Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:12

Békemenet - LEGALÁBB FÉL MILLIÓ POLGÁR JELENLÉTÉVEL!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 03. 00:57
Előzmény: #750  Törölt felhasználó
#751
P-b

"A nagy kapitalisták (de,fr,uk,stb.) a nemzeti jövedelmüknek annyi %-át teszik be, mint amennyit mi a hazai GNP-ként haza hozunk. Qrva igazságtalannak tűnik, de hát ez van:))"

Ez a gyors átalakulás átka. Akkora és olyan gyors fejlődés és tőjebeáramlás ment végbe úgy '90 és a 2000-es első évtized első fele között, hogy megtehettük, hogy egy csomó szart beseprünk a szőnyeg alá: nyugdíj, szoc. ellátó r., eü, oktatás, közig., állami cégek, stb. Aztán:
1. A tőkebeáramlás az átalakulás, majd az EU csatlakozás után megállt.
2. Versenyképességünk csökkent.
3. A régióban lett egy pár új befektetői célpont = konkurencia nekünk. Ezt szinte egyáltalán, vagy késve ismertük fel.
4. Ezzel a folyamattal átfedésben kb. 2001-től úgy 2006-ig egy rossz gazdaságpitika vette kezdetét (amit az érdemi struktúrális reformok hiánya és az osztogató politika jellemez).
5. Azóta pedig gyakorlatilag előre menekülünk.
6. 2006 után egy itthon politikailag hiteltelenné vált kormány tűzoltó intézkedései következtek.
7. A politikai belföldi hiteltelenedésre egy durva gazdasági világválság erősített rá 2008-ban. Innentől már előremenekülés sincs, a gazdaságpolitika lehetőségei szinte lenullázódtak.
8. 2009-2010 egy - már akkor tudott módon - átmeneti, részben szakértőinek hívható kormány válságkezelő konszolidációja következett.
9. 2010-ben hihetetlen (és valószínűleg jó darabig kivételes) társadalmi felhatalmazással és PIACI BIZALOMMAL 2/3-os kormány lett.
10. Valódi átalakulás azonban csak kissebb részben történik, viszont annál markánsabban, több lépcsőben következnek erősen piacellenes, EU problémás, befektetői bizalomromboló lépések. A kivételes felhatalmazás óriási lehetőségében bízó piacok nagy csalódásásak időszaka ez.
11. A kijózanodás megtörtént és most kiderül, mi lesz. Egy dél-amerikai / balkáni elszigetelődés, erős helyi állammal, vagy egy Európa nyugati feléhez és megerősödő EU-hoz visszahúzó állam kikényszerített érdemi reformokkal.

Törölt felhasználó 2012. 02. 03. 00:19
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#750
Szivacs velem azóta (kb. másfél év) nem áll szóba, amióta beégett egymás után többször velem való vitában.

De nyugi, a ti vitátokat is jól lehet látni kívülről.

Most bizonyította, hogy nincs gerince. Ennyi. Nem kell vele foglalkozni.
p-b 2012. 02. 02. 21:44
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
Megszámolta a babokat és kevésnek találtatta.
Legközelebb nem kap se babot, se levest :)
Erre szoktam volt mondani b@s..ál egyedül, megtudod milyen jó :)
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 21:31
Előzmény: #746  p-b
#748
tényleg jó szivaccsal beszélgetni , de egy idő múlva és pár gondolatot leírva neki és váltva vele , az egyik mondatból váratlanul kiragad valamit és...

bekattan

onnantól fogva nem tud "szabadulni" azoktól a piszlicsáré cuccoktól amiket "kikapart" magának a lényegből -ami utóbbival már aztán nem is foglalkozik többet .

:o))
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 16:47
Előzmény: #746  p-b
#747
Valószínűleg a tartós túladagolás miatt allergiás kiütést kapok a "lényeg" közé becsusszantott fimon kis háttérüzenetektől és akkor kénytelen vagyok kivakarni azokat a "lényeg" közül...:-)
p-b 2012. 02. 02. 16:36
Előzmény: #745  szivacs
#746
Jajjj b@z, már megint nem a lényeg ment át....
Elfogytak az érveim, de azért jó volt veled beszélgetni.
Pá, Szi(v)a(cs) :-)
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 16:30
Előzmény: #742  p-b
#745
Jajjj, bizony-bizony majd' el is felejtettem, az a jó kis kockázatmentes igyen ebéd, amit a németek, franciák, stb adnak!
Az az isteni 3-szemes langyos bableves az ingyenkonyhán, meg a sorban állók melege, ó, hogy az míly gyönyörű is, hajléktalan földönfutók utolsó nagy élménye a fagyhalál előtt, csókolom az áldott nagyságos kezüket, amivel osztanak nekünk csóró meghalandóknak!
De most megyek is, el ne foglalják a kartondoboz-kuckómat az egykori hazám kapualjában. Az új tulaj - bár nem tud magyarul - de volt olyan nagylelkű és megengedte, hogy azt a pár dobozomat még elvihessem a pincémből a kilakoltatáskor és bevackoljam a kapu alá. Szerencsére megjött az újabb banki felszólítás, legalább tudok egy kicsit melegedni a tüzénél. Na megyek is, vár a -20!
p-b 2012. 02. 02. 16:23
Előzmény: #743  szivacs
#744
Valószinű azért kevesebb a ksh adatban, mert még a vámnál lenyúlták egy részét )

hólapáttal akarod kiásni , megkeresni a különbözetet:)
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 16:17
Előzmény: #739  p-b
#743
Nem hinném, hogy tévedésről van szó, azért egy 65 oldalas ÁSZ témajelentés vagy egy KSH adatsor komolyabb kell legyen annál. Valószínűleg az adattartalom nem azonos. Mivel az ÁSZ adatsora hazai forrásokat is tartalmaz, melyek eus programokat társfinanszíroztak, viszont az agrár pénzek költségvetésen kívüli tétel, ezért lehet valamennyi - de nem nagyságrendi - eltérés.
No de ehhez több idő kellene annál, mint amennyi most van - megyek hólapátot venni...
p-b 2012. 02. 02. 16:15
Előzmény: #737  szivacs
#742
ejjjj Szivacs próbáld meg mindig a lényeget megragadni, a profitot, mert az a lényeg.
Tegnap is mondtam a másik fórumon valakinek hogy
kb.35 mrd a dev. adósságunk.
Az arányokat próbáltam meg felvázolni, hogy 1 huf elmozdulás 35 mrd huf eltérést okoz az áll.adósságban. Bevallom nem méztem meg dec. végi mnb-s € közép árfolyamot, meg az AKK pontos adatát. Azért nem mert tisztában vagyok a nagyságrendekkel, a többi nem érdekel, nem kell a mindennapjaimban, hogy napra kész adatokat gyűjtsek. Itt is azon van a hangsúly, hogy mennyit nyersz, nyer az ország az EU tagsággal. Persze a befektetett összeg is lényeges, de talán lényegesebb a kockázatmentesség, az igyen ebéd, amit a németek, franciák, stb adnak. Ha rájuk vagyunk utalva, akkor nem szabad kritizálni, főleg arrogánsan nem, hogy mi több babszemmel szeretjük a bablevest, mert legközelebb nem kapsz. ENNYI!
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 16:07
Előzmény: #739  p-b
#741
kérjél bocsánatot

:o))

/azt fogja mondani hogy az eurókomformabb , vagy inkább azt , hogy nagyondemokratikus

szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 16:06
Előzmény: #736  p-b
#740
a farkashorda sem tud parancsolni a természetének és egymásnak esik, ha már egy darab bárány sincs...
p-b 2012. 02. 02. 16:02
Előzmény: #735  szivacs
#739
Hmmm.... erre most mit mondjak?
1.Tévedni emberi dolog.
2.Számomra hitelesebb az MNB, vs EU, mert független intézmények:))
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 15:58
Előzmény: #734  szivacs
#738
..Nézd, én egyáltalán nem akarlak baszogatni ...

nem ?

akkor mit csinálsz ?
az a zárójeles , a mondandó az adott témához mérten - semmi volt..

elég lett volna kijavítanod , hogy nem 10x hanem csak 2.x ..és tovább léphettél/léphettünk volna ezen a fikarcnyi zárójelesen

nem ... te ehelyett dölyfösen simán lenézően kezeltél és írtál egy litániát benne a majd félodalas számadataiddal és ráadásul bocsánat kérésről - és nagy úriemberkedésről regélsz is most meg itt.

megérdemelted a lófaszozást .., ami különben nem is rád írtam

nem szoktam élből így írni , csak akkor gurulok be kissé, ha valaki agyonjátssza az eszét velem.

márpedig te ezt tetted ../és már nem egyszer-kétszer

hagyd abba ezt a pökhendi stílusodat , és ne kapaszkodj bele minden lényegtelenbe ,ne kicsinyeskedj , ne forgasd ki a mondandókat , ne csúsztass és még folytathatnám -csak ami kapásból eszembe jut..

én meg ezt unom ...

de baszottul
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 15:57
Előzmény: #732  p-b
#737
Trader nyelvre, hamár gazdasági fórumon vagyunk.
Befektetsz 1 milla HUF-ot és azt mondják megkaptál érte 7 év alatt 10-et de valójában csak 2,8-at kaptál. Neked pl. mindegy lenne vagy szólnál, hogy egy fenét kaptál 10-et!??
Én szóltam, ennyi.
p-b 2012. 02. 02. 15:54
Előzmény: #734  szivacs
#736
Senki se b@szogat senkit sztem, vagy legalábbis nem szabad így felfogni,mert mindenkinek más az egyénisége, habitusa. Ezt kell tudni elfogadni és kezelni. Ráadásul mindenki a saját tudásából, tapasztalatából, szemszögéből próbál érvelni, vitázni.
Ha nem lennél, vagy más nem lenne, nem lehetne kivel véleméynt cserélni, vitázni, stb.
Ne légy már ennyire sértődékeny, mert a sértődékenység forditottan arányos az intelligenciával:)
Fel a fejjel Szivacs :)
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 15:51
Előzmény: #729  p-b
#735
Megnézted a linkekeket, amit adtam?
Gondolom, nem vonod kétségbe a KSH, a Portfolio és az Állami Számvevőszék adatait?
link
link
szoda 10-szeres ARÁNYról írt, ami a valóságban még 3x sincs!
"Ha esetleg még van kérdésed azt privátba várom, de jelzem sokba fog kerülni:)"
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 15:41
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#734
Nézd, én egyáltalán nem akarlak baszogatni, ha valóban csak "annyit írtál volna oda hogy onnan többet kaptunk, mint amit oda befizettünk", és nem teszel rá indokolatlanul egy 10x-es lapáttal, akkor nem derült volna ki, hogy mennyire megalapozatlanul írogatsz ide.

Annyi történt, hogy anélkül, hogy tájékozódtál volna, állítottál valamit (10x) amire pl. a közénk beírogató illető azt szokta másnak mondani, hogy egetverő baromság! Én ezt nem mondom neked.
Viszont mivel magabiztosan következtetést alapoztál rá, vettem a fáradságot és utánanéztem, a talált adatokat (2,8-2,9x) pedig beírtam, hogy ne rakódjon le senkiben nagyon téves számra alapozott hamis következtetés.

Segítettem kijavítani egy tévedést, amit kultúremberek meg szoktak köszönni, de minimum nem lófaszoznak, szaroznak, gerincteleneznek le érte senkit, az az alaptalanul fennhéjázó nagypofájúak privilégiuma.
Elegem van már az efféle hozzáállásból, ami sajnos túlzottan eluralkodott itt is a felsőbbrendűként viselkedő nagyondemokraták körében, úgyhogy én kérek tőled elnézést, hogy nem hagytalak tévedésben - viszont a lófaszaidat, szarjaidat és egyéb sértegetéseidet tartsd meg magadnak!!!
p-b 2012. 02. 02. 15:40
Előzmény: #732  p-b
#733
Amúgy pedig , ha belecsemegézel kicsit az adatokba, akkor láthatod, hogy a magyarok a csehekkel karöltve a legnagyobb haszonélvezői a uniós népességi arányok tekintetében.
A nagy kapitalisták (de,fr,uk,stb.) a nemzeti jövedelmüknek annyi %-át teszik be, mint amennyit mi a hazai GNP-ként haza hozunk. Qrva igazságtalannak tűnik, de hát ez van:))
p-b 2012. 02. 02. 15:34
Előzmény: #726  szivacs
#732
Trader nyelvre, hamár gazdasági fórumon vagyunk.
Befektetsz 1 milla HUF-ot és kapsz érte kockázatmentesen 1 év alatt (1milla Huf tőke + 3 milla HUF hozam)=4 millát, ami csupán nettó 300% profitot takar. Szerinted ez olyan rossz buli?
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 15:02
Törölt hozzászólás
#731
p-b 2012. 02. 02. 15:02
Előzmény: #729  p-b
#730
Még annyit hozzá, bár nem topikindító téma, hogy ez a közel 14,5 mrd€ testvérek között is bőven túltesz egy mnyp-i összegen.
280-as árfolyamon számolva 4.060 mrdHUF. Ennek mintegy FELE a II. Orbán kormány idején (2010-2011) került kifizetésre!
Lehet EU szkeptikusnak lenni, meg lehet zászót is égetni.
Persze, van EU nélkül is élet, csak az minimum, hangsúlyozom minimum ennyivel és plusz vonzataival kevesebbet hoz a magyar konyhára. Kedves zászlóégetők a különbséget azt a pár ezer mrd huf-ot be lehet tenni a közösbe :(
p-b 2012. 02. 02. 14:49
Előzmény: #724  szivacs
#729
Szivacs, csak Neked és utoljára!
Az MNB n.éves jelentéseiben is megtalálod,az ide vonatkozó részeket ha keresed, de itt egy hivatalos összesítés EU27 közül ki mennyit dobott be a közös kalapba és ki mennyit markolt ki belőle.
Tudod mindig a profiton van a hangsúly Betét-kivét=profit :))
link
Az alsó részre pedig feltüntettem a számítási metodikát. Ha esetleg még van kérdésed azt privátba várom, de jelzem sokba fog kerülni:)
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 14:03
Előzmény: #726  szivacs
#728
baromság ez a számháború ..

a fő az eredeti mondandónak a lényege : hogy kizsákmányol e minket az eu -vagy sem ..

sztem p-b és te adataid alapján is többet kapunk , mint amit oda befizetünk.

ha előre tudom hogy ilyen kalamajkát csinálsz ebből , akkor csak annyit írtam volna oda hogy onnan többet kaptunk, mint amit oda befizettünk

***

a lófasz kér tőled elnézést nemhogy bocsánatot / röhögtetni akartál ezzel ?/ , ráadásul olyanért amiből mesterséges pánikot csináltál /magyarán :ezzel csak kavartad a szart megint / - arról meg nem is beszélve , hogy olyant kérsz mástól , amit te magad nem csináltál azóta amióta beszélni és írni megtanultál.
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 13:59
Előzmény: #726  szivacs
#727
1. Ebben még mindig nincsenek benne a 2011-es számok.
2. "A 7 év egyenlegének (kb. 2.430 milliárd) átlaga kb. 347 milliárd/év - ennyit hozott az eu tagság, ez áll szemben az egyéb hatásokkal."
Ez nem kevé.

Van gerinced?
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 13:33
Előzmény: #724  szivacs
#726
A 2010 ÁSZ jelentés adatai szerint a 2004-2010 közt, azaz 7 év alatt összesen 1.345.923,3millió Ft-ot fizettünk be az eu költségvetésébe.
lásd az ábrát: link
(érdekességképpen, ebből 114,5 milliárd ment a brit korrekcióra és 3,4 milliárd a holland-svéd korrekcióra.)
Ugyanezen időszakban a költségvetésben megjelenő eu és HAZAI(!) források összesen 3.775.431 millió Ft-ot tettek ki. Ez olvasható le az ábráról is kb.
Ezekkel az adatokkal számolva 2,8-szeres érték jön ki a befizetésekhez képest. Ismét csak nem tízszeres.
Amire még figyelemmel kell lenni, hogy a 3.775 milliárd költségvetési kifizetés nem csak eu forrásból, hanem saját hazai forrásból is történt. Ennek mértékére 2010-es adat van: az 1.032 milliárd össztámogatásból 805,2 jött az eu-tól és 226,7 saját hazai forrásból.
Az eu-s agrártámogatások viszont költségvetésen kívül zajlottak, ezek összege 2010-ben 297,2 milliárd volt, vagyis kompenzálták a költségvetésbeli hazai forrásokat.
Összességében tehát elmondható, hogy az eu-s pénzek kb. 2,8-2,9-szeresét teszik ki a közvetlen pénzbeli befizetéseinknek.
Ebben nem szerepelnek az eu egyéb költségei, pl. a kiesett vámbevételeink, stb..
A 7 év egyenlegének (kb. 2.430 milliárd) átlaga kb. 347 milliárd/év - ennyit hozott az eu tagság, ez áll szemben az egyéb hatásokkal.
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 13:15
Előzmény: #724  szivacs
#725
2012 van szivacs. Ezek az adatok 2009-ig voltak érvényesek.

Gyengébbek (mint pl. te) kedvéért íme p-b által bemásolt 2010-es, 2011-es adat:
"2011-ben 4,37 mrd€
2010-ben 2,62 mdr€"

Nos van gerinced vagy sem?
szivacs
szivacs 2012. 02. 02. 12:59
Előzmény: #718  p-b
#724
"a KSH adatai szerint, "amit oda befizettünk eddig" 2004-2009 között, az 424,3 milliárd, amit meg fizetett nekünk ezen 6 év alatt, az 1.236,5 milliárd, ami nem 10-szerese, hanem csupán a 2,9 szerese! :-(
Ebben nem szerepelnek az eu egyéb költségei, pl. a kiesett vámbevételeink, stb..
A 6 év egyenlegének átlaga kb. 135 milliárd/év - ennyit hozott az eu tagság, ez áll szemben az egyéb hatásokkal."
Az adatok forrása: KSF+Portfolio
link
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 11:00
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#723
Ahhoz képest, hogy szivacs egész reggel itt nyomta a topicokban, most nem siet a gerincesség kérdésével...
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 10:46
Törölt hozzászólás
#722
Törölt felhasználó 2012. 02. 02. 09:46
Előzmény: #715  szivacs
#721
Szivacs, a te pofátlanságod olyan szintű, mint Lázáré.

"Én nem teszem ugyanezt veled, hisz' mindenki tévedhet.
Viszont egy "bocsi tévedtem" neadjisten egy "igazad volt" példa nélküli és megdöbbentően szokatlan válasz lenne a részedről..."

Te pontosan azóta nem reagálsz nekem, amióta erre kértelek, mert nagyot tévedtél.

Ja, és ha ezt szodatól elvárod, akkor most, hogy p-b bemásolta neked a tényadatokat, várom tőled ugyanezt.

Nos, van benned gerinc vagy sem?

Topik gazda

johnny1
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek