Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 17:34
Előzmény: #837  pomperj
#840
ja es meg 1 aprosag, 1 M$ van felajanlva annak aki megtudja mondani 1 evre elore pontosan a DJIA,NASDAQ es S&P500 arat pontra pontosan......
(nem en ajanlottam fel,de mar jo par eve ott van es meg senkisem jelentkezett erte)
ha gondolod majd elkuldom a linket......
;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 17:23
Előzmény: #837  pomperj
#839
Kedves pomperj,

nagyra ertekelem minden hozzaszolasodat, nem ketlem, hogy sok ill. rengeteg idot toltottel a piac tanulmanyozasaval....
azt se kerdojelezem meg, hogy sok idot toltottel el grafikonok, chartok tanulmanyozasaval, azt sem ketlem, hogy tanulmanyoztal kulonbozo indikatorokat es kulonbozo kereskedesi rendszereket.......
csak 1 kerdes maradt hatra,

te kereskedsz, van-e mondjuk nyitott poziciod ill. tervezel-e a kozeljovobe poziciot.........

mert tudod van 1 olyan mondas is:
jo dolog ismerni az osvenyt,de egeszen mas jarni rajta......

en nem ertek a grafikonokhoz,de ezt legalabb tudom.....
nem mondom, hogy nem toltottem el 1 kis idot a grafikonok, indikatorok es egyeb eszkozok tanulmanyozasaval....
sajnos arra kellett rajonnom, hogy nekem ill. az alapomnak a grafikonok nem nyujtanak segitseget,(nem novelik az eredmenyeimet, igy a befektetesi, kereskedesi donteseimet nem ezek alapjan hozom meg......)

nem allitom, hogy soha nem nezek meg 1 grafikont, mert mint 1 eszkozt, mondjuk mint 1 visszapillanto tukrot az autoban lehet hasznalni.....
de A pontbol B pontba csak ugy lehet eljutni, ha beinditjuk a motort es elindulunk.......

Nem allitom, hogy ismerek minden kereskedesi rendszert, szerintem senki nem ismeri az osszeset......
de ismerek nehanyat,nehanyat ezek kozul rendszeresen hasznalok, tehat en kereskedem....

jelenleg van 13 kulonbozo poziciom, ez az atlagosnal alacsonyabb kitettsegnek felel meg......

2 poziciomon hasznalok tokeattetelt, ezeken a legnagyobb kockazat osszesen nem eri el a tokem 2%....
shortolom a technologiat (NDX) ill. shortolom a facebookot (FB).....

Jelenleg van 11 ausztral aranybanyaban reszesedesem....
ezeket nem hasrautesszeruen valasztottam, hanem ahogy irtam mar koraban, a szamitogep kezte dobalni februar elejen
kvantitiv analysis alapjan.....
(mint korabban irtam, en is meg voltam gyozodve, hogy az aranynak 600-800$ lenne a realis ara.....)

Miutan egyre tobb veteli jelzest kaptam,ezekben a banyakban, nem maradt mas hatra es neki kellett allnom megcsinalni a hazi feladatot....

Gondolom emlekszel, hogy reggebben arrol beszelgetunk, hogy mennyibe kerul az arany kitermelese (all in cost),
mint irtam nem talaltam csak nehany banyat aholl 1000-1250$ ala lehet vinni az all in costot.....
vannak banyak ahol ez eleri 1400-1900$....
(nyilvan az utobbiak nem kepesek gazdasagosan termelni)

mint korabban targyaltuk a kereslet ill. a kinalat nem igazan tarthato egyensulyba 1000-1250$ aranyarnal......

az egyik igen nagy bajban levo cegnel nem reg adtak el 1 banyat ahol az all in cost 1250$ volt a Kinaiaknak.....

a legnagyobb nyersanyagkereskedo tozsdek kozul nem 1-ben kezdenek atallni a kotelezo margin elszamolasrol arra, hogy csak ugy lehet naluk eladni aranyat, ha rendelkezel fizikailag azzal a mennyiseggel amit ertekesiteni akarsz.....

peldaul:

link

This means that the Seller must have the physical allocation of the bullion to sell.

tehat nem lehet csak ugy hip-hop eladni 2millio ounce aranyat
mint a CME-n oktober 11.-en penteken, (aztan persze le kellett allitani a kereskedest kisebb idore)
a vilag ezen a reszen eleg volt a BullSt-bol, eladhatsz barmennyi aranyat persze nem tobbet mint amivel rendelkezel
szoval probaljak meg itt manipulalgatni az arfolyamokat.....
nem tudom, hogy Hong Konba ill. az Oroszoknal tervezik ezt vagy mar be is vezettek....,de ha van kedged utana nezhetsz
de azt tudom, hogy a vilag ezen reszen nem adjak hanem veszik az aranyat ill. mas egyeb nyersanyagokat.....

Nem mondom, hogy nem orulnek holnap 1900$ aranyarnak,de a szamitasaim szerint eleg jo esely van, hogy meg ebben az evben elerjuk az 1400$ arat,jovo decemberre pedig 1500$, utana meg mondjuk 2016-ban 1600-1800$ korul.....
ha ez bekovetkezne akkor eleg jo eselyel eves szinten 20-40%-os hozammal szamolhatok.....
talan jobb is lenne ha az ar nem hirtelen robbana hanem szep lassan emelkedne, mert ahogy az alapba egyre tobb penz aramlana ill. az aranyar emelkedne tudnek nagyobb poziciot epiteni.....

a kockazatrol meg annyit, hogy mivel a banyaimon nincs tokeattetel az arany ara nagy valoszinuseggel nem fog 0 ala esni, persze en nem arannyal kereskedem hanem banyakkal azok pedig csodbe mehetnek, bezarhatnak, felvasarolhatjak oket etc....
mindenesetre en azt latom, hogy az elmult honapban majdnem 100millio$-ert vasaroltak reszvenyt nagyobb befekteto cegek, az elmut fel evben meg tobb mint 500millio$-ert.Szoval nehanyan gyujtogetnek, kinaik meg nem csak gyujtogetnek, hanem ha van elado banya ugy ahogy van megveszik(1250$ all in cost) aron.

Szoval sajnos nekem nem maradt mas hatra mint a jozan paraszti esz ill. a kvantitiv analysis ....
es mint irtam ha emelkedik az arany ara akkor veszem azokat a banyakat amelyeknek legjobban emelkedik a reszveny arfolyamuk.....
ha pedig esik az arany ara akkor meg nem veszek tobbet ill. csokkentem a veszteseges poziciom nagysagat.....
aztan majd meglatjuk hol vag ki a stop ill. mikor er el az arany ara 1 olyan szintet ahol mar nagyobb valoszinuseggel talalok jobb kereskedesi lehetoseget.......
;)
az elmelkedest, grafikon elemzest ill. az egyeb hokuszpokuszokat meghagyom azoknak akik azt hiszik ertenek hozza.....
mindenesetre kivancsi lennek ok mennyi penzt keresnek persze nem az elemzessel, hanem a kereskedessel....
mert van 1 olyan mondas is hogy:

a puding probaja az eves.....

;)
pomperj
pomperj 2014. 05. 01. 16:03
Előzmény: #836  Törölt felhasználó
#838
Na, jol nezel ki velunk;-)
Mindenesetre, mivel Azsia nagyresze es Europa is zarva, a mai amerikai mozgas is mersekelt kene legyen; szoval, a mai napra ne epits nagyon, akarmi is lenne.

De azert ideirom, amit gondolok:
Ha beszakad a 1280 aranyar support (eddig ketszer megtartotta 10 nap alatt), akkor alighanem szep (c) hullamban megyunk lefele, es akkor a Fibo 50-62% is atszakadhat, es csak valahol 1220-1235 korul lehet vege egy eso ek formanak, aminek most a (3) subwave-je formalodhat. Mert meredek is, vizeses forma is, szoval gyengek a vevok.

Ha viszont megallna es ma-holnap visszapattanna, akar 1270-rol is, akkor viszont ujra megostromolhatja az 1305 szintet. Ez a korrekcio meg tul rovidnek tunik nekem idoben, es esely van, hogy ez a valtozat jon most.

A banyaszok ennek megfeleloen ma nem eppen erotol duzzadoak.



,s
pomperj
pomperj 2014. 05. 01. 15:26
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#837
Ertem.
Van egy osi, jol bevalt mondas:
"Simple logic based on external events does not work on stockmarkets",
szoval, az olajpiac es annak arcsokkenese external event az aranypiachoz kepest, es aligha mukodik a ra epitett logika.
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 14:33
Előzmény: #834  pomperj
#836
sziasztok!Kedves Emerald és Pomperj!Megtennétek néha,hogy hozzászólásaitokkal továbbra is segítsetek arany ügyben továbbra is mert sokat segítene nekem ha kapnék néha kis iránymutatást.Nem szoktam gyakran hozzászólni a témához mert nem igazán értek hozzá de örömmel és érdeklődéssel szoktam olvasni hozzászólásaitokat.Ha nem nagy teher :) Előre is köszönöm :)
Törölt felhasználó 2014. 04. 30. 10:09
Előzmény: #834  pomperj
#835
70-80$-os olajar sokat segitene azokon a tarsasagokon akiknek az ALL in costja jelenleg 1200-1250 kozott van....

(gondolom sejted mer,de azert elarulom hatha a chartok elemzese kozott elkerulte a figyelmedet a legtobb banyaban meg nem nap elemmel folyik a termeles, talan hamarosan atternek ra
foleg az open pitekben, ahol esetleg a fold alatt folyik a termeles oda meg valoszinuleg tukrokkel fogjak eljutatni a napfenyt)

meg aztan a legtobb gep ami tonnakat mozgat meg 1/2gramm aranyert azok is kezdenek aksirol menni nemsokara......
de ez csak az en egyszeru meglatasom, lehet hogy neki kene tenyleg allnom a grafikon szinezesnek es ahogy itt elnezem, egyre tobben egyre szebb, szinesebb grafikonokat kepesek mindenfele dologgal kiszinezni......
a kerdes csak az maradt, mert nem kereskedik le ha ennyire jo elorejelzest ad a grafikon?????

en maradok a jozan paraszti esznel....(a kereskedesben)

ha emelkedik valaminek az arfolyama veszem
ha esik akkor eladok,vagy csokkentem a pozit vagy nem vasarlok tobbet...
ha pedig ujra emelkedik akkor veszek megint aztan elobb utobb kivag a stop....
es lehet uj story utan nezni....
(nekem ez mukodik,elmeletben gyakorlatban....)

a grafikon hivoinek ill. az elmeleti kereskedoknek vagy ujoncoknak meg meghagyom az:

olcson venni dragan adni meset....
;)
pomperj
pomperj 2014. 04. 30. 09:42
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#834
1)" azert az olaj ara lassan eshetne mert az segithetne a banyaszoknak...."

Ez a megjegyzesed azert erdekes, mert rendesen ellentmond a tapasztalatoknak; de mert contrarian a velemenyed, ezert fontos lehet,
szoval, miert gondolod?
Ugyanis egyreszt a nyersanyagok meghatarozo tenyezoje az olaj, es masreszt az olaj es az arany trendje nagyjabol szinkronban szokott lenni.
Szoval, miert is lenne az olaj gyengulese jo az arany-banyaszoknak?

2)Egyelore tart az SPY/Gold aranypar ellentetes mozgasa.
link

Es mivel SPY nyilvan az oscillalo tartomanya felso harmadaban jar mar, es talan ma/holnap pici uj csucsot ut (NAGY unneples lesz a sajtoban, "csodalatos tozsde" cimlappal),
szoval, innnen lefordulas varhato inkabb a kovetkezo 2-3 hetre,
es ennek megfeleloen az arany ar emelkedeset valoszinusitem, hacsak nem durva tozsdei le-impulzus lesz.

3)A GDX 24-24.5 kozott epiti a bazisat, es egyre inkabb keszul a kitoresre. Ez a helyzet kis kockazatu long poziciora alkalmas.


Törölt felhasználó 2014. 04. 30. 07:10
Előzmény: #828  Cosinusrider
#833
1 kis erdekesseg:
Market Vectors Junior Gold Miners ETF (GDXJ)

1honap: 2.57%
3honap: 4.8%
ev eleje ota: 13.61%
csak a szolgaltato cegek birjak a versenyt.....vele....

;)
Törölt felhasználó 2014. 04. 30. 05:53
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#832
"Sellers must have the physical allocation of the bullion to sell."

link

azert nem ment el meg mindenkinek az esze......

mindenestre OGC.asx egyenlore szepen ment ma igaz nyereseges negyedevet zartak......
Törölt felhasználó 2014. 04. 29. 12:53
Előzmény: #830  felcsorgok
#831
nincs mit!

Meg nem shortol mindenki,de egyre tobben bizonytalanodnak el a regi bikak kozul, na ha ok is beallnak az eladok oldalara akkor verge megnyilik az ut felfelee az aranyban.....
nem allitom, hogy en sem bizonytalanodtam el........
1284 akar egy erdekes szint is lehet....
azert az olaj ara lassan eshetne mert az segithetne a banyaszoknak....
felcsorgok
felcsorgok 2014. 04. 28. 18:08
Előzmény: #825  Törölt felhasználó
#830
Köszi
Törölt felhasználó 2014. 04. 28. 11:54
Előzmény: #827  Törölt felhasználó
#829
1 erdekesseg, kozszolgaltatok kezdik tulteljesiteni a nagyobb tozsde indexeket az Usaban.....
(13%) jelenleg ebben az evben...
Tehat a toke mar el kezdte keresni a biztonsagosabb szektorokat...
12-18honapnal nem hinnem hogy tobb kellene 1 nagyobb felfordulashoz.....
Cosinusrider 2014. 04. 28. 09:22
#828
A 8:50-es hír majdnem megijesztett, de aztán begugliztam a Morgan Stanley korábbi célárait és szerencsére baromságokat jósoltak eddig is. Sőt, mindenki baromságot mondott:
link
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 20:37
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#827
Szia Lulo!

itt vagyok, es itt barmikor megtalalsz....
Dax forumot mint irtam befejeztem orokre, nem szoktam a szambol se....-et csinlni.
mindenkinek sikeres hetet kivanok...
longosoknak is....
;)
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 20:06
Előzmény: #825  Törölt felhasználó
#826
na,gyere már vissza!
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 19:44
Előzmény: #824  felcsorgok
#825
Canada - Toronto Stock Exchange
WLC.tsx
felcsorgok
felcsorgok 2014. 04. 27. 19:35
Előzmény: #822  pomperj
#824
Szia Pomperj,

Off kérdés:

A Western Lithium cégből melyik konkrét amerikai piacon tudok vásárolni? A Yahoo finance-n csak annyit hoz, hogy Other OTC Market. KBC Equitas-nál van számlám, és ott szeretnék egy kis mennyiséget ebből a cégből.

Köszi.
Törölt felhasználó 2014. 04. 25. 16:12
Előzmény: #821  emerald
#823

Szia,
a linket csak azert tettem fel mert szerintem szorakoztato, vicces.....
a volatilitas csak azoknak problema akik nem tudjak a kockazatot kezelni......
(sokkal konyebb profit-ot elerni 1 jol mozgo piacon, mint 1 allovizbol...)

de szerintem ezt mar tudod vagy hamarosan rajossz , hogy a profit nem abbol jon hogy eltalalod, kitalalod mikor kelll venni vagy adni hanem hogy jol manageled a kereskedeseidet....
vagod a vesztesegeidet....(ha elerik a kijelolt max kockazatot)
hagyod futni a nyereseges poziciokat...
;)

hagyd meg a kezdoknek az illuziot akik kereskedok szeretnenek lenni kozben idojaras jelentest probalnak tenni a piacon....
pomperj
pomperj 2014. 04. 25. 15:27
Előzmény: #814  Kraccer
#822
Aligha igazad nem lesz;-)

1)Mert Arany es SPY szepen szembe mozognak mostanaban, ime:
link

2)mert Spot Gold eppen atutotte az 1300 szintet, ami legalabbis lelektani hatar, es ezen a szinten sok short-stoploss ki lehet utve ma, nyitas korul.

Ettol meg SPY-t persze fadelik majd ahogy szoktak, hiszen csak 0.40% korul mutatja a futures, de ma kivetelesen erre az ideara ra lehet fazni.

3)Az oroszok a hetvegen (ahogy Krimben) konnyen megtehetik, fel is keszultek ra, hogy rendet raknak sajat Kuba problemajukban. Keveseknek lesz kedvuk visszaloni ;-)

Szoval, meglehet hogy 1268.5-ot sokaig nem latnak megint az arany-bogarak.

Good luck.
emerald 2014. 04. 25. 12:17
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#821
Kössz hogy aggódsz de én igen pici tétellel nyitottam.

Írtam már sajnos nálam korlátozott a választék.

Hát ami az előnyük az a hátrányuk is, hogy százalékosan többet mozognak az aranynál, jóval többet. De ezt már én is leírtam, itt is, pár hónapja......:))

Tehát ne aggódj, tudod nem most kezdtem foglalkozni velük.

Jó szerencsét!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek