Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:12

Békemenet - LEGALÁBB FÉL MILLIÓ POLGÁR JELENLÉTÉVEL!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:01
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
mondjuk ne felejtsük hogy az operás hétköznap volt, és hurcibáltak oda államilag embertízezreket vidékről meg erdélyből ingyen ....
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:58
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#159
Mrbateman:

"Nanana! ne essünk abba a hibába, h. egyszer örülünk milyen sokan voltak az Operánál, máskor meg nem is fontos!"

Talán olvass is, mielőtt véleményezel. Engem az Operás sem érdekel. Akkor sem érdekelt, most se. Le is írtam.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:54
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#158
80 ezer. ennyi fér ott el
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:50
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Nanana! ne essünk abba a hibába, h. egyszer örülünk milyen sokan voltak az Operánál, máskor meg nem is fontos!

Ez igenis fontos körülmény!

Azt viszont ne feledjük el, h. ez egy jól szervezett párt pártrendezvénye volt, felülről szervezett.
Az Operához pedig az ment ki aki úgy gondolta, h. most ki kell menni, h. mi lesz ott, kik lesznek ott az nem volt ennyire patikamérlegen kiméricskélve. Alapvetően egy heterogén csoport volt, akik sok kérdésben nem értettek volna egyet, de volt valami amiben végre igen!
aliben 2012. 01. 23. 09:41
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#156
igazad van, nem volt csak 30-40ezer ember, de azok budapestiek voltak, és nem az egész országból idehozott emberek. Sőt erre az ugynevezett békemenetre(merthogy állandóan harcba állunk) még a határon kivülieket is ideszállitották. EZ PÉNZ KÉRDÉS, ÉS A POLGÁRI KÖRÖK SZERVEZETTSÉGÉNEK FELHASZNÁLÁSÁVAL, ez az egy-kétszáz ezer ember nem is olyan sok. Arról nem beszélve, hogy az ellenzéki tüntetésekre nem mernek kimenni az emberek, mert féltik az állásukat. ZÜRZAVAR MEG AZÉRT NINCS EZEKEN A TÜNTETÉSEKEN, MERT AZ ELLENZÉKBEN NINCSENEK CSÜRHÉK, AKIK MEGZAVARNÁK. KI IS AKAR GYARMATOSITANI BENNÜNKET? KI IS AKARJA ELLOPNI A VIZÜNKET, MEG A FÖLDÜNKET? AKI EZT ELHISZI NEM ISMERI EUROPA TÉRKÉPÉT.Apropo; viz;aki most palackozza, és kitermeli és nekem pénzért eladja, az bizony ellopja az én, te, ő vizét, ami a miénk.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:33
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#155
"Az utcai megmozdulások esetén nagyon fontos a tömeg mérete."

Neked lehet, hogy fontos, meg a johnnyféle párthívőknek. Engem a politika bulvárnak ez a szintje totálisan nem érdekel. Ettől nem lesz jobb se az államháztartás, sea gazdaság...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:26
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#154
Több embert tud kivinni az utcára az tény, de ez ugyanígy volt 2002-ben is.
Érdekes lesz, h az IMF mit fog keresztülverni a kormányon, mert ha egy romániai szintű megszorításokat, akkor abból bukta lesz.
És akkor elmondhatjuk, h saját magát verte meg. Elismerem, h a szándék nem volt rossz (multiadó, 1 kulcs), de észre kellett volna vennie, h nem lehet birkaállatmódjára egyszerre mindent. Utána már csak dobálta fel egymás után a magas labdákat, amikkel tovább lehetett baszogatni minket.
Végtörlesztésnél csúszott ki a kezéből a dolog.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:16
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
Március 15-én más /ellenzék/ sem fog tudni hasonló mértékben megjelenni, mivel demokratikus kis hazánkban Bp. főbb tereit lefoglalta a Fityesz-főváros.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:32
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
Az utcai megmozdulások esetén nagyon fontos a tömeg mérete.

Erre alapozva vonnak le következtetéseket a médiák, politológusok, pártok stb

Ezért kell elcsalni, illetve felülértékelni a tömeg nagyságát.
(pl. a nyugati sajtó szerint több tízezer ember a békemeneten, 70-80 ezer ember az Operánál stb.)

A szombati békemenet nagyságával kapcsolatban annyit, hogy csak a tér volt behangosítva, ezért négyszer kellett a Szózatot elénekelni, s elköszönni a megmozdulás résztvevőitől.
Minden Szózat eléneklés után letették az emberek a mécseseiket, gyertyáikat a téren, majd a felszólítás hatására jobbra és balra elhagyták a Kossuth teret. Csak ezután tudott a tömeg az Alkotmány és Bajcsyn előrébb jutni. Amikor a beszédek elkezdődtek az Alkotmányon végig állt a tömeg, sőt Békásmegyer és egyéb budapesti kerületek még a Bajcsyn voltak.

Ennyit a tömeg nagyságáról!
56-ban nem tudom mekkora is volt a tömeg, de azóta biztosan nem volt ekkora.

E hatalmas tömeg láttán közöltek olyan hihetetlen nagy számokat is a téren felszólalók. (A hatalmas tömeg láttán Széles is elérzékenyült.)

Teljesen kizártnak tartom, hogy március 15-én ezt a FIDESZ meg tudná ismételni. Most ez nagyon összejött.

(Jó lenne egyszer viszonylag pontosan bemérni az Országház előtti teret, hogy oda mennyi ember is fér oda.)
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:29
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#151

Az én véleményem:

1. Ezek a tüntetéses számháborúk amúgy totál nevetségesek. Ezen vitázni nagyjából Blikk szintű politizálás. (még a ki mikor mennyit lopott sztoriknál is sokkal lejjebb van).
2. Ott vannak a közvéleménykutatási adatok. Tény, hogy a Fidesz sokat veszített, de tény, hogy még mindig nagyon vezet.
3. Tény, hogy a jobboldal utcai megmozdulások mozgosításában mind szervezettebb, mind tapasztaltabb, mind aktívabb. Igaz ez a támogatói oldalra is. Így abban sincs semmi meglepő, ha ezen a tüntetésen valóban sokkal többen voltak, mint a decemberi ellenzékin.
4. És ha már az ellenzék szóba került... Még mindig nincs valódi ellenzék. Egy ultraciki MSZP van lejárt őskövületekkel és rémgyenge Mesterházyval, egy hiteltelen és rossz brandre épített új Gyurcsány féle semmi, meg egy jellegtelen és már párton belül is problémás LMP. Miközben a másik oldal ellenzékéről meg az derül ki, hogy ebben a ciklusban a világon egyedülálló módon a kormány mellett gyújtogatnak majd inkább miután Orbán leginkább az ő programuk mentén halad. És mindezeken túl van egy kb. évente felbukkanó bajusz (Bokros) párt nélkül. Ilyen nevetséges ellenzéke még egyetlen rendszerváltás utáni kormánynak sem volt. És a durva az, hogy még mindig nem veszik észre. (2006 óta mondom az új párt kell dumát, ennyi idő alatt bármit meg lehetett volna tenni, és most, bő 2 évvel a választások előtt még mindig nem biztos, hogy késő).
5. Nagyon ügyes politikai húzás volt szerintem is ez a pro tüntetés. Orbán ügyes politikus. A bajom mindig azzal volt, hogy egyrészt csak itthon az, és azt hiszi, hogy ez elég, másrészt, hogy az ügyes politika és a valódi megoldások között van kapcsolat, de messze nem teljes az átfedés. Én pedig az utóbbit várnám már...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:09
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#150
puritan kérlek válaszolj a feltett kérdéseimre!
Johnny, kérlek válaszolj a feltett kérdéseimre!
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:03
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#149
na de akkor most mi? kihajtották őket a békementere igen..aki nem ment el, hááát legalábbis semmi jóra nem számíthat
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 08:03
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#148
Szerintem nem a szemük fog kinyílni, hanem a bicska a zsebükben..
Ez volt az utolsó pillanat, amikor a kormány ezt a tömeget produkálni tudta, ügyesen kihasználták. Most az ellenzéken a sor, hogy ráduplázzon.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:55
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#147
Ott kellett volna lenned, s a saját szemeddel kellett volna látnod a tömeget.
Tényleg nem volt még ekkora tömeg az utcán!

A másik tüntetéssel kapcsolatban annyit, hogy az adott területre fizikai képtelenség, hogy kb. 80 ezer ember beférjen.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:51
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#146
Februárban megkapják a melósok az új szja-val számított bérüket. A többség rosszabbul jár és remélhetőleg ettől kinyílik a szemük. Ahol van, csökken a cafetéria nettó összege, mert ebből is többet von el a fidesz. Remélem lesz egy összefogáson alapuló, tömegeket megmozgató civil demonstráció, amiből merítkezhetne egy épkézláb ellenzéki kezdeményezés.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:46
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Rosszul hallottad!

A köztisztviselők, közalkalmazottak a munkahelyeiken nem mernek politikai véleményt formálni. Az ok többféle lehet.

Talán, jó is ez így!
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:27
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
na és várj! én olyat hallottam hogy "erősen ajánlott" volt a köztisztviselőknek résztvenni...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:13
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#143
Vicces volt ez a békemenet. Kb 2 hét szervezés után, jelentős támogatás mellett (csak nézzétek meg, hogy hány busz jött, este pl csak buszokból álló dugó volt az Andrássy úto) összejött ez a százezres tömeg. No kérem, így könnyű. Ezzel szemben a 3-4 nap alatt leszervezett, vidékről állami pénz nélkül mozgatott, szervezett utazás keretében ideszállított emberek nélkül összejött az operánál 7-80.000 ember. Szerintem viszonyítsuk az almát az almához. Nemhogy a többség látszik a békementből, hanem az, hogy kb ennyi, amennyi embert mozgósítani tudnak. u.i: Rákai Filíp hívott, hogy hivatalos adatok alapján 16 millióan voltak a békementen!

Szép napot.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:12
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Vicces volt ez a békemenet. Kb 2 hét szervezés után, jelentős támogatás mellett (csak nézzétek meg, hogy hány busz jött, este pl csak buszokból álló dugó volt az Andrássy úto) összejött ez a százezres tömeg. No kérem, így könnyű. Ezzel szemben a 3-4 nap alatt leszervezett, vidékről állami pénz nélkül mozgatott, szervezett utazás keretében ideszállított emberek nélkül összejött az operánál 7-80.000 ember. Szerintem viszonyítsuk az almát az almához. Nemhogy a többség látszik a békementből, hanem az, hogy kb ennyi, amennyi embert mozgósítani tudnak. u.i: Rákai Filíp hívott, hogy hivatalos adatok alapján 16 millióan voltak a békementen!

Szép napot.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 07:12
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Vicces volt ez a békemenet. Kb 2 hét szervezés után, jelentős támogatás mellett (csak nézzétek meg, hogy hány busz jött, este pl csak buszokból álló dugó volt az Andrássy úto) összejött ez a százezres tömeg. No kérem, így könnyű. Ezzel szemben a 3-4 nap alatt leszervezett, vidékről állami pénz nélkül mozgatott, szervezett utazás keretében ideszállított emberek nélkül összejött az operánál 7-80.000 ember. Szerintem viszonyítsuk az almát az almához. Nemhogy a többség látszik a békementből, hanem az, hogy kb ennyi, amennyi embert mozgósítani tudnak. u.i: Rákai Filíp hívott, hogy hivatalos adatok alapján 16 millióan voltak a békementen!

Szép napot.

Topik gazda

johnny1
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek