Topiknyitó: 27400 2014. 06. 24. 12:07

Állampapír  

Szerintem itt már nem a hozamvadászatra gyúrnak hanem a Forint erősödésére játszanak.



Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.



Ezért tartja még a Templeton is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bpali
Bpali 2023. 04. 14. 10:08
Előzmény: #3799  Boby
#3800
egyetértek..
Boby
Boby 2023. 04. 14. 10:07
Előzmény: #3797  zsolti78
#3799
Nem is vettem cseszegetésnek, csak te konkrét választ vársz, miközben én meg azt próbálom mondani, hogy a tőkepiacokon mindig van esély arra is amire ma semmi esélyt nem látunk. Nem volt esélyes a negatív kamat, nem volt esélyes a negatív olajár mégis megtörténtek. Most nem tűnik esélyesnek, hogy bizonyos időre felfüggesztik a lakossági állampapírok visszaválthatóságát, eladhatóságát, mint ahogy nincs esély a fix kamatok változóvá tételére sem, de 7 vagy 10 tíz év nagy idő és Magyarország nem pont beton stabil lábakon áll. Ma van munkád és jövedelmed, ma röhögve fizeted a részleteket, de mi van ha recesszióba süllyed a világ, kiterjed a háború? Oké nem lesz így, ne legyen így! Nem lehet ilyen félelmek mellett élni az életet....,de azért én azt gondolom, hogy ezekre a negatív szcenáriókra igenis az átlagnál nagyobb esély mutatkozik.
amphibian 2023. 04. 14. 09:44
Előzmény: #3793  sosehalunkmeg
#3798
ritka primitív elgondolás.
pártpropaganda.
ezek szerint a tömegek becumizzák.
ezek szerint Te azért csinálsz gyerköcöt mert az állam pénzt ád Néked.
másodszor a világ túlnépesedett és nem a Te gyerköcöd fog bárkit is megmenteni mert a munka egy adott gazdaságban el van végezve,teljesen független ki végzi.
a harmadik pedig ha nem ez a primitiv gondolkodás lenne tán élhetőbb egészségesebb lenne a világ pénzosztogatás nélkül.
a nem rászorulók meg miért is kapnak adókedvezményt ? ja hogy a seggük még nagyobb legyen
na ez itt a baj, becumiztátok a Finesz propot
zsolti78 2023. 04. 14. 09:32
Előzmény: #3796  Boby
#3797
Én nem is cseszegetésképp kérdeztem vagy hogy beszóljak, hanem hogy mi az ami felmerülhet és én pl nem tudok róla.
Maga a pénz nincs elköltve vagyis nem Mercedes, a Bahamákra út vagy akármi lett véve belőle.
Mennyivel jobb az aki 20-40 milliós hitelt vesz fel hogy legyen saját lakása, ahol aztán tényleg csak a lakás áll a másik oldalon fedezetként? Mert ott tényleg lehet sakk-matt helyzet, mint 2008-ban.
A legrosszabb helyzetnek azt gondolnám, hogy tartani kell 2030-ig. Maga a hitel végigfix kamatú vagyis a havi törlesztő folyamatosan inflálódik.
Boby
Boby 2023. 04. 14. 06:14
Előzmény: #3791  zsolti78
#3796
Amúgy nem akarok kibújni a válaszadás elől, de időm sincs rá, hogy soroljam a kockázatokat. Számtalan olyan könyv létezik amely tőkepiaci történeteket dolgoz fel, mesél el ebben a témában.Amikor megtörténik a megtörténhetetlen. Persze minden eset egy kicsit más, de az közös bennük, hogy senki nem számított a megtörténésükre, és általában hitel és tőkeáttételes ügyletek álltak a baj mögött. Tudom, hogy mindenki ismeri, meg MÁS, de hasonló eset volt a magyarországi svájci frank hitelezéd,de akár említhetném a svájci frank korlát 2015-ös eltörlését is. Érdemes olvasgatni! Utánna biztos nem akarod majd, hogy én soroljam a kickázatokat.
Boby
Boby 2023. 04. 14. 05:57
Előzmény: #3794  Boby
#3795
Nem pedig ilyen címmel toborozni, hogy "HITELBŐL ÁLLAMPAPÍR,
A KOCKÁZATMENTES NYERESÉG". Ez így, ebben a formában konkrétan hazugság. Felügyeleti szervek vannak Magyarországon,akiknek ezt nem lenne szabad engedni.
Boby
Boby 2023. 04. 14. 05:53
Előzmény: #3791  zsolti78
#3794
Az az igazság, hogy az ügylet kockázatait nem nekem kellene feltárnom, hanem az ügyletet ajánlgatóknak. Először is, az hogy egy ügylet kockázatos még egyáltalán nem azt jelenti, hogy a célja kivitelezhetetlen, csak azt hogy kedvezőtlen körülmények között válik azzá. Úgyhogy akár jól is elsülhet ez a deal, de ha már egy csomag ropin is fel kell tüntetni, hogy milyen veszélyeket tartalmaz, vagy a cfd kereskedőknek fel kell hívni az ügyfelek figyelmét, hogy tőkeáttételes ügyletre csábítanak, ahol a lakossági ügyfelek 83% -a veszteséges és akár a befektett összegen felüli követelések is lehetségesek, akkor ennek a figyelmeztetésnek akkor is alapnak kellene lennie,mikor ingatlanhitel felvételére ösztökéljük a hozzá nem értő lakosságot.
sosehalunkmeg 2023. 04. 14. 05:50
Előzmény: #3790  amphibian
#3793
Gondolom gyerekes szülőként irogatod a f.szágodat. Tudod, hogy mennyibe kerül taníttatni, felnevelni azt a gyereket, aki majd a TE anyád, apád, meg a TE nyugdíjadat kitermeli?! Ki fogja öreg korodban a s.ggedet kitörölni a korházban, ha nem születik gyerek? A CSOK, Babaváró tényleg öngól volt, de a családi adókedvezménnyel nincs baj.
bronz 2023. 04. 14. 04:49
Előzmény: #3790  amphibian
#3792
Nekem ezzel nincs bajom, hogy tàmogatják ily módon azokat a DOLGOZÓ munkavàllalókat, akik gyereket vállalnak és így hozzájárulnak ahhoz, hogy legyen jövője az orszàgnak.
CSOK, Babaváróval viszont nem értek egyet, mert ez szimpla családtámogatásnak nevezett építőipari támogatás.
zsolti78 2023. 04. 13. 23:02
Előzmény: #3785  Boby
#3791
Látom ide is bekerült, amit írtam :)
Te hol látod a kockázatot ebben, ha a havi fizetés 3* annyi mint a törlesztő, van rajta hitelfedezeti biztosítás és van még egyszer annyi pénz, mint amennyi a hitel lett? Vagyis úgymond olyan vette fel, akinek nem kellett? Azt mondják hitelt az vegyen fel, akinek nem kell egyébként.
amphibian 2023. 04. 13. 22:52
Előzmény: #3788  bronz
#3790
A családi adókedvezmény a legförtelmesebb orbánista intézmény egyike.
bronz 2023. 04. 13. 05:23
Előzmény: #3783  Boby
#3788
Teljes gazdaságpolitikai fordulat kellene. 
Pl. 13. havi nyugdíj megszüntetés, CSOK, Babaváró megszüntetés (ezekkel csak azt érték el, hogy kb. esélye nincs már lakáshoz jutnia egy fiatalnak). Szépen megtàmogatták vele az építőipart a családok helyett. 
Helyette családi adókedvezmény növelés, ennek több értelmét látnám és majd elköltik, amire akarják),már ez se ér semmit amúgy se, mint a családi pótlék.
bronz 2023. 04. 13. 04:57
Előzmény: #3784  Boby
#3787
Másik topicban írták.
Lényegében az állam idén is jövőre csak kamatokra kifizeti a komplett Paks 2 árát, ami szintén brutàlis.
Komolyan kíváncsi vagyok, hogy hol lehet az a pont, amikor az agymosott tábornak is leesik, hogy baj van? Nyilván van egy réteg, akinek nem fog, de van egy másik réteg, aki átbillenthető.
Boby
Boby 2023. 04. 12. 22:26
Előzmény: #3785  Boby
#3786
"HITELBŐL ÁLLAMPAPÍR,
A KOCKÁZATMENTES NYERESÉG"
Ez a hívószó és természetesen elhangzik még a másik is, ami a magyarok kedvence, ADÓMENTES!:-)
Boby
Boby 2023. 04. 12. 22:22
#3785
https://bankmonitor.hu/hitelbol-allampapir/?link_type=top-mobile-menu-primary
"zsolti78 ma, 20:12Előzmény: #3962  forster0123Jelzálog alapú személyi kölcsön szabad felhasználással, ez az amit kerestek te és 'ehe' kolléga
10% a THM és ugye most 16% a PMÁP, jövöre meg lesz 18-20%. 
Mi átbeszéltük itthon és megléptük. Nem kerteltünk a banknál, elmondtuk mire kell a hitel. Azt mondták, azt csinálunk, amit akarunk, nincs ilyen tiltás, szóval 2 évig ez a pénz állampapírban lesz biztosan. Fedezetbiztosítás van, vagyis halál esetén fizet a biztosító. "Csak" fizetni kell úgymond havonta a törlesztőket. Jövöre a hozam is vissza lesz fektetve. Jelenleg ezek a tervek.
Nem saját ötlet volt, a Bankmonitor reklámozza, utánaszámoltam és tényleg kijön."
Szépen nő a kisgömböc, "szakemberek" toborozzák a "kockázatmentes" hozamra ácsingozókat. Van akinek egy ilyen beszámoló figyelmeztetés,van akinek befektetési ötlet, a toborzóknak pedig tényleg kockázatmentes hozam. Ez utóbbiak jutalékért teszik a "dolgukat".
Boby
Boby 2023. 04. 12. 21:20
#3784
Most olvastam Büki Bandi ( OTP Emda ) hírlevelét. Rövid időn belül 18-ról 10%-ra csökkenő alapkamatot, ebből következően pedig 400 fölé visszagyengülő forintot vár. Ez is egy lehetőség, ebben az esetben van esély a hozamcsökkenésre, csak akkor mi lesz az inflációval, és miképpen lenne ez a lépés összhangban azzal az elképzelésével, amit amúgy én is osztok, miszerint a fed nem áll le a kamatemelésekkel!?
Boby
Boby 2023. 04. 12. 20:53
Előzmény: #3782  bronz
#3783
"Itt gyökeres fordulat nélkül nagy baj lehet."
Már van, szerintem elmondhatjuk, hogy teljes gázzal száguldunk a betonfal felé. Az adók kimaxolva, a költségek minimumra faragva. Nem igen látom,hogy a jelenlegi inerciarendszernek milyen valós tartalékai lehetnének még. Megoldások csak a rendszeren kívül vannak.
bronz 2023. 04. 12. 20:30
#3782
Azért az kemény, hogy 3000 milliárd megy el kamatra, a büdzsé cirka 10%-a.
Jövőre ez még több lesz.
Itt gyökeres fordulat nélkül nagy baj lehet.
Ez a sok pénz máshonnan lesz elvonva (oktatás, eü., stb.). 
Boby
Boby 2023. 04. 12. 20:30
Előzmény: #3779  Boby
#3781
Nem célom senki meggyőzése, a mindent vivő választ is ismerem ( forintot annyit nyomtatnak amennyit akarnak), nekem kényelmesebb webkincstáron kívül, mint belül és ez az érzés nem elhanyagolható egy befektetésnél.

Topik gazda

27400
27400
4 4 4

aktív fórumozók