Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 20:38
Előzmény: #879  pomperj
#880
SPY kilatasaira vonatkozoan,
holnapra megcsinalom az elso prognosztikat, nagyjabol 1 evre, 2016 majusig, a toptol szamitott elso 12 honapra.
A datum nem veletlen, es szerintem nehanyan maris tudhatjak is a 2 ok kozul legalabb az egyiket. A blogba felteszem az eredmenyt, uj menupontba, Nr.1 sorszammal.

Nyilvan durva es pontatlan lesz a becsles. Olyan, amilyent Elliott alapokon, es extremen keves adat-ponttal az LPPL modell felhasznalasaval, es
ilyen rovid bazison egyaltalan lehet csinalni.

Nem hiszem, hogy barki kepes maris "jo" prognosztizalasra. Az investorok tulnyomo tobbsege el sem jutott addig a gondolatig, hogy esetleg bear piac lehet, es nem csak egy atmeneti korrekcio van.

Viszont minel elobb van "valamilyen" modell a kilatasokra, annal jobb.

Persze, senki ne tradeljen ennek alapjan.
Haszon ebbol foleg az aktiv tradernek lehet, osszehasonlithatja az egymasutani prognosztikakat a megvalosulassal. (Szerintem Majusi top ota a rovid prognosztikak minosege nagyot javult. Meglatjuk, hogy hosszabb idore is lehetseges-e maris?)

A passziv investornak meg egyszeru a dolga: Sell a kovetkezo top kornyeken, es evekig ulni cash-ben. Az is sokkal jobb, mint bennragadva maradni.

pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 09:14
Előzmény: #875  pomperj
#879

1)Az SPY medve piaca legelejen jar. Az augusztusi zuhanas ota korrekcioban van. A kerdes leginkabb az, vajon meg csak (iv of 1 ) hullam van-e keszen 2 napja, vagy mar a (b of 2) subhullam lefordulasanal tartunk?

Mindket alternate ervenyes lehet.

Most ugy tunik, az SPY tegnapi gyengesege utan az Azsia piacok is eles esessel folytatodtak. A hullam struktura parnapos oldalazasa is eleg volt annyira lecsokkenteni a paniknap utani rugohatast, hogy ujabb, es (b) nel nagyobb eses is konnyen osszejohet. A 15 perces charton a hullamszerkezet 3-3-5 flat. Szoval, kicsival nagyobb eselyet adok annak, hogy az Aug. 24.i melypont ala esik az SPY a kovetkezo egy heten. Amint az SP500 a kritikus 1867 ala esik, ez a gyanu megerositest kap. Ezt a sejtest a NASDAQ es a Dow kisse tisztabb a-b-c hullam-strukturaja, ami egy flat (4) lehet, szinten alatamasztja.

A masik alternate is el. Ha a napokban 1995 fole emelkedne (fibo) es ott zar, akkor arrol van szo inkabb.

2) A 30 eves Treasury hatarozott rallyja 2.95%-ig ment, es 4 napja flag-et rajzol.
Innen felfele valoszinu a folyatatas. Rovidtavon a hozam bull, a bond piac meg bear. Ennek egyebkent csuf medve piacok idejen igy is kell lennie: sehol nincs jo rejtekhely a medve duhongese elol. Cash is king.

3)Az USD erosodesi trendjet megszilardultnak latom.
Kialakult 8/24 ota egy szep klasszikus 5 hullamos impulzus. Most mar (1) kesznek is tekintheto, es fut a (2) korrekcio eleje” kis a-b kesznek latszik.

4)Nincs valtozas GLD kilatasaiban. Tart a (2) korrekcio, meg egy kis eses, mint (c of 2) lehetseges.
Ezust hirtelen vissza ugrott a 14.30 szint fole, es az a gyanum, nem is fogjuk latni mostanaban ilyen olcson. Ezust banyaszokra erdemes figyelni mostantol.
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 20:39
#878
link
link

Srácok valaki segítene?

A felső 2 link között mi a különbség?

LTAM:LN LONDON - iShares MSCI EM Latin America DIST

EEML:US NASDAQ GM - iShares MSCI Emerging Markets Latin America ETF

Valamit keresek, de zsákutca!
kurkuma 2015. 08. 31. 12:54
Előzmény: #869  seri2
#877
Ezzel semmilyen számlát nem fogsz megmenteni, ráadásul beteg egy hasonlat.

Önálló döntést hoz mindenki hogy mi alapján fektet be, hihetetlen hogy mennyi időt pazaroltok erre a témára.

Én már annak is örülnék, ha egy új topikban firkálnátok, mondjuk "számlamentők" témában.
Ez intelligens megoldás lenne mindenkinek.

Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 07:27
Előzmény: #875  pomperj
#876
Köszi továbbra is az elemzéseket!

Ez most elég jól hangzik. Ha jól értelmezem, akkor a korrekció vége fele járhatunk, szóval érdemes lehet bevásárolni.
pomperj
pomperj 2015. 08. 31. 06:58
Előzmény: #870  kozi723
#875
Csatlakozom a velemenyedhez. Mindenki azt olvassa, ami tetszik vagy hasznosnak gondol. A cselekedetekert pedig maga felelos.

Azsiaban tart a korrektiv rally.

1)Jakarta Index 1 hete emelkedik, bar ebbol az elso 3 nap toporgas volt. Keszen van (1) ciklushullam lefele, a rally tobb hetes lehet, es a Fibo 62% magassag kornyekere, 5000-5200 savba varhato. Az innen tradelheto 12-16% emelkedes meg.

2)Austral ASX 5300-ig emelkedett, es azt sejtem, keszen van az (a) hullam. Rovid tavon csapkodos oldalazas varhato, aztan meg egy emelkedo hullam, talan 5500 kornyekeig.

3)Shanghai Composite feljebb maszott 3200 korulre, es kijott a veszelyzonabol. Meg mindig nem szakadt a fibo 38% korrekcios szint ala a top ota, csak nyalogatta. Szoval, ez junius ota meg mindig korrekcio. Es nem bear piac.
A Kinai kormany ugy latja, hogy az esesuket a kulfoldi piacok es gazdasagok gyengesege okozza. Pont forditva, mint WallStreet; es akar igazuk is lehet. A sajat intezkedesiket hatasosnak latjak.
Rovid tavon Kinaban tovabbi emelkedes, nos, csapkodos formaban lehetseges, akar 3500 szintig is.
HK eleg gyenge maradt, alig pattant fel eddig. Mintha (iv of c) hullamban lenne, a (c) vege tajan.

4)Japan NIKKEI vissza maszott 19.100 korulre, az Fibo 38% tajeka. Nem neveznem eroteljesnek amit latunk, itt egy kis (b or 2) hullam lefele a legvaloszinubb folytatas. Ha a 17.700-as multheti melypont a (4) hullam vege volt, akkor innen egy bullos szamozasnak kellene kovetkeznie. Majd 19600 tajan lathatjuk igazan, mire kepes NIKKEI most.

5)Indiat atszamoztam. A top ota a Juniusi alj volt (a), juliusi csucs volt (b) es most lefele tartunk (c) hullamban, valoszinuleg (4 of c) subhullamnal tartunk. Ha igy van, akkor a (c) vege kisse lejjebb lehet Nifty-ben, 7600 kornyeken.

6)Korea rally egeszen meglepo erot mutat. Ez KOSPI-t felviheti 240 szintre, sot tovabb is.
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 05:59
Előzmény: #873  Törölt felhasználó
#874
húzzál már el végre hajókázni,aztán vissza se gyere!

"a legrosszabb az egészben" még mindig te vagy,ideje lenne végre belátnod!

már elmúltál 4-5 éves???????????????
jól leragadtál azon a szinten...

a kérdés a régi,vajon miért pompi és te vagytok elsősorban a kritika alanyai,hm????

na legyen!
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 00:44
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#873
A legrosszabb az egeszben, hogy nem is tanacsadas, hanem 1 velemeny...
es azert mert valakinek mas a velemenye mint a masoke, esetleg a tobbsegtol ellentetes...
miert kell azt kigunyolni ill. sertegetni....
ilyen alapon barkit lehetne sertegetni, mert mi alapjan kulonb az egyik ember velemenye a masiktol.....
(szemelyes elet tapasztalatokra, gondolatokra es velemenyre epul...)
Aztan idovel ahogy az ember fejlodik rajon, hogy amirol korabban azt gondolta hogy jo, helyes kesobb rajon hogy nem az abszolut igazsag csak a korabbi szintjehez, gondolkodasahoz eppen akkor az allt a legkozelebb....

Talan 4-5 eves lehettem, amikor 1 veletlen folytan szembesulnom kellett azzal, hogy 1 bacsi telaponak adja ki magat...elege felhaboritott, nemsokara pedig eljutottam addig hogy a telapo nem is letezik...
es meg is voltam sertodve, hogy a felnottek felrevezettek....
Sikerult tul tennem magam ezen...
es szerintem nem artana 1-2 emberkenek felnoni akik itt komoly kritikakat fogalmaznak meg azokrol akik erdemi informacioval probalnak szolgalni...
persze kotozkodni mindig konnyebb, de egeszen veletlenul ezek az emberek nem nagyon szoktak tul sok ertelmes informacioval szolgalni....

rombolni mindig konnyebb!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 22:27
#872
Az a helyzet az ingyenes tanacsadadással, hogy előbb-utóbb a tanácsadónak kell magyarázkodnia.

Miért? ..mert a paraszt követi és ha valami nem jön be beszól neki. Senki nem kényszerítette, de Ö követte. lásd és az első hibánál felró neki mindent. Ilyenek vagyunk Mi emberek.

Ez így is marad!
kozi723
kozi723 2015. 08. 30. 18:08
Előzmény: #869  seri2
#871
Ui.: a hozzászólásom nem "seri2"-nek szólt, hanem globálisan az okosoknak.

Üdv.
kozi723
kozi723 2015. 08. 30. 18:07
Előzmény: #869  seri2
#870
Tudjátok azért nem értem itt a fröcsögés tárgyát, mert semmit sem kötelező követni, olvasni, ne adj isten a trédeket másolni. Pomperj vezet egy blogot. És mi van akkor? És ha a saját szórakoztatásáért teszi? Vagy ha egyszerűen leírja és majd 10 év múlva előveszi. Írhatná írólapra is, de inkább blogol. Nehogy már valakit megkövezzetek azért, mert blogot vezet. Bárki aki elolvassa, vagy egyetért vele, vagy sem. Ha egyetért vele és lát benne fantáziát és vállalja a kockázatot, akkor hoz egy döntést és lekereskedi. Ha pedig nem ért egyet, akkor nyom egy escape-t. Írjatok gasztróblogot. Én nem fogom leugatni még akkor sem, ha tejföl nélkül készítitek a tejfölös burgonyalevest, függetlenül attól, hogy én tejföllel szeretem... Szerintem ez ilyen kib@aszott egyszerű.

További jó savazást.
seri2 2015. 08. 30. 17:33
Előzmény: #868  eurocent
#869
most egy kicsit úgy érzem magam,mint a koma a Schindler Listájában, ha már a hozzászólásaimmal egy számlát megmentettem,már megérte. További sikeres tanulást a mestertől!
eurocent 2015. 08. 30. 17:18
Előzmény: #862  seri2
#868
Tudod én gyakorlatias ember vagyok. Nálam nem számít a papír, a múlt, a szaftos szöveg, csak és kizárólag az amit az illető az asztalra letesz, a gyakorlatban megvalósít.
Lényeg: ................., szóval bocs, de én továbbra is Pomperjtől tanulok, mivel tőled lehetetlen!

ui: "esetleg neked is van hasonló?"
Ne haragudj, de felületes vagy!
Néhány hsz-em: 762, 769, illetve véletlenül ide írtam a 774-et. Ezeknél színvonalasabbakat vártam volna tőled, de hiába...
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 15:20
Előzmény: #866  pomperj
#867
amikor elfogynak az érvek,jön a szokásos fröcsögésed!
a jelzőkkel csak önmagad minősíted,nem mást,még ha tévesen azt is gondolod.

a saját érdekedben jobb lenne tartanod magad a múltkori igéretedhez.

sajnos megint az megy,akinek maradnia kéne és azok maradnak,akiknek mennie kéne..
pomperj
pomperj 2015. 08. 30. 15:00
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
Megjottel, edes 4. legeny is?
Ha olyan szar, miert olvassatok allandoan? Miert is igyekeztek 5 percen belul fikazni? Hogy vagytok ezzel, kedves proletar testvereim?
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 14:27
Előzmény: #857  pomperj
#865
gondolkokdjál már egy kicsit: ha vki rendelkezik olyan rendszerrel, ami stabilan képes extra nyereséget termelni a piacon, az szted nap mint nap "fosva" itt a szót majd közkinccsé teszi? hát persze:))))

ha már ekkor a ász vagy, dobj már pár szót arról, h mi van a 10.000 db-os 35 usd-n vett ewz pakkal? a nyitásról olvashattunk itt, a zárásról még nem, akkor ezek szerint megvan szép méretes bukóban....hajrá netguru:))))

persze megkövetlek, ha belinkeled ide azt a hsz-t, amiben leírtad, h zártad a pozit....

ha vki a tippadók butaságainak olvasgatásán kívül vmi értelmeset is akar olvasgatni annak tessék:
rendszerfejlesztés:
link
link
link
link
link

Fixed income pl:
link
link
link

opciók:
link
link
link

funda:
link
link
link
link

ez-az:
link
link
link
link
link
link
link

ennyi asszem elég lesz..inkább ezeket javasolnám tanulmányozásra, ha vkit komolyan érdekel a tőzsde, és hajlandó is dolgozni, mint hogy pompisasguru 48/52?-es tippjeit olvasgassa..az tiszta időpazarlás, és ezt tapasztalatból mondom;)
persze tisztában vagyok vele, h könnyebb netguru semmitmondó tippelgetését megérteni, mint évekig kitartóan dolgozni a sikerért. mindenki maga dönt, melyik utat választja....na egy időre léptem, úgy sem fogok nagyon hiányozni:)))))

Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 14:23
Előzmény: #863  seri2
#864
++

lásd: "icipicit értek a kereskedéshez"

hát látjuk.. :)))
seri2 2015. 08. 30. 14:11
Előzmény: #861  Törölt felhasználó
#863
hát igen,ha valaki mellett az a legnagyobb érv,hogy hány éve van a szakmában akkor ott azért komoly gondok vannak.
seri2 2015. 08. 30. 14:09
Előzmény: #860  eurocent
#862
mert eddig a kollégáktól ilyeneket láttál? esetleg neked is van hasonló? vagy csak szájtátva iszod a kollégák szavait anélkül,hogy nyilvánvaló szamárságokra rá se mersz kérdezni? esetleg meggyőzőbb,ha valaki teleteszi "szakszavakkal" az írásait és ezáltal ez oly hihetővé válik,hogy nem tud senki megszólalni a gyönyörűségtől?
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 13:58
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#861
link
"Edwards alaposan felsült negatív jóslatával 2012 júliusában. Akkor azt állította, hogy az USA gazdasága máris belegyalogolt a recesszió mocsarába, és a hanyatlásban nemsokára a tőzsdék is követni fogják. Akkor az S&P-500 halálkeresztjéről beszélt: az index 50 hónapos mozgóátlaga a 200 hónapos alá került. Ehhez képest a mutató azóta 32 százalékkal erősödött."
végülis 30 éve van a szakmában...
az álló óra is naponta 2x pontos.
hajrá netguruk:))
eurocent 2015. 08. 30. 13:37
Előzmény: #853  seri2
#860
Kedves seri2.

Szeretnélek megkérni, hogy valami saját készítésű, ütős, szöveges magyarázattal kiegészített, szakmai anyagot tegyél már fel ide Ázsia témakörben.

Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 12:43
Előzmény: #857  pomperj
#859
csak nem napszúrást kaptál vitorlázás közben?

ismered a nagyívű mondást;

"a fény a sötétségben rejlik,csak a sötétség azt nem fogadta be",vagy hogy is szól a nagy tudású haverod örökzöldje?

továbbra is nagy tisztelettel bugac felsőről :))

pff...
seri2 2015. 08. 30. 12:38
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#858
hát eléggé félre értettél
pomperj
pomperj 2015. 08. 30. 12:16
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#857
Mindig azok a fikazok, akik soha es semmit nem tesznek hozza a temahoz.

Ez nem meglepetes, ennek igy kell lennie. Es mindig ugyanaz a blokk, a sotetben bujkalok.
Vilag proletarjai, egyesuljetek !
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 11:33
Előzmény: #853  seri2
#856
Azert Albert Edwards velemenyere sokan adnak, igaz csak kb. 30 eve van a szakmaban...
guru megfogalmazas szerintem piciket tiszteletlen, persze o is tevedhet, de ki nem???
szoval mi elott leguruzunk valakit ezen a forumon, nem artana piciket utana nezni, hogy kirol is van szo...
(ez csak az en szereny velemenyem es meg tevedhetek is)....

;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 11:21
Előzmény: #852  Törölt felhasználó
#855
nagyon jól teszed!
de könyörgöm,kereskedd is le éles számlán!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 11:19
Előzmény: #853  seri2
#854
:ÐÐ))
seri2 2015. 08. 30. 10:53
Előzmény: #852  Törölt felhasználó
#853
sajnos ez a baj a gurukkal, évekig sipákolnak,óbégatnak aztán ha véletlenül igazuk lesz rögtön piedesztálra állítják őket.
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 10:40
#852
pomperj
pomperj 2015. 08. 29. 06:02
Előzmény: #850  pomperj
#851

1)Az SPY ket alternativat mutat, es most meg lehetetlen tudni, melyikben vagyunk.

Az elso alternate az eddigi valtozat folytatasa: meg azz elso impulzus (1) hullam fut, annak (iv) subhullama vege fele jarunk. Nem tort ki a Flat lehetseges max. meretebol, ami 2010 kornyeken van. Az elott a korrekcios (iv) subullam elkeszul, aztan az (v) subhullamban lefordul, es az Aug.24-i melypont ala megy, nagyjabol a szamitott 1840 ertek kornyekere.

A masik alternative is legalabb ilyen valoszinu. Azert az, mert bar tegnap az Index nem sokat emelkedett, de a belso technikai mutatok erosek voltak, es jovo hetre ez nem okvetlenul fog kimerulni, hanem attorheti a 2010 kritikus szintet, ami negalja a flat verziot.

Ebben az esetben a 1970 szintu melypont, Aug.25-en volt az (v) subhullam es egyben az (1) impulzus vege.
Es mar (2) subhullamban vagyunk, amely (1)et korrigalja. Ennek varhato merete Fibo 62-78%, jelen esetben 230*(0.62-0.78)=143-180, tehat a top varhato szintje 2013-2050 savban van. Abban a savban 2043 szinten van eros rezisztencia.

Ha ez az alternative ervenyes, akkor a (2) csucspontig az idotartam nagyjabol 1.4*9 nap (a 7/7-7/20 kozotti utolso korrekcio idotartamanak kb. 1.4 szerese),
tehat addig meg 5-9 nap van hatra. Arra kell tehat szamitani, hogy az emelkedes tovabbi vathato 50-60 pontjat joval lassabban teszi meg felfele, mire (2) korrekcios hullam kimerul es elkeszul. Es persze a nagy volatilitas is tovabb csokken.

2)A TLT bond hozam flag-et csinalt 2.92% szinten, eddig nem tudta attorni az elso impulzus parallel csatornajanak elso vonalat. De hamarosan at fogja. A target maradt a 4.2%. Nemcsak az USA_ban, vilagmertekben is masznak felfele a piaci kamatok.

3)USD tovabb erosodik. Az 1.1712 szintu, mar 5 napos fordulo ota visszaesett 1.12 szintre, szoval jo ideanak bizonyult a javaslatom, hogy 1.15 felett USD-t kell venni. Bizony megeshet, hogy hosszu ideig nem latunk ilyen magas EUR arfolyamot. Szerintem elindult az (5) hullam, ami USD-t az 1.0 paritasig erositheti nehany honap alatt Euroval szemben.

4)Az arany 2 napja 1117 szintig esett. Ez vagy (2) vagy (a of 2) hullam. Ha az utobbi, akkor meg egy szereny mertekben alacsonyabb (2) hullam aljat meg lathatunk, mielott ugy igazan nekilendul 1300 iranyaba.

5)Az olaj kitorese 3 nap alatt +20%. Nem is tortent semmi emlitesre melto nagy kulso “beindito” esemeny, a piac maga fordult meg az extremen lenyomott arak rugo-hatasara. A rohamot felfele a melytengeri platformosok vezettek, es ez alighanem igy is marad a rally kovetkezo szakaszaiban is.

De most innen megiscsak egy korrekcios mozgas kezdodhet, ami elobb akar 40-ig is visszaviheti a WTI olaj arat. Es persze elkepzelheto egy oldalazo oscillalao mozgas is par hetig ebben a savban. De most mar a meglepetesek felfele varhatok.

pomperj
pomperj 2015. 08. 28. 17:01
Előzmény: #848  pomperj
#850
Az olaj megcsinalta 4 nap alatt, a 37.5 szintrol az elso 5 hullamos strukturat FELFELE.

Szoval, Elliott alapokon Olaj BULL. Innentol minden gyengesegnel a velemenyem egyszeru: go long Olaj, olajservece, production and Integrated big oil.
Add to positions.
kimpaa
kimpaa 2015. 08. 28. 10:41
Előzmény: #848  pomperj
#849
A certi már duplázott ;)

Na persze tudom hogy az életveszély, 20 centtel a kiütés felett fordult az olaj s most már messze jár onnan. De sok kötés nem volt a kiütés előtt.

minimum a certiben: 749
mai max: 2238
pomperj
pomperj 2015. 08. 28. 09:23
Előzmény: #846  kimpaa
#848
Mar jopar napja gyanitom a fordulatot, Olaj forumban errol Xautistaval ertekeztunk is, napok ota.
A fele poziciom megvan, es matol epitem tovabb.

Mindegyik olajos poziciomtol "legalabb" duplazast varok.

pomperj
pomperj 2015. 08. 28. 09:11
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#847
De;-), lehet.
A (2) hullam akar 99%at is vissza korrigalhatja (1) hullamnak. De tobbet nem.
Ha viszont igaz, hogy a maj. 20 ota
7/07 volt (i) 2041
7/31 volt (ii) 2114 szinten,
8/24 volt (iii) vagy (v= 1 vagy a)

akkor nem lenne "ildomos" addig felmennie.

2)Nos, pf, ismet jokor es jot valasztott, gyonyuru contrarian indicator cikket az FT-bol:

MENEKUL A KULFOLDI TOKE AZ EM PIACOKBOL;

link

Ok, jol van fiuk!
Megerosittek a velemenyem: go long EEM piacok, OTP es MOL is! long.

kimpaa
kimpaa 2015. 08. 28. 09:09
Előzmény: #844  pomperj
#846
Nem gondolod hogy ezzel a 38 dolláros olaj fordulattal lemaradtál az igazán jó beszállóról az olajban?
Mármint úgy értem hogy kiszámoltad a 35 dollár alatti célt de 40 dollár alatt már rég be kellett volna szállni, mert ez már tényleg sokaknak fáj, s nem engedik tovább esni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 08:43
Előzmény: #844  pomperj
#845
SP-vel kapcsolatban egy észrevétel:

Ahogy néztem, 2070 környékén is van egy rés, nem feltételezem okkal, hogy még oda is "felnéz"?

Már csak azért is kérdezem, mert eddig semmit nem hagytak nyitva... Értem én a 2040-es ellenállást, de ahogy eddig láttam, ezek az ellenállások mintha átjáróházra kezdenének hasonlítani...
pomperj
pomperj 2015. 08. 28. 08:31
Előzmény: #843  pomperj
#844

Azsiaban vege a (iii) hullamos esesek tomegenek. Kezdodni latszik egy fel-le csapkodos (iv) hullam, ami az oversold allapotot feloldja. Fibo szinteket kell figyelni: ha attor, akkor mar a fel-korrekcio megy.

1)A Malaj Index befejezte (iii of 3) zuhanast, es maris megcsinalta a Fibo 38% koruli meretu (iv) hullamot, 3 nap alatt. A lendulet tart, szoval 62% fele folytatodas a valoszinu.

2)ASX is attorni latszik a Fibo 38%-ot, ott is van eleg lendulet a magasabb szintekhez. A Keltner csatorna felos vonala meg 5600nal van, szoval az is tovabbi emelkedest jelez.

3)Shanghai Composite is kesznek latszik a (iii) hullammal, es megindult felfele. Az emelkedes 3500-4000 savba varhato. Most erdemes lehet a volatilis kinai technologia cegeket megnezni.

4)Japan yen is megindult a 118 szintrol ujra a 122 fele. Amikor yen gyengul, Nikkei emelkedni szokott: most a 20.000 szint is elerhetonek latszik. Raadasul az Elliott-szamozas itt a leginkabb bull Azsiaban. A hazai piacos cegek is, az exportorok is jok lehetnek most.

5)India meg nem adott hatarozott jelet, talan (iv)-et formaz most. A 7700 latszik egyelore a hullam aljanak. Itt is elkepzelheto pozitiv meglepetes is.

6)Taiwan, Singapore, Korea gyengebbek, de azok is kozel vannak a 38% meretu felpattanasi hatarhoz.

7)Russia es Brazil elesen felpattantak. Az olajosok mind erot mutatnak.

8)Az olaj kitort az eso cstornabol !!

A Commodity mufaj kepes egy napos fordulot csinalni. Es olaj a 37.5 szintrol mar +9% korul jar. Nem lattunk szabalyos (iv) hullamot, (de ez lehetett extended v),
es ebbol meg lehet az is, aztan meg egy zuhanas.

De mar nem okvetlenul ennek van nagyobb eselye: hanem a fordulatnak.

Itt mindenkinek, aki vadaszik az olajos super-rally-ra, nos, mar legalabb a poziciok 2/3 reszet ajanlom megvetelre megfontolni. Aztan lehet piramist epiteni.

9)SPY bezarta a gap-et, es tovabb emelkedik. Meg nem erte el a flat maximalis meretet, ami 2010 korul van. Ha azon is attor, akkor 2040 a eros rezisztencia.
pomperj
pomperj 2015. 08. 27. 09:21
Előzmény: #842  pomperj
#843
2.29 helyesen; 2.92%
pomperj
pomperj 2015. 08. 27. 08:57
Előzmény: #841  pomperj
#842
Folyt.
SPY 1970-nel van egy nyitva maradt gap, azt is be kellene tolteni.

3)A TLT 30 eves treasury kamata szalguldott, 2.62%rol 2.29%-g repult. Szoval, 2 nap alatt impulzivan visszavette a masfel havi eses felet. Azt gondolom, hogy ez (iii) hullam, ami kitarto es folyamatos tovabbi emelkedest hoz. Az ideiglenes target 4.2%.

Akinek van hosszu kotvenye, annak legkesobb mostanaban kellene kiszallnia. Nyilvanvalo, hogy eladasi hullam lesz, es az tovabb csokkenti a likviditast mindegyik piacon.
Korabban itt ertekeztunk kisvukkal a bond piac kilatasairol es a vart kovetkezmenyekrol, nem ismetlem.

4)Az USD gyengules elesen megfordult 1.17 szinten.

Par napja irtam errol: en 1.15 felett atmennek EUR-bol USD-ba. De, lehetseges egy alternate is: ha a (C) hullamnak itt csak az elso felet lattuk, akkor nem a fibo 38% szintnel van fordulat, hanem 50%-nal. Akkor meg egy nagy lendulettel el kellene mennie EUR/USD 1.22 szintig. Ott van is erosebb ellenallas.

5)A GLD 5 apro hullammal emelkedett fel (1) hullam vegere, a 1077rol 1168-ra, es ahogy GLDnel szokott, az otodik volt a legerosebb. Szoval,arra van a fo irany.

Eddig az emelkedes 50%at korrigalta, es meg eshet egyet 1100 korulig is. De tovabbra is 1300 szintig varnam oszre, es ujabb sorozatos 5 hullamos mozgasokat varok.

Ezust nagyon divergal aranytol, tovabbra is sokkal gyengebb. Koveti az ipari femeket lefele. Lehet, hogy ez az eladasi nyomas az utolso, es amikor kimerul, nagyon eles rallyval fog arany utan indulni. Azt kevesbe tartom valoszinunek, hogy arany koveti lefele ezustot.

6)Az olajnal, ahogy korabban itam, egy kis oldalazasra es meg egy esesre szamitok. Valahol 35 es 28 kozott van az alja, itt mar barmelyik nap barmi csoda megeshet.
Egyre tobb a bear piac elotti vegletes kapitulacios jel: az olajos cegek torlik az osztalekfizetest, ujra vagjak a capex budzset, es mar csak tulelesre jatszanak. A Cameron-t megvette a Schlumberger tegnap: indul a tonkremenes elotti kenyszer-eladasi hullam (ezt akartak a Saudok). SLB minden esetre 50% premiummal vette a napi arhoz kepest, es meg igy is “jo uzlet “ volt neki.

Az aligha vitas, az ev legnagyobb vetele a jobb minosegu olajosokbol lesz, meg iden.
pomperj
pomperj 2015. 08. 27. 07:52
Előzmény: #840  KB58
#841

1)AZ SPY-ban a (3) hullamnak vege. Es megkezdodott a felpattanas, ami 2 napja folyamatban van, es amikor keszen lesz, annak (4) hullamnak kell lennie.

2008 oktobere ota nem volt olyan heves 6 nap folyamatos eses, mint ami tegnapelott befejezodott. De mintanak azert jo leszmost: Akkor a (3)/(5) hullamok meretaranya 0.6 (fibo) korul volt, szoval valami hasonlora szamithatunk. Annak az alajan volt az (a) ciklushullam vege.

2)A (4) hullam eddigi strukturaja 60,30 perces charton eleg jol kovetheto. Mostanig a-b-c van keszen, ha oldalazo haromszogben maradna a tegnapi 1940 zarassal.

Am, nemcsak d-e oldalazo folytatas lehet. Hanem flat is, es akkor meg van felfele mozgas lehetoseg, Fibo 1.62*(a) meretig, szoval 2000-2020 savba is ellatogathat, mielott ujra elesen le kell forduljon, (5) hullamot csinalni.

Lehetseges hogy valami mas alakul mint a fenti 2 legvaloszinubb forma hiszen 11 lehetseges variacio van.

Folyt. Kov.
KB58 2015. 08. 27. 07:02
Előzmény: #839  pomperj
#840
Kedves János!

Hogyan lehetne elérni a blogodat. Tudnál nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm.
pomperj
pomperj 2015. 08. 26. 09:03
Előzmény: #838  pomperj
#839
Azsia Indexek is befejeztek a (3) hullamot, vege a nagy zuhanasnak, es elkezdtek egy csapkodos, oldalazo mozgast, ami valoszinuleg konszolidalo (4) hullam.

1)Az Azsia devizak az esesbol kifordultak, es kis emelkedesben vannak. A Kinai yuan nem sokat erodalt a leertekeles ota, de a spread novekszik, tehat no a nyomas rajta.

2)A filippino index 6.600 szintig esett, ami 2014 elejen volt utoljara, es 2013 evi top szint. Oldalazo csapkodo (iv) kovetkezhet.

3)Australia ASX Index is kesz (iii) hullamaval. A Fibo 38% 5250 szintnel van, most nem varnek ennel magasabb target arat. Ettol fuggetlenul, ma reggel felpattanasban van, ami persze (iv) hullamnak varok itt.

4)Singapore 312-nel pattant fel. A korrekcios target 330-40 korul van. Taiwan is igy nez ki.

5)Shanghai Composite 2965-ig esett, nagy lendulettel es tele gap-el. Ez mar boven beleszurt a kritikusnak tekintett 3100 szintbe: most mar nem bizom Kinaban sem egy atmenetibb korrekcioban. Meg szabad remenykedni, mert a kar meg mindig helyre hozhato, de mostantol Kinaban is nagyobb az esely a bear piacra. Minden tovabbi gyengeseg bear omen.

Kar, hogy PBOC elpazarolta a tuzerejet korabban a magasabb szinteken: innen konnyebb lett volna forditani. Minden esetre megint kamatot csokkentettek, tartalekratat csokkentettek, es megengedtek nyugdij alapoknak is a tozsdei befektetesek 30% aranyat.

6)Japan 17.800-ig esett. Itt kulonleges helyzet van a hullam strukturaban: ez tekitheto akar (4) hullam aljanak is, es van megengedo esely egy magasabb topra 21.000 felett.
Ha innen elindulna egy szabalyos 5 hullamos strukturaban, akkor marad a bull Japanban; ha tovabbi gyengeseg jonne, akkor mar nem.

7)India Nifty strukturaja sem vegletesen bear. A februari top ota ugyan at kell szamozni, de meg lehet a-b-c strukturanak latni. Es mivel 7800 volt a melypont, (a Fibo 38% korrekcio meg alatta van 7600 korul), szoval, itt is lehetseges magasabb top.

8)Brazil Bovespa 43.000-ig zuhant, ami uj melypont, de nagy volumennel fordulonapot csinalt.

Egyelore nem lehet biztosat tudni hogy a hullam-struktura keszen van-e, de Majus ota egesz konnyu egy extnded 5th hullamnak latni.

9)Russia a 2014 vegi all-time melypontokig esett. Es lathatoan fordulonapja van.
Russia jo proxy lehet az olaj mozgasanak figyelesere. Ez a jelzes is arra utal, hogy kozel az olaj zuhanas vege.
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 20:03
Előzmény: #837  eurocent
#838
Ugy tunik, mintha az SPY (3 of 1) hullam vege tegnap egybe esett az olaj (3 of 5) hullamanak vegevel.

Mindketto azota nagyjabol kis Fibo szam meretu oldalazo-oscillalo mozgasban van.

Milyenben?
Olaj a melyponti (3) 37.5 ota 40-ig pattant fel, az 52-nel indulo extended (5)th verzioban nagyjabol FIbo 23% meretu,
mikozben az SPY-nal a 1830-1950 korrekcios meret pedig nagyjabol Fibo 38% koruli szam.

Szoval, csak azt a gyanum probalom megfohalmazni, hogy ha az egyuttmozgas valosnak bizonyul, akkor megeshet hogy az olaj 5. hullam legveget (es melypontjat) az SPY 5th pontja segiti megtalalni: mert egybe eshetnek.

Ha veletlen igy lenne, akkor erdemes lehet erre figyelni.

eurocent 2015. 08. 25. 18:47
Előzmény: #833  pomperj
#837
WTI full 1D log: link
WTI nagyított 1D log: link

A 37,75 akár a korrekció alja is lehetne. De nekem kevésnek tűnik az esés.
Amennyiben az árfolyam nem emelkedik 40,49-41 piros vastag vonal fölé, akkor én a kék(világoszöld) vonal/fibó 1,618 (29,64) vagy 2 (21,62 – 2015 vége, 2016) értékeire tippelnék elképzelhető aljnak.
Szeptember első felében szerintem lemegyünk a 2008-as aljra.
Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 17:56
Előzmény: #828  kurkuma
#836
pfff... a számjegyesekkel együtt!!!!
kurkuma 2015. 08. 25. 17:53
Előzmény: #834  tom19761976
#835
Jogos.
tom19761976 2015. 08. 25. 17:30
Előzmény: #824  Tibi0002
#834
Ezért nem etetjük a kib@ott trollokat!:)
Ez az egyetlen ellenszerük.
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 15:30
Előzmény: #832  pomperj
#833
Es persze ez a lenyeg.
nalad hogy nez ki?

link

pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 14:40
Előzmény: #830  eurocent
#832
fogalmam sincs, akkor melyik lesz a legjobb a kategoriajaban.
De ide irom a mai "figyelo listat", ezek ma fundasan nagyjabol a legjobbak a nagy elemzo hazak szerint (is)

1)Oil services sector
Cameron CAM
DrilQuip DMO
Haliburton HAl
Helmerich HP
Oceanineering OII
Transocean RIG
Core lab CORE

2)A production mufajban
Anadarko APC
Continental CLR
Marathon MRO

3)Integralt oriasok mufajban
Chevron CVX
Phillips PSX
PBR
Tesoro TSO
Valero VLO

Nem talasz par ismert es jo nevet,
de ezek szerintem jobbak; persze azok is szoba johetnek majd.



Tibi0002 2015. 08. 25. 14:20
Előzmény: #829  pomperj
#831
köszi, ez egészen jól hangzik nekem.
eurocent 2015. 08. 25. 13:45
Előzmény: #829  pomperj
#830
Konkrétan milyen "olaj-os" termékben tervezel nagyobb pozíciót felvenni?
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 13:37
Előzmény: #827  Tibi0002
#829
Szerintem a 2008 evi 150 USD ar volt a (3) hullam topja. Lesz meg ennel joval tobb is, az (5) hullam topja tajan, de az 5-8 evre van innen.

2009, a 3rd hullam top ota egy oriasi oldalazo haromszogben oscillalava mozog,
2009 volt (a) hullam 35 szint,
2013 volt (b) hullam 110 szint
es most 2015(16) lesz a (c) hullam vege, talan 35 szint korul. Value ertelemben itt mar lehet gyujtogetni, a jo minosegeket mar erdemes.

Szoval, innen (nagy valoszinuseggel 2016 elso feleig) ujra fel, nagyjabol 90-100 szintre, 2-3 even belul (az lesz d hullam).
Es onnan meg egy lefele, az (e) hullam, talan 50-60 savig eshet. Aztan jon (5) oriasi es meredek rally 200 iranyaba.

Szoval, az elmult 8 evehez hasonloan oscillalalst varok; de mostanaban mar naponta figyelem, mert az aljat el akarom kapni. Nagy pozicioval tervezek belepni. Meg nincs kesz a (5 od c) lefele, de nincs is sok hatra,
kurkuma 2015. 08. 25. 11:40
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#828
Semmilyen személyi kultuszról nincs szó lulóka, de tiszteletről igen, ami a te esetedben nem mondható el sajnos (ezt magadnak köszönheted).

A többség nagyon hasznosnak tartja ezeket az elemzéseket, te viszont csak egy bohóc szintjére süllyedtél ezen a fórumon.

Természetesen a továbbiakban én sem foglalkozom a szánalmas tevékenységeddel, úgy csinálsz magadból hülyét, ahogyan jól esik... :D

A sport eredményekhez viszont gratulálok, bárki esetében ez elismerésre méltó, ebben tévesen ítéltelek meg ezek szerint.
Tibi0002 2015. 08. 25. 11:31
Előzmény: #826  pomperj
#827
olajtól mit vársz 1-5 éves távon?
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 10:40
Előzmény: #822  pomperj
#826
A Valasz: Nem.

Kisse precizebben. Most a-b-c(d-e) oldalazo (4) hullam megy, talan szerda-csutortokig, aztan egy erosebb tuske lefele jovo het kozepeig. Az lesz a bear piac elso zuhanasanak a vege, (1).

Attol kezdve szept.1-10 tajaig erosen felfele menetel, es elerheti a 2040 szintet, az lesz (2) ciklus hullam vege. De oktoberre sokkal melyebbre is eshet.
Nem elhinni az ujsagoknak, hogy ez csak a szokasos ideiglenes flash-crash! Csak egy atmeneti korrekcio, es mar megy is uj topra!
Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 10:00
Előzmény: #824  Tibi0002
#825
ugyan..
olyat a rókák szoktak!
Tibi0002 2015. 08. 25. 09:50
Előzmény: #813  kozi723
#824
A célja az, hogy figyelmet kapjon másoktól. Az már mindegy neki, hogy pozitív, vagy negatív jellegű ez a figyelem, a lényeg, hogy megkapja. És ez sikerül is neki. Ha senki sem reagál rá, előbb utóbb elsomfordál olyan helyre, ahol az előadása hatásos.
kimpaa
kimpaa 2015. 08. 25. 09:26
Előzmény: #822  pomperj
#823
Be tudnád regisztrálni az én emailcímem is?

publikusmail freemail
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 09:22
Előzmény: #820  pomperj
#822
6)Az aranyban marad a bull kilatas. Most a 1165-70 savban 2 csatorna vonalba is beleszaladt, ami oldalazo mozgasra kenyszeriti par napig, esetleg 1-2 hetig is meg.

Aztan kitor fole. Vad emelkedest varok. Meddig? Az A hullam teteje 1300 tajan volt, szoval oda varom C hullam topjat is. Vagy az fole.
Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 09:18
Előzmény: #820  pomperj
#821
Köszönöm...
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 09:02
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#820
Feltettem a rovidtavu kilatast. Most (iv) hullam fut.
Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 08:48
Előzmény: #816  pomperj
#819
Köszönjük az infokat.

Szerinted várható némi korrekció az esésben továbbra is, vagy elnézve Kínát, ez egyre inkább valószínűtlen - az ábráid némi visszaemelkedést jósolnak/tak...

yossarian78
yossarian78 2015. 08. 25. 08:33
Előzmény: #816  pomperj
#818
Látnám én, de hol? A simplesitos blogod nem elérhető egy ideje.
magellan2214 2015. 08. 25. 08:07
Előzmény: #816  pomperj
#817
Sokakat erdekel.Koszonjuk.
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 07:48
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#816
Ma hosszabban foglalom ossze a piacokat, vannak akiket erdekel.

1)A nagykep.
A penzugyi piacok vilagmeretekben megrendultek. Az evek ota tarto deflacio es a penznyomtatassal plusz allamadossag-novelessel elfedett gazdasagi bajok kovetkezmenyei felszinre fognak kerulni.
Mindenhol. Nem lesz eleg a FED, ECB es mas kormanypropaganda tobbe arrol, hogy minden rendben van.

2)Az olaj 40 dollar, a rez evtizedes melyponton, ezust -70%, arany -40%.

Shanghai -30%, es majdnem egesz Azsia -20% fele kozelit. A Brit FTSE, Francia CAC, Nemet DAX Indexek -20% fele tartanak.

Az USA tozsde, mint az utolso gat ami tartott az arviz ellen, tegnap vegkepp beszakadt: A DJIA a tavaly oktoberi (4) hullamos melypontot megkozelitette es -16% zar.
Az SPY -13%, pedig mar 13 honapja tartozkodott a 2000-2013 kozotti hosszutavu trendvonal felett,

De matol ennek is vege van. A felette levo supportok alatt zart, tehat azok le vannak szakitva.

2. Nezzuk a hullam strukturat, divergenciakat, a kotvenyeket, a dollart, az aranyat, es a varhato rovidtavu kilatasokat.

Lasd blog.
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 21:12
Előzmény: #809  pomperj
#815
azert az sok jot nem vetit elore, hogy a mai upswinget ugy sikerult osszehozni, hogy ne -7%-rol induljon a nasdaq ill. S&P500 , hogy kavartak a future-kal majd egesz veletlenul a vilag legjelentosebb vallalatanak vezetoje Tim Cook elkotyogta magat 1 emailben...
(gondolom megkertek ra, talan...a central plannerek)

szoval a plunge protection team dolgozott es izzadt szepen...:

link

mi lesz ebbol lehet, hogy a shortjaim celarait lefele kellene modositani...
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 20:06
Előzmény: #813  kozi723
#814
hát nem,sajnos nem volt olyan vicces,inkább siralmas

nem célom volt/van,hanem véleményem-ennyi
kozi723
kozi723 2015. 08. 24. 19:58
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
Feltételezem jót röhögtél azon amit eurocent írt néhány hsz-szel lejjebb és ennek jókora cinizmus kíséretével hangot is kellett adnod.

Mondjuk aztán igaz, én is fecséreltem rá 5 percet, nem hagytam szó nélkül és válaszoltam Neked. Its my fault.

(Nem tudom mi volt a célod egyébként az elmúlt néhány hétben a hozzászólásaiddal, de sikerült egy napi rendszerességgel használt topikot kibelezned és elérted, hogy az emberek naponta néhány percet se töltsenek el itt szívesen. Mindannyian jobban jártunk volna, ha ezt máshol adod elő.)

További jó fórumozást!
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 19:20
Előzmény: #811  kozi723
#812
milyen rosszmájú megjegyzés?? :)

azt hittem,hogy a személyi kultusz mára már csak történelem,de úgy látszik tévedtem.

előfordul,cest la vie
kozi723
kozi723 2015. 08. 24. 19:13
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#811
Téged ki kéne találni, ha nem lennél... rosszmájú megjegyzés nélkül nincs meg a napi boldogságod. óriási vagy!

:D :D :D
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 17:22
Előzmény: #808  eurocent
#810
jajj..
pomperj
pomperj 2015. 08. 24. 17:17
Előzmény: #804  pomperj
#809
Igy panik-napos "menetkozben" nagyon nehez jol latni a kilatasokat, pedig az lenne igazan fontos.

Azert 2 dolgot megkockaztatnek.

1)Az emelkedo SPY-nak vege. A (b) korrekcios ciklushullam 2009-15 kozott kesz. Befejezodott a bull, innen bear piacra lehet szamitani.
Meg nem szakadt le a 2014.octoberi (4) melypont 1810 szinten. Amig az nem tortenik meg, addig elvileg Elliott alapokon lehetseges (bar nem valoszinu) az uj top.

De a supportok 2040 es 1980 szinten serultek; nagy atechnikai kar. Meg nincs zaras, tehat nem biztos hogy zaraskor "leszakadasi" allapotuak lesznek.

Errol van egy szep chart a blogban, hogy milyen elkepeszto pontossaggal alakult a top ott 2137 tajan, es az idobeli azonossagra is tokeletes Fibo szamarany.

2)Az SPY elorejelzesek josaga drasztikusan meg kellene javuljon. Nemcsak az enyem, mindenkie.

Az Elliotistak tudjak, hogy a (b) hullamok meretet es formajat lehet a legkevesbe elore jol prognosztizalni. De ennek nagy valoszinuseggel vege.

A 2013-2015 idoszakban az SPY ugy mozgott mint egy zombie: lassu, eroszakos, elterithetetlen, ok nelkuli mozgas volt, aminek a mai nappal szinte biztosan vege szakadt. En sem voltam kepes jol megtalalni a varhato top erteket. Amiota ED forma alkult, a chartok alapjan mar konnyebb volt jol elore latni a dolgokat.

A lenyeg: kilatasokat jobban lehet ettol kezdve Elliott alapokon prognosztizalni.

3)Ovatosabb vagyok a harmadik gondolattal: megis.

Arra szamitanek, hogy SPY meg az iden eleri az 1700 szintet.

Ez nem is nagyon bear joslat rovd 4 honapos tavon, hiszen a tophoz kepest mindossze -20% az esesi nagysagrend.
A kovetkezo 2-4 evben SPY eses ennel sokkal nagyobb less. Osszesen nagyjabol --50% nagysagrendure varnam.

eurocent 2015. 08. 24. 16:49
Előzmény: #777  pomperj
#808
Legjobb trader tanáromnak: +++++:)
eurocent 2015. 08. 24. 16:47
Előzmény: #762  eurocent
#807
PBR új aljat ütött pre-marketben és nyitáskor. Nagyon úgy néz ki, hogy 3,6x-3,8x-ért is kapható lesz hamarosan.
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 14:44
Előzmény: #777  pomperj
#806
++
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 13:20
Előzmény: #777  pomperj
#805
+++
pomperj
pomperj 2015. 08. 24. 08:51
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#804
A regio tozsdei mind szabadesesben vannak, klasszikus crash-forma (3 of 3) hullmaban zuhannak.
Egyelore minden megallasi es felpattanasi kiserletet azonnal ujabb eladasi hullam mar szuleteseben megfojtott. A trend tart, semmikepp nem szabad semmibe bele venni.

1)A devizak mind gyengulnek USD elleneben, az Aprilisi "normal" szinthez kepest jellemzoen 10-12% az ertekvesztes USDhez kepest. Innen nezve a yuan -4% leertekeles "keves" volt, es az offshore yuan arfolyam alapjan nem nehez megjosolni, hogy ujabb Kinai leertekeles varhato.

Nem gondolnam, hogy barmely deviza kepes lesz kimaradni a versengo leretekelesi hullambol, sehol a vilagon. Es amig a dollar rally tart, addig a tozsdek sem kepesek az eses megallitasara.

2)Ausztralia elesen esik, mar a 2004 evi melypontjanal jar. Le fogja szakitani.

Shanghai panikban zuhan, leszakitotta a Keltner supportot, es mar 3200-nal jar. Ha ez a zuhanas meg tart 3100 ala is, ami nagyon valoszinu, akkor nemcsak korrekcio van, hanem bear market.

Nikkei is nagyot esett, 18500 szintnel tart. Nyilvanvaloan (a) hullam kozepen jar.

A tobbi Azsi index is zuhan, a 2014 evi aljak letoresi szintjet kozelitettek meg.
Az osszes chartjuk hasonlo: elesen gyorsulo esesben vannak.

Aprilis ota eleg sokszor irtam: cash is king. Nos, CASH KING koronazasa megtortent. Az unnepseg meg tart, es egyre tobben kialtjak: eljen a kiraly !
eurocent 2015. 08. 24. 08:45
Előzmény: #769  eurocent
#803
Kínai események megjátszására óvatosabb invesztorok a következő két 2x ETF-t is használhatják (ezekre most figyeltem fel).
CHAU (long): link
CHAD (short): link
Még legalább egy 15-20% esés benne van a chartban.

Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 07:34
#802
link

Azta mindenségit, az utolsó jó chart is leszakadt!

Valaki érdekelt benne?
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 07:09
Előzmény: #777  pomperj
#801
++

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók