Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 12. 05. 21:38
Előzmény: #7818  pomperj
#7820
Igen, az urán árának régebbi alakulása sincs benne. Úgy lenne érdekes. Már csak azt kellene megbecsülni, hogy minimálisan meddig emelkedhet az urán ára, abból már lehetne egy elvárt CCJ szintet számolni.
pomperj
pomperj 2017. 12. 05. 21:07
Előzmény: #7818  pomperj
#7819

Basszus, osszekeveredett a 2 chart, majd kesobb kijavitom.
pomperj
pomperj 2017. 12. 05. 21:05
Előzmény: #7817  Törölt felhasználó
#7818

Szia,
1)FED emeles temahoz.A FED kamat mindig a 6 Months es a 2Y treasury bond kamata kozott van. Megneztem ujra a chartokat. es a lenyeg igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171205v00ms4hob.jpeg
Bizony boven belefer a piros savba a 0.50% emeles is, raadasul a kamatemelkedesi trend nagyon meredek, es 1-2 honap mulva mar a kovetkezo is beleferne. A 2018 eves koltsegvetesi vita is heves, arrol szol most, hogy leall evvegen  az allam finanszirozasa, jopar republikanus sem szavazza meg Trump koltsegveteset.
.
2(Megneztem kozelebbrol az elozo uran-ciklus elejet, 1999-2004 kozotti honapokat. Igy nezett ki, osszehasonlita Uran ara, es CCJ ara alakulasa alapjan a varhato kilatasokat. A jobb oldalon ott van a mostani allapot:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171205v00mbyvjv.jpeg
.
Ha most valoban "Welcome, new Uran bull Cycle" allapot van, akkor ez alapjan eleg jok a kilatasok;-)
 
 
Törölt felhasználó 2017. 12. 05. 08:51
Előzmény: #7813  pomperj
#7817
Szia,
Ha a FED 0,5%-ot emelne, az azert engem meglepne es a piacot is piciket, bar az idozites tokeletes lenne a Tax reform es az ev vegi alacsony likviditas a piacon sokan nem kezdenek shortolni....amig nem borul a bili addig 5-10%-os esest pedig egyelore meg veszik, amig ki nem dolnek a csontvazak a szekrenybol...
Raadasul az uj Fed chairman-nek a 0,5%-os emeles utan nem kellene a kovetkezo evben kapkodnia a kamatemelessel....ha jol veszem ki szepen inflaljak a dolgokat mert a real kamat (meg 0,5%-os emelesnel negativ maradhat) foleg ha az olaj ara tudna meg emelkedni...
En azert kozel 65%-os eselyt adok arra hogy csak 0,25%-ot emelnek...es 15-25%-ot hogy egyaltalan nem emelnek....
Mindenesetre jovo heten meglatjuk, en a kamatemeles utan par nappal viszont a nemesfemeknel emelkedesre szamitanek a kovetkezo 3-4 honapban (arat aranynal 1320-1370$ koze varnam marciusra)....
A korabbi elemzesed az uraniummal kapcsolatban, hogy kozel 150 eromuvet epitenek eleg jonak bizonyult, az en informacioim szerint a kovetkezo 5 evben ez akar 220-ra emelkedhet, raadasul mar most tobb eromu van uzemben mint a Fukosimai katasztrofa elotti idokben...
Olajjal szenvedek mert nagyon nem latom hogy a piac merre probalna menni (vannak XOM putjaim 18jan19-re;de van PBR longom is esetleges olajar emelkedesre)...
Elszornyedve ertesultem rola hogy jo nehany europai nyugdij alap ad el PUT-kat ill. volatilitast...ez egy profitalis tevekenyseg mindaddig amig valamilyen komolyabb problema nem jon es a volatilitas meg nem no ill. komolyabb eses nincs a piacon;de ha ez megtortenne akkor komoly vesztesegeket fognak elszenvedni....
Törölt felhasználó 2017. 12. 05. 07:32
Előzmény: #7814  Boole
#7816
en sem a fotelbol hallgatom ezeket hanem utazas, vasarlas kozben es csak azt szoktam megjegyezni hogy mikor (perc,masodperc)-nel vannak szamomra erdekes dolgok...
Figyeld az ERA.asx-t....extrem jo esetben 5-10-szerezes is benne van.
Boole 2017. 12. 05. 06:44
Előzmény: #7813  pomperj
#7815
Aranyban az volt a probléma, hogy túl gyorsan túl nagy pozíciók épültek ki. Mostanra a 266.000 vételi pozíció lecsökkent 200.000 körülire, 150-170 ezer körül szokott megindulni, tehát vagy oldalazva tovább konszolidálódik a szám a  keresleti szintig, vagy esik még, de az is lehet, hogy a kereslet lecsökken és ezért csúszik az árazás lefelé, vagy nő a kereslet és nem megy le a keresleti szintig. Szerintem akármennyire is csúszik a Nasdaq100 (kb. 6100 körülre), később még felmegy majd 6330 körüli szintig. A célárak minimum DOW: 20000-20300, SP500: 2195, NDQ100: 5140.
Boole 2017. 12. 05. 06:34
Előzmény: #7812  Törölt felhasználó
#7814
Igen, írtam is vissza, csak nekem túl hosszúak ezek a riportok. Jobban szeretem az 1-2 oldalas cikkeket olvasni, mert hamar végzek vele.
pomperj
pomperj 2017. 12. 05. 02:00
Előzmény: #7809  pomperj
#7813

1)A mai market-carpet nezetet erdemes elmenteni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171205v00m2jhg5.jpeg
.
Azert foleg, mert jol latszik, hol varja  a piac a legnagyobb  hatast az adocsokkentesbol. ELso helyen persze a bankok, amik a meglodulo hitelezesi remenyek, elenkebb penzmozgas varakozas, meglodulo gazdasagelenkules  miatt szepen ugrottak. Masodik helyen a vagyonkezelo oriasok (Vanguard, Blackrock, Fidelity), akik eddig  33-35% korul fizettek adot (eddig nem engedteek nekik a szokasos adolevonasi trukkoket), igy ott a 35--->20% igen jelentos tetel. Jol ment a broker (Schwab es MorganStanley) mufaj is. Jol ment a retail (Macys, Costco, Target) es entertainment mufaj Disney, jo a telefonia mint T VZ, es a kola-pelenka KO PG rengeteg penzt hozhat kulfoldrol haza az uj  kedvezmenyes adozassal.
.
Mik mentek rosszul? elso helyen a hitelkartyasok, Visa, MasterCard. Aztan az egesz egeszsegugy, mert megszunik az Affordable Care Act (=Obamacare) kotelezo biztositasa, de persze ellatni muszaj ...szoval, vagy 40 M ember kikerulhet es abbol sok nem fog fizetni.
Ettol persze a korhazak, gyogyszeresek is bevetel-csokkenesre szamitanak. Es gyengek a biztositok is emiatt. A Technologia oriasok eddig is trukkoztek, naluk az adocsokkentes nem sokat hoz...meg aztan tobbseguk Californiaban van, es itt a federal adocsokkentes a magas state-tax miatt is, sokkal kevesebbet er nettoban.
Semlegesek? Az olajosok, es industrials.
2)Uranbanyaszok mai +12% ugrasa zarasra is megmaradt.
Ez igen jo elojel,  napokig tarto es lassan disszipalo jellegu rally a valoszinu. Erdekes, hogy 8 napja nincs uran mozgas a Globex-en: mintha megmerevedett volna az egesz kereslet...a remulettol ? Hogy kenytelenek joval tobbert megvenni/leszerzodni a kovetkezo 3 evre? Kazatom 3 evre csokkent kitermelest, annyit nem tudnak az eromuvek kivarni; amugy is lecsokkent a keszletuk az utolso 2 evben.
Amikor az elso uj kozeptavu szerzodesrol, vagy prompt futures kotesrol a szam megjelenik, alighanem tobbnapos 10% koruli ugras lesz belole. A Paladin Energy-t nezegetem, eleg kicsi, a Cameco tizede meret, de a legutobbi ciklusban  45 x-et ment.
.
3)A piacon a Nasdaq latszik a leggyengebbnek most:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171205v00m352ey.jpeg
A tobbi index ugy nez ki 15 percesen, hogy a 2 felso vonal kozott gap-fel + intraday-lecsuszas mozgasban vannak. Lasd korabbi abrak. Meg nem latszik a szakadas kezdete. De az SP500-ban a nyito nagy gap teljesen bezarodott. A daytraderek egesz nap, zarasig fadeltek es nyomtak le az arat, ahogy spike idejen szokasos. Az irany folytatodhat holnap.
Nekem ez most nem jo, jobban orulnek ha tartana magat a piac meg par napig, hadd menjenek zavartalanul a banyaszok.
.
4) Az aranyban majd 4 honapja bizonytalan-csapkodos trading-range van, keptelen emelkedni. Az ezust jot esett par napja, de ez akar a szep.8-i csucs ota formalodo a-b-c sorozatban a  (c) hullam vege is lehet; es akkor finnen elfele kellene fordulnia. Ez  logikailag egybevagna az SPY szakadassal.  
.
5) Kulonben meg nemsokara FED ules jon: a piac bearazta a 0.25% emelest? A 2Y bond szeptember ota 1.25%-rol 1.80-%ig emelkedett; szoval vaskosan be van arazva. Lehet hogy 0.50% FED emeles lesz  meglepetesre most, hogy az adocsokkentes atveszi a FED szerepet? Talan emiatt mennek ennyire a bankok? 
Törölt felhasználó 2017. 12. 05. 01:25
Előzmény: #7808  Boole
#7812

Szia,
kuldtem emailt, remelem olvastad ill. meghallgattad a videokat...
Sokan ujabb uranium rallyra varnak, en is uldogelek nehany uranium banyasz cegben....
(PDN Paladin-bol csak ugy tudok jol kijonni, ha 1 ceg felvasarolja oket)....azonban osszesegeben a befektetett tokemet mar duplaztam, a haszon nagy reszet tobb mint 90%-at ERA.asx Energy Resources Australia hozza...
ERA-ban egyertelmu az emelkedo trend es minden gyengebb napot vasarlasra illenne hasznalni, URA etf es egyebb uran banyasz cegek kozul jo nehany varja hogy sikeruljon eves csucsot donteni....(eves csucson ill. felette valo vasarlas a regi jo oreg spekik nagy kedvence); nem veletlenul!!!
URA-nal ez 19.35$ feletti zarasnal ervenyesulne...
Raadasul az uranium piac nagyon pici es a regebbi 500 cegbol amibol jo ha 50 ceg tenyleg foglalkozott komolyabban uraniummal azok kozul csak nehany maradt eletben, 2 kezemen meg tudom szamolni amikbe esetleg erdemes fektetni...
Nekem jelenleg kevesebb mint 10%-a a vagyonomnak van uranium banyaszcegekben,de valoszinuleg a kovetkezo hetekben, honapokban ha tovabbra is kitartana a pozitiv hangulat akkor ezt 15 majd akar 20%-ra emelnem....
Ezekben tenyleg benne lehet par ev alatt 3-5-szorozes, extrem szerencses esetben akar 10-20-szorozas is....
Kryptok banyaszatahoz pedig egyre tobb elektromossag kell!!!
Boole 2017. 12. 04. 21:43
Előzmény: #7809  pomperj
#7811
USA-ban a réseket töltögetjük.
Boole 2017. 12. 04. 21:36
Előzmény: #7809  pomperj
#7810
Figyelemre méltó tétel egy papírból. Szóval szűkítik a piacot.
pomperj
pomperj 2017. 12. 04. 21:20
Előzmény: #7807  Boole
#7809

Igen. Ennek megfeleoen,  begyujtottem az utolso 3 honapban 50.000 db reszvenyt.
2)A hir:
.
December 4 2017, Astana – NAC Kazatomprom JSC (“Kazatomprom” and together with its subsidiaries, the “Company”), the world leader in the extraction of natural uranium, today announced its intention to reduce planned uranium production by 20% under Subsoil Use Contracts of Company enterprises, in order to better align its output with demand.The scheduled cuts will be enacted for a period of three years commencing January 2018.This will result in the production deferral of 11 thousand tonnes over the period, of which an estimated 4 thousand tonnes in 2018 alone representing approximately 7.5% of global uranium production for 2018 as forecast by UxC (UMO Q4).Kazatomprom has informed all its major customers of its decision, and confirmed that future contractual delivery obligations will not be affected by these measures.
.
Galymzhan Pirmatov, Chairman of the Management Board of Kazatomprom, commented: "Given the challenging market conditions, and in light of continued oversupply in the uranium market, we have taken the strategic decision to reduce production in order to better align our production levels with market demand. We believe that these measures strongly underline our commitment to ensuring the long-term sustainability of uranium mining; a critical component in the generation of clean, carbon free electricity around the globe”.
Boole 2017. 12. 04. 21:02
Előzmény: #7806  pomperj
#7808
Én az prognosztizálom, hogy a bevétel éves növekedése 50% fölött lesz. 
Boole 2017. 12. 04. 20:59
Előzmény: #7806  pomperj
#7807
A CCJ-ben vársz 3 év alatt 5X-t? Jól értem? Tehát 45-50 EUR-os árat?
pomperj
pomperj 2017. 12. 04. 20:55
Előzmény: #7803  Boole
#7806

Egy ev alatt duplazas,  3 ev alatt 5x a varakozasom. Es alighanem alul becsulom: fundasan az uran ara az atomeromu mukodesi koltsegben 2% atlagosan....es eszre se veszik, hogyha duplazodik. (Az  uranbanyaszoknak a duplazo arbevetel viszont 5-8x profit !).  Ha meg 2020-22 korul vilagos lesz, hogy az e-autokba mennyi aram kell, addigra mar 2-3% aranyban lesznek, es aram ara megindul fel (most 4 cent /KWh, ami sosem-latottan olcso), akkor siman joval 5x folott lesz.
pomperj
pomperj 2017. 12. 04. 20:47
Előzmény: #7796  pitcairn2
#7805

Igen, ezeket  hasznaljak a daytraderek. Ma a 10-es 30 perces charton is megvolt a setup (2 bar close up above previous) es trigger is a belepeshez, szoval a szokasos Bernstein-fele "spike" tradeleshez tokeletes nap volt. Minden HFT robot ezt csinalta ma.
Majd napvegen, 10-30  perccel zaras elott,  amikor mind kilepnek kezd erdekes lenni; a trailing stoppos reszleg mar mutatkozik; kezd latszani a valosag, amikor nelkuluk mutatja magat a piac.  
Boole 2017. 12. 04. 20:45
Előzmény: #7800  pomperj
#7804
Ha a józan logikát nézzük, akkor a pénzek egy részének "hazavitele" (kivéve a befektetéseket), azt eredményezné, hogy a zömében EUR-ban lévő tételek eladásra kerülnek és USD-ben lesznek erősebb vételek. EURUSD gyengülne, ez akár gyengíthetné az USA piacokat is, viszont az USDJPY erősödne, ez nem lenne jó az aranynak.
Boole 2017. 12. 04. 20:38
Előzmény: #7800  pomperj
#7803
Az első chart nem jeleníthető meg. A második jól néz ki, bár én fundamentális alapon értékeltem a CCJ-t. 15-20 EUR célár is van benne, de lehet, hogy több 1-3 év alatt. Te mennyit látsz benne 3 éves távlatban? 
-bubu-
-bubu- 2017. 12. 04. 20:33
Előzmény: #7800  pomperj
#7802
az eslő linken nincs csárt ott valami hiba történhetett nézd meg kérlek 
Törölt felhasználó 2017. 12. 04. 20:30
Előzmény: #7786  offshort
#7801
off
brodyjanos magvas gondolatai és az önkontroll
 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171204v00m7e76w.jpeg
 on

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek