Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
antaltibor2 2020. 09. 22. 19:02
#21660

Egy biztos, nem lennék most politikus, mert nincs jó megoldás.
Tökéletesen látszik, hogy a gazdaság nem visel el még egy lockdown-t. Én az 1 hónapossal érvelek, mert (szerintem) talán azt elviselné még Európa, de nem vagyok közgazdász, lehet hogy tévedek és ahogy az emberek lelkiállapotát látom, meg itt a fórumon érkező reakciókat is, a többség nem kér több lockdown-ból, de én is csak rövid távon, max 1 hónap, javasoltam.
De úgy látom, nincs más, bízni kell a tudósokban, örülni kell hogy ez nem HIV, Herpes, Dengue, ami ellen nagyon nehéz, vagy lehetetlen oltást készíteni, hanem egy relatíve stabil vírus, amit az immunrendszer az esetek 99 százalékban legyőz, tehát a proof of concept megvan, hogy a vakcina is működhet.
Addig meg mindenki vigyázzon magára, hordjon helyesen maszkot, az orrát, száját betakarva és ha tud rá szánni egy pici pénzmagot, vegyen egy FFP2/(K)N95-ös maszkot, mert az az aeroszolos terjedés ellen is véd.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 18:59
#21659
18:20-as cikk amcsi hírek, a halottak kb. 30 %-a 65 év alatti.
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:56
#21658
Viszont mivel látok végre egy értelmes hozzászólást, arra reagálnék:
"nem ezek alapján semmit nem tudsz arról, hogy a gyakorlatban hogy terjed."
Ezt speciel tudjuk, nagyrészt cseppfertőzéssel.
Én. Igen, plusz aeroszol, és ezért nem ártana, ha az FFP maszkokat osztanák a lakosságnak, ezer forintot nem érünk meg  per kopf?
"A szakemberek nincsenek egy véleményen, a svédek nem váltottak."
Mivel kapcsolatban nincsenek egy véleményen? Mintha a maszkviselésben, fertőtlenítésben és távolságtartásban nagyon egy véleményen lennének. A svédek nem váltottak? Dehogynem, a főmókusuk már csak a maszkviselést kifogásolja, de ott is megvannak már a korlátozások, sőt már tavasszal is voltak.
ÉN: Érdekes, a Svéd modell nagyon kegyetlen és minimum kiherélném a muksót, aki kitalálta (nem tudom a nevét), de annyiban mindenképpen bíztató, hogy ott jelentősen csökken a fertőzések száma és ez örömmel tölt el, mert úgy néz ki, mégis működik az immunitás. Van pár újrafertőződésről szóló eset, de ezek elenyészőek. A legjobb hír lenne ez, ha működne az immunitás legalább pár éves távon.
"A szakemberek egyre inkább kezdenek egy véleményen lenni, de az nem az amit te hiszel, hanem amiről én írok." 
Egyelőre nem derült ki, hogy pontosan miről is akarsz írni, még a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy azt próbáltad fejtegetni, hogy a lezárások károsak, képzeld tudom, láttam én is a gdp-számokat.
"A szakemberek véleménye változott maszkviselés kapcsán. (értelmes szakembereké elejétől ugyanaz volt)"
A WHO-é és Cecíliáé valóban változott, de én ezt inkább annak tudom be, hogy az elején nem volt elég maszk, így ezt kellett mondaniuk.
ÉN: A szakemberek ezzel a lehető legangyobb kárt okozták. Itthon is a maszk ellen ment a szónoklás és USA-ban ANtoni Fauci is azt mondta, hogy nem jó a maszk és már akkor sem értettem és vakartam a fejem. EZzel az ellentmondással, hatalmas károkat okoztak már a járvány elején.
"A szakemberek véleménye változott klorokin kapcsán (a szakembereké végig ugyanaz volt, de a csalókat sikerült leállítani 2 hónap után)" 
Nem egészen, egyelőre van olyan eredmény, ami azt állítja, hogy használ, de van olyan is, ami azt, hogy nem, egyelőre nincs egyértelműen eldöntve.
"a szakemberek véleménye, sőt a politika véleménye is változóban van a lezárásokról (értelmeseké kezdettől így volt)" 
Nem látok különösebb változást, a szitu ugyanaz, ha betelnek a kórházak, akkor lehet dönteni, hogy bevállalják-e a többlet halálozást vagy lezárnak, tavasszal ugyanez volt. A változás annyi, hogy még egy lezárás az már a többségük választási esélyeit is lerombolná, így már fosnak.
ÉN: TOvábbra is azt gondolom, hogy meg kell fogni a fertőzést és kerülni az emberáldozatokat. Nincs gyakorlati tapasztalat arra, hogy mi történik, ha ez teljes erővel országosan beüt. Bergamo miatt összefosta magát mindenki (nagyon helyesen) és behúzták a vészféket. Most ugyanez fog történni nagyban (ehhez nem kell virológusnak , sem matematikusnak lenni) és minél hamarabb megfogja egy ország, annál jobb és annál kevésbé lesz baj.
Mindenki azzal érvel, hogy mostmár jobban ismerjük a vírust, azért lehet nyitva hagyni az országokat. Ezzel vitába szállnék, igen, ismerjük, de semmi megnyugtató tendencia nem látszik.Kapkodás van és mindenki mást próbál csinálni. Van, ahol full lockdown van (Izrael),van ahol egyes városrészeket zárnak le, a többség meg igyekszik közösségi maszkhasználattal megfogni (ami szerintem egy fontos első lépés, de itt újra előjön, hogy én FFP2 maszkot hordatnék az emberekkel, ezer forint egy darab, nem elviselhetetlen költség.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 18:53
Előzmény: #21656  antaltibor2
#21657
PL. lehetett az is, hogy a vuhani laborban ez is ott volt és vizsgálgatták időnként, aztán a laboros Csing-Csang műszak végén észrevette, hogy kiszakadt a védőruhája és már akart is szólni, de aztán eszébe jutott, hogy akkor bent tartanák karanténban, viszont a legkisebb Csing-Csangnak ma van a szülinapi bulija és őneki kell megvenni hazafele az állatpiacon az ünnepi csemegét, így inkább nem szólt, és így tovább. Tény, hogy az elején kurvára titkolództak így gyanús a dolog, de persze lehetett másként is.
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:45
Előzmény: #21654  antaltibor2
#21656

Mert túl sok a mesedélután, és nem találtam a mai napig értelmes tudományos magyarázatot, hogy arról a nyomorult denevérről hogy is került át az emberre?
Mert a tobzoska sztori sántít,Vuhani piac sántít. az is sántít, hogy valaki nem kellően átfőtt, ismeretlen eredetű husit fogyasztott.  Legvalószínűbb a természetes eredet, ahogy próbáltam tájékozódni, de a sok neves tudományos szaklapban publikált cikk nem teljesen nyugtatott meg a természetes elterjedést illeőten.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 18:43
Előzmény: #21600  algore
#21655
Érdekes módon 12-18 hónapra tették, mire kifejlesztik, a modellezők érdekes módon 12-18 hónapra tették amíg intézkedésekre lesz szükség, biztos teljesen véletlen az egyezés az időkben.
Nahát milyen véletlen! Nem lehet, hogy talán azért, mert ha van jó vakcina és átoltják a lakosságot, akkor már nincs szükség intézkedésekre.
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:42
Előzmény: #21653  antaltibor2
#21654
Mármint hogy SZÁNDÉKOSAN terjesztették el.
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:42
Előzmény: #21650  PusztaPutyin
#21653
PusztaPutyin, én azt is megkockáztatom, hogy ők terjesztették el. Nos, hol a Popcorn?
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 18:41
Előzmény: #21597  kukker
#21652
Na akkor most légy szíves keresd elő a hozzászólásaimból, hogy mikor írtam azt, hogy le szeretném zárni a világot! 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 18:38
Előzmény: #21583  algore
#21651
"nem ezek alapján semmit nem tudsz arról, hogy a gyakorlatban hogy terjed."
Ezt speciel tudjuk, nagyrészt cseppfertőzéssel.
"A szakemberek nincsenek egy véleményen, a svédek nem váltottak."
Mivel kapcsolatban nincsenek egy véleményen? Mintha a maszkviselésben, fertőtlenítésben és távolságtartásban nagyon egy véleményen lennének. A svédek nem váltottak? Dehogynem, a főmókusuk már csak a maszkviselést kifogásolja, de ott is megvannak már a korlátozások, sőt már tavasszal is voltak.
"A szakemberek egyre inkább kezdenek egy véleményen lenni, de az nem az amit te hiszel, hanem amiről én írok." 
Egyelőre nem derült ki, hogy pontosan miről is akarsz írni, még a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy azt próbáltad fejtegetni, hogy a lezárások károsak, képzeld tudom, láttam én is a gdp-számokat.
"A szakemberek véleménye változott maszkviselés kapcsán. (értelmes szakembereké elejétől ugyanaz volt)"
A WHO-é és Cecíliáé valóban változott, de én ezt inkább annak tudom be, hogy az elején nem volt elég maszk, így ezt kellett mondaniuk.
"A szakemberek véleménye változott klorokin kapcsán (a szakembereké végig ugyanaz volt, de a csalókat sikerült leállítani 2 hónap után)" 
Nem egészen, egyelőre van olyan eredmény, ami azt állítja, hogy használ, de van olyan is, ami azt, hogy nem, egyelőre nincs egyértelműen eldöntve.
"a szakemberek véleménye, sőt a politika véleménye is változóban van a lezárásokról (értelmeseké kezdettől így volt)" 
Nem látok különösebb változást, a szitu ugyanaz, ha betelnek a kórházak, akkor lehet dönteni, hogy bevállalják-e a többlet halálozást vagy lezárnak, tavasszal ugyanez volt. A változás annyi, hogy még egy lezárás az már a többségük választási esélyeit is lerombolná, így már fosnak.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 18:36
Előzmény: #21647  antaltibor2
#21650
"Az a Kína, aki szándékosan nem szólt"
 
Tutira követted az eseményeket?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 18:36
Előzmény: #21647  antaltibor2
#21649
Lassan pattintok hozzád egy zacskó popcornt.
badsector1
badsector1 2020. 09. 22. 18:31
Előzmény: #21647  antaltibor2
#21648
"Mégha az esetek tizedét vallják csak be"
  
Jó ha az esetek tízezreléket vallják be.
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:18
#21647

És ismétlem, ŐK 5, 10 , ÖT, TÍZ FERTŐZÖTT MIATT , lezárnak városrészeket és letesztelnek MILLIÓKAT, 1-2 nap ALATT!
És élnek most, mint Marci hevesen, nincs koronavírus Kínában: Mégha az esetek tizedét vallják csak be, akkor is EZERSZER jobban állnak!
Az a Kína, aki szándékosan nem szólt, amikor látták a terjedést WUhan-ban, hogyha már ők szívnak, más is szívjon. Csak ők tudják ennek a súlyát és ezekután is tartották a szigort és most Kína vírusmentes övezet szinte.
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:16
#21646
Tehát ha a vírus gazdag így cselekszik, nem gondoljátok, hogy jól teszik? Nem gondoljátok, hogy jól teszi az az állam, aki másban is lazán lepipált minket?
antaltibor2 2020. 09. 22. 18:15
#21645

ÉRdekesen gondolkodtok.
Analizáljunk csak egy picit? Honnan is ered? Na? Gondolkodjatok csak, vakarjátok meg a buksit...1,23, Talált. Kína ! Talált, süllyedt!
Érdekes mód (nem vagyok Kínabarát, sőőőt, ezekután még kevésbé), ők 5 fertőzött miatt lezárnak városrészeket és letesztelnek pár millio embert. És lám, lám, nálunk alig van fertőzés, vírus! Netán nem azok csinálják jól, akiktől származik?
Élik az életüket vígan és közben röhögnek a szenvedő Európán, Amerikán.
pitcairn2 2020. 09. 22. 18:06
Előzmény: #21640  antaltibor2
#21644
végső soron ez a te döntésed:)
fatihszultan 2020. 09. 22. 18:06
Előzmény: #21641  antaltibor2
#21643
1. A gazdaság, egy vállalkozás nem olyan, mint egy csap. Elzárom, egy hónap múlva megnyitom és ugyanúgy folyik, mint előtte.
2. Emberekkel nem nagyon lehet megcsinálni. Velem legalábbis még egyszer nem!
3. Mit eszel 1 hónapig? Vagy nem mindent zárunk be mégsem?
4. Ki finanszírozza ezt. Van fogalmatok róla, hogy a pénzteremtés egy határon túl mit okoz?
Még sorolhatnám sokáig.
pitcairn2 2020. 09. 22. 18:05
Előzmény: #21641  antaltibor2
#21642
ez a műsor már tavasszal megbukott...
antaltibor2 2020. 09. 22. 17:56
#21641

És a nagy nyitásról. Szerintetek ez most jó? A város árnyéka önmagának , a belváros halott, fáj a szívem  ha körülnézek (és most szándékosan kerülöm a politikát, csak beszéljünk a vírusról).
Ugyanez van mindenhol, más szinten. Nincs turizmus, éttermek zártak be, mindenki frusztrált, ideges. Kocsmák ugyan nyitva vannak, de csak 11-ig, tehát minden működik, de csak úgy félig, vagy alig.
Szóval a vegetálás és a működés szimulálása helyett nem kéne talán mégis mindenhol teljes lockdown 1 hónapig és olyan alacsonyra vinni a vírus jelenlétét, hogy azok a gócokat már lehessen kezelni, ahol felüti a fejét? És akkor legalább Európán belül újraindulhatna a turizmus, élet.
Ez sehol sem jó. Mert nyitva vagyunk, de ott a szorongás, és nem csak bennünk, hanem a gazdaságban is..

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek