Jól mondod, mint ahogy azt is, hogy eddig az irány jó volt, és hogy több opció is lehet mi is lesz az akvi és hogyan, de én azt látom hogy a világszintű vakcina elterjedését kivárják és minimum addig húzzák a dolgot, függetlenül attól, hogy nem sok hatása van szerintem, hogy nyrt legyen zrt helyett aki be akar jönni. De lehet még rendezgetik sokáig a sakktáblát zrt-ként meg kft-ként mielőtt bejönnek. Portfoliotisztítás, tranzakciók, optimalizálás, leírások stb, elmolyolnak tavaszig, jövő őszig. A szimbolikus részvényvételt lehet valamilyen MNB által javasolt transzparencia-ajánlás miatt tették. Ha akar a Daytonak el lehet adni 10%+, azt meg ugy is jelenteni kell, bár itt sokan összehangolt vételi ajánlatra is számítanak (Dayton+Golux), ahogy olvasom.
Inkább csak kíváncsi vagyok.....pl.: arra, hogy hogyan is fogják kezelni az október 28 utáni időszakot (ha marad a kuss utána is az nekem nyilván nem fog tetszeni, mert full blamaként fogom felfogni, még akkor is ha számítottam erre). Akár csak azt, hogy Zozi 4000+4000 db r-vt vett és kettő egymást követő napon jelentgeti...(hagyjuk már ezt az ovis szintet). Valamint nekem személy szerint az sem tetszik hogy a 2,6%-ot azért kellett eltüntetni, hogy a jelentősebb rv mozgást egy ideig ne kelljen jelenteni. Neo dillről is lassan 2 hónapja semmi (kezd mézes madzag szagú lenni....) . Eddig jól tolták az irány jó volt, de ez gyorsan változhat. A tikk-takkal csak azt szerettem volna mondani, hogy nekik jobba telik az idő, mint nekem (vagy nekünk).
ha a csapatomban mindig a jókat válogatom be és a gyengéket kiteszem és nem állandó a csapatösszetételem, akkor a csapatom teljesítménye persze hogy mindig kimagasló lesz.Lásd élfoci.
Persze, de ez nem országspecifikus teljesítmény, hanem mert más az egyesek szektorok súlya az indexekben. BUX,DAX más szektorokból áll mint az SnP500 stb.A többi (nem tech) se jobb a nagy Amerikában mint itthon. Ráadásul a gyengén szereplőek hamarabb repülnek az amerikai indexekből, most ha jól emlékszem pont az Exxon repült ki, ezért van az a torz kép, hogy Amerika jobban teljesít,de van is miből válogatni. BUX-ba a négy nagyot mi válthatná le szerinted? Magyarán van egy bank egy olajos egy gyógyszergyártó és egy telekom. Nem sok chip-, EV-, vagy lítiumbányász cég van most épp MO-n ami bekerülhetne a BUX indexbe. Ez az indexösszetétel kb. megfelel a 70-es 80-as évek amerikájának, ennyi a nagy titok, hogy USA-ban ez az indexösszetétel 40-50 éve elavultnak számít. Ott sem volt egyenletes a visszaemelkedés, sőt az iparágak 80-90%-a ott is rotty tavasz óta.
tech részvényeket kiveszed az USA-ból ugyanugy meg van a 20-30%-os mínusz ott is. Sőt itt MOL és OTP a fejnehéz a BUX-ban. Nézd meg hol vannak a bankok és fossziliákra épülő iparágak EU-ban vagy USA-ban! USA REIT-ek szintén majdnem márciusi-áprilisi mélypontoknál ácsingóznak vagy nem sokkal feljebb. Ugye az meg van, hogy most már technikai recesszióban vagyunk, ami majd kb jövő év februárjában-márciusában lesz teljes egészében kimutatva hivatalosan? Kb, most mindenki kivár és természetesen a vírus által okozott és okoztatott, létrehozott vagy szükségszerű vagy kialakult sokk, félelem, illetve sok iparág kivégzése (ill. ennek továbbgyűrűződése) miatt fél-egy évig kb. mocsár lesz. Azaz az USA tőzsdeindexek elég asszimetrikusan emelkedtek tavasz óta. Az ipar, turizmus, olajcégek, szállítmányozás, bankok, REIT-ek ugyanúgy romokban vannak tőzsdei árazásban USA-ban nagy részük. Egyébként szerintem ez egy jó belépési pont lehetne akvikra pont az alacsony bázishatás miatt, de ez szubjektív vélemény. Ha tudom, hogy a cégem jó ugyanakkor tele vagyok adóssággal és extrém expanzív terjeszkedést folytatok, a tőzsdére(részvényszekció) jövetel már csak tul.képpen csak egy technikai lépés, aminek nem sok lényegi hatása van a recessziónak (sőt, ha baj is lenne, annál inkább jönnék a részvényszekcióba), vírusnak, szerintem.Ebben igazad van, ez a vírus dolog már csak önáltató duma, ha a mögöttes cégben nincs akkora gond és a mérleg növekedést mutat. Max a módja változhat az akviknak, mint ahogy eredetileg gondolták. Egy ilyen vírusrecesszióból amugy többet ki is lehet hozni a fiskális és monetáris stimulusok okán, ha szemfüles egy holding. Meg lehet venni nulla% kamathitelből a beomló kicsiket. Az adóssággal teli eszközállományt meg szépen értékpapírosítani és eladni. A 2000-es években is így csinálták a bankok a nem éppen megfelelő (subprime)hitelekkel.
Akko Invest