Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Mi a véleményed ezekről a cégekről? Ha az olajban lenne egy kicsi korrekció, akkor ezekből még vennék.Sanchez Energy Corporation, Hi-Crush Partners LP, Chesapeake Energy Corporation, Carrizo Oil and Gas Inc.
A jövő lehetőségeiről sokat fog mondani (ez lesz a kereskedelem kulcsa) az Amazon, Apple és a Google jelentése február 1-jén. Én azt mondom, hogy az USA piacok sem kerülhetik el a sorsot. Látszik a forgalmi adatokon, hogy az emelkedő piac csökkenő forgalom mellett jött létre egészen 2016. 11-12. hóig, itt jött be a nagy forgalom.
Jó, hogy az RSI kontra újabb árfolyamcsúcsot írtam, mert Én is észrevettem ezt a jelenséget. Két esetben van olyan is, hogy az indexek egy felső platformot alakítanak ki, és abból törnek le. Vagy egyszerű felszúrással alászállnak és igen meredeken esik. Az US500 elérhető értékeivel teljesen egyetértek, csak nem arra spekuláltam, hogy ezt egyhuzamban futja be. H az USDJPY hosszú gyengülésbe kezdene, az jelenthetné az arany további szárnyalását és a bányászoknak is jó lenne. Az enyhe mértékben emelkedő infláció is jó lenne.
RSI 14 beállítás mellett jól látszik, hogy jelenleg történelmi csúcson van. Ha megvizsgáljuk a korábbi RSI csúcsokat, akkor látható, hogy lokális csúcs után mindig volt alacsonyabb RSI értékhez tartozó árfolyam csúcs (jellegzetes RSI V alak). Azaz nagy valószínűséggel még ha lesz is mostanság korrekció érdemes lesz megvenni, mert később lesz még magasabb árfolyam csúcs. Nagyon úgy néz ki, hogy előbb-utóbb az árfolyam eléri a 308x értéket. Ha ezen túlhalad, 3200 felett már sokkal inkább a 36xx-re kell spekizni, de ez még odébb van.
Felvetődik a kérdés, hogyan érdemes mostantól spekulálni, mibe érdemes fektetni?
1. Logikusnak tűnhet, hogy US500 csak növekvő vállalti nyereségek mellett emelkedhet. Na de hogy érhetnek el a vállalatok további eredményt? Pl árfolyamhatással? Azaz exportáló, nyersanyag cégeket érdemes vásárolni?
2. Lehet tényleg jelentős USD gyengülést fogunk látni az elkövetkező években? Ha igen, akkor Ft-ért érdemes USD alapú terméket vásárolni? Nem inkább EUR alapút kellene nézni? ... Ilyeneken filózom mostanság
Igen, kiváló chart, jól mutatja, hogy innen még évekig mehet az index felfele különösebb korrekció nélkül, a mostaninál is meredekebben felfelé ívelő görbét rajzolva a charta... :-)) Őszinte részvétem azok iránt, akik "hamarosan" 1500-1700-as SP (dow-ra mindenki átválthatja magának) várnak... :-)))
de ha az "interactive chart" funkcióval megcsinálod a negyedéves dow RSI-t (ezt sajnos nem tudom linkelni) akkor még látványosabb képet kapsz pl. 2008 végén olyan túladott volt a piac mint utoljára 1932-ben a mostani negyedéves RSI meg kb. az 1987-es szinten van
plusz - konteós süvegemet felvéve - van egy olyan érzésem, hogy a Trump elnökség kolosszális piaci korrekcióval fog végződni persze azt nem állítom, hogy innen indul az összeomlás, korrekciót azonban már most várnék úgy tippelnék, hogy minél inkább fognak küzdeni a lejtmenet ellen annál brutálisabb lesz a végkifejlet, mivel igazi összeomlást egy bepánikolva alapkamatot emelő jegybank tud összehozni Trump piacbefolyásolása különben nem hinném, hogy felülmúlná pl. Obamáét
én azért gondolom, hogy csúcsközelben lehet már ez a show mert nagyon elszaladt a benchmark-nak használható indikátorokhoz (lakásárak, fizetések, 30 éves állampapír ára, CRB nyersanyagindex, stb) képest a nominális index bármeddig mehet felfelé az előbb felsorolt indikátoroktól azonban csak korlátozott mértékben szakadhat el most pedig jóformán példátlanul magasan van ezekhez képest, még a DOW/ingatlanár index is az 1999-es csúcson van!
Én is azt látom, hogy a piacok mutatói túlvettséget jeleznek. Én is megrögzött longos vagyok. Évekig egyedi papírokat tartottam, 2017-ben szálltam ki a hosszú longból. Utána kezdtem a portfóliót átalakítani. Az látszik, hogy 20x ugrottam ki rövid short pozikból, 21x-re már nem akartam. Korán kezdtem a shortokat nyitogatni, ez is biztos. Sokan beleestek abba a hibába (még a legnagyobb traderek is), hogy nem vonatkoztattak el attól a nem elhanyagolható tényezőtől, hogy a mostani indexeket és pl. RSI értékeket alkotó és adó papírok egy része a korábbi long piacokon még vagy nem voltak az indexek részei vagy a vállalatok árazása nagyon alacsony volt, tehát még kezdeti szakaszban voltak. Megvizsgáltam az egyedi papírokat és a várható árazásukat. Ezek alapján az indexek akár még jelentősen is tovább is mehetnének. Azonban az a korrekció, amit Én már hónapok óta várok, valamiért nem érkezett meg. Mi lehet ennek az oka? Ezt már többször kiveséztük, nem írom le újra. Amit nem értek, hogy miért olyan sietős a papírok ilyen gyors vétele, mintha lemaradnának a lehetőségről. Ez a magatartás a későn érkezőkre jellemző. Az intézményi vételeken is látszik, hogy nagyon harapják az istrángot. Sajnos már nincs előfizetésem a teletraderre, mert ott valós forgalmakat kaptam és igen pontosan lehetett belőni, hogy mikor mi történik a piacokon. Azok a chartok, amelyeket látok, pedig legalább 5 féle forgalmakat mutatnak és nem lehet eldönteni, hogy melyik a helyes. Sok cég már csak a saját platformjának, vagy a saját ügyfélforgalmát mutatja ki, nem a teljes piacét. Az a chart, amire azt gondolom, hogy a helyes forgalmat mutatja, ott úgy látszik, hogy index szinten nagy a forgalom és növekszik, az a 6 USA papír, amit figyelek, ott viszont az látszik, hogy folyamatosan csökkent benne a forgalom és most is alacsony. Tehát alacsony forgalom mellett emelkednek ezek a papírok, ami nem azt mutatja, hogy a long piacnak vége lenne. Olyan viszont gyakran előfordul, hogy egy magas tetőponthoz közelítve, érkezve, folyamatosan csökken a forgalom, tehát csökkenő vétel és csökkenő eladás mellett egyszer csak bekövetkezik az átesési pont és elindul a realizálás. Én erre spekuláltam, egyelőre kevés sikerrel. Magánvéleményem, hogy az USA elnöke ne közvetlenül ne befolyásolja a piacokat, mert ez nem helyes magatartás. Sokat tudnék erről írni, hogy miért nem. Szerintem ez tisztességtelen piaci magatartás, mert az USA elnökeként nem viselkedhet úgy, mint amikor vállalkozó volt (mint egy tökfilkó). Ha valaki, aki ő aztán jelentős információval rendelkezik. Befolyása olyan jelentős, hogy az elmúlt időszakban elkövetett cselekménye(i) miatt megérdemelné egy be. kezdeményezését.
a CRB index as 2009-es mélypontot kóstolgatja http://schrts.co/Q5JRZ3 és ezzel párhuzamosan az USD masszívan túladott, az INDU masszívan túlvett, az USB pedig beesett a 200 hetes mozgóátlag alá ideális pont ez átmeneti dollárerősödéshez és tőzsdei korrekcióhoz
Csak az utókornak a történelmi értékek miatt. US.30 RSI értékek: havi 89,52. heti: 92,8. napos: 85,75. 4 órás: 75,43. órás: 76,47. 30 perces: 77,33. 15 perces: 82,96. 5 perces: 86,3. 1 perces: 69,18. US.500 RSI értékek: havi 87,66. heti: 90,76. napos: 87,32. 4 órás: 76,32. órás: 81,86. 30 perces: 83,37. 15 perces: 87,28. 5 perces: 82,44. 1 perces: 68,15. US.100 RSI értékek: havi 85,12. heti: 83,1. napos: 82,76. 4 órás: 72,52. órás: 78,37. 30 perces: 80,39. 15 perces: 83,34. 5 perces: 79,28. 1 perces: 66,45. Havi RSI értékek: az US.30 1986-ban volt a legmagasabb érték 92,17. Az US.500 RSI értéke az elmúlt 30 évben most a legmagasabb. Az US.100 2000.02. hónap környékén a legmagasabb értéke 88,2 volt.
Ázsia: mérsékelt optimizmus
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019