Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 01. 17. 14:31
Előzmény: #5838  emerald
#5840
SPY
Ha ránézünk a napos grafikonra, mit látunk?!
Azt h ilyen beborító zöld gyertyák után másnap hatalmas réssel nyit fel.
Hozzáteszem tegnap zárás előtt nem sokkal zártam s&p500-at és SPY-is...ám az utolsó pár percben még húztak rajta...:)
Lehet a nagyok akkor tankoltak fel?!

Láttam mi történik, de nem mertem hétvégére nyitvahagyni.
Placa
Placa 2015. 01. 17. 13:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#5839
mármint milyen "teljes pénzt"?
emerald 2015. 01. 17. 12:49
Előzmény: #5836  emerald
#5838
Folyt:
Olyan megérzésem van jelenleg, h már nem kell a tőzsdéket beönteni, vagy világgazdasagi válságot gerjeszteni ahhoz h megskalplják a népet. Egy álltalános összeomlást követő nap csúcsravinni egy indexet...hát ez is sok számlát amortizált...:O
Tehát ilyen és hasonló húzásokra számíthatunk sorozatban.
Nem csak bankok és brókerek ellen trédelünk, hanem jegybankok ellen. Szemlátomást nem a mi érdekeinket képviselik-szerintem.

Aranyról:
Az arany egy korrekciós fázisban van, amiben most indult az "A" hullám(aki nem érti elliotott, ez jelenleg egy NAGY emelkedő hullám)
A "B" nem tudom meddig megy de akár 1400-1500-at is elérheti. Hogy hogyan fogja elérni h közben visszaszúr, vagy nekifutásból meg se áll nem tudom. Ám ott jön az izgalom! Vissza fordul-e?!
Hullámtanilag vissza kéne akár 800-1000$-ig.
DE ez nagyban függ a magasabb érdekektől.
Én utóbbiban hiszek inkább mert ha tegyük fel indiket csúcsról-csúcsra viszik majd újra beöntik az aranyat, bemutatva az se ér semmit, nem jó menekülő eszköz, ki a fene fogja megvenni újra?!
2. variáció:
Már elhitették h lesz ez még lejjebb is, ám nem lesz "C" hullám, sőt
egy ideig még oldalazgatnak vele, aztán akkora hajrá lesz mint most daxban. Mire feleszmélünk már szinte a csúcson fogunk beszállni.
Ez utóbbi nagy baj lenne mindazoknak akiknek nincs fizikai aranyuk,
de szerettek volna egy "megfelelő" alkalommal feltankolni.

Az első variáció melletti érv: az emberek, a tömeg és nem a tőzsdével foglalkozó szűk rétegre gondolok, jellemzően későn ébred.
Higgyétek el h amíg volt a tavalyi év során 4500ft-is 1gr 14kt-os tört arany, akkor nem keresték, hogy nem adtak el én értem, de nem is vettek mert:lesz ez még olcsóbb is.
Ám most h forintálisan 6600-na most veszik-adják...:D

Konklúzió:
A tőzsdei arannyal mindegy merre kereskedünk, adjuk-vesszük lesz ahol lesz! És bár támogatom a fizikait, de már nem vagyok meggyőződve arról h ez valódi menekülő eszköz, ugyanis ellentétben
a múlt szazadokkal nem arany alapú értékrend van a világban.
Lehet a víz, vagy a termőföld vagy hasonlók lesznek a jövő értékei.
Indexekben azt hiszem h igaza van Gyuszinak lesz ez a piac jóval magasabban is, de ez nem zárja ki h ne öntenék be, csak akkor
amikor nem várjuk. Nem 5-10%-ot hanem jóval többet!
Ami a globál gazdaságot illeti én nem is akarok belegondolni mi jöhet
az aberált pénznyomda meg hasonlók miatt...:(

Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 10:57
Előzmény: #5835  McDee
#5837
"...Meggyőződésem szerint nem a hozam miatt ment a pénz akkor a kötvényekbe (TLT, SHY), hanem a pánik miatt,..."

nyilván, hiszen az AAA-kötvényeket (ill. ezek historikus ekvivalenseit) már ezer évek óta elsősorban nem spekulációs céllal veszik a mindenkori kötvénypiaci szereplők, hanem a biztonságos tőkeparkoltatás miatt, ahogy az Sidney Homer könyvében nagyszerűen le van írva. link AAA kötvényekkel nem lehetséges "nem tervezett" profitra szert tenni, hiszen elvileg 100%-ban visszajár a befektetett tőke (és éppen az AAA-bonitás miatt 99.99xx% biztonsággal). Nem is a profitképzés a funkciójuk, hanem az óriási alapok pénztömegének biztonságos parkoltatása.

Aki profitot akar csinálni, annak a részvény- vagy devizapiacra kell mennie. :)

emerald 2015. 01. 17. 10:35
Előzmény: #5832  McDee
#5836
Hmm, olyat írtál amihez tán először érdemben hozzátudok fűzni gondolatokat....:)
Mivel amiben Te oly jó vagy abban én szinte ki sem ismerem magam.

2008
Közöm nem volt a tőzsdéhez, a hírek események is lassan jutottak el hozzám de nem is figyeltem rá mert utálok híreket halgatni pl:tévében.
Ám ha akkor lett volna 1,5év tőzsdei tapasztalatom, másképp láttam volna az eseményeket.-ugyanis ez torzít ez a "tűzközelség"

Persze eljutottak a hírek hozzám is, és amivel foglalkoztam az ékszerek alapanyaga az arany napról napra nőtt. Közeledett az év vége, tudtam ha ez most így van csak drágább lesz.
Senki úgyértem az emberek 99%-a nem foglalkozott azzal h esetleg pánik van, kéne egy kis aranyat venni biztonsági tartaléknak.
Elhatároztam h bejárom az összes aukciós házat és amit olcsón lehet megveszek alapanyagnak.-ez kb 450gr-ot jelentett 14KT-os aranyból átlagban 2100ft-ért jutottam hozzá. (Érdekesség képp tegnap 6600ft-volt ugyanennek az ára.)
Közben éreztem h nagy gond van, mi is svájci frank hitelesek voltunk, de aztán jött 2009-és minden happy! Hát én ezt nem hiszem, óriási világválság aztán hipp-hopp nincs is semmi elmúlt. Á nem vagyok én hülye, ezek csak a szőnyeg alá söpörtek mindent, arra gondoltam csak legyen elég időm-időnk felkészülni h nehogy úgy járjunk mint a nagy villággazdasági válság idején, mert ott is volt egy "előszél"

Azóta megismertem ezt az elliott hullámtant ami zseniális rendszer.
Most h követem készülök mindenre, ez a legjobb benne, h nem ragadok bele a "jónak vélt" irányba.
A józan eszem pedig azt mondatja h bizony sosem akkor jön a cunami amikor készülünk rá. Majd amikor és ahol nem várjuk, ott jön.

Most se tudtam mi lesz, csak annyit h valami lesz, mivel h dax és sp napokon keresztül ilyen ellen irányba menjenek....hát ez jel volt.
Készültek és mi el se tudtuk képzelni mire.
Nekem most az az érzésem h művészi szintre fejlesztik a tőzsdei bűvészmutatványokat h a jónépről a bőrt is lehúzzák.
Lehet nem jön semmi más "csak" ezek sorozata, mint japán QE, most USB...ám biztos nincs vége, sőt! Az sem semmi ha ilyen érvágást tudnak egy manőverrel bevinni.

Foly. köv....később

McDee 2015. 01. 17. 10:31
Előzmény: #5833  Törölt felhasználó
#5835
Igen, a hozam 3,8% volt, ami év végére leesett 2%-ig. Meggyőződésem szerint nem a hozam miatt ment a pénz akkor a kötvényekbe (TLT, SHY), hanem a pánik miatt, de erről írtam az eredeti hsz-ban és a commodity-ról is.
Lehet, hogy félreérthető az óvatos megfogalmazásúnak szánt hozzászólásom. Valójában nincs bennem bizonyosság, nem akarok semmit határozottan kijelenteni, csak összevetettem emlékeimmel a mostani történéseket.
Nem árt az óvatosság. Szerintem.
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 09:50
Törölt hozzászólás
#5834
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 09:31
Előzmény: #5832  McDee
#5833
"...2008.09.15-n Lehman Brothers csődvédelmet kért,... világon mindenből menekültek a befektetők... Azt nem tudom, hogy ismétli-e magát a történelem (nem igaz, mert tudom), de a már néhány hete megnövekedett volatilitásnak most tisztességesen aláfűtöttek..."

Szerintem az akkori és a mostani időszak között lényeges különbségek vannak. A Lehmann csődbejelentésekor az olaj 110 dollár körül volt, az amerikai tízéves hozam pedig 3.8% körül, így az utóbbi értelmezhető menedéket jelentett a bepánikoló pénzek számára. Jelenleg ugyanez a hozam 1.708% és erősen eső trendben mozog (az olajat nem is említve). Hová mennének most a trillió dollárok? Legyen az usában is 0% körül a tízéves hozam? :ÐÐ

Véleményem szerint most még sokak számára elképzelhetetlen mértékű részvénypiaci erősödés fog jönni a főbb indexekben (persze kisebb-nagyobb technikai korrekciók mellett), mivel a részvénypiaci lufiban még nagyon sok hely van a következő pukkanásig.
McDee 2015. 01. 17. 08:27
#5832
Talán hétvége közeledte, talán kényszerű mozgáskorlátozottságom :(, valamint SNB csütörtöki mutatványa generálták bennem a következő gondolatokat.
2008.09.15-n Lehman Brothers csődvédelmet kért, ami a széles befektetői közönséget úgy érte, mint derült égből fenékbe rúgás. Ezen a napon SnP-ben volt egy kb. -3%-os mozgás, melyet következő napon már korrigált, majd egy hét múlva új – bejelentés előtti - lokális csúcsot csinált úgy, hogy akkoriban az index már egy éve leszálló ágban volt. link
A felpattanást nyilván pszichológiai tényezőknek tulajdoníthatjuk. Miután a népek felmérték az eseményeket (amiben minden bizonnyal nagy támogatást nyújtott a bankközi hitelezés leállása), elindult a cunami. A világon mindenből menekültek a befektetők (vagy inkább a spekulánsok). Felértékelődött a készpénz (SHY) és US állampapírt (TLT).
Most mit látunk?
2015.01.15-n SNB minden előzetes ráutalás nélkül eltörölte EURCHF 1.2 szintjének védelmét. Első látványos hatás a bankközi devizapiac megbolondulása, lefagyása, pánik. Szinte azonnal jöttek az első hírek a frontfonalban levő cégek csődjéről és óriási vagyonok elfüstöléséről. A lépés hosszabb távú pénzpiaci és reálgazdasági (igen, reálgazdasági) hatásairól még csak elképzelésünk sincs. Én azt azért nem gondolnám, hogy emellett a világ szó nélkül fog elmenni. link
Az indexek jelenleg csúcsközelben (DAX-ról éppen tegnap jött a győzelmi jelentés). 2008-ban SnP ATH-15% körüli szintről indult. A belső strukturális feszültségek felszabadulása még nem történt meg. Mikor volt utoljára egy tisztességesebb korrekció? Talán az árupiacon nem látjuk azt az eszetlen árazást, mint 2008-ban. Ezzel együtt WTI/Brent is okozhat még komoly meglepetéseket.
Arany, mint menekülő eszköz viselkedése is tanulságos lehet. 2008. szeptemberben GLD emelkedett, mint állat. Ez bizony most is megpattant, nem kicsit. link

Azt nem tudom, hogy ismétli-e magát a történelem (nem igaz, mert tudom), de a már néhány hete megnövekedett volatilitásnak most tisztességesen aláfűtöttek. Ez már inkább technikai megfigyelés: VIX 21-23 körüli jelenlegi értékével ugyan a középérték +1 SD (kb. 20 érték) sáv fölött tartózkodik, mégis inkább további emelkedést valószínűsítek. Ha láthattunk volna egy masszív tüskét (spike-ot), akkor inkább valószínűsíteném a(z átmeneti?) megnyugvást. A VIX tüske definíciójaként Adam Warner (historikusan jól működő) javaslatát használom, miszerint VIX spike >= SMA(9)*1.2
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 23:59
Előzmény: #5829  recluse82
#5831
:) Tiszta vicc ami történik, még mindig hihetetlen számomra , hogy tudták így bepalizni a világot, azért azt kinéztem belőlük , hogy beejtik a stopok miatt, de mondjuk a nagyok tudnak majd róla és lesz egy kis idő felkészülni, de itt MIndenkit kinyírtak és igen az FXCM jó befektetés, nem véletlen ugrottak rögtön és nem az ALPARI UK-t akarják kimenteni :D
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 23:55
Előzmény: #5828  b4ndyTA
#5830
Így van lehet egy óvatos piramist is építeni benne.
recluse82
recluse82 2015. 01. 16. 23:21
Előzmény: #5827  Törölt felhasználó
#5829
fxcm ugy nez ki megmarad egy idore 😃
b4ndyTA 2015. 01. 16. 23:11
Előzmény: #5827  Törölt felhasználó
#5828
... nekem van buy-om. Ezelőtt soha nem foglalkoztam az ezüsttel, csak az arannyal, nem tudom hogyan viselkedik. Ha valóban meglódulnak, akkor leveszem a csúszóstopot inkább, és több pozíciót építek ki.
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 23:06
#5827
A még életben maradtaknak , szépen muzsikálhat az az ezüst long, tegnap láttam a mozgásából és mára ki is tört.Szép hetes gyertyát rajzolva, na ez nem fog behalni :)
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 21:37
Törölt hozzászólás
#5826
b4ndyTA 2015. 01. 16. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#5825
... ezzel az a baj, hogy ha hozzászoktatsz, követelni fogom. :) Köszönöm a fáradozást! Sajnos a nagy lot-os buy-om idő közben záródott, az újabb meg jóval szerényebb.
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 21:21
Törölt hozzászólás
#5824
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#5823
:))
b4ndyTA 2015. 01. 16. 20:52
Előzmény: #5820  emerald
#5822
... szegény sjani, támadásnak fogja venni. :( Pedig, ha tudná mi volt az első kérdésem. :D
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 20:48
Törölt hozzászólás
#5821

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek