Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 23:30
Előzmény: #6379  Törölt felhasználó
#6380
meg megfoztem, bevasaroltam, vegig hallgattam ill olvastam nehany erdekes reportot a neten...
meg 1 kis DVD-zes es tv-zes is belefert (meneztem pl. a House of Hancock, Gina Reinhardt eleterol...)

megnezem a Sydney-i ill. az Azsiai nyitast a piacokon, talan van nehany ora elonyom azokkal szemben akik nem reg keltek...
aztan szepen elmegyek aludni, amig ok szepen elmennek dolgozni....

egyebkent be kell valljam kicsit hianyzott a forum ez alatt az 1 honap alatt, persze nem mindenki.....

ja es kozben nezegettem az acelorMittal-t mind a technikai kepet, mind a penzugyi reszet...
neked mi a velemenyed rola???
EUR-ban is lehet kereskedni vele...
raadasul az europai auto piac alakulasa is hatassal lehet az arfolyamara...
elmeletileg te abban fundasan ott lennel..persze az elmelet es a gyakorlat kozott neha hatalmas kulonbseg van,de azert erdekelne a velemenyed a cegrol...
persze megint mellebeszeles lesz a vege reszedrol...
tudod, ezert nincs is igazan ertelme egymasnak irogatnunk...
en felajanlanam hogy ne kommentaljuk egymas hozzaszolasait,de szerintem ez ugy sem mukodne a te reszedrol, az elozo honapban sem mukodott....
tudod a kereskedes nagyon gyakran ill. a legtobbszor eleg unalmas dolog igy az ember orul ha talal valakit akivel velemenyt cserelhet (itt most nem rad gondoltam inkabb Xautistara)

mindenesetre sok sikert neked is!
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 22:29
Előzmény: #6377  Törölt felhasználó
#6379
szegénykém... nagyon odavagy már, pihenned kellene kicsit... az egész Sydney-i éjszakát és hajnalt végigfórumoztad... hidd el, nem ér ennyit. :))

Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 22:21
Előzmény: #6376  felcsorgok
#6378
megnezem az arcelormit-ot,de adj kerlek par napot...
ugy nez ki csinalnom kell 1 nem tervezett audit-ot a "nem letezo alapomnal", raadasul lesz kinai uj ev is ami extra idot fog elvonni, szoval valoszinuleg a kovetkezo 5-10 napban lehet hogy kicsit elfoglalt leszek...
bar ez a konyvelo cegtol is mulik....

legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 22:13
Előzmény: #6375  Törölt felhasználó
#6377
pedig vagni csonkolni meg kell tanulni, kulonben amputalas vagy szamla bukas lehet a vege...
volt nehany kereskedesem tavaly....
szerencsere nem kellett csonkolni egyszer sem ezustben, sem SLV-ben,sem SLW-ben...
fizikait pedig nem szokas es azon meg a margin call fogalma is ismeretlen...
3 aranybanyaszban nevezhetjuk vagasnak, vagy hogy a stop megtette a dolgat amire valo...
NST-rol meg tudjuk hogy mi tortent....
5$-os ezust almoknal ill. 600-800$-os aranyar almoknal meg belelog a kezunk a bilibe...
de ne agodj csak legy turelmes es ha van 1 kis szerencsed talan iden nyaron is sikerul 1 ujabb behalt kitorest eljatszani az aranyban remelhetoleg 1100-1150$ korul (nagyon szeretnem mert lenne mivel boviteni a portfolio-t) es az ezustben is alig varom, hogy megint megprobaljak kirazni a kis spekiket, mert abban is szeretnek boviteni...

nem vagyok biztos benne hogy tenyleg tisztaban vagy a Dax indexben szereplo bankok eszkozeivel es hogy milyen es mekkora mennyisegu olasz,francia, ir es gorog allamkotvenyekkel vannak tele, bar mint toled tudjuk azoknak nincs kockazata, ezert szaladgal lassan mar minden honapban Merkel ide-oda es talan ezert van jelentosege, hogy nem igazan szeretnenek a gorogok fennmaradt tartozasat elengedni, mert az a nemet bankok stabilitasat veszelyezteti...
persze amig EUR milliardok vannak az altalad nevezett 0 kockazatu eszkozokben addig nincs baj, amig kiderul, hogy nem a kockazatuk 0 hanem az ertekuk....

a gorogok meg kicsit dolgozanak tobbet cimu megnyilvanulasod a mult hetrol, pedig abszolut hozza nem ertesedrol tesz tanubizonysagot...

persze miert is kovetelik a gorogok, hogy az ECB fizesse be hozajuk a gorog allampapirokon elert nyereseget????
ugye itt nem artana az alapokkal tisztaba lenni....mint peldaul:
mit is testesit meg 1 gorog allamkotveny???
mi is az ECB es honnan kapja a mukodesehez a penzt es kiktol?
honnan van penze gorog allampapirokat venni???
es hogyan erhet el azon nyeresegeket?
mikor es miert is vette es miert veszi vagy nem vasarolja tobbet, vagy vasarol mas europai allamkotvenyeket...
mi is a kulonbseg a fiskalis es monetaris unio kozott?
es hogy ez milyen problemakhoz vezet az europai union belul?

en ugye ilyen dolgokhoz nem ertek,de nem is elek az eu-ban,de ettol fuggetlenul tudom, hogy milyen komoly kovetkezmenyei lesznek ezeknek a problemaknak, nem en hanem te fogsz erte fizetni es fizetsz erte jelenleg is...
te viszont ertesz elmeletileg hozza legalabbis ezt allitod akkor legyel olyan kedves es hasznald a tudasod kulonben komoly arat fogsz fizetni a figyelmetlensegedert....

engem inkabb ezeknek a dolgoknak figyelmen kivul hagyasa botrankoztat meg, ha tisztaban vagy a fundamentumokkal...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 15. 21:12
Előzmény: #6371  Törölt felhasználó
#6376
Köszi, de teljesen elégedett vagyok a KBC-vel, minden igényemnek megfelel, mint brókercég. :)

Viszont ha már nyersanyagok (és nem kizárólag csak arany és ezüst), akkor kíváncsi lennék a véleményedre az Arcelormittal-al kapcsolatban?

Köszi.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 20:32
Előzmény: #6372  Törölt felhasználó
#6375
"...hogy miert is jobb most mondjuk DAX indexet venni"

ismét tévedsz, ugyanis én nem "veszem" a Dax-indexet, hanem kereskedem vele... ez meglehetősen nagy különbség, ugyanis ebbe a shortolás is ugyanúgy belefér. :)

Emellett van egy különös perverzióm... sokkal jobban szeretek olyan instrumentumokkal pénzt keresni, melyeknek a fundás hátterével és technikai jellegzetességeivel sok évnyi befektetett munka után hellyel-közzel tisztában vagyok, mintsem meggyőződéses rögeszmék alapján olyan instrumentumokban "csonkolni", melyekhez lövésem sincs... :))

Megértem, ha téged az ilyenfajta perverzió megbotránkoztat. :ÐÐ)))
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 20:29
Előzmény: #6373  buyandhold
#6374
ha nem kereskedsz tul gyakran nem erdemes IB-nel szamlat nyitni....
hiaba alacsonyak a dijai itt AU-ban ha nem fizetsz jutalekkent ki 20AUD-t/ho akkor a kulonbseget ill. 20AUD a szamlavezetes dija, felfoghato 240AUD/ev...(persze nekem is van olyan, hogy 10-20 kulonbozo kereskedesem van 1 honapban,de mar elofordult, hogy nem nyitottam vagy zartam pozit es nyilvan ekkor attol fuggetlenul, hogy 1ev alatt mennyi jutalekot fizettem (sokszorosat a havi 20$-nak)
ugyan ugy levontak...
ha nem kell adot fizetned az azert nagy elony hosszutavon, foleg hosszutavon...
kerdez utana masoktol ok ebben jobban ott lehetnek...
buyandhold 2015. 02. 15. 20:06
Előzmény: #6368  Törölt felhasználó
#6373
azert kerdeztem, mert a KBC-nel en TBSZ szamlan kereskedek, igy nem kell adot fizetnem, ami szerintem nagy elony.
Az IB-t itt is sokan hasznaljak, csak hat ugye ott nincs adomentesseg.
Gondoltam hatha van olyan magyar ceg, ahol van TBSZ, kicsi a jutalek, es tobb mindent lehet venni...
minden esetre koszi az infot...
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 19:46
Előzmény: #6370  Törölt felhasználó
#6372
megnezhetsz mas komolytalan devizakban is talan soha nem hallottal roluk:

EUR,GBP,CAD,JPY,NOK,CHF es meg USD-ban is mindben szakad az arany arfolyama...
egyebkent koszi az epito jellegu hozzaszolast
;)

egyebkent Seborgan Luigino-ban ujabb es ujabb melypontokat csinal szoval igazad van:
link

pedig eppen ez szolna a fizikai arany mellett, hogy inflaciotol es deflaciotol is ved es egyeb mas geopolitikai es gazdasagi kockazatoktol is ved....

persze igazat kell adnunk azoknak akik azt mondjak, hogy nincs ertelme venni mert nem fizetnek ra kamatot....
keszpenzre sem fizetnek sehol, csak ha kolcsonadod a banknak...
ja hogy a G20 talalkozon megallapodtak arrol hogy a bankok es befektetesi uzletagak elorebb kerultek a kovtelesi listan mint egy atlag betetes, tehat mar jo nehany orszagban bevezettek azokat a jogszabalyokat, hogy a kovetkezo penzugyi valsagban a bettesek szinte az utolsok a kovetelesi sorban magyarul nekik nem fog penz maradni mint Cipruson 1000EUR-os szamlabol majd visszakaphadsz 100-150EUR...ha nem jol alakulnak a dolgok, persze nem kivanom senkinek
bar EUR-ban es CHF-ben jelenleg erdemes a penzt a bankban elhelyezni, most az inflaciot hagyjuk...

hiaba mondom, hogy hosszabb tavon neked sem artana 1 kis fizikai arany es ezust meg az is lehet hogy par even belul jobb hozamot erne el mint a Dax kereskedeseid....most hosszabb tavot hagyjuk ha esetleg az arany ara esetleg megtaltosodna es 4000-10000$ koze menne pedig mint emlitettem nehanyan ilyen dolgokkal riogatnak en sem ezzel szamolok,de azert kizarni sem tudom ezt a lehetoseget....

mindenesetre hagyjuk az algurukat es engem mert en ehez sem ertek es ok se ertenek hozza:
Alan Greenspan
Jim Rickards
Jim Sinclair
Eric Sprott
stb.
stb.
valoszinuleg tobbet kellene olvasnom,
koszi
es bocs hogy nem osztom a velemenyedet, es nem allok neki DAX indexet venni...
(ahol szerintem a hozam/kockazat arany szerintem nem igazan jo,de engem nem zavar ha te veszel es az se ha nem kereskedsz es fektetsz be nemesfemekbe)
evek mulva meg majd elmagyarazod, hogy szerencsem volt meg vaktyuk is talal szemet...
;)

ha epitojellegu hsz szeretnel tenni akkor legyel olyan kedves es esz ervekkel probalj meggyozni, hogy miert is jobb most mondjuk DAX indexet venni estleg Nestle vagy APPLE kotvenyeket es nem nemesfemeket.....
(megjegyeznem, mint targyaltuk korabban nekem is vannak long pozijaim kulonbozo cegekben,de komoly kockazatokat latok), persze barmikor tevedhetek,de ez veled is elofordulhat...
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 19:03
Előzmény: #6369  felcsorgok
#6371
ez mondjuk igaz...
mert sok reszvennyel lehet kereskedni kulonbozo piacokon talan meg az OTP-vel is 2-3 piacon...
RIO,BHP,NCM-el lehet szerintem Londonban es az usaban is kereskedni azt nem tudom, hogy frankfurtban is...
de 1 komoly brokercegnel szinte mindennel lehet kereskedni a kerdes inkabb a jutalek

gondolom mo-on is vannak kulonbozo brokercegek akiknel lehet:
concorde,erstenel,saxonal talan meg az otp-nel is lehet,de ebben en nem vagyok ott...
es nem igazan akarok velemenyt mondani a mo-i brokercegekrol mert nem igazan ismerem oket, akiket ismertem azok pedig boven 10-15 evvel ezelott volt..azota sok viz lefolyt a dunan..
amit tudok, hogy imadom a piros potyos turorudit es a trabiszodat is
;)
broker valasztas 1 kulon temakor es rengeteg dologtol fugg mert ami az egyik embernek megfelel az lehet hogy neked eppen nem a legjobb...

kerdezd meg emeraldot ok osszedugtak a fejuket a forum talin a forumozokkal es csinaltak valamifele tablazatot a brokerekrol....
egyebkent a kulonbozo brokerek osszehasonlitasa egy ertelmes topik lehetne...
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 18:58
Előzmény: #6368  Törölt felhasználó
#6370
"...ezert csodalkoztam amikor sokan az arany medvepiacarol beszelnek az elmult honapokban, mert sem forintban sem AUD-ban nem hogy nem volt eses hanem inkabb emelkedes volt megfigyelheto..."

ja mer' persze...:)))))) hiszen ezek "komoly" és erős devizák! :))

sőt, rubelben nézve egyenesen gigarally van az aranyban! :ÐÐÐ az orosz tréderek minden bizonnyal kitörő örömére.

link



felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 15. 18:44
Előzmény: #6367  buyandhold
#6369
Itt viszont láthatod, hogy mely ausztrál részvények vannak ADR-ként bevezetve az Usába:

link

Ha még nem elérhető egy általad kívánt ausztrál részvény jelenleg az NYSE, vagy az NYSE-OTC piacokon, akkor csak szólni kell a KBC munkatársainak és felveszik neked, és máris vásárolhatsz ausztrál céget. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 18:44
Előzmény: #6367  buyandhold
#6368
en au-ban elek.
van nehany szamlam szemelyes is es ceges is...
IB-nel (interactivebroker) kereskedem a legtobbet reszvenyekkel...koltsegek miatt...
IG (au)(bar ok CFD szolgaltatok,de ha nincs ido utalni penzt a broker szamlara, mert azert az is nehany ora es van amikor szamit) o naluk is szoktam kereskedni...
axitrader,icmarket-nel es fxcm-nel is vannak szamlaim....
de volt szamlam ameritrade-nel,etrade-nel es meg az MF Globalnal is...
;)
egyebkent ha az ember mas orszag reszvenyeivel kereskedik akkor ugye hedgelni kellene a pozikat...
lasd peldaul valaki keres a DAX indexen mondjuk par honap alatt mondjuk 10%-ot kozben meg az EUR gyengul a forinthoz kepest 8%-ot, ugye akkor ha forintba nezed mar nem volt akkora buli, ha esetleg a nyereseget 1 europai nyaralaskor hasznalod az 1 masik kerdes....persze mehet az arfolyam neked jo iranyba is....
de szerintem mo-on is vannak cegek akik forintban vezetik a szamlat, IB-nel is lehet szerintem,de nem vagyok azert ebben 100%-osan biztos...

ezert csodalkoztam amikor sokan az arany medvepiacarol beszelnek az elmult honapokban, mert sem forintban sem AUD-ban nem hogy nem volt eses hanem inkabb emelkedes volt megfigyelheto (most nem az elmult nehany naprol beszelek)
AUD-ban nezve 1330-1680 kozott mozgott
forintban meg:
link
buyandhold 2015. 02. 15. 17:58
Előzmény: #6328  Törölt felhasználó
#6367
azt elarulod, hogy melyik broker cegnel kereskedsz? A KBC-nel nem lehet ausztral reszvenyeket venni :(
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 17:54
Előzmény: #6365  recluse82
#6366
hogy oszinte legyek nem tudom...
nekem nem egyertelmu az irany az USD miatt
mert szepen kezdenek napvilagra kerulni dolgok,
korabban mar emlitettuk a forumon, hogy nem fog olyan mertekben noni az amcsi gazdasag illetve a vallalati profitok nem fognak olyan utemben noni mint azt a tobbseg varja, varta....
(de ha nottek volna is akkor is tul ertekelt sok index,de ezt most hagyjuk)...
elerkeztunk februarba ez nagyon gyakran szezonalisan segiteni szokta az EUR-t,raadasul az europai QE mar nem hordoz tul sok informaciot, a piac mar bearazta, mint ahogy a gorog valasztasokat is....
Fedbol ugye tavozik Fischer es Plosser, ami akar azzal is jarhat, hogy tovabb toljak a meset a kamatemelesrol, pedig csak idot huznak...
ha tenyleg emelnenek ill. akarnanak, akkor mar kozoltek volna esetleg megemlitettek volna hogyha ilyen utemben no a gazdasag akkor elorelathatolag junius-szeptember kozott varhato kamatemeles, erre nem kerult sor....
nekem kicsit olyannak tunnik ez a kamatemelesi mese, hogy az alkoholista tudja, hogy nem kellene innia,de meg ezt a poharral megiszom es majd holnap valamikor kezdem( egyebkent ebben is van egy meghatarozott idopont) Fednel egyelore nincs, csak hogy ezt araza a piac illetve ezt varjak...

nekem konszolidacionak, esetleg savozas kialakulasanak tunik ami a parokon megfigyelheto EUR ill. GBP/USD

nem vagyok olyan bator, hogy trend fordulot emlitsek,de szerintem az irany mar nem egyertelmu....

egyebkent a piac volatilitasa miatt nem art az ovatossag....

szep penz volt a CHF korrigalasaban,de azokat a pozikat mar zartam...

jelenleg van EUR/USD, EUR/GBP, GBP/AUD ,CAD/JPY es USD/JPY-en longom is...
de ezek aprocska pozik mert az irany egyaltalan nem egyertelmu

de a mult heten volt long es short poziciom is EUR , GBP, AUD, NZD es USD/CAD-ban is attol fuggoen hogy kulonbozo idotavokon eppen milyen momentum volt megfigyelheto es miben lattam pozitiv hozam/kockazat aranyt...

CAD es NOK-ban jo lehetosegeket lattam latok amig az olaj kepes erosodni, foleg JPY elleneben....bar ennek szezonalitasa most van,de nem tartok elkepzelhetetlennek majus-julius kozott az olajban egy behalt kitorest lefele 40$ korul....
osztol en olajar erosodesere szamitok es CAD/JPY-en long minden mozdulatat ill. USD/CAD short mozdulatat fogom argus szemekkel figyelni....

AUD-art lefele varnam legalabbis novemberig, hacsak a vaserc arfolyama meg nem taltosodik..(egyebkent volt ebben short poziciom a mult heten, es jelenleg van meg 1 long pozim H4-rol 0.7813-as celarral es 0.7745-os stoppal,de lehet hogy ezt atfogja lepni az arfolyam a Fitch leminosites hatasara....,de ugye ez nagyon gyakran benne van foleg ha az ember alacsonyabb idosikon kereskedik...
recluse82
recluse82 2015. 02. 15. 16:29
Előzmény: #6341  szarvasvadasz
#6365
Usdcad ban sztem 1,30ig meg lesz a csúcs vagy már meg is van, nekem az 1-2éves célaram 1,00 alatt van, erősen shortos a pár. Ugyanúgy gondolom ezt, mint ahogy a gbpusd -t mondtam 1,70 nél h massszív esés lesz, csak még nem látszik, de hosszú távon sztem már a shortokat kell építeni
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 16:26
Előzmény: #6363  La_mamma
#6364
link

18-21perc kornyeken kezdodik peldaval a bemutatasa, hogyan razzak ki a kis bufiket a profik ill. nehany nagyobbacska balna...

talan leegyszerusitve:

elkezdik eladni (shortolni az arany-at), ami altal a GLD arfolyama elkezd nyilvan esni, (sokszor kockazat nelkuli arbitrazs van az ilyen kereskedesekben) erre a sok kis speki elkezdi eladni a pozijait GLD-ben, kozben meg lehet mindenfelevel h@lyiteni a nepet, hogy meg nagyobb felelmet keltsunk, a profik szepen elkezdik venni a GLD-t, majd odadjak a GLD kibocsatijanak es kerik cserebe a fizikai arany leszallitasat, amivel szepen lezarjak az addigi fiziaki aranyban levo shortokat....
(megjegyeznem, hogy ez nem csak arany es ezust piacan mukodik igy...)
a kulonbseget pedig szepen zsebre teszik...

tehat a mi kisbufink aki megvette a GLD-t mondjuk 20$ korul es berakott 1 stoppot mondjuk 18-19$ra szepen levadasztak aki nem rakott be stoppot pedig konyen megijedhet mert ha esik az arany ara es a GLD ara jobban akkor konyen elbizonytalanodhat, tehat meg o segit kirazni a tobbieket...
(esetleg masik tapasztalatlanabb kereskedo 1250$-os arnal volt pozija,mondjuk 20-30 esetleg 50$-os stoppal es mivel az ar esik es megijed vagy sikerul kiutni a stoppjat esetleg elbizonytalanodik es bezsebeli a veszteseget, meg az is lehet hogy short poziciot nyit mert mar az ar 1180 es ugye megmondtak az okosok hogy 800, akar 600$-ig is eshet az ar...
a profik meg vesznek GLD-t, arany banyaszokat mert azokban meg nagyobb a volatilitas....

aztan szepen megszunik a premium az arany ara es a GLD arfolyama kozott...
az arany ara szepen magara talal megint es elkezd emelkedni a profik meg szepen visszadjak a nepnek a GLD-t esetleg a kibocsatonak es zarjak a hataridos pozikat fizikai arannyal....

egyebkent nem tudom emlekszik-e valaki a forumrol, hogy decemberben irtam hogy en is tokeattetellel vettem SLV,SLW es meg hataridos kontraktusokat is amig a fizikai ezustot meg nem kaptam....
igy sikerult majdnem 50%-al tobbet venni mint amit terveztem....

persze amikor feltettem a kerdest, hogy milyen trendbe van az ezust akkor a stilusomra ill. arra kerult a hangsuly, hogy lenezek kereskedoket.....
(pedig a tobbseg tudja rolam, hogy nem szeretek tokeattetelt hasznalni, foleg nem reszvenyeknel, ETF-eknel, vagy hataridos kontraktusoknal),de idonkent modjaval, megfelelo kockazatkezelessel ra lehet mozdulni ilyen lehetosegekre....

egyebkent ha az ezust ara beesne 14,5-15,5$ koze megint venni fogom 1,25-1,5szoros tokeattetellel...mint ahogy korabban tettem...
aztan meglatjuk ki fog elobb margin call-t kapni....

egyebkent ez mukodik szinte az egesz piacon ill. a forditottja, mar Livermore is beszelt errol...
fx-en, reszvenyeknel es indexeknel is szepen jatszanak vele a kis spekik meg szepen elbukjak a kis penzuket 1 olyan piacon ahol az arany ara meg $-ban sem igazan esett, most a forintot vagy AUD-t esetleg hagyjuk...
La_mamma 2015. 02. 15. 14:24
Előzmény: #6361  Törölt felhasználó
#6363
szia kisvuk,

megtennéd, hogy felteszed megint az emlitett videot (Jim Rickard-arany) , szeretném megnézni.

egy ideje azon gondolkodom már, hogy milyen indexel, instrumentumokkal lehetne bővíteni a kereskedést, amely kevésbé manipulatív, és kezdő, 1-2 éves kereskedési tapasztalat mellett ajánlanád nézegetésre. ha volna ilyen, akkor megköszönném, ha megosztanád.

felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 15. 14:01
Előzmény: #6359  Törölt felhasználó
#6362
Egyetértek, nem is vettem ajánlásnak a leírtakat. Több irányban is olvasok/tájékozódok, és végül a saját magam által felállított elveknek megfelelően hozok döntést.

Viszonylag hamar felismertem, hogy a kereskedés egyáltalán nem nekem való világ, így nem is foglalkozok technikai elemzéssel, hullámokkal, és társaikkal, én a hosszú távú értékalapú befektetésekben hiszek, ez az ami a személyiségemhez közel áll. Biztosan ismerősen cseng Benjamin Graham, Walter Schloss, David Dodd vagy Peter Lynch neve, ők számomra egyértelmű bizonyítékok az értékalapú megközelítés működőképességére.

A kockázat kezeléssel maximálisan egyetértek, amit úgy teszek, hogy a tőkém max. 1-1,5%-át vagyok hajlandó egy vállalat részvényébe fektetni.
Még az alapos elemzés sem biztosít a tévedések ellen, a diverzifikáció viszont igen.

Tehát ha úgy döntök, hogy veszek az MGX.asx-ből akkor az nem azért lesz, mert Te ajánlottad vagy bárki más, hanem mert az általam követett elveknek megfelel. Ettől függetlenül örülök, hogy felhívtad rá a figyelmemet, mert lehet, hogy magamtól soha nem találok rá.
Amúgy nem ez volt az egyetlen cég amit írtál, hogy nézzek meg, a többit is megnéztem, de azok egyelőre nem alkalmasak vételre számomra.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 13:08
Előzmény: #6356  felcsorgok
#6361
sajnos nekem csokkentenem kellett a pozicio meret benne mert kezdett tul nagy szerepet betolteni az aranybanyasz portfoliomban....
viszont alig varom, hogy az osztalek fizetes utan kicsit megontsek es ugrasara keszen allok, ha esetleg kepes lenne az NST visszakorrigalni 1,2-1,5$ koze akkor ujbol duplazom a pozicio meretet...(remelem kepes lesz majus-oktober kozott 1 kisebb korrekciora)....
nekem tetszik a managment ill. ahogy a ceget iranyitjak, es nyilvan a reszveny arfolyam mozgasa nem veletlen...
persze barmikor valtozhat a kep

korabban felmerult itt a forumon, hogy miert vesznek kereskedok aranybanyasz cegeket es miert nem kereskednek arannyal, esetleg miert vesznek fizikait....

nyilvan fizikai aranynal viszonylag alacsony kockazat van, legrossabb esetben az ember lekoti a penzet es ezt a penzt nem kepes masra hasznalni, szerintem akik fizikai aranyat vasarolnak azok sokkal inkabb biztositasnak ill. a penzuk vasarloertekenek megorzesere torekednek, esetleg ezzel probaljak a portfoliojuk volatilitasat csokkenteni ill. a kockazatot csokkenteni...

akik hataridos piacokon kereskednek arannyal, joval nagyobb kockazatot vallalnak, nem csak a tokeattetel miatt hanem a rolloverek is extra kolcsegeket jelentenek....
en nem latom ertelmet arannyal spekulalni 20,30 esetleg 50$-os stoppokkal....
mert vadaszat celpontjaiva valhatnak...
parszor tettem mar fel errol videot ahol is Jim Rickard gyonyoruen elmagyaraza hogyan lehet a stoppokat levadaszni a hataridos kontraktusoknal es hogyan aramlik kifele az arany a GLD raktaraibol....
(valoszinuleg a tobbseget nem erdekelte, esetleg nem beszelnek elegge angolul hogy megertsek),de ettol meg igenis nagyon gyakran elofordul...

aranybanyasz cegek talan az egyik legspekulativabb formaja a kereskedeseknek, a volatilitas pedig nagyon jelentos, en semmi esetre sem ajanlanam tokeattetellel, mint ahogy az ezust kereskedeset sem....,de megfelelo kockazatkezelessel vannak benne jo lehetosegek....

ha csak az arany spot price-at es az NST.asx arfolyam mozgasat osszehasonlitjuk akkor erthetove valik mi is benne a lehetoseg....
de nagyon szigoru kockazatkezelest igenyel, szerintem erre 95-99%-a az embereknek nem kepes...

a mediaban ill. nehany brokerceg elemzeseivel pedig vigyazni kell mint minden velemennyel...
mert JP Morgan, Citibank akik tobb ezer eves lufirol peldaloznak az aranyban ill. mindenfele arakkal riogatjak az embereket 600-800$-os arral kozben pedig szep csondben vasarolgatnak olyan aranybanyasz cegekbol ahol az all in cost 900-950$ korul van...., persze errol mar elfelejtik ertesiteni a nagyerdemut...(legalabbis egyelore majd par ev mulva pedig elojonnek a piac tetejen es elmagyarazzak, hogy miert is eppen a legjobb dolog beszallni olyan cegekbe amiket ok evekkel ezelott toredekeert vettek)....
es ez mar igy mukodott 100 evvel ezelott is...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek