Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 09. 10. 17:48
Előzmény: #20035  Törölt felhasználó
#20080
Azzal viszont egyetértek, hogy pánik- és drámakeltő ami megy a vírus körül. És mint írtam, én tavasszal direkt igyekeztem, hogy a dráma ne befolyásoljon, de hát azzal nem számoltam, hogy emiatt ennyi félrevezető adatba fogok belefutni. Ami miatt komolyan túlbecsültem én is a vírus veszélyességét. Nyilván nem egy sima nátha, de vannak szintek a kockázatban. Persze mindenki túlbecsülte amúgy is, mert tavasszal tényleg súlyosabb hatása volt, meg USA-ban is az 1. hullámban súlyosabb volt a hatása, mint a 2.-ban, ami azóta már le is ment, tehát ott már véglegesek a következtetések kb
infin 2020. 09. 10. 17:45
Előzmény: #20030  Törölt felhasználó
#20079
Ebben nincs oltásellenes szöveg véletlenül? Próbáltam letölteni az angol nyelvű verziót, de ez gyanús volt nekem. (Félreértések elkerülése végett, bármi vagyok, csak oltásellenes nem, azt egycsaló terjesztette eredetileg, hogy az oltások autizmust okoznak)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 10. 17:31
Előzmény: #20063  Törölt felhasználó
#20078
SARS-COV-2, ha jól emlékszem :) a pontos(abb) megjelölése...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 10. 17:25
Előzmény: #20075  pitcairn2
#20077
sőt, a náciknak is voltak ilyen tévelygéseik... és? csak ezért nem kell mindent lefikázni, ami tudományos... minden hibája ellenére a tudomány sokat képes segíteni (ésszel kell alkalmazni, szkeptikusnak kell lenni, stb.)
amúgy amikor egy szakértő a tudományra hivatkozik, akkor elkövetHETi a tekintélyelvűség hibáját, volt már rá példa... tudnék mit mesélni pl. Lord Kelvin félrecsúszott "elméleteiről", stb.
de ettől még maga a tudomyános módszertan remek, és az emberiség által ismert egyik legjobb "alap"... pont arról írtam btw., hogy sokan vannak en bloc (nem feltétlenül ebben a topikban), akik SZŰRNEK az elérhető ismeretek közül, mégpedig a prekoncepcióiknak / preferenciáiknak megfelelően. 
Amikor ez tudatos, akkor beszélhetünk manipulációról... amikor nem, akkor tévedésről...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 10. 17:19
Előzmény: #20073  upgrayeddAKS
#20076
ja, és +olnék én mindenkit, de sok a hsz. :)
Mindenki vegye úgy, hogy toltam neki egy-egy +t. A legtöbben meg is érdemlik, komolyan...
Sok-sok jó és/vagy érdekes felvetés hangzott már el, igazi brainstorming a topic. Nyilván vannak bizonyos tudományos tények, amikkel nem érdemes vitatkozni, DE pont ezzel a vírussal kapcsolatban van az, hogy még mindig nem tudunk eleget. Sokat tudnak a kutatók róla (sokkal többet, mint pl. márciusban), de még mindig vannak ismeretlen, vitatott, stb. részletek...
pitcairn2 2020. 09. 10. 17:18
Előzmény: #20073  upgrayeddAKS
#20075
rémlik, hogy a keleti blokkban is "tudományos alapon" akarták megszervezni a világot?!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 10. 17:14
Előzmény: #20052  dmz
#20073
"Ez itt a fóliacsákós chemtrailes szint."
Hűbakker, ezt nem bírtam ki nevetés nélkül... tudtam, hogy ezt pitcairn2 nem fogja tudni szó nélkül hagyni, és így is lett :) Köszi, fiúk és lányok, olyan jó fejek vagytok... Komolyabbra fordítva a szót: itt talán senki sem hülye, sőt igen sok az értelmes ember (tudom, hogy egyesek ezt nem így látják, de hát az ember már csak szubjektív... ha már szürjektív nem tud lenni...). Mindenki MÁSKÉPP súlyoz bizonyos információkat, és ugyebár ezen infóhalmaz sem egyenletes: vannak, akik alaposabban utánajárnak a dolgoknak, míg mások beérik pl. a prekoncepcióik alapján "szelektált" szakértők ilyen-olyan megnyilatkozásaival. Ez is természetes emberi gyarlóság. A tudományos módszertant nem az anyatejjel szívjuk magunkba, sőt amilyen elba..ltázott oktatási rendszerek vannak (elsősorban) Mo.-on, én annak is örülök, hogy "nem akarnak orrba vágni" (fretek, alias feketevipera, stb. után szabadon)
Vagyis inkább annak, hogy van egyáltalán valamiféle diskurzus erről, és nem "süketek párbeszéde"... ez nem jött ki jól, ez talán még annál is lekezelőbbnek tűnt, mint amiket itt toltál a múlt héten, de jól kell érteni :) az egészet... Ne feledjük azt sem, hogy az emberek nagy része megpróbálja "megindokolni" (gerechtfertigen, most nem szótárazok) ill. megmagyarázni, hogy amit ő csinál, az miért OK. Vannak egyébként tök jó infók a neten, csak szerintem mindenki kb. "csak azt találja meg", ami neki úgymond tetszik. A leg1xűbb valakit úgy meggyőzni, hogy mondjuk beszúrsz egy-egy linket. (Az sem ér sokat, de a ledorongolástól BIZTOSAN jobbak a hatékonysági "mutatói".) Egyelőre ennyi...
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:36
Előzmény: #20071  Törölt felhasználó
#20072
Sőt, arra is kitér, hogy a négyezerből 2700 szerepel vírushalottként:
"Ha például a legsúlyosabban érintett lombardiai Bergamo városát vesszük, ott tavaly március elejétől április végéig ezer ember halt meg, jelenleg a halálesetek száma ugyanebben az időszakban meghaladja az ötezret, azaz négyezres a növekedés. A hivatalos statisztikák szerint viszont 2700 ember halt meg koronavírusban, ami azt jelenti, hogy például Bergamóban legalább még 1300 olyan halál történt, aminek statisztikailag nézve nem kellett volna megtörténnie, kilóg a szokásos átlagokból."
Sőt még ilyet is mond:
"A szerzők is azonban azt hangsúlyozzák: ez nem azt jelenti feltétlenül, hogy ennyivel többen halnak meg valóban a vírusban, a különbség sokkal inkább arra mutathat rá, hogy a járvány olaszországi kezelése nem volt megfelelő, eleve nem volt megfelelő az egészségügyi kapacitás, és ezért ezen időszakban még több olyan ember halhatott meg, akiket tavaly ilyenkor még meg lehetett volna menteni."
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:33
Előzmény: #20070  Törölt felhasználó
#20071
Egyébként ha a maszk- és lezárások miatti halálozások kihagyása miatt izgulsz, a linkelt cikkben arra is kitértek, íme:
Valamivel egzaktabb számnak tűnik a halálozási ráta, bár itt is eltérő, kit tekintenek a koronavírus áldozatának, ráadásul, ha a járvány széles értelemben vett halálozását nézzük, akkor azon haláleseteket is ide kéne számolni, amelyek vagy a járvány miatt elhalasztott orvosi beavatkozások, vagy a társadalmi-gazdasági válság (például öngyilkosság) miatt következtek be.
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:27
Előzmény: #20068  pitcairn2
#20070
Én most nem irkáltam, idéztem egy cikkből, aminek a linkjét is odaraktam, a lényeg az volt, hogy Bergamóban a korábbi ezer helyett idén március-áprilisban ötezer haláleset volt.
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:26
Előzmény: #20066  pitcairn2
#20069
Mikor bagatellizáltam? Unalmas ez a kérdés-felelet játék, inkább fejtsd ki a véleményed.
pitcairn2 2020. 09. 10. 16:25
Előzmény: #20065  Törölt felhasználó
#20068
pl. hogy komolyan gondolod e azt amiről irkálsz...
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:25
Előzmény: #20064  pitcairn2
#20067
Igen a pontosság nagyon fontos, valóban ismerték, ez a változat új. A lényeghez van köze?
pitcairn2 2020. 09. 10. 16:24
Előzmény: #20061  Törölt felhasználó
#20066
miért bagatellizálod el kb. az egész világot?!
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:24
Előzmény: #20062  pitcairn2
#20065
Pontosan mit is akarsz kérdezni?
pitcairn2 2020. 09. 10. 16:24
Előzmény: #20063  Törölt felhasználó
#20064
az 1960-as évek óta ismerik a koronavírusokat...
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:23
Előzmény: #20060  pitcairn2
#20063
Hogy tavaly nem volt koronavírus, idén meg volt.
pitcairn2 2020. 09. 10. 16:23
Előzmény: #20059  Törölt felhasználó
#20062
szóval a TBC kb. olyan mint a légúti fertőzés?
mesélj még!:)
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 16:23
Előzmény: #20057  pitcairn2
#20061
Meg ugye a kórházban később meghaló haldoklók már nem viselnek maszkot.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek