Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2014. 12. 07. 16:15
Előzmény: #4898  McDee
#4900
Latest Values

Date 2014-12-02
Open Interest 1,439,654
Noncommercial Long 408,718
Noncommercial Short 143,722
Noncommercial Spreads 503,248
Commercial Long 458,206
Commercial Short 728,152
Total Long 1,370,172
Total Short 1,375,122
Nonreportable Positions Long 69,482
Nonreportable Positions Short 64,532
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 16:14
Előzmény: #4896  b4ndyTA
#4899
forinthoz nem tudok hozzaszolni...
MNB 296,5-el szamolta a koltsegvetest, ha jol emlekszem...
van ket nagyon kis pozim EUR/HUF shortom 307,306-rol....
a kockazat nem haladja meg a tokem 0,1%-at, maximum hozam 3% lehet....(csak szimplan arra spekulalva, hogy az MNB elnyoja az arfolyamot dec.31-ig)
en 298-nal zarok ill. nyitok long poziciot (EUR/HUF-ot) pontosabban a kiadott megbizasok miatt.
es elmeletileg arra szamitok, hogy december vege utan a forint visszagyengul a 310-314-es savba januar-marcius kozott...
(persze ez az elkepzeles, aztan meglatjuk mit hoz az elet)

Egyebkent nem birni kell, hanem kockazatot kezelni, mert barmikor barki beleszaladhat 1 rossz kereskedesbe es nem biztos, hogy pont a turokepesseged hataran fordul....

olajhoz en nem nyulok,de februar kozepe korul erdekes lehet, aztan majd szep-oktober kozepe kozott addig nagyon ovatos lennek, vagyok vele....
McDee 2014. 12. 07. 16:10
Előzmény: #4897  Törölt felhasználó
#4898
A www.quandl.com-on fent vannak ezek az adatok teljeskörűen, de sok egyéb mellett NG is (Xautistának)
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 15:48
Előzmény: #4895  Törölt felhasználó
#4897
Köszi

A hsz alapján azt hittem, hogy ismersz valami reprezentatív, rendszeresen frissülő sentiment oldalt az olajra.
b4ndyTA 2014. 12. 07. 15:35
Előzmény: #4888  Törölt felhasználó
#4896
...ó, én nem tudok ennyit írni semmiről. Köszönöm!

Pont, hogy a HUF párok miatt érdekel, a dollár, az arany, és az olaj. :)

USDHUF-ban, és EURHUF-ban is érdekelt vagyok. Sajnos a dollárt alábecsültem, és van pár sell-em meglehetősen alacsonyabban, mint a piaci ár, de még bírom. A HUF esetén az Euro megítélése érdekes számomra, és abból származtatható az USD. Ha év vége felé valami csoda folytán mégis 300-as Euro lenne, de marad az 1,22-es EURUSD, akkor a dollár érdemben nem sokat változna, de ha lassan visszajönne 1,27-re, akkor már 235 Ft-os dolláról is beszélhetnénk, ami szerintem ebben a körben kizárt, ezért a 310 Ft-os Euro-t látom reálisabbnak. Vagy 304-ről gyengülhetne a Forint, vagy 300 alól, a többi túl kézenfekvő, és kis kockázatú ügylet lenne. 220 Ft-os dollárra nem is tudom, hogy számíthatunk-e még?
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 15:24
Előzmény: #4894  Törölt felhasználó
#4895
Szia!

Nekem 4 brokinál van számlám, az fx pro-nál nem kellett, a többinél kértem hogy küldjenek a klienseik napon túl tartott pozijairól adatot, de ez ugye csak 4 broki. Nem eléggé reprezentatív, a shortfólió múlt héten közölt egy cikket amire még támaszkodom.
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 13:46
Előzmény: #4884  Törölt felhasználó
#4894
"Olaj : Én már nem tudom hogy mit gondoljak, de most piszkálni nem merném, bár lefele már nincs olyan erő benne és a nyitott long pozíciók száma is drasztikusan megnőtt"

Tudnál küldeni egy linket, hogy hol lehet figyelni olajban a nyitott pozíciók irányát, mértékét, stb. Köszi.
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 13:38
Előzmény: #4891  McDee
#4893
koszi McDee ez szep volt toled....

Nekem ilyen szamaim vannak, ha nem is elso kezbol,de ami vagy megtalalhatok a cegek penzugyi jelenteseiben ill. prezentacioiban....
Szoval nehany informacio morzsa a teljesseg igenye nelkul, azoknal a cegeknel akiket figyelek illetve van, volt es esetleg lehet a jovoben poziciom:

EVN (november) 844-1205AUD/oz a kulonbozo banyakban 428Koz eves termeles....

KCN 631-1291U$ 209Koz termeles

NCM (Newcrest Mining) 2,5Moz termeles 976A$/oz-os aron, celjuk a koltsegek csokkentese 1093-rol 851A$-ra iden, ebbol 976A$ valosult meg...
jovore 860-801U$-ra szeretnek csokkenteni a koltsegeket...
2,2B$ veszteseg a 2014-es evben, ha az ar visszamenne 1500U$-ra akkor cirka 6-8 ev alatt break evenbe lehetnek a 2014-es veszteseges evet figyelembe veve.....
;)

NST 550-600Koz termelest tervez 1050A$-os aron, jelenlegi koltsegek 724A$-1032A$-on allnak

OGC az egyik legalacsonyabb cash costal rendelkezo ceg 437$/oz
a teljes koltseg 818$/oz

PRU 183Koz 1294$-os aron jelenleg (van 477-1062$-os cash costal rendelkezo banyajuk)

RSG 342Koz termeles 922U$/oz aron

SAR 1150oz/AUD

SLR 1070A$-os aron kepes termelni,de 1535A$/oz-on hedgelik, nem 800 vagy 1000$-os aron....
erdekesseg kepen megemlitenem, hogy a GLD-t kezelo Van ECK is reszesedessel bir bennuk es Sprott Assett managment is, csak hogy a nagyobb neveket emlitsuk

TGZ 250koz termeles (elmeletileg cash cost 400-450$), bar jelenleg 1200U$-rol szeretnek a koltsegeket levinni 900U$-ra
(ja es Senegalban vannak a banyak, Nyugat Afrika, az hogy ott eppen tombol az ebola, valoszinuleg segit a kolcsegek csokkentesben ill. a termeles noveleseben, bar mintha az utolso hirem errol a cegrol az lett volna, hogy leallitottak a termelest...)

TRY (november) 133Koz termeles 735U$-on,de szeretnek a termelest novelni 250Koz-ra....
erdekesseg keppen megemlitenem, hogy ok 18,81U$on hedgelik a kitermelesbol szarmazo ezustot, hogy azon ne veszitsenek...
(igazan nincs jelentosege, hogy az ar jelenleg 16,3$)

BDR 835U$/oz 200Koz termeles ha a szamaim jok

AQG 763U$/oz (600-al terveznek,de a termeles es exploration folyamatban) egyebkent itt is erdekesseg keppen megemlitenem, hogy ok 22$-os ezust arral szamolnak es kb. 20 evre tervik a termelest

MML 100Koz terveznek cash cost 400-450U$ es az osszes koltseget 900-1000U$-ra tervezik...

Szoval ha sokra nem is megyunk az informacio morzsakbol, de azt lathatjuk hogy olyan cegek ahol a cash cost a viszonylag nagyon koltseg hatekony zonaban levo 400-450U$ ott a teljes koltseg 750-1000U$-ig siman elmegy, most olyan aprosagokat hagyjunk, hogy vannak ahol a szamok es a kolcseg csokkentesek mar folyamatban vannak es az is 1 dolog, hogy mit terveznek es kommunikalnak a befektetoknek es mi az amit kepesek valojaban elerni...mert ez nem mindig vezet ugyanarra az eredmenyre...

Nyilvan rossz idojaras es mas geopolitikai tenyezoket ill. faktorokkal nem szamoltunk, ebola vagy olyan tropusi esokkel amik miatt esetleg honapokig vagy akar 1-2 negyedevre leallhat a termeles....
es ugye a szamok nem allandoak, mert az elet sokkal szinesebb es sokkal tobb meglepetessel szolgal mint amire a legtobben szamitunk....

u.i.:
link

4-5.oldal ill. a 10. is erdekes lehet, van benne snapshot nehany cegrol ill. hogy milyen koltsegekkel termelnek, terveznek es az arany novemberi ara...

(csak diohejban)
emerald 2014. 12. 07. 08:32
Előzmény: #4891  McDee
#4892
Kössz
McDee 2014. 12. 07. 07:54
#4891
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 06:19
Előzmény: #4877  b4ndyTA
#4890
Igy van b4ndyTA, azert tettem a 800$-s arat idezojelbe, mert nagyon valoszinutlennek tartom....
Persze nem lehetelennek, a piacon valoszinusegekkel lehetosegekkel kereskedunk, kiveve azokat akik mar megtalaltak a csodafegyvert....

Es mivel nagyon divatos lett a 800$-os ar, ezert jatszunk el a gondolattal, hogy bizonyitsuk a lehetoseget....

Ha pomperj irasait veszuk alapnak akkor talan kijelenthetjuk, hogy az amerikaban mukodo cegek akik arannyal ill. kitermelessel foglalkoznak, azoknal az all in cost mondjuk 1000-1200$ lehet, ha ehez hozza vesszuk, hogy az olaj ara mennyit esett es hogy elmeletileg eshet, (bar en ovatos lennek ezzel,de nem kizart) akkor mondjuk a cegek kitermelesi koltsegei, legjobb esetben mondjuk 900-1050$ lehet, a 800$-os ar ez alatt van majdnem 15-20%-al azt nem szabad elfelejteni, hogy az arany ara nem iden esett csak, tehat a koltseg csokkentesek nagy resze mar megtortent ill. folyamatban van.
Ez a piac kb.15-20%-ra lehet hatassal.
Kina es az Oroszok, nem tartom valoszinunek, hogy pont most allnanak neki az arany exportjanak, sot szerintem novelni fogjak az importot....(az alacsonyabb ar miatt)
Au-ban 6-8 honappal ezelott 1100-1250$ korul volt a koltseg, talan ok is kepesek lesznek 10%-os kolcseg csokkentesre, ami kb. 1000-1100$-os arfolyamot feltetelezhet, nyilvan itt ok is penzt veszitenenek, sajnos en nem latom a 800$-os aranyarat elkepzelhetonek.....,
de feszegessuk a hatarokat kicsit jobban:
Tegyuk fel a FED folytatja a meset a kamatemeles lehetosegerol...
es nem csak igergeti hanem mondjuk, el is kezdi emelni erdemben...mondjuk sikerul nekik oktober-november kozott eljutni 1-1,5%-ra...(en ezt ketlem,de vannak akik ezzel szamolnak)....
Tegyuk fel itt AU-ban jovo oktoberig sikerul 2 kamat vagast, veghez vinni, novekvo munkanelkuliseg es csokkeno uzleti aktivitas miatt es az RBA nem vesz tudomast az ingatlanpiacon levo lufirol...
ekkor nyilvan az AUD/USD arfolyama akar 0,65-0,58 koze eshetne be es ekkor az ausztral cegek akik kepesek ha nem is nyeresegesen,de folytatni a kitermelest...
viszont 0,7-es arfolyam illetve folotte, a legtobb ceg tonkre megy...
Szoval a problemat abban latom, hogy az arany piacan 25-30% kiesik a Kinaik es Oroszok miatt mert ok nem exportalnak,20-25% amcsi cegeknel veszteseges ill. a tobbsegnel veszteseges 800$-os aron,Au ill. az ausztral cegek az o 10-20%-os exportjukkal nem kepesek nyereseget elerni csak ha az arfolyam 0,7 alatt van (800USD)-nal.
Szoval ugy 55-75%-a cegeknek vesztesegesen kene, hogy termeljen 1 olyan piacon ahol a kereslet meghaladja a kinalatot.....
Nem hiszem es en erre nem igazan fogadnek, mert ennek eselyet a legnagyobb jo indulattal sem teszem 5-10%-ra, persze nem lehetetlen.
Na most azt meg csak ertenem ha pomperj, aki 90% cash-t tart nem szalad holnap a boltba fizikai aranyat venni...
1. is mert neki mar van
2. o a kotvenyek es indexek shortolasara es 1 nagyobb piaci korrekcional a cash-t kedveli, raadasul, ha tenyleg lesz ilyen korrekcio a kozel jovoben, akkor o neki tenyleg megeri varni, hogy aranyat vegyen akar 1100USD-on, vagy talan 1000$-on ha lemegy addig vagy mas cegeket amikben fantaziat lat.
(de o USD-ban erdekelt, es abban nezi, viszonyitja a dolgokat)

En AUD-ban nezem, es azzal nem leszek elorebb ha 800USD-os arany arfolyamnal az AUD/USD arfolyama 0,65 lesz mert akkor szinte majdnem ugyanott vagyok ahol most....
Ezert tartom erdekesnek amikor nehanyan akik mo-on elnek 800$-os arfolyamrol almodoznak es kozben nem gondolnak arra, hogy mi lesz ha kozben a forint gyengul....
mert ha csak azt nezzuk, hogy mennyi is volt a forint,USD es az arany arfolyama akkor kicsit erdekes kepet latunk....
aranyara kb.2% lejjebb USD-ban,de ha az arany/HUF-ot nezzuk akkor majdnem 8%-kal magasabb aron van mint 1 evvel ezelott...

mas:

kovetkezetesseg,targyilagossag es tisztan latas!!!!

en februar ota figyelgetem az aranybanyaszokat, marcius- majusban pedig elkezdtem gyujtogetni, augusztusban lealltam az aranybanyaszok gyujtogetesevel, mert nem a terveknek megfeleloen halad.
En ezusttel nem foglalkoztam ugy majusig, persze az aranybanyaszok penzugyi jelenteseiben es 1 forumtarsunk velemenyenek hatasara elkezdtem ez iranyban is informaciokat gyujteni, most nem akarok bele menni, hogy mennyi idot es energiat forditottam az ezust fundamentumjaira, cegek vizsgalatara es egyeb informaciokra ez ugyben.....
Nyilvan lehet ertekes informaciokat olvasni a forumon is, es halas vagyok azoknak akik idot es energiat szannak arra, hogy elmondjak a velemenyuket, informaciojukat errol....
aztan, hogy ebbol ki milyen kovetkeztetest von le az mindenkinek a magan ugye...
En levontam a sajat kovetkeztetesemet az altalam hallott,szerzett informaciok alapjan ill. az en elet tapasztalatom es kereskedesi tapasztalataim alapjan....

Nekem az arany es ezust vetel, nem most lett az es nem is tegnap, ezust ha jol emlekszem junius ota,de meg az is lehet, hogy picivel elobb....
Szerintem ritkan adodik ilyen jo lehetoseg ezert en veszem.
Csak a targyilagossag kedveert, penteken irtam, hogy talan erdemes lenne venni,de irtam ezt elozo vasarnap is...
(egyebkent penteken tobb mint 5000$ erteku kockazatot valaltam benne, azzal hogy SLW-t vettem, ill. a negyedik poziciot adtam a 3 elozohoz.
Ha pedig ne adj isten visszaesne 15$ korul, akkor vennek csak sajat szamlara fizikai ezustot tobbet mint nehany szajhos elmelkedik vagy feltetelezget egy 10000EUR-os szamlan, hogy elmeletileg lehet-e 10%-os hozamot elerni vagy nem.....az pedig nyilvan nem erdekes,mert masok szamara nincs jelentosege, hogy jelenleg csak ezustben mar tobszoros poziciom van mint amivel feltetelezgetnek egyesek....
es annak sincs jelentosege, hogy az arany aranak valtozasa par nap alatt nagyobb hatassal, tobbszorose mint amivel elmelkednek meg demozgatnak egyesek....

en nem kerem szamon senkin, hogy miert irta juniusban hogy az ezust jo vetel, vagy miert gondolta nehany hettel ezelott, hogy eppen a 4. vagy 5. , x.-dik elliott hullamban vagyunk....
(ez 1 velemeny van aki hisz benne van aki nem, attol meg tiszteletben tartom)

en meghoztam 1 kereskedesi dontest, akkor azert 100%-ban vallalom a feleloseget, sajnos ez alol nincs kivetel....
aki nem kepes kiallni a sajat meggyozodeseert a piacon, annak en nem sok eselyt adok a kereskedesben, mondhatnam az eselye nagyon kozel van a 0-hoz, legalabbis hosszutavon....

A tudas nem hatalom, a felhasznalt tudas az!!!
Szep dolog ertelmes, jo hozzaszolasokat olvasni, (most nem a sajatjaimra gondolok, celzok,bar lehet hogy lehetne benne informaciot talalni)....
Az hogy valaki elovas es eppen egyetert azzal, hogy nagyobb idotavon konyebb kereskedni,de aztan folytatja ugyanugy ahogy ezelott, vagy problemaja van a kereskedes pszchiologiai reszevel es szarvasvadasz hatasara elovassa a Trading in the Zone konyvet...,de nem hasznositja a benne elhangzottakat...
na most erre mit mondjak.....

A forum olvasasa es a hozzaszolasok is hatassal vannak mindenkire, ram is, es azt sem allithatom 100%-osan, hogy nem befolyasolt neha, es igen en is olvastam hsz-t amiben lattam fantaziat es meg sikerult is 1 stratit rahuzni es kereskedtem is erre....,de
a felelosseg minden kereskedesemert kizarolagosan csak az enyem!!!
mert en dontottem az mellett, hogy poziciot nyitok, hova helyezem a stoppot, mekkora pozicot es kockazatot valalok es hogy mikor zarok ill. zartam.

Ezt nevezik kockazat vallalasnak es en elfogadtam a kockazatot teljes mertekben, mert tisztaban vagyok vele, hogy minden kereskedes csak 1 lehetoseg, nincs garancia.
Ha bejott megkoszontem es halat erzek az irant aki az informaciot megosztotta velem, na nem csak azert mert penzt kerestem vele, hanem azert mert megosztotta es idot szant ra az eletebol (ez szerintem ertekesebb a penznel is)...
ha pedig nem jott be akkor se kerem szamon, mert en felelosegem, hogy miert is vallalok kockazatot es feltetelezem, hogy az illeto nem azert irta nekem, hogy ezzel kart okozzon...
(lehetoseg megvolt, sajnos nem ugy alakult, az elet megy tovabb)
pl. szarvasvadasz volt nehany hettel ezelott ha nem is elkeseredve,de szamara is meglepo modon, hogy az EUR nem ugy viselkedett, nem azt az utat jarta be amire a legnagyobb valoszinuseg volt....
en pedig erre csak annyit irtam, hogy valoszinunek tartom hogy igaza van,de a piac meg eppen nem tart ott es lehet, hogy kesobb fogja azt az utat bejarni...
Kereskedes lehetosegekrol szol, nem pedig arrol hogy hanyszor talaljuk el az iranyt, sokkal inkabb arrol, hogy amikor eltalaljuk es igazunk van akkor az elmozdulasbol mennyit sikerul elhozni....

A feleloseget mindenkinek vallalnia kell, en senkinek nem mondom, hogy mikor mennyi penzel, mekkora kockazatot valalva hol lepjen be, hol zarja, hova tegye a stoppot es mennyi penzt kockaztasson, mert ez mindenkinel mas, es a nyereseg es a veszteseg is ot fogja erinteni, tehat a feleloseget is neki kell vallalnia....

Ha en azt irom, hogy lehet hogy erdemes venni aranyat vagy ezustot, akkor azt nem azert teszem, hogy villogjak, hanem mert fantaziat latok benne, fundasan, vagy eppen 1 stratim belepesi jelet adott, es ha megosztottam masokkal azt azert teszem mert en eppen poziba lepek, ez nem jelenti azt hogy nyereseges lesz eppen az a kereskedes es azt sem hogy nem....ez majd kiderul...kesobb

Szoval arany ezust vetel szamomra, es az volt penteken is, elozo vasarnap es elozo honapba es juniusba is....ennyit a kovetkezetessegrol, az hogy nem veszek tobb aranybanyaszt az pedig egyertekmu nem szeretek veszteseges pozihoz adni...
( reszvenyeknel semmikeppen)....
SLW-nel adtam (bovitettem a veteli poziciot) az elozo pozikhoz,de ott mar szep nyeroben vagyunk....

fizikai ezust meg 1 kulon tema, vetel volt 6 honapja,elozo heten es penteken is, es 15$-on is az lesz es akar 14$-nal is, majd szolok
ha megvaltozott rola a velemenyem ennyit a kovetkezetessegrol...
(ez nyilvan nem zarja ki, hogy eshet az arfolyam,de en emelkedesre kereskedem ebben)....

szerintem erdemes volna hasonlo mercevel szemlelni a dolgokat azoknak akiknek latasat elhomalyositjak az erzelmek,
mert talan az arany-ezust forumon hallottunk mar nem 1-2 szemelytol kulonbozo velemenyeket egyik heten, vagy nap vetelt, aztan 1-2 nappal kesobb eladast akar meg az illetotol is...
(en ezt nam hanytam senki szemere, inkabb ugy vettem, hogy talan o kisebb idotavon kereskedik)
az pedig, hogy valamit valoszinunek tartunk ill. nem tartunk annak az nem jelenti azt hogy eppen ugy lesz ahogy mi eppen elkepzeltuk....
Nem az oviba vagyunk, tehat tessek szepen a feleloseget vallalni minden egyes kereskedesert es hasznositani amit olvasunk ill. tanultunk...ez mashogy nem megy....

vagy marad a szinezgetes, a szalacsi fele vasalas temaja stilus, amin lehet mosolyogni, vagy szomorkodni, es lehet jo pofizni, okorkodni,karorvendeni ha valaki ellen megy 1 pozi, es felhivni erre a masik figyelmet, szerintem ez szomoru, mint ahogy az is hogy nehany forumtagunk a szamlajaval fizet a tudatlansagaert...
nekem is van olyan szamlam ahol remekul alakulnak a dolgok es olyan is ahol kevesbe,de en nem engedhetem meg magamnak, hogy 1 szamlat elbukjak, sot azt se, hogy 30-40%-nal nagyobb DD legyen, mert 30%-nal mar elkezdem a kockazat kezelest nagyon nagyon szigorura venni, hogy vegyem a tokemet.....

a felelosseg a szamlaimert csak is az enyem!!!!

u.i.: Egy spekulans feljegyzesei:

link

73.oldal..."az ugyfelek csak arra vartak, hogy vegre valaki megmondja nekik...."
;)
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 03:54
Előzmény: #4884  Törölt felhasználó
#4889
Kina es az oroszok nem adjak az aranyat.
Nehanyak szerint pedig Hedgelik a US Treasury-t az arannyal...
tehat nem tartom valoszinunek, hogy eladnak a keszleteiket....
Talan csak US Treasury-t fogjak elobb,de az mar a penzugyi haboru 1 komolyabb valtozata.., persze nem kizart.
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 03:47
Előzmény: #4875  b4ndyTA
#4888
Beszeltunk korabban a forumon rola, hogy az erosodo dollar gyengulo aranyarral van osszefuggesbe....
(nyilvan nem veletlenul, mert a kereskedesenek nagy resze USD-ban van elszamolva)....

Mi az ami az utobbi honapokban egyertelmu volt a piacon????
USD erosodes....., fel lehet hozni szamos okot erre,de valojaban nincs jelentosege, mert a tenyeken nem valtoztat
Nyilvan erosodo dodora a legtobb nyersanyag ara csokkent, persze nem csak ezert,de ez is 1 tenyezo volt.

DAX index erteke nem csak az ECB-tol fugg, ahogy az EUR sem...
nyilvan a gyengulo EUR segit az euban mukodo cegeknek kicsit versenykeppese valni, csokkenteni a koltsegeket, most nyilvan olyan cegekrol beszelunk akik exportra dolgoznak, foglalkoznak...
Erosodo EUR, nem kedvezne nekik, mint ahogy a DAX indexnek sem...

AUD/USD nekem vannak short pozicioim benne,de nem tul jelentos, es barmikor elkepzelhetonek tartok 50-80piptol kezdve akar 150-200pipes elmozdulast is felfele...
Tudom, hogy nehany nappal ezelott eppen arrol irtam, hogy nehez ez a par mert nem csak az erosodo dodo,de a vaserc,koszen es az arany arfolyama is hatassal van ra.
Aki rendszeresen olvassa a hozzaszolasaimat az tudja, hogy Melbourne cup-ra mi 30-40%-ra tettuk a kamat vagas eselyet, az itteni 16 elemzobol pedig ekkor 1 tartotta lehetsegesnek a kamatvagast.....
Jelenleg ez mar 5, es a legnagyobb reszesedessel biro bank az uzleti szferaban (Westpac) majusra teszi a kamatvagas lehetoseget......
Nyilvan a gyengebb munkaeropiaci adat (itt), a csokkeno befektetesi es vallalkozasi kedv ill. az erosodo dodo segiti az AUD gyengelkedeset, persze nem szabad figyelmen kivul hagyni a melyponto levo vaserc arat, ill. a Kinai gazdasag lassulasat sem...
RBA pedig 0,8-as arfolyamot latna szivesen...

Mint minden a kereskedesben is minden relativ.
En AUD-ban szamolok viszonyitok mindent, mert ezzel fizetek a boltban, es az itteni befekteteseim, kereskedeseim, portfoliom,szamlaim hozama is ebben van es lesz merve.
Azon nem csodalkozok, hogy pomperj USD-al szamol, mert o meg foleg azt hasznalja.....

Miert is fontos az AUD/USD arfolyama az arany szempontjabol?
azzal remelem mindenki tisztaba van hogy miert is fontos az arany es az USD kapcsolata...
megemlitenem, hogy kitermeles szempontjabol Kina es az Oroszok majdnem 650T aranyat termelnek ami a termeles szempontjabol kozelitoleg 25%,de ebbol szinte semmit nem exportalnak...egyebkent penzt ajanlottak fel annak aki talalkozik kinan kivul kinai aranyruddal...hm
Au talan a kitermeles 10%-at adhatja,de ha az ausztral cegeket nezzuk akkor ez 15-20% is lehet...es a nagy reszet exportaljak...
Usanak lenne a termelesbe hasonlo kapacitasa ill. amerikai cegeknek,de ok nem exportaljak, adjak el az osszes vagy nagy reszet aranynak...
Del-Afrikaban van meg jelentosebb kitermeles,de tudomasom szerint onaluk csokken a kitermelt menyiseg....es becsleseim talan fele annyit exportalhatnak mint az ausztral cegek...

Azon viszont csodalkozok, hogy nehanyan nem tulajdonitanak annak jelentoseget, hogy az EUR vagy USD hogyan valtozik a forinthoz kepest es egyebkent Mo-on elnek, tehat valoszinuleg azzal fizetnek a boltban ill. a penzugyi tranzakciok nagy resze ebben zajlik.....
(pedig ha nem csak magyar reszvenyekkel kereskednek akkor ez igen is fontos lehet)
Törölt felhasználó 2014. 12. 07. 03:01
Előzmény: #4874  tberki
#4887
Szerintem nincs mit csodalkozni azon, hogy az oroszok ugy dontottek, hogy nem folytatjak az uj vezetekek kiepiteset ill. masik iranyba folytatjak....
Nekik szerintem teljesen mindegy hogy ki veszi meg....
Ha pedig az EU szankciokkal sulytja oket, akkor hogy is varhatna el, hogy az eppen problemas koltsegvetesbol az EU erdekeit nezve folytassak a vezetek epiteset....
Kinek is lenne erdeke, hogy ne Ukrajnan keresztul menjen a gaz EU-ba....

Mondjuk a Svajciak nem hogy szankciokkal nem sulytottak az oroszokat, hanem ujabb kereskedelmi megallapodasokat kotottek veluk.....hmhm....
McDee 2014. 12. 06. 22:30
Előzmény: #4885  Törölt felhasználó
#4886
Önellátók? Igen energiából, de ez ma már nem elég az oroszoknak sem.
Én azt gondolom, hogy mégsem kellene az első zsigeri reakciókra teleszaladnia az összes gatyának. Ez a cél ezekkel. Nyomásgyakorlás. A kölcsönös egymásrautaltság még az orosz irányba is brutális mértékben épült ki a rendszerváltás óta. Nem véletlen ez a nyilatkozat sem (szerintem). Túlságosan fájdalmassá válhattak az oroszoknak a fejlemények következményei.
Ez nem más mint a tárgyalás nyitó pozíciója. A végeredmény ettől fényévnyi távolságban is lehet.
Emlékezzünk pl. túszejtőkre, aki millió dollárokat követelnek, majd a végére néhány "üveggyönggyel" is beérik.
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 20:03
Előzmény: #4874  tberki
#4885
IgEn olvastam már a cikket és eléggé aggasztó, múlt héten is jelent meg hasonló cikk.

MOst már kezd leesni MIndenkinek , hogy lehet, hogy a keleti - part időjárásához viszonyítják az n.gas árát, de Oroszország határozza meg és Persze Putyin, ha esetleg gondban lenne az orosz költségvetés , akkor az arany ára nagyot zuhanna és gázban lenne egy méretes intervenció, úgy egyből 150% minimum.Rájöttek hogy Putyinnal nem kéne szórakozni. Egyedül Oroszország tud önellátó lenni, a nagy E.U.-ból még a nagy Németország sem.
Erre kezdenek mások is ráébredni.
16:32 | Váratlanul Moszkvába érkezett a francia elnök
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 19:44
Előzmény: #4871  pomperj
#4884
Szia !

Elnyelt a fórummotor és persze most válaszoltam volna a leghosszabban.Rövidebben.:

Olaj : Én már nem tudom hogy mit gondoljak, de most piszkálni nem merném, bár lefele már nincs olyan erő benne és a nyitott long pozíciók száma is drasztikusan megnőtt, ha ezen pozik stopjai lefele aktiválódnak, akkor az giga szakadás lesz és nem lesz W. Ezt még mindig nem hinném el, de a nagy profit a brókerházaknak lefele lehet, ezért nem is piszkálom.

Gáz.:Elliot szerint lehet abban valami amit mondasz, de Én fundásan még a 3.2-es szintet is elképzelhetetlennek tartom, ebben viszont szinte biztos vagyok, lehet hogy a keleti-part időjárásához viszonyítják az n.gas árát, viszont az oroszok döntik el hogy hol legyen az az ár és ez mindig is így volt, a gáz értékesebb , mint az arany, vagy az olaj , igaz a Föld gáztartalékai is sokkal jobban állnak mint az előbbieké, ha igazán nagy baj lenne az orosz költségvetéssel akkor azonnal zuhanna az arany ára és a gáz meg emelkedne hirtelen minimum 50%-ot egy pillanat alatt.

Meglátásom szerint ha baj lenne ott interveniálnának.

MOst úgy látom hogy 3.5 lehet max. a tűréshatár.
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 19:13
Előzmény: #4880  b4ndyTA
#4883
Igen ,a viccesnek vélt linkekre igen is a helyén való a tisztelet kérése, ha már az illető nem veszi Magát észre sajnos ilyenkor zsigerből elküldeném Én is a pics@ba, de ezzel csak lesüllyedek a szintjére, nehéz ügy.
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 19:08
Előzmény: #4875  b4ndyTA
#4882
Szia !

Aranynál Számomra a legfőbb kereszt az USDZAR ami most háttérbe szorult, mert eléggé sebezhető a dél-afrikai jegybank, így a főbb pár Nálam is AUDUSD lett, amihez viszonyítom az aranyat. Utána EURUSD és végül USDZAR.

A fundás dolgokat hagyjuk, leírtam a véleményemet.
Befektetőként vételre ajánlanám spekulánskét meg is-is.

eurocent 2014. 12. 06. 18:05
#4881
Az előző íráshoz tartozik néhány infó, amit az említett WD cikkben olvastam:
1. Soros György, a közelmúltban növelte a részesedését a SPDR GOLD Trust-ban 49% -kal.
2. John Paulson-nak szintén van egy 1.300M USD részesedést a SPDR GOLD Trust.
3. Carlos Slim, a mexikói üzleti mágnás, és a második leggazdagabb ember a világon nemrég vásárolt háromnegyed milliárd USD-ért arany és ezüst bányákat.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek