Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 11:50

Az orbán rezsim a felső tízezer pártján...  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
datoja 2010. 06. 10. 12:15
#2
Minden országnak olyan a kormánya,amilyet érdemel.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:17
Előzmény: #2  datoja
#3
ez igaz:

"obán és a többi bibós szarházi legfőbb ismertetőjegye az hogy valami fékevesztetten gyűlölik az egyszerű, szegény embereket.
ez talán abból jön hogy frusztráltak a kádár rendszerrel szemben ami ugye az egyszerű emberek világa volt.

nos ez a gyúlület most lesz nagyon káros, mert mindenigyekezetükkel tönkre fogják tenni, meg akarják semmisíteni az egyszerű szegény kispénzű embereket, és kialakítani asaját amolyan értelmiségi felső tízezres holdudvarukat ahol felnéznek a nagy orbán tábornok úrra.

ha értitek ez kb a 100 évvel ezelőtti magyar atitűdre hasonlít.
kegyelmes-naccságos uram vs. pórnép, szolganép ezutóbbi teljes függésben."
datoja 2010. 06. 10. 12:24
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Végül is jogos!
Mennyivel jobb lenne tízmillió gazdag ember
miniszterelnökének lenni!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:28
Előzmény: #4  datoja
#5
én meg szívesen lennék a tízmillió gazdag ember egyike :)

Mondjuk szerintem kicsit hülyeségnek tartom hogy valaki azt hiszi megpróbálják "megsemmisíteni" a szegényeket.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:28
Előzmény: #4  datoja
#6
igaz lenne, csak akkor kihez képest gazdagok?
a lényeg nem önmagában a gazdagságban van hanem abban hogy többnek érezhessék magukat a pórnépnél.
gondolom ismered annak a felmérésnek az eredményét amiből kijön hogy fontosabb másnál többet birtokolni, mint annál mégtöbbet de egyszinten a többiekkel.

emberi pszichológia.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:29
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Na, egy újabb fika topic.

1. A közszféra leépítéséhez már rég hozzá kellett volna kezdeni, mintegy 200 ezer ember dolgozik a rendszerben tök feleslegesen annak köszönhetően, hogy 3200 kiskirályságot tart fenn nagyon drágán az ország, a hatékonyság meg közben a nullához közelít.

2. Egykulcsos SZJA.
A minimálbér adómentességét hiba volt megszüntetnie az MSZ(M)P-SZDSZ koalíciónak,

Megható, hogy 2010-es adatokkal próbálja hergelni a népet az MSZ(M)P azt feltételezve, hogy 2 év múlva is mindenki ugyanannyit fog keresni és a minimálbér is 73500 lesz 2012-ben.

Nem a Fideszt kellene szidni, hanem el kellene gondolkozni, hogy ki volt kormányon 8 évig és kinek köszönhető, hogy ilyen sanyarú helyzetbe jutottunk.
Ja, hogy gondolkozni már megerőltető lenne, most a Fideszt szidni a népszerű az MSZMP-SZDSZ duó csodálatos gazdaságpolitikájáért, ami romba döntötte az országot és amely romokat most a Fidesznek kell eltakarítania IMF és EU hitellel a nyakában, 2002-höz képest duplázódott államadósság mellett...
Kolyok
Kolyok 2010. 06. 10. 12:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Én is veled értek egyet zeeh....

Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:40
Előzmény: #8  Kolyok
#9
a nagy "nemzeti egységnek " lőttek.

sosem volt , sosem lesz olyan nemzeti egység , ami önmaga hozzájárulhatna egy növekedéshez .
Mint ahogy most sincs ...

Ahhoz minden "nemzeti egységnek' el kellene fogadnia azt amit az állam felkínál megoldásnak. Tud valaki olyan államot , ahol ez a feltétel adott volt, van ?
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:41
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
szoda, a sosem létező nemzeti egység abban a percben fog összeomlani amikor a közszférások megkapják a felmondólevelüket, és az alacsony béren foglalkoztatottak a 16%-kal alacsonyabb nettó bérüket.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:43
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#11
baromság úgy ahogy van...
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 12:44
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#12
Te zeeh:

"1. A közszféra leépítéséhez már rég hozzá kellett volna kezdeni, mintegy 200 ezer ember dolgozik a rendszerben tök feleslegesen annak köszönhetően, hogy 3200 kiskirályságot tart fenn nagyon drágán az ország, a hatékonyság"

Abszolút egyetértek. Csakhogy Orbán 29 pontjában se leépítés, se önkori refomr nincs. Ezzel szemben:

- "Tarlós 2014-re ígéri az önkormányzati reformot
2010.06.10. 07:21 - Index
A Fidesz főpolgármester-jelöltje úgy véli, a fővárosi közigazgatás átalakítását - konszenzusban az ellenzékkel - meg kell lépni, ahogy az egész önkormányzati rendszer reformját is, de ezek a lépések csak 2014-től vezethetők be."

- "Fellegi: tömeges elbocsátás nem lesz
MTI
2010. június 9., szerda 18:11 | Frissítve: 18 órája
Tömeges elbocsátásokat nem tervez a kormány, de létszámleépítés lesz, mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter szerdán kormányszóvivői tájékoztatón."

Az, hogy kidobnak néhány tucat vezetőt az állami cégektől, ez oké, egyet is értek. De ez messze nem az, amiről te beszélsz és amit valóban tenni kellene és amit várnék én is.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:30
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Ha te lennél a miniszterelnök, te mikor lépnél meg egy ilyen nagy átalakítást?
SOS-ben még a 2010 őszi választás előtt vagy utána. Én utána, mert alaposan ki kell dolgozni egy ilyen átalakítást.

Meglesz szerintem az átalakítás. Már a 29 ponttal is többet tettek le az asztalra, mint a hitelből osztogató és az országot romba döntő MSZP-SZDSZ, akik most hirtelen hatalmas szakértők lettek, feltalálták a spanyolviaszt, hirtelen tudják a megoldást a problémákra. Volt 8 évük, nem éltek vele, hanem visszaéltek. Innentől kezdve mehetnek részemről az FKGP, MIÉP, SZDSZ, MDF után a süllyesztőbe.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:33
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#14
az apeh hajtsa be németapeh módjára a 4000 milliárdos kintlévőséget...gyereknevéről ingatlan-bankszámla stb.......csak a kis emberrel szemben nem muják....sajna....egy nyugta nemadás és boltok bezárása.....nevetséges egy banda!!!!!!
jumbo2 2010. 06. 10. 13:37
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Neked semmi sem tetszik, amit a fidesz csinál.

Tényleg, te hány százalék adót fizetsz a bértopikolás után kapott jövedelmedből?

Tippelek: 0%, amivel a Nokiás dobozos jövedelmek adóznak.
jumbo2 2010. 06. 10. 13:38
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#16
Demagóg szar.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:39
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#17
szoda, a sosem létező nemzeti egység abban a percben fog összeomlani amikor a közszférások megkapják a felmondólevelüket, és az alacsony béren foglalkoztatottak a 16%-kal alacsonyabb nettó bérüket.

--- Húhhhh. A naplopókért nem kár, legalább kapnak egy esélyt a versenyszférában tisztes bérért dolgozni. A minimálbér kérdése még nem tisztázott, már megint olyan dologról (bér)beszélsz, amiről fogalmad sincs... Gratulálok!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:39
Törölt hozzászólás
#18
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#19
a fidesz nomenklatúráét tuti nem nézi majd az apeh, ők szénné lopják csalják magukat, kérdezzétek meg a 10%-os kósát.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:49
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
Te meg vedd be az MSZP féle hülyítést.
2012-ben is biztos 73500 lesz ám a minimálbér. Sőt! 2020-ban is.

Hihetetlen, hogy mennyien megették ezt a "hasionlítsuk össze a 2010-es adatokat az esetleges 2012-eshez, aminek az összes részletét még nem ismerjük, de fikázáshoz tökéletesen megfelel" szöveget.

Értsd meg nyúlpapa, ennyi közszférás dolgozót nem tud eltartani az állam. Tetszik vagy sem, ez a helyzet.
20 éve egyik kormány sem mert ehhez a kérdéshez hozzányúlni, most már muszáj lesz.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:52
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
akkor rúgjál ki minden állami szférában dolgozót , hiszen a nagy tudásod szerint lazán - mind naplopók .

az ungariche "versenyszféráról" meg ne úgy beszélj mintha egy tisztességes versenyszféra lenne ! Kérdezd meg azt a milliónyi alkalmazottat , akik kiszolgáltatottan 80 -90 ezer kézbe kapottan dolgozik néha 12 - 16 órát . Ha ez neked versenyszféra , akkor meg én gratulálok . Tömegesen csalnak a munkáltatók úgy a szabadság megválátással , a megváltásáva , úgy a fizetéssel . Ha az alkalmazott egyáltalán tudja hogy milyen jogai vannak. De ez sem számít, mert ha szólna érne , akkor kirúgják mint macskát szarni / az ajtó előtt állnak munkáért százával /
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:54
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#22
hülye.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:55
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
a vége úgyis az lesz hogy itt mindenki naplopó, adócsaló komcsi csak a nagy vezér istenkirály magyar császár orbánvikor és talpnyalói nem azok.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:55
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
bocsi ..
...a szabadság kiadásával , vagy annak a megvátásával ...

akart lenni
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:55
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#25
Szerintem ezt nem nekem címezted, tőkéletesen egyetértünk...
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 13:56
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#26
itt a 10 pont...sőt..a sok rt-bt-kft meg szarik fizetni,mert inkább feléli....ennyit a becsületről!!!!és a megbízhatóságról .""".vagy kp-vagy tartozzon másnak""".........én ezt írtam kis cégem kapuja fölé......
egy fillér kintlévőségem nincs is!!!!
opposition2002 2010. 06. 10. 13:57
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#27
Medgyessy Péter volt, aki azt mondta: "Szegénységpárti miniszterlenök vagyok", nem pedig Orbán.

de hirtelen hogy kinyilt egyeseknek a csipája, hirtelen de megnőtt a szegény embereknek a száma a kormányváltás utáni 12 napban.

A közszférában pedig az elmúlt 5-6 évben is volt egy százezres leépítés, akkor érdekes módon nem lehetett ezt a rinyálást hallani
jumbo2 2010. 06. 10. 14:04
Előzmény: #27  opposition2002
#28
Vergődnek a szerencsétlen MSZP, SZDSZ-sek. Nem elég, hogy a párjaik széthulltak, még az is kiderült, hogy Orbán egy hét alatt több értelmes dolgot csinált, mint ők 8 év alatt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:06
Előzmény: #27  opposition2002
#29
Ma 750 ezren dolgoznak az állami szférában. Volt egy csökkenés 825 ezer könyékéről, de visszaduzzadt a végére.

Az én szótáramban az nem leépítés, hogy papíron leépítjük a létszámot, majd tovább foglalkoztatjuk a kirúgott dolgozót külsősként.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:11
Törölt hozzászólás
#30
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:13
Előzmény: #28  jumbo2
#31
na mondjuk ha már itt tartunk, egyenlőre még semmi komolyat nem csinált, csak javasolgatott , ötletelt.

De még ha meg is csinálja, mindíg nyugtáőval kell dícsérni a napot, mármint hogy mi lesz az intézkedések hatása, nem azzzal hogy milyen jól hangzanak.
pl. az adócsökkentés valójában a szegényebbek még inkább elszegényítését fogja hozni, a gazdagok meggazdagodását.
erről témázunk reggel óta itt.

de a többi javaslatok között is van még egy két kétséges pozitívumokat hordozó.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#32
Mindenki, aki az államtól kapja a fizut.

Eü dolgozó, vasutas, rendőr, volán dolgozó, tanár, papírtologató hivatalnok, stb.

Az eü dolgozók esetén nem kellene vágni, épp emelni kellene, viszont a vasutasokat nem sajnálnám, nagyon tele van velük a hócipőm, élükön a Gaskó fanokkal, akik keverték a trutyit évekig a gördülő sztrájkjukkal.
Remélem, fognak hozni egy normális sztrájk törvényt is a 4 év alatt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:17
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Adat pajtás!
Meg kellene várni a végét és a részleteket és nem kellene feleslegesen károgni és rémítgetni az embereket!

2012-ben nem 73500 lesz a minimálbér, ez borítékolható. Így kár már most a feltételek és a részletek ismerete nélkül károgni, mint ahogy az az MSZP teszi a Népszabival együtt, hogy hú, mennyivel fog csökkenni mindenkinek a fizuja bruttó 2xx ezer alatt...
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:19
Törölt hozzászólás
#34
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:21
Törölt hozzászólás
#35
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:22
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#36
hát ez nem tudom hogy jön ahhoz amit írtam ...
én is vállalkozó vagyok , de kicsi.. körbe nem tartoznak nekem , viszont magamnak bőségesen .Az élettársam alkalmazott , illetve amikor az lett , előtte segítettem neki elhelyezkedni . Amit ott tapasztaltam jó néhány jelentkezésénél és a próbaidők letöltésénél , az a rabszolgatartást bőven kimerítette. Undorító ahogy a munkáltatók bánnak és bántak az alkalmazottal. Volt hely ahol öt "felvigyázó" volt, és napi 12 óra melót követeltek úgy , hogy az ebédjét állva max. fél óra alatt kellett megennie 80 ezer nettóért / pl. jégbüfé /
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:24
Előzmény: #15  jumbo2
#37
"Demagóg szar."
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:26
Előzmény: #28  jumbo2
#38
Vergődnek a szerencsétlen MSZP, SZDSZ-sek. Nem elég, hogy a párjaik széthulltak, még az is kiderült, hogy Orbán egy hét alatt több értelmes dolgot csinált, mint ők 8 év alatt.

--- Ámen!!! Én sem mondhattam volna szebben!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
Úgy tudtam, hogy az általános iskolában megtanítják az embernek értelmezni a leírt mondatot. Ezek szerint nem mindenhol divat ez.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:30
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#40
Zeeh:

"Hihetetlen, hogy mennyien megették ezt a "hasionlítsuk össze a 2010-es adatokat az esetleges 2012-eshez, aminek az összes részletét még nem ismerjük, de fikázáshoz tökéletesen megfelel" szöveget.

Értsd meg nyúlpapa, ennyi közszférás dolgozót nem tud eltartani az állam. Tetszik vagy sem, ez a helyzet.
20 éve egyik kormány sem mert ehhez a kérdéshez hozzányúlni, most már muszáj lesz."

Ez a két bekezdés több mint vicces egymás után. Az elsőben kiröhögöd a hülye szoci szavazókat, hogy szocis tervek vélt jövőjével hasonlítanak össze. Majd örömködsz a Fidesz jelenleg tervekben sem látható vélt (vágyott) jövője miatt.

Ha az első típus szerinted kinevetni való idióta, akkor a másik micsoda?
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:39
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#41
Ez lemaradt az előbb: drop, gratulálok a szinvonaladhoz, ezért kár írogatnod.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:42
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:47
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Mi ebben a vicces?

Az elsőt még értem, de hogy a másodikkal mi a bajod...

Sem az új adórendszer részletei, sem az önkormányzati rendszer átalakításának részletei nem ismertek.
Az előbbi őszre vélhetően kiderül, utóbbi pedig a következő években, mivel ez alapos kidolgozást igényel.
Amíg nem ismerünk minden egyes részletet, kár riogatnod (neked is) az embereket. Majd ráérsz akkor, ha úgy adódik.

Annyira nem hülye a Fidesz sem, hogy ennyire pofán vágja a munkavállalókat, lennie kell ott még valaminek. Pl. járulékcsökkentés, ami kompenzálná a kiesést vagy a kisés egy részét.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
"Ugye ezzel nem azt akarod mondani,hogy ha 2012-ben annyit fogunk keresni,mint ma -évi 10% inflivel,ráadásul!-,akkor most nagyon kell örülni?"

Nem kell.
Károgás helyett én inkább megvárnám az őszi adóterveket az utolsó részletig, addig kár kombinálni, hogy mi lesz, hogy lesz.
datoja 2010. 06. 10. 14:55
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#45
Tudom,elírás,mindenkivel megesik: "mindíg nyugtáőval kell dícsérni a napot",de szerintem csak nem tudatosult előre látás.
Helyesen : Mindig nyugtatóval kell dicsérni a napot!- Lesz a helyes a jövőben.
user24 2010. 06. 10. 14:57
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#46
zeeh! két hete még nem voltunk ilyen sanyarú helyzetben. uis az előző kormány tudta kezelni a problémát ezek meg libát libára halmoznak.
datoja 2010. 06. 10. 15:03
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#47
Szerintem meg ha az összes EÜ dolgozót elbocsájtanák,rövid időn belül horribilis pénzösszeget takarítana meg az állam.Gondold végig....
Bár a rendőröket,a tanárokat,az apeh-dolgozóit,a minisztériumi hivatalnokokat is
csak a rokonaik szeretik /ha szeretik/.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:08
Előzmény: #46  user24
#48
Ki volt kormányon 8 évig?
Kinek a szemetét kell eltakarítania a Fidesznek?

Volt 2 szerencsétlen elszólásuk, de már ebben a 2 hétben több értelmes javaslatot tettek le az asztalra, mint az MSZ(M)P az elmúlt 60 évben.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:09
Törölt hozzászólás
#49
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:11
Törölt hozzászólás
#50
user24 2010. 06. 10. 15:12
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
pontosan mire célzol amikor azt mondod, hogy a fidesz más szemetét takarítja? mit takarít pontosan?
én csak azt látom, hogy ahol lehet államosít és folyik a hatalom központosítása.
takarítást nem látok, csak fejetlenséget.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:17
#52
A felső tízezer nem munkabérből él.
user24 2010. 06. 10. 15:17
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
jövedelemből él.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:19
Előzmény: #51  user24
#54
Mit takarít? Hol éltél te az elmúlt 8 évben?

Például ezt:
link

Hol, mikor és mit államosított?
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:20
Előzmény: #51  user24
#55
Marjátok csak egymást és főleg a Fideszt.
Úgy látom az agymosók elérték a céljukat.
Nem kell ide Dávid ,Bokros ,Kunce Gyurcsány ... és a többi senkiházi, megteszik itt egyesek helyettük is.
Ha nem lett volna 8 évig oltári böszmeség és a 2002 -ig idézőjelbe teszem „normális , a nyugat által elfogadott állam háztartást ,feltöltött államkasszát ,felemelkedőben lévő gazdaságunkat ,azzal a szlogennel hogy „az ország teszi a dolgát” szétbarmolta az országot. Haveri köröknek ill. fogatlan poszt kommunista nyugdíjasoknak léhűtőknek ,ingyenélőknek szétosztogatott pénz most nagyon hiányzik a kasszából.
Amíg ennyi rövidlátó van az országban mint te, hogy eladtak a lába alól mindent és vették fel a hiteleket, tönkre tettek családokat , az ország gazdaságát ,ezt nem veszi észre, mert még mindig azt hiszi, hogy a nagy kommunisták idejében vezeték jól az országot és őalattuk milyen jó volt. Annak meg kell magyarázni, ha abban még mindig hisz akkor azt az értékrendet most a Thürmerék képviselik! Inkább őrájuk szavaztak volna 8 éve és talán minket is kevesebb kár ért volna . Úgy látom hogy a sok maszopos idealista agytágítástól agybéli funkcióitok már lelassultak. Tényleg ti hol voltatok 8 évig? Gondolom párt rendezvényeken énekeltétek az internacionálét, párt könyvetekkel integetve, elalélva nagy vezéretek igazmondó idegbeteg Ferenc látványától :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#56
Hallottunk egy 29 pontos csomagot, "első akcióterv". Mivel felsorolás volt, így a részletes kifejtésre nem volt idejük.

Alig kerültek kormányra, máris anyázzátok őket amiatt, mert megpróbálják eltakarítani az MSZP-SZDSZ által itt hagyott romhalmazt.
Türelem.

Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:25
Törölt hozzászólás
#57
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:27
Törölt hozzászólás
#58
user24 2010. 06. 10. 15:48
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
nem azt mondtam, hogy tetszett az elmúlt 8 év vitele, hanem hogy momentán a fidesz nem sok mindent csinál. amit tesz azt se biztos, hogy kéne.
így értettem a mit takarít-ot.
központosítja a hatalmat a minisztereknél,
befagyasztja az energiaárakat, letiltja a kilakoltatást, minimálisra redukálja a hiteleket, beleszól a felsőoktatás vezetésébe, felfüggesztett patikaalapítás(vaj'h miért?), stb...
legújabban meg az alkotmánybíróságot akarja madzagon rángatni.
te tényleg nem veszed észre, hogy mekkora diktatúra épül? ehhez képest putyin kismiska.
mellesleg még mindig nem látom mi az amit a fidesz takarít? uis. a közszolgák ritkításán kívül kevés értelmes intézkedést látok. ez messze nem takarítás csak átrendezés.
kb. az 50-es évek szintjére térünk vissza.
user24 2010. 06. 10. 15:49
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#60
nem mellesleg NEM 8 évig volt böszmeség.
ha már olyan tisztán látsz, legalább számolj pontosan ;)
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:51
Előzmény: #59  user24
#61
én csak annyit jóslok hogy amint a nagy tervek hatásait az emberek a saját bőrükön fogják érezni lesz itt "Orbán takarodj" asszem.
remélem végre meglesz az igazi forradalom is, az elnyomott, leszegényített megalázott emberek végre visszaveszik az országot az elnyomóktól.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#62
Ezt én inkább úgy látom, hogy a nagy vezér nem a szegények ellen van, hanem a minmálbérre bejelentett "vállalkozók" ellen, akik eddig csak kihúzták magukat a közteherviselésből. Én még azt is megszűntetném, hogy az ingyen ebéd, tankönyv stb. "rászorultsági alapon" megy, vagyis bevallott jövedelem után. Persze a kamu minimálbéres milliomos vállalkozó gyereke ingyen kajál, meg mennek a mercivel a segélyért. Na itt kell a szemléletváltás, az irány kitűnő!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:56
Törölt hozzászólás
#63
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:57
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#65
Egykulcsos SZJA. A váltás a rászorultság megállapításában csak az én ötletem.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Júj, vigyázat! Itt a náci, fasiszta, rasszista, antiszemita, homofób jobboldal! Most mi lesz? :)

Riogatáshoz nagyon értetek. :(
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:03
Törölt hozzászólás
#67
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:04
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#69
Pont itt a lényeg, hogy a minimál után is fizet valamennyit, míg eddig 0-t!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:06
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
Már az is előrelépés, hogy megállapítják rájuk az adót. Persze komolyabb behajtási szabályokra is szükség lenne. Én úgy kezdeném, hogy közpénz lenyúlásáért és adócsalásért 30 év közmunka, ha visszafizeti / befizeti utólag, akkor csak 20 év... még jó, hogy nem én vagyok kormányon! :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 16:44
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Tisztázódott: eltörlik a szuperbruttósítást

Pontosította a korábban tett adórendszerrel kapcsolatos bejelentéseit a kormány a mai kormányszóvivői tájékoztatón. Az elhangzottak alapján jövőre biztosan megszűnik a szuperbruttósítás, azonban az adójóváírás két év alatti kivezetése körül még mindig maradtak nyitott kérdések.

A kormány eltörölné a szuperbruttót az új adórendszerből, mivel azt a rendszer felesleges bonyolításának tartja - nyilatkozta Kármán András, a Nemzetgazdasági Minisztérium adózásért felelős államtitkára a mai kormányszóvivői tájékoztatón. Ezzel eldőlt, hogy az egyetlen adókulcs a bruttó bérhez viszonyítva valóban 16%-os adóterhet jelent majd 2011-től, és nem a szuperbruttósítással a bruttó bér 27%-ával növelt összeg lesz a személyi jövedelemadó alapja.

A minimálbért illető kérdésről az államtitkár úgy nyilatkozott: lesz emelés, mint minden évben, a cél, hogy senki nettó keresete ne csökkenjen, de utalt arra, hogy az új adórendszert két év alatt vezetik be, így a hatások is hosszabb távon jelentkeznek. Kármán András hozzátette: járulékcsökkentésre egyelőre nincs lehetőség.

A minimálbéresek nettó keresetének szinten tartásához egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen mértékű minimálbér-emelésre lenne szükség. Ez ugyanis attól függ, hogy a kormány jövőre mennyi adójóváírást hagy a két év alatt kivezetésre kerülő szja rendszerben.

Az egyes szakértői vélemények szerint az egykulcsos adó mellett értelmetlenné váló eva és ekho rendszer jövőjéről a hírek szerint nem tárgyalt a kabinet.
user24 2010. 06. 10. 16:45
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
szerintetek ez az szja módosítás mekkora inflációt fog okozni?
arra gondolok, hogy hirtelen sokkal több pénz lesz...
datoja 2010. 06. 10. 16:47
Előzmény: #47  datoja
#74
Magyarország gazdasága 1867-től 1914-ig
fejlődött a leggyorsabban.
Hány kórháza,hány drogambulanciája,hány allergiaközpontja,hány szervátültető,rákkezelő,stb...egészségügyi létesítménye volt?
Hány osztály volt kötelező? /elárulom:négy/.
Hány ember dolgozott az adóhivatalban,rendőrségen,minisztériumban,
megyei és városi elöljáróságon?
Mégis rohamos volt a fejlődés.
Az emberek meg egy idő után most is mind
meghalnak.
jancsika 2010. 06. 10. 17:16
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
Nem tudom kik a szakértők akik szerint ezek alapján értelmetlenné válna az EVA.(13,5% versus 31,5%)
Ne felejstsük el, hogy nincs járulékcsökkentés , így az SZJA mellett Egbizt (4+2) és nyugdbizt is vonandó (9,5%).

Akinek meg mindegy ez a 18%. különbség az nem szakértő....

Amúgy azon csodálkozom hogy az osztalék utáni EHO-t nem merik eltörölni(14) és ennek az SZJA-jat nem merik levinni 10%-ra. Pedig ezzel még többlet- adóbevételt is el lehetne érni. (Valljuk meg a mostani 25+14% osztalékhoz kapcsolódó kötelezettség nem túl vonzó, hiszen a cég aki eljut eddig már bőségesen kiadózta magát....

datoja 2010. 06. 10. 17:17
Előzmény: #73  user24
#76
Az szja-t teljesen meg kellene szüntetni,hisz az
egy erkölcstelen adó,mivel lényegében a munkást,a dolgozót bünteti azért,mert értéket termel magának,a munkahelyének,az országnak.
Aki jobban dolgozik,azt jobban, aki vacakabbul,azt kevésbé bünteti.
Ha megszűnne,az APEH dolgozók 90%-át más
munkával lehetne megbízni.
Helyette,hogy ne legyen bevételkiesés a nagykalapból:
Sajnos nem az én ötletem,de zseniálisnak tartom a környezet károsítási díj /KKD/ bevezetését,
melynek lényege:Minden termék Magyarországra szállítása plusz környezet károsítást okoz a hosszabb
szállítási út révén,mint a helyben előállítottak.Ennek kompenzálására célszerű bevezetni
a KKD-t,melyet az áfa-hoz hasonlóan a felhasználó fizet.
A rengeteg előnyét és hátrányát a hozzáértőbbek majd kivesézik.
A lényeg,hogy ez egy demokratikus,erkölcsileg indokolható díj.
A mértéke pedig lehetne pl.17%
Illetve az új szja tv.életbe léptetése helyett 16%
user24 2010. 06. 10. 17:34
Előzmény: #76  datoja
#77
lehet, hogy félreértelek, de azt mondod, hogy nem kéne jövedelemadó?
:) ez így jól hangzik, de sztem nem sok ország van, amelyikben nincs.
meg egy kicsit olyan offshore ízű a dolog.
ezen az elven mindenki "dolgozik" valamin, hogy több pénze legyen és nem feltétlenül állít vele elő értéket, de azért keres vele.
akkor ott kezdődik, hogy kit hívunk munkásnak?
attól, hogy valaki megmondja, hogy mit tegyél és leveszik a válladról a marketing, piackutatás, adminisztráció terheit - vagyis alkalmazott vagy- attól még ugyanúgy pénzt keresel, nem?
ezen az elven a téged alkalmazó sokkal többet rohangál, tehát az egy egységre jutó munkaerő értéke sokkal nagyobb.
na mit szólsz ehhez? mikre el nem tudok jutni az szja-tól?
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 17:36
Előzmény: #73  user24
#78
Egyrészt "sokkal" több pénz nem lesz, másrészt Magyarországon az infláció jellegében évtizedek óta nem keresleti hanem költség, legfőképpen az államilag szabályozott árakból adódóan. Inflációs nyomás ebből elenyésző lehet.
user24 2010. 06. 10. 17:37
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
akkor hawaii!
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 17:42
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#80
akkor te szerinted ha elqurta xy és x évig, akkor bárki aki utána jön , azt meg kell süvegelni és doktor úrnak szólítani / de a minimum hogy imádni szükséges bármit, bárhogyan tesznek .

ha nem , akkor jöhet a komcsizás ?

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek