Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
b4ndyTA 2014. 12. 06. 17:56
Előzmény: #4829  Törölt felhasználó
#4880
... ez majdnem elkerülte a figyelmemet!

Nyilván nem azzal van a bajom, hogy az aranyon kívül más is bekerül. Az már inkább bosszantó, hogy egy-két szavas válaszokat kell lapozgatni, meg a már sokszor említett viccesnek vélt linkeket. Nem csak itt. Részemről ez letudva, leírtam, páran reagáltak, ennyi. Minden megy tovább, kivéve a gázt, ahogy látom. :D

eurocent 2014. 12. 06. 17:56
#4879
A WealtDaily már jó ideje tanácsolja, hogy legyen fizikai aranyad, ugyanis a közeljövőben 16.000USD/oz körül várják az árfolyamát. Persze képletes 16.000/oz árfolyam. Viszont a reálisan 2000 körül várható árfolyam áttételesen 16.000/oz-ra növelhető. Hogyan?
Olyan bányatársaság részvényeinek a vásárlását javasolják, amelyeknek alacsonyak a kitermelési költségei, nagy tartalékokkal rendelkeznek (jelenleg a föld mélyén).
A cikk írója kiszemelt 3 céget (2 junior és 1 öreg bányászt), akiknek szép jövőt jósol. Erről a 3 cégről ennyit árult el:

1 cég: A zászlóshajós cég nagy kutatási eredményekkel rendelkezik. Mexikóban tart 4,25 millió uncia aranyat. Árfolyama jelenleg <2USD.

2 cég: Tulajdonában van 7M uncia arany és 3M uncia ezüst. Kitermelési költsége 900USD unciánként. 400M USD-re értékelik a céget, amikor az arany eléri a 2000-es árfolyamot.

3 cég: 1M uncia készlettel rendelkezik. A kitermelés aránya 23,46g/t. Jelenleg 8 fúrást végeznek, amelyektől az előző kedvező eredményeket várják. Ha így lesz, akkor rövidesen a cég részvényeinek az árfolyama többszörösét fogja érni.

Ha cikk írójának a fenti hipotézise bejön, akkor ez kb 12-16 szoros befektetési növekményt jelent 2000-es arany árfolyamnál.

Kérdés: Melyik ez a 3 cég?
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 17:49
Előzmény: #4876  emerald
#4878
több tiszteletet! :)

magára vessen,aki az ajánlásait egyáltalán fontolóra veszi!

e mail ment
b4ndyTA 2014. 12. 06. 17:34
Előzmény: #4876  emerald
#4877
Ha KisVuk-ra gondolsz, szerintem ő nem tartja lehetségesnek a 800 dolláros aranyat, azért tette idézőjelbe. Erre írtam, hogy ez nem szerencsés. Itt egyértelműnek kell lenni, nem utalgatni, meg szmájlikat írni.
emerald 2014. 12. 06. 17:27
#4876
Én egy egyszerű lélek vagyok, de annyira hogy míg én írtam (#4824)link
h lesz itt 1000$-os arany ár, vagy alatta ezért kivárok a fizikai beruházással, addig más azt írta h venni kell a fizikait mert sose lehet tudni hol lesz az ára a jövőben.
Amivel még egyet is értek. Valóban nem lehet tudni biztosra semmit, csak az a biztos ami már megtörtént.

Na de hogy ugyanaz most 800$ árat is lehetsegesnek tart, tegnap pedig hogy buzdított mindenkit a vételre.....
Asszem én ezt sose fogom megérteni.
b4ndyTA 2014. 12. 06. 17:25
Előzmény: #4873  Törölt felhasználó
#4875
Köszönöm a gyors választ!

Vagyis alapvetően a dollár határozhatja meg az arany értékét eltekintve, egyéb katasztrófáktól, háborúktól? Az alacsony arany nem vonzhatja a vevőket, vagy ez az a szint, ahol inkább kivárnak, mondván mehet ez még lejjebb illetve ők is várnak a FED-re?

Azért a 10-15% és a 2-3% között elég komoly tér van a dollárerősödésre, még ha a középértéket is veszem. Mondjuk az 5-6%-ot én nem neveznék kicsinek.

A DAX nem inkább az ECB-től függ? Ha lesz pénz, akkor költhetnek, bár részvényeket nem szándékoznak venni. Önmagában a dollár erősödése hathat negatívan a DAX-ra? Erős dollárral több eurót vehetek, amin több részvényt. Nem szép dolog, de egy 9100-es DAX-nak most jobban örülnék...

Az arany dolgot Ausztráliával és az ausztrál dollárral egyben emlegetni, kicsit kusza volt nekem elsőre. :D AUD AUS, AU... megpróbálom kihámozni.

Te az ausztrál dollár / amerikai dollár keresztárfolyamot hoztad fel, az aktuális aranyárfolyammal, ezt nem értem, meg úgy a többit, ami utána van, az idézőjeles mondat pedig kétértelmű. Megteszed, hogy egyértelműsíted nekem?

Mellesleg pont az AUD/USD párt kezdtem buy-olni a napokba, mondván, szép lassan építek benne pár pozíciót, és bár még mínuszban van, nem esek kétségbe, mert a jópár évvel ezelőtti leszúrás is 0,8 körül lehetett, nem emlékszem pontosan. Oda tettem egy másik buy-t, hátha...
tberki 2014. 12. 06. 17:07
Előzmény: #4873  Törölt felhasználó
#4874
Xautista, pomperj, Kisvuk,
nem tudom errol hallottatok e:
link

ezek nagyon komoly szavak. eunak nagy ongol, gaz kell valahonnan, gazprom pedig ha nem eunak akkor eladja kinanak ott megvesznek annyit amennyi csak van. szerintem valaki forditva ul a lovon
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 16:30
Előzmény: #4872  b4ndyTA
#4873
A statisztikai adatok "kozmetikazottak"....
Az ugy szerintem sokkal inkabb arrol szol, hogy mit fog a FED jovore lepni....
Januarban Fischer es Plosser elhagyjak a Fedet, erdekes lehet, hogy kik lesznek az uj tagok.....
Informaciok amik jelenleg rendelkezesre allnak...:

Japan mondhatni raerositett a QE-jere....
Kinaban se tunnik valoszinunek, hogy kamatemelesre kerulne sor, sot inkabb ott is ujabb stimulosok vannak es varhatok....

Erdekes lehet februar es marcius kozott, hogy milyen adatok jonnek es a Fed hogyan ertekeli ezeket, ill. hogy a dodo hogyan viselkedik a fobb devizakkal szemben.....

Nem hiszem ill. latom ertelmet, hogy a dodo tovabb erosodjon, gondolom ez a wall streeten sem dijaznak nagyon itt most nem 2-3%-rol beszelek hanem mondjuk hanem az idei 10-15%-os elmozdulasrol beszelek.....

Gondolom nehanyaknak feltunt, hogy a csutortoki EUR pillanatnyi erosodesre a Daxli hirtelen megindult 9850-ig, ami kozel 200pontos elmozdulas volt....

szoval a kulcs kerdes tovabbra is a USD???

arany-ezust:

jelenlegi szinten 1191 es 0,832-as AUD/USD szamolva egy erdekes 1433AUD-os szamot kapunk
1132$ pedig 1360AUD-ra jon ki....
szoval AU-n kivuli banyaszokra kezd jarni a rud.....

(elmeletileg ha az AUD/USD 0,65-re kepes lenne lemenni akkor az 1433AUD 931.45USD lenne), persze kerdes, hogy le tud-e odaig csorogni....
ha az RBA szamait nezem ami 0,8-as arfolyammal szamol akkor 1433AUD (gold) arfolyam 1146,4USD-nak felelne meg.....
Szoval "nagyon nagy az esely" van a 800$-os arra....
;)
Ezustrol majd kesobb...
b4ndyTA 2014. 12. 06. 15:51
#4872
Mi lesz ezzel az arannyal? Az utolsó leszúrás a meglepően jó USA munkahelyek miatt volt, kérdem én, hogy ez akkor egy jó ok az esésre, és az 1230-as szintet el lehet felejteni egy időre, mondván megközelítette, de nem érte el, új felállás. Nincs előttem grafikon, de úgy rémlik, hogy H1-H4-en itt vannak valahol az 50-es és a 200-as MA-k is, eddig megfogták. Illetve kérdezem, hogy fundamentálisan hogyan festünk most? A dollár elmúlt egy hete mit változtatott?
pomperj
pomperj 2014. 12. 06. 13:10
Előzmény: #4861  Törölt felhasználó
#4871
Eleg nagy a felelem es tanacstalanssag olaj mufajban.

1)Azt gondolom Olajrol, tisztan Elliott alapokon, hogy innen indulni fog,
az oversold allapotot kisse feloldo rally, talan 75-80 savba. Ez azt is jelenti, hogy
szerintem a (3) hullam vegenel vagyunk. Meg egy kis drop lehet, de mar nem hinnem hogy 65 ala esni kepes a 3. hullam vegeig.

Ennek elso "relief" szakasza eltarthat feb-apr-ig, es utana talan az egesz 2015 azzal telik el, hogy egy haromszog formaban fog oscillalani. Az lesz a 4. hullam, aminek 2015 vege-2016Q2 kozott lehet meg a vege.

Es onnan meg egy eses, csuf 5. hullam, 5 db subwave alakzat, talan egesz 60ig is eshet, az lesz (5) vege, talan 2016Q3-4 tajan.

Na, onnan meglepetes lesz: Oriasi rally johet, 145-160 fele, persze, ami akar 2018-2020 tajan lesz csucson.

2)GAZ mufajban nem kitores volt az elmult 4 het, hanem a 2. hullamban a (b) subwave. Ebbol az is kovetkezik, hogy legalabb 3.54 ala kene esnie, hogy (2) komplett legyen; talan meeg 3.2 is lehet.

(Emlekeztetoul, a 6.5 szintu csucs volt 1. hullam teteje, a 2013-14 fordulojan).

Mindenesetre gaz mufajban nincs tapasztalatom, szoval Xautista tobbet tud nalam, ez amolyan "altalanos" velemeny Elliott alapon.

A legjobb hir, hogy Economist cimlapjan az a tema van; Sheiks vs. Shale cimmel.

Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 12:03
#4870
minden rendben van...
;)
link

mindenesetre jo nehany orszagban, a kormanyok garanciat vallalnak a bankbetetekre.....
(persze csak 1 kerdes maradt hatra, honnan van erre a kormanynak, kormanyoknak penze...)
ja hogy az adofizetok penzebol....ez csak 1 jelentektelen aprosag....

Persze ez nem jelenti a vilagveget, mert igy volt ez mar jo nehany evtizeddel ezelott is,de azert nem art az alapokkal tisztaba lenni....
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 12:00
Előzmény: #4866  McDee
#4869
A 'short term' megnevezés a címben helyénvalónak tűnik... ;-)

Azoknak, akik a hsz-ed alapján máris hosszabb távú "bear regime" álmokat kezdenének dédelgetni, ide tenném az S&P500 chartját ugyanezzel az oszcillátorral hetes időtávon:

link

A két függőleges piros vonal mutatja az oszcillátor helyzetét a két legutóbbi nagyobb szakadást közvetlenül megelőző csúcsoknál 2007 őszén és 2011 nyarán. Látható, hogy jelentősebb esés csak sokkal alacsonyabbra divergáló oszcillátor-állásnál valószínűsíthető hetesen. Naposon ezért 2000 alatti szinteknél továbbra is (óvatos) vételekben gondolkodnék. 'Short-term short' viszont jó lehet, de még ebben az esetben is megnövekedett stopphalászati tevékenységre kell felkészülni a market-makerek részéről.
emerald 2014. 12. 06. 11:06
Előzmény: #4867  McDee
#4868
Azt mondod készülni kell erre is...?!
link
:))))
McDee 2014. 12. 06. 07:12
Előzmény: #4866  McDee
#4867
McDee 2014. 12. 06. 07:03
#4866
A kevéssé szerény elnevezésű Ultimate Oscillator (link megbízhatóan teljesített az elmúlt időszakban (link
Így aztán megerősítette véleményemet SnP rövidtávról.
Kicsit persze konfúz a helyzet, ugyanis az év utolsó napjaiban járunk, talán senki nem érdekelt már nagy mozgásokban. Másrészről a lecsökkent likviditás és a másutt is látható divergenciák mégiscsak azt szuggerálják, hogy érdemes lesz az óvatosság.
Így aztán lecsökkentettem short volatilitás kitettségemet, Teljesen nem zártam ki, mert soha nem lehet tudni.
b4ndyTA 2014. 12. 06. 00:23
Előzmény: #4859  Törölt felhasználó
#4865
Bár csábító, de most szerintem kicsit várok, míg rendeződik a helyzet. Kis HUF erősödés kellene nekem, meg az arany is mehetne fel. Aztán a DAX le, ha ezek megtörténtek, akkor ránézek a JPY-es párokra. Köszönöm! :)
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 17:39
Előzmény: #4863  Törölt felhasználó
#4864
Így van és gratula hozzá, akár összejön akár nem, ez eddig is szép a tegnapi aljtól.
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 17:37
Előzmény: #4862  Törölt felhasználó
#4863
"a csúcson
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 17:37
Előzmény: #4861  Törölt felhasználó
#4862
nincs messze a 10.160,ha átmegy csúcson..
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 17:36
Előzmény: #4856  Törölt felhasználó
#4861
Örülök , hogy észrevetted tette a dolgát a stoplossos, a tegnapi nap információinak megerősítését vártam volna a mai napon, de a szöges ellentétét mondta Draghi, van ilyen .:)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek