Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 26. 13:15

Brüsszel eljárást indít Magyarország ellen a CEU miatt  

Ugrás a cikkhez
Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a lex CEU-ként elhíresült felsõoktatási törvény miatt, mivel több ponton sérti az uniós alapelveket és jogot. A Bizottság megküldte a hivatalos
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 19:05
#15
The Sober and the Beauty link
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 17:35
#14
elemes
elemes 2017. 04. 26. 21:18
Előzmény: #11  Phylaxa
#13
"Annyira szoros kontroll alatt volt, hogy egyenesben lehetett minden tüntetést és blokádot nézni még éjjel is." Ez az, amit úgy neveznek, hogy SAJTÓ: odamennek, ahol történik valami és tudósítanak róla. "Tökéletes információjuk volt minden helyszínről és időpontról" Mivelhogy ezeket az eseményeket abszolút nyilvánosan szervezték :-) (megjegyzés: ott voltak az iudex sajtómunkásai a nyugati téren is, ahol kb 50-en tiltakoztak a CEU bezárása ellen tiltakozók ellen. Meg ott voltak a CÖF békemenetein is, bár a legutóbbi brüsszeli akció végtelenül szánalmassá vált, önmagukat gúnyolták ki: nem tudtak sem franciául sem flamandul, de még angolul sem -- így hát lefordították a molinókat. szó szerint.) "Egyértelmű volt, hogy miről szól és kié." Spéder gazdasági önállóságot várt el az indextől, a tartalomba látványosan nem szólt bele: 2010 előtt az index és a portfolió volt a szoci kormányzat legvitriolosabb kritikusa.
airmax_2_0 2017. 04. 26. 15:49
#12
Csak kérdezem, hogy amikor az újságírók "autokratikus törekvéseket" tulajdonítanak Orbánnak. átgondolták-e azt, hogy mar kb negyedszer megy el az európai parlamentbe elmagyarázni, hogy mit is akar...Jött valaki a magyar parlamentbe elmagyarázni miért jó a bevándorlása, miért kell "szelesíteni az energiapiacot."..stb..stb... stb...Érdekes módon ok Sorossal konzultálnak, vagy a multikkal...nem a magyar parlamenttel...Vagy egyszerűen megüzenik a sajtójukkal...Most akkor ki az autokratikus?
Phylaxa 2017. 04. 26. 14:52
Előzmény: #10  elemes
#11
Annyira szoros kontroll alatt volt, hogy egyenesben lehetett minden tüntetést és blokádot nézni még éjjel is. Tökéletes információjuk volt minden helyszínről és időpontról. Egyértelmű volt, hogy miről szól és kié. Hollywood-al vetekedett. Mondjuk nekem tetszett, mert képet adott sok mindenről. Most inkább a Kálmán Olga miatt kérdeztem, hogy ha már ott van akkor behív pár joghoz értő embert és kiboncolgatják ezeket az ütközéseket, vagy csak szurkolnak nyilvánosan most éppen nem tudom kinek. :)
elemes
elemes 2017. 04. 26. 14:41
Előzmény: #9  Phylaxa
#10
nem "mumus" volt, csak a szoros kontroll alatti sajtó értéktelen. az index pl. teszteli, hogy a tulajdonos (simicska alapítványa) valóban nem szól-e bele a szerkesztésbe: előhoznak önmagukban nem elég izgalmas, de simicskáról szóló negatív anyagokat és figyelik mi történik.
Phylaxa 2017. 04. 26. 14:35
Előzmény: #8  Alilou3
#9
Milyen fura ilyet olvasni. Pár éve még a HírTV volt a mumus, a legalja mindennek. Ha valaki pár éves időtávot képes a fejében tartani, akkor mosolyog. Nem hiába na, komoly dolgok ezek. Kiboncolgatják a jogászok, hogy pontosan miben mond ellent a változtatás az egyes EU jogszabályoknak? Vagy csak hajrá Fradi? :)
Alilou3 2017. 04. 26. 14:24
Előzmény: #2  exmnbs1
#8
Kiváncsi vagyok, hogy az M1 közvetiti-e Egyenes közvetítés: HírTV 15:30
Dezso_Laszlo 2017. 04. 26. 14:07
Előzmény: #6  pitcairn2
#7
bocs, rezsicsökkentés? ami egetverő hazugság szvsz
pitcairn2 2017. 04. 26. 13:45
Előzmény: #5  elemes
#6
én meg akkor figyelmeztetlek benneteket amikor túlzottan elmerültök a "rezsimezés" című nonszenszben:)
elemes
elemes 2017. 04. 26. 13:31
Előzmény: #3  pitcairn2
#5
épp EZÉRT vagyunk EU tagállam. hogy amikor épp duhajkodni támad kedvünk, legyen valaki, aki emlékeztet korábbi fogadalmunkra.
Phylaxa 2017. 04. 26. 13:29
Előzmény: #2  exmnbs1
#4
Nem bizony. Fel is sorolják, hogy milyen uniós jogszabályokkal ütközik. Ennek nagyon örülök, mert a kvóta sokkal alapvetőbb törvényekkel ütközik. Kíváncsi leszek majd a bírósági indoklásra is, ők is felsorolják-e. Ez így tökéletesen halad. :)
pitcairn2 2017. 04. 26. 13:26
Előzmény: #2  exmnbs1
#3
ezt már az elején megmondtam az EU-ban az EU jog hatálya alatt így mennek a dolgok... és ez az ország egy EU tagállam...
exmnbs1 2017. 04. 26. 13:15
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hoppá, mar nem feltételes mód mint reggel?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók