Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 20:38
Előzmény: #879  pomperj
#880
SPY kilatasaira vonatkozoan,
holnapra megcsinalom az elso prognosztikat, nagyjabol 1 evre, 2016 majusig, a toptol szamitott elso 12 honapra.
A datum nem veletlen, es szerintem nehanyan maris tudhatjak is a 2 ok kozul legalabb az egyiket. A blogba felteszem az eredmenyt, uj menupontba, Nr.1 sorszammal.

Nyilvan durva es pontatlan lesz a becsles. Olyan, amilyent Elliott alapokon, es extremen keves adat-ponttal az LPPL modell felhasznalasaval, es
ilyen rovid bazison egyaltalan lehet csinalni.

Nem hiszem, hogy barki kepes maris "jo" prognosztizalasra. Az investorok tulnyomo tobbsege el sem jutott addig a gondolatig, hogy esetleg bear piac lehet, es nem csak egy atmeneti korrekcio van.

Viszont minel elobb van "valamilyen" modell a kilatasokra, annal jobb.

Persze, senki ne tradeljen ennek alapjan.
Haszon ebbol foleg az aktiv tradernek lehet, osszehasonlithatja az egymasutani prognosztikakat a megvalosulassal. (Szerintem Majusi top ota a rovid prognosztikak minosege nagyot javult. Meglatjuk, hogy hosszabb idore is lehetseges-e maris?)

A passziv investornak meg egyszeru a dolga: Sell a kovetkezo top kornyeken, es evekig ulni cash-ben. Az is sokkal jobb, mint bennragadva maradni.

pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 09:14
Előzmény: #875  pomperj
#879

1)Az SPY medve piaca legelejen jar. Az augusztusi zuhanas ota korrekcioban van. A kerdes leginkabb az, vajon meg csak (iv of 1 ) hullam van-e keszen 2 napja, vagy mar a (b of 2) subhullam lefordulasanal tartunk?

Mindket alternate ervenyes lehet.

Most ugy tunik, az SPY tegnapi gyengesege utan az Azsia piacok is eles esessel folytatodtak. A hullam struktura parnapos oldalazasa is eleg volt annyira lecsokkenteni a paniknap utani rugohatast, hogy ujabb, es (b) nel nagyobb eses is konnyen osszejohet. A 15 perces charton a hullamszerkezet 3-3-5 flat. Szoval, kicsival nagyobb eselyet adok annak, hogy az Aug. 24.i melypont ala esik az SPY a kovetkezo egy heten. Amint az SP500 a kritikus 1867 ala esik, ez a gyanu megerositest kap. Ezt a sejtest a NASDAQ es a Dow kisse tisztabb a-b-c hullam-strukturaja, ami egy flat (4) lehet, szinten alatamasztja.

A masik alternate is el. Ha a napokban 1995 fole emelkedne (fibo) es ott zar, akkor arrol van szo inkabb.

2) A 30 eves Treasury hatarozott rallyja 2.95%-ig ment, es 4 napja flag-et rajzol.
Innen felfele valoszinu a folyatatas. Rovidtavon a hozam bull, a bond piac meg bear. Ennek egyebkent csuf medve piacok idejen igy is kell lennie: sehol nincs jo rejtekhely a medve duhongese elol. Cash is king.

3)Az USD erosodesi trendjet megszilardultnak latom.
Kialakult 8/24 ota egy szep klasszikus 5 hullamos impulzus. Most mar (1) kesznek is tekintheto, es fut a (2) korrekcio eleje” kis a-b kesznek latszik.

4)Nincs valtozas GLD kilatasaiban. Tart a (2) korrekcio, meg egy kis eses, mint (c of 2) lehetseges.
Ezust hirtelen vissza ugrott a 14.30 szint fole, es az a gyanum, nem is fogjuk latni mostanaban ilyen olcson. Ezust banyaszokra erdemes figyelni mostantol.
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 20:39
#878
link
link

Srácok valaki segítene?

A felső 2 link között mi a különbség?

LTAM:LN LONDON - iShares MSCI EM Latin America DIST

EEML:US NASDAQ GM - iShares MSCI Emerging Markets Latin America ETF

Valamit keresek, de zsákutca!
kurkuma 2015. 08. 31. 12:54
Előzmény: #869  seri2
#877
Ezzel semmilyen számlát nem fogsz megmenteni, ráadásul beteg egy hasonlat.

Önálló döntést hoz mindenki hogy mi alapján fektet be, hihetetlen hogy mennyi időt pazaroltok erre a témára.

Én már annak is örülnék, ha egy új topikban firkálnátok, mondjuk "számlamentők" témában.
Ez intelligens megoldás lenne mindenkinek.

Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 07:27
Előzmény: #875  pomperj
#876
Köszi továbbra is az elemzéseket!

Ez most elég jól hangzik. Ha jól értelmezem, akkor a korrekció vége fele járhatunk, szóval érdemes lehet bevásárolni.
pomperj
pomperj 2015. 08. 31. 06:58
Előzmény: #870  kozi723
#875
Csatlakozom a velemenyedhez. Mindenki azt olvassa, ami tetszik vagy hasznosnak gondol. A cselekedetekert pedig maga felelos.

Azsiaban tart a korrektiv rally.

1)Jakarta Index 1 hete emelkedik, bar ebbol az elso 3 nap toporgas volt. Keszen van (1) ciklushullam lefele, a rally tobb hetes lehet, es a Fibo 62% magassag kornyekere, 5000-5200 savba varhato. Az innen tradelheto 12-16% emelkedes meg.

2)Austral ASX 5300-ig emelkedett, es azt sejtem, keszen van az (a) hullam. Rovid tavon csapkodos oldalazas varhato, aztan meg egy emelkedo hullam, talan 5500 kornyekeig.

3)Shanghai Composite feljebb maszott 3200 korulre, es kijott a veszelyzonabol. Meg mindig nem szakadt a fibo 38% korrekcios szint ala a top ota, csak nyalogatta. Szoval, ez junius ota meg mindig korrekcio. Es nem bear piac.
A Kinai kormany ugy latja, hogy az esesuket a kulfoldi piacok es gazdasagok gyengesege okozza. Pont forditva, mint WallStreet; es akar igazuk is lehet. A sajat intezkedesiket hatasosnak latjak.
Rovid tavon Kinaban tovabbi emelkedes, nos, csapkodos formaban lehetseges, akar 3500 szintig is.
HK eleg gyenge maradt, alig pattant fel eddig. Mintha (iv of c) hullamban lenne, a (c) vege tajan.

4)Japan NIKKEI vissza maszott 19.100 korulre, az Fibo 38% tajeka. Nem neveznem eroteljesnek amit latunk, itt egy kis (b or 2) hullam lefele a legvaloszinubb folytatas. Ha a 17.700-as multheti melypont a (4) hullam vege volt, akkor innen egy bullos szamozasnak kellene kovetkeznie. Majd 19600 tajan lathatjuk igazan, mire kepes NIKKEI most.

5)Indiat atszamoztam. A top ota a Juniusi alj volt (a), juliusi csucs volt (b) es most lefele tartunk (c) hullamban, valoszinuleg (4 of c) subhullamnal tartunk. Ha igy van, akkor a (c) vege kisse lejjebb lehet Nifty-ben, 7600 kornyeken.

6)Korea rally egeszen meglepo erot mutat. Ez KOSPI-t felviheti 240 szintre, sot tovabb is.
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 05:59
Előzmény: #873  Törölt felhasználó
#874
húzzál már el végre hajókázni,aztán vissza se gyere!

"a legrosszabb az egészben" még mindig te vagy,ideje lenne végre belátnod!

már elmúltál 4-5 éves???????????????
jól leragadtál azon a szinten...

a kérdés a régi,vajon miért pompi és te vagytok elsősorban a kritika alanyai,hm????

na legyen!
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 00:44
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#873
A legrosszabb az egeszben, hogy nem is tanacsadas, hanem 1 velemeny...
es azert mert valakinek mas a velemenye mint a masoke, esetleg a tobbsegtol ellentetes...
miert kell azt kigunyolni ill. sertegetni....
ilyen alapon barkit lehetne sertegetni, mert mi alapjan kulonb az egyik ember velemenye a masiktol.....
(szemelyes elet tapasztalatokra, gondolatokra es velemenyre epul...)
Aztan idovel ahogy az ember fejlodik rajon, hogy amirol korabban azt gondolta hogy jo, helyes kesobb rajon hogy nem az abszolut igazsag csak a korabbi szintjehez, gondolkodasahoz eppen akkor az allt a legkozelebb....

Talan 4-5 eves lehettem, amikor 1 veletlen folytan szembesulnom kellett azzal, hogy 1 bacsi telaponak adja ki magat...elege felhaboritott, nemsokara pedig eljutottam addig hogy a telapo nem is letezik...
es meg is voltam sertodve, hogy a felnottek felrevezettek....
Sikerult tul tennem magam ezen...
es szerintem nem artana 1-2 emberkenek felnoni akik itt komoly kritikakat fogalmaznak meg azokrol akik erdemi informacioval probalnak szolgalni...
persze kotozkodni mindig konnyebb, de egeszen veletlenul ezek az emberek nem nagyon szoktak tul sok ertelmes informacioval szolgalni....

rombolni mindig konnyebb!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 22:27
#872
Az a helyzet az ingyenes tanacsadadással, hogy előbb-utóbb a tanácsadónak kell magyarázkodnia.

Miért? ..mert a paraszt követi és ha valami nem jön be beszól neki. Senki nem kényszerítette, de Ö követte. lásd és az első hibánál felró neki mindent. Ilyenek vagyunk Mi emberek.

Ez így is marad!
kozi723
kozi723 2015. 08. 30. 18:08
Előzmény: #869  seri2
#871
Ui.: a hozzászólásom nem "seri2"-nek szólt, hanem globálisan az okosoknak.

Üdv.
kozi723
kozi723 2015. 08. 30. 18:07
Előzmény: #869  seri2
#870
Tudjátok azért nem értem itt a fröcsögés tárgyát, mert semmit sem kötelező követni, olvasni, ne adj isten a trédeket másolni. Pomperj vezet egy blogot. És mi van akkor? És ha a saját szórakoztatásáért teszi? Vagy ha egyszerűen leírja és majd 10 év múlva előveszi. Írhatná írólapra is, de inkább blogol. Nehogy már valakit megkövezzetek azért, mert blogot vezet. Bárki aki elolvassa, vagy egyetért vele, vagy sem. Ha egyetért vele és lát benne fantáziát és vállalja a kockázatot, akkor hoz egy döntést és lekereskedi. Ha pedig nem ért egyet, akkor nyom egy escape-t. Írjatok gasztróblogot. Én nem fogom leugatni még akkor sem, ha tejföl nélkül készítitek a tejfölös burgonyalevest, függetlenül attól, hogy én tejföllel szeretem... Szerintem ez ilyen kib@aszott egyszerű.

További jó savazást.
seri2 2015. 08. 30. 17:33
Előzmény: #868  eurocent
#869
most egy kicsit úgy érzem magam,mint a koma a Schindler Listájában, ha már a hozzászólásaimmal egy számlát megmentettem,már megérte. További sikeres tanulást a mestertől!
eurocent 2015. 08. 30. 17:18
Előzmény: #862  seri2
#868
Tudod én gyakorlatias ember vagyok. Nálam nem számít a papír, a múlt, a szaftos szöveg, csak és kizárólag az amit az illető az asztalra letesz, a gyakorlatban megvalósít.
Lényeg: ................., szóval bocs, de én továbbra is Pomperjtől tanulok, mivel tőled lehetetlen!

ui: "esetleg neked is van hasonló?"
Ne haragudj, de felületes vagy!
Néhány hsz-em: 762, 769, illetve véletlenül ide írtam a 774-et. Ezeknél színvonalasabbakat vártam volna tőled, de hiába...
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 15:20
Előzmény: #866  pomperj
#867
amikor elfogynak az érvek,jön a szokásos fröcsögésed!
a jelzőkkel csak önmagad minősíted,nem mást,még ha tévesen azt is gondolod.

a saját érdekedben jobb lenne tartanod magad a múltkori igéretedhez.

sajnos megint az megy,akinek maradnia kéne és azok maradnak,akiknek mennie kéne..
pomperj
pomperj 2015. 08. 30. 15:00
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
Megjottel, edes 4. legeny is?
Ha olyan szar, miert olvassatok allandoan? Miert is igyekeztek 5 percen belul fikazni? Hogy vagytok ezzel, kedves proletar testvereim?
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 14:27
Előzmény: #857  pomperj
#865
gondolkokdjál már egy kicsit: ha vki rendelkezik olyan rendszerrel, ami stabilan képes extra nyereséget termelni a piacon, az szted nap mint nap "fosva" itt a szót majd közkinccsé teszi? hát persze:))))

ha már ekkor a ász vagy, dobj már pár szót arról, h mi van a 10.000 db-os 35 usd-n vett ewz pakkal? a nyitásról olvashattunk itt, a zárásról még nem, akkor ezek szerint megvan szép méretes bukóban....hajrá netguru:))))

persze megkövetlek, ha belinkeled ide azt a hsz-t, amiben leírtad, h zártad a pozit....

ha vki a tippadók butaságainak olvasgatásán kívül vmi értelmeset is akar olvasgatni annak tessék:
rendszerfejlesztés:
link
link
link
link
link

Fixed income pl:
link
link
link

opciók:
link
link
link

funda:
link
link
link
link

ez-az:
link
link
link
link
link
link
link

ennyi asszem elég lesz..inkább ezeket javasolnám tanulmányozásra, ha vkit komolyan érdekel a tőzsde, és hajlandó is dolgozni, mint hogy pompisasguru 48/52?-es tippjeit olvasgassa..az tiszta időpazarlás, és ezt tapasztalatból mondom;)
persze tisztában vagyok vele, h könnyebb netguru semmitmondó tippelgetését megérteni, mint évekig kitartóan dolgozni a sikerért. mindenki maga dönt, melyik utat választja....na egy időre léptem, úgy sem fogok nagyon hiányozni:)))))

Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 14:23
Előzmény: #863  seri2
#864
++

lásd: "icipicit értek a kereskedéshez"

hát látjuk.. :)))
seri2 2015. 08. 30. 14:11
Előzmény: #861  Törölt felhasználó
#863
hát igen,ha valaki mellett az a legnagyobb érv,hogy hány éve van a szakmában akkor ott azért komoly gondok vannak.
seri2 2015. 08. 30. 14:09
Előzmény: #860  eurocent
#862
mert eddig a kollégáktól ilyeneket láttál? esetleg neked is van hasonló? vagy csak szájtátva iszod a kollégák szavait anélkül,hogy nyilvánvaló szamárságokra rá se mersz kérdezni? esetleg meggyőzőbb,ha valaki teleteszi "szakszavakkal" az írásait és ezáltal ez oly hihetővé válik,hogy nem tud senki megszólalni a gyönyörűségtől?
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 13:58
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#861
link
"Edwards alaposan felsült negatív jóslatával 2012 júliusában. Akkor azt állította, hogy az USA gazdasága máris belegyalogolt a recesszió mocsarába, és a hanyatlásban nemsokára a tőzsdék is követni fogják. Akkor az S&P-500 halálkeresztjéről beszélt: az index 50 hónapos mozgóátlaga a 200 hónapos alá került. Ehhez képest a mutató azóta 32 százalékkal erősödött."
végülis 30 éve van a szakmában...
az álló óra is naponta 2x pontos.
hajrá netguruk:))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek