Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Igen, a Ricsi nálam is korrekció gyanús. Az OTP-MOL párost 2 óráson nézegettem ma, ott már voltak bíztató jelek. Viszont várok még mindkettőben egy mélyebb aljat és ezzel együtt felfelé mutató rsi divergenciát.
A bt így mutatja, hogy hogyan történt volna a vétel/eladás folyamata. https://kepkuldes.com/image/QK2aWg Jelmagyarázat: TK: trend kezdete (ez tulajdonképpen a long/short pozíció kezdete az indikátor jelzés alapján, vagyis itt történik meg a vétel vagy eladás) TF: trend folytatás TZ: trend zárás (indikátor jelzés alapján) Z-SL: stop-loss, de ide tartozik a követő SL is Z-TP: zárás TP elérésekor ÚNY: újranyitás
A táblázat 2020.12.31-ig számolt, viszont a lebegő veszteséget/nyereséget nem tudja megmutatni. Sok értelmét nem látom "leprogramozni", de ha majd valakit nagyon érdekel, akkor megnézem. :)
Szia! Bocs, hogy csak most válaszolok, de mostanában csak este érek rá, és ez valószínűleg így lesz még egy ideig.
A kérdésedre a válasz: a megosztott táblázatban be volt kapcsolva a hozam göngyölítése. Azaz a hozam vissza volt forgatva, mindig növelte, vagy csökkentette a befektetett tőkét. Ha a tőke az induló alá csökkent, akkor kipótolta arra. Lehet úgy is tesztelni, hogy mindig egységnyi tőkével kereskedünk. Ekkor sokkal szolidabbak a hozamok. A bal felső sarokban látszik az induló dátum, annak (2005) átírásával lehet változtatni az induló évet. De tulajdonképpen tetszőleges naptól lehet indítani az elemzést.
Backtest és ami mögötte van