Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 14:11
Előzmény: #5138  Törölt felhasználó
#5140
ez jó! :)
polgár jenős nincs véletlenűl?

xautista,biztos hallottad már ezt a mondást; "Aki érti a humort, mindent tud Aki nem, mindenre képes."
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 14:05
Törölt hozzászólás
#5139
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 13:56
Előzmény: #5137  sellMcsitri
#5138
sellMcsitri 2014. 12. 14. 13:28
Előzmény: #5123  szarvasvadasz
#5137
dehát hogy változhat meg lulo hozzáállása Pistihez amíg ez a véleménye róla? :)))))))

link
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 13:19
Előzmény: #5122  McDee
#5136
szerintem sem olcsó... ezért rövidesen újabb aljak várhatóak benne.
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 12:20
Előzmény: #5123  szarvasvadasz
#5135
Szia!

Szerintem is egy gazdasági fórum szerepe az éppen porondon levő aktualitások megbeszélése, megvitatása, legyen az bármi, nem feltétlen arany v. ezüst, mert ugye minden mindennel összefügg, kiegészíteném azzal, hogy nem egy szinten vannak a tréderek vagy az érdeklődők, ezért fontos mások segítése és felkarolása, Nekem is nagyon jól esik, ha elbizonytalanodom, akkor kapok egy objektí választ, mert ugye poziból kicsit máshogy látja az ember a dolgokat.

Igen erre használnánk mi a fórumot és van pár ember aki direkt hívja föl az elírásaidra a figyelmet vagy a szövegkonteksztusból olyan dolgokat emel ki ami más számára egyértelmű, de Neki rombolni bomlasztani kell, mint a többi topikban nem odaillő megjegyzésekkel, személyeskedésekkel képekkel stb.....

Jó lenne, ha ezek a személyek akik így gondolkodnak és nem az aktív kereskedéssel, vagy eszmecserével, vagy mások segítésével foglalkoznak nyitnának egy külön topikot és ott kiélnék egyéni perverzióikat.

A másik, ha Nekem bejön vagy közelít egy céláram akkor nem kell azt a másik orra alá dörgölni, hogy Én milyen "f@sza" gyerek vagyok, a többit nem mondja ki, de a mondat másik fele meg csöpög a gúnytól, mindegy folytathatnám, de itt néhány embernek az a perverzió okoz örömet, ha mások vélt vagy valós hibáira hívja fel a figyelmetés ezen hasonló beállítottságú "egészséges" társaival jókat derülnek.

Sokan sokféle képpen látunk egy vitát, de egy biztos valaki képes a változásra és valaki meg szítja a tüzet és akkor is hozzászól a célszemélyhez akit baszogatni akar, mikor az már jóideje hagyja békén, persze aztán Nála is betelik a pohár és kezdődik minden elölről, nem ragozom tovább. Mentem süllőzni Sziasztok
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 12:18
Előzmény: #5132  szarvasvadasz
#5134
egyértelműen rá céloztam.
a mondatod első felével egyetértek,a második részével kapcsolatban erős fenntartásaim,kétségeim vannak-ettől persze még lehet.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 12. 14. 12:15
Előzmény: #5132  szarvasvadasz
#5133
l
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 12. 14. 12:14
Előzmény: #5129  szarvasvadasz
#5132
Ki kel egészítsem, mert elnéztem egy "e" betűt: "hsz-e" helyett "hsz"-t olvastam és úgy általános értelme van a mondatodnak.

Kisvuk hsz-eiben is jelen van egyfajta provokáló, fölényeskedő hangnem valamiért, de ő ilyen. Van ott tartalom is, úgy hogy ő egy "jó ember kis hibával" ;-)
Pnorb 2014. 12. 14. 12:12
Előzmény: #5126  szarvasvadasz
#5131
Sziasztok,

lenne egy érdekes téma, kiváncis lennék a véleményetekre:

Az elmúlt fél ávben madnem felére esett az olaj ára - esetleg az orosz gazdaság gyengítése miatt, illetve kb 40%-kal gyengült a Rubel. Vannak hírek, hogy az orosz cégek kezdenek problémákkal küzdeni a finanszírozás terén. Export irányból nem jó a gyenge rubel, de rubelben majdnem ugyanannyi az olajbevétel.

Ti hogy látjátok, ha az olaj pattan, bizonyos okokból ismét nőne az ára, ami miatt a nyomott olajár már nem lenne nagy hatással az orosz gazdaságpolitikára, a rubel mennyire erősödne?
Az olaj nem csak az oroszoknak fontos exportcikk, de most főleg az ő devizájuk sínylette meg (a norvégok csak 13%ot gyengültek).

Elméletileg, ha az olaj ára ismét nőne, a rubel szinten maradna, akkor az orszok nagyon jól járnának...
Nem figyeltem az orosz tőzsdei cégeket, csak az usdrub párt figyeltem - sajnos pozin kívülről nyár óta.

Az olajár függyvényében én most a norvégokat is figyelem, náluk lehet esetleg jó áron vásárolni (statoil).

Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 12:12
Előzmény: #5129  szarvasvadasz
#5130
ez megnyugtat
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 12. 14. 12:09
Előzmény: #5127  Törölt felhasználó
#5129
Sajnos ebben egyetértünk, valószínű, hogy valamiért itt élik ki az emberek a hétköznapi frusztrációt.

Igen, szóvá tettem egyszer a saját érdekemben, hogy hogy úgy érezzem, tettem valamit az ügyért - utána picit szomorúan, de elengedem - avagy szinergiát keresek kötélhúzás helyett.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 12. 14. 12:02
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5128
Jaaaj, Maci, szerintem inkább félreértettük egymást egy - fogalmazzunk úgy, hogy - nehéz / nehezen megfogható témában, amelyről még csak nem is beszélgettünk. Nem tudhatod, hogy mit, miért, milyen alapon vagy esetleg milyen személyes tapasztalatok alapján gondolok, de nem is ez a lényeges. Az új elgondolások iránti nyitottság az egyik legfontosabb emberi erény, és ez nem jelent többet attól, hogy nem zárkózunk el meghallgatni, megvizsgálni valamit, ami új, függetlenül attól, hogy utána mit kezdünk vele. Legfeljebb azzal zárul a történet, hogy még egy ekkora baromságot. Ettől még lehetünk előítéletmentesen nyitottak az új dolgok iránt. Én ezt vallom, ez az én utam, 20 éves korom óta.

Jó példa erre a hozzáállásra a nem túl régen ebben a topicban idézett cikk (ld. #3918), amelyben az elfogadott tudást képviselő tudós emberek vizsgáltak olyan ún. "nukleáris" technológiát, amelyről az alábbiakat írták le a tudományos mérési eredményeket összegző részletes jelentés összefoglalójában, a saját tapasztalatok alapján:

"...In summary, the performance of the E-Cat reactor is remarkable. We have a device giving heat energy compatible with nuclear transformations, but it operates at low energy and gives neither nuclear radioactive waste nor emits radiation. From basic general knowledge in nuclear physics this should not be possible. Nevertheless we have to relate to the fact that the experimental results from our test show heat production beyond chemical burning, and that the E-Cat fuel undergoes nuclear transformations. It is certainly most unsatisfying that these results so far have no convincing theoretical explanation, but the experimental results cannot be dismissed or ignored just because of lack of theoretical understanding. Moreover, the E-Cat results are too conspicuous not to be followed up in detail..."

De legyen úgy, ahogy gondolod, tisztelettel ;-)
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 11:35
Előzmény: #5126  szarvasvadasz
#5127
abban ugye egyetértünk,hogy nemigen van olyan hsz-e,ami nem a személyeskedésről,vagy mások ledegradálásáról szólna? hol személyre szabva,hol csak általánosítva.nem véletlen,hogy nálam ő és csakis ő kerül ilyen téren kritika alanyává.

Te is és mások(rajtam kívűl) is többször próbáltál/próbáltak erre finoman célozni,más kérdés,hogy nem igazán hallotta meg.

na mindegy; új év,új élet..
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 12. 14. 11:13
Előzmény: #5124  Törölt felhasználó
#5126
Kérdés, hogy ki miért fórumozik, mi a motiváció? Nálam az információcserén, a beszélgetésen, az objektív tartalmon van a fókusz, mert erre való egy gazdasági fórum. Olvasok, szelektálok, elgondolkodom, tovább lépek. A személyeskedés értelmetlen egy olyan médium esetén, ahol bináris hozzászólások mérkőznek egymással a virtuális térben.

Úgy hogy kezeld a helyén a fórumot és azonnal meggyógyulsz ;-)
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 11:11
Előzmény: #5123  szarvasvadasz
#5125
azért a múltkori marsfej kicsit lejjebb vett a dobogóból
tisztelettel )))))))))
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 10:57
Előzmény: #5123  szarvasvadasz
#5124
igazad van,igyekszem!de hidd el nem könnyű ilyen hsz-ek láttán
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 12. 14. 10:53
Előzmény: #5121  Törölt felhasználó
#5123
Nincs rá szükség, lulo, meg is fogalmaztad, hogy miért: azt mondod, "Te köztiszteletnek örvendsz joggal".

Gondolj csak bele, miért is van ez így?

Miért nem veszekszik velem senki, vagy ha mégis "kopogtat", két szóváltás után jobb belátásra tér? Mit tettem (és mit NEM tettem) azért, hogy ez így legyen? Mitől alakul ki a fórumtársak fejében és társul egy arctalan nick névhez a "köztiszteletnek örvend" minősítés?

Amit adsz, azt kapod. Csak rajtatok múlik, hogy ez a dolog megváltozzon. Ne várd mástól a változást, TE MAGAD légy a változás. Ennyi a titok és szépen működni kezdenek a dolgok.
McDee 2014. 12. 13. 16:45
#5122
Törölt felhasználó 2014. 12. 13. 11:22
Előzmény: #5052  szarvasvadasz
#5121
igazán megpróbálhatnád 1x és nem többször!
Te köztiszteletnek örvendsz joggal és megvan hozzá a diplomáciai- és értelmi képességed is!
talán Neked sikerűl vele megértettedned,amit nekem nem-hogy mi is a baj vele

köszi,ha igen,ha nem!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek