem
#9788
az emberbe nagyon régen 3-9 féle koronavirus van,mo gon 10 éve kisérleteznek a virussal laborban elszolták magukat,a 1960 ota fedezték fel,most akkor mi van?
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 10:53
#9787
amugy sok katás van és nincs munka fizetik az adot másnak elengedik,de vannak a kivások azoknál semmit nem engedtek el fizetik a kivát ,na ez sem semmi,kiváltságosok jeligére
harlem
harlem 2020. 03. 26. 10:42
#9786
proximo 2020. 03. 26. 09:59
#9784
Amerika is szépen térdre rogy, ahogy jeleztem korábban. A sok otthon lévő ember miatt felpörög a munkanélküliség. A mentőcsomagok miatt pedig az infláció. Szép kis kombó a további eséshez.
Az esetek száma 1 hét alatt duplázott, és még mindig gyorsul. Melegben is megmarad, Afrikában ugyanúgy terjed, mint Ausztráliában. Oroszokat is elérte a pofon.
euler 2020. 03. 26. 09:55
Előzmény: #9767  signal2
#9783

Érdemes ilyenkor az élet produkálta elszigetelt eseteken, vagy egyedi kezeléseken elgondolkodni. Pl. a a Diamond Princess sétahajó és annak karanténba zárt utasai (leírva a cikkben), vagy az olasz kisváros, Vo példája (rengeteg cikk van róla).
Lehet, hogy Észak-Korea is meglepő számokkal fog majd előállni nemcsak Dél-Korea stb.
harlem
harlem 2020. 03. 26. 09:51
Előzmény: #9779  Törölt felhasználó
#9782
Kértem érdemben folyjon az eszmecsere, de nem javul a helyzet, ezért 3 nap pihi...
sanka 2020. 03. 26. 09:50
Törölt hozzászólás
#9781

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek