Donald Trump valószínűleg háttérszerződést kötött a Twitterrel, igencsak aktívan használja az üzenetküldőt, üzeneteivel többek között olyan amerikai cégeket támad be rendszeresen, amelyek külföldre vinnének amerikai munkahelyeket. Korábban már írtunk erről, többek a Rexnord, a Boeing, a Lockheed vagy a Ford árfolyamát mozgatta már meg twitteres kirohanásaival.
Trump: Egyetlen számítógép sem biztonságos, tessék futárral küldeni
Donald Trump megválasztott amerikai elnök szivleszterkor azt mondta, hogy egyáltalán nem biztos abban, hogy az orosz szolgálatok törték fel a demokrata párt szervereit a választási kampány idején.
Barack Obama leköszönő elnök bizonyítottnak látja, hogy a levelezéseket az oroszok lopták el és szivárogtatták ki, és ezzel beavatkoztak az amerikai elnökválasztásba. Megtorlásul 35 orosz diplomatát utasított ki az országból, ők vasárnap el is hagyták az Egyesült Államokat.
Trump ezt mondta az esetről: "Ez nem fair, ha nem tudjuk biztosan, hogy ők voltak. Lehetett valaki más is. Tudok olyan dolgokról is, amelyekről mások nem tudnak, és ezek alapján nem lehetünk biztosak."
Trump azt is ígérte, hogy kedden vagy szerdán nyilvánosságra hoz az általa tudott dolgokból részleteket.
Azt is mondta, hogy nem szabad fontos dolgokat számítógépen tartani: "Nagyon fontos, hogy ha valami tényleg fontos, akkor írjad le papírra és küldjed el futárral, mint a régi időkben, mert azt mondom, hogy egyetlen számítógép sem biztonságos. Nem érdekel miket mondanak mások, egyetlen számítógép sem biztonságos. Van egy 10 éves fiam, ő bármit meg tud csinálni egy számítógéppel. Ha azt akarod, hogy tényleg ne olvassa el más, akkor futárral küldjed el."
Arra a kérdésre, hogy találkozna-e a tajvani elnökkel személyesen, azt mondta, hogy "majd meglátjuk". Kína nagyon kiakadt, mert megválasztása után telefonon beszélt Tajvan elnökével.
(reuters, foxnews)
Trump: az ENSZ egy klub, melyben a tagok jól szórakoznak
Néhány nappal azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa az Egyesült Államok tartózkodásával elfogadott egy határozatot, amely elítéli az izraeli telepbővítéseket Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben, Donald Trump megválasztott amerikai elnök Twitter-profilján lenéző megjegyzést tett a világszervezetre, azt írta: az ENSZ nem több mint egy klub, amelyben a tagok jól szórakoznak.
Az ENSZ-nek “óriási lehetőségei lennének, de mostanra olyan lett, mint egy klub, amelyben a tagok összejönnek, beszélgetnek és jól szórakoznak. Szomorú!” – fogalmazott hétfői bejegyzésében Donald Trump.
Hivatalba lépésének napjára utalva Trump pénteken figyelmeztetett: “Ami az ENSZ-t illeti, január 20. után másképp lesznek a dolgok.”
Barack Obama amerikai elnök és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök viszonya mindig feszült volt, de azáltal, hogy most az amerikai ENSZ-nagykövet tartózkodott a BT-beli pénteki szavazáson – nem pedig megvétózta a határozatot, mint korábban sokszor – Netanjahu szemében Obama az eddigi legbarátságtalanabb lépést tette. A szavazás előtt Trump követelte, hogy Washington ezúttal is vétózza meg az izraeli telepbővítéseket elítélő határozattervezetet.
Az, hogy Trump bírálta az ENSZ-t, nem egyedi. Miközben a világszervezet felbecsülhetetlen értékű humanitárius és békefenntartó műveleteket végez szerte a világon, bürokratikussága miatt gyakran bírálják. Míg bizonyos nyugati kormányok azzal vádolják, hogy nem hatékony és erélytelen, a fejlődő országok azt mondják: a gazdag országoknak sokkal nagyobb befolyása van rá, mint a szegényebbeknek.
Trump növelné Amerika atomarzenálját
MTI, 2016. 12. 23. 08:59
arzenál kibővítését tartja szükségesnek Donald Trump megválasztott elnök csütörtökön közzétett Twitter-üzenete szerint.
“Az Egyesült Államoknak meg kell erősítenie és ki kell terjesztenie nukleáris képességeit, amíg a világ jobb belátásra nem tér az atomfegyverkezés területén” – írta a januárban hivatalba lépő elnök a közösségi oldalon.
Trump már az idei elnökválasztási kampányban állást foglalt amellett, hogy tovább kell fejleszteni az amerikai védelmi képességeket, és egy ízben arról is elmélkedett, hogy a világ biztonságosabb lenne, ha néhány további ország, például Japán vagy Dél-Korea is rendelkezne atomfegyverrel.
A csütörtöki üzenethez a leendő elnök környezetéből egyelőre nem fűztek további tájékoztatást, a Reuters hírügynökség azonban úgy véli, hogy Trump jelezni kívánta: kész támogatni az öregedő nukleáris fegyverzet korszerűsítését. Független becslések szerint a következő három évtizedben az 1000 milliárd dollárt is elérhetik az arzenál fenntartásának és modernizálásának költségei.
Trump előző nap az amerikai védelmi minisztérium illetékeseivel találkozott, és egyebek között hadiipari beszerzési programokról tájékozódott.
A Reuters közlése szerint a megválasztott elnök Twitter-üzenete nem okozott érdemi változást a hadiipari cégek részvényeinek árában a tőzsdén, ellenben az uránbányászattal foglalkozó vállalatok papírjai jelentős mértékben megdrágultak.
Trumpnak lassan hálóval kell összefogdosnia a zenészeket
Donald Trump szerint ő egyesíti a nemzetet, de ezt sehogy sem sikerülni igazolnia: a felkért előadók sorra mondják vissza a fellépésüket a beiktatási ceremóniáján, maradnak a gyerekek és a lakodalmas sramlizenészek. Pedig korábban nagy dicsőségnek számított a gálán zenélni.
„Donald Trump elkötelezett abban, hogy egyesítse az országunkat, amikor újra megünnepeljük az amerikai rendszer alapját, a hatalom békés átadását. A 2017-es beiktatási ceremónia tükrözni fogja a megválasztott elnök mohó vágyát arra, hogy biztonságosabbá és erősebbé tegye az országunkat” – nyilatkozta Tom Barrack, a Trump elnöki beiktatási ceremóniájának bizottsági elnöke. De ha a ceremónia valóban tükröz bármit is abból, milyen lesz Donald Trump kormányzása alatt az ország, akkor Isten óvja Amerikát.
Mert ha a ceremónia eddig belengetett fellépőinek reakciói alapján kell ítélni, akkor Trump nemhogy nem egyesíti az országot, hanem minden eddiginél jobban megosztja azt. A zenészek már a kampány alatt igyekeztek minél inkább egyértelművé tenni, hogy utálják Trumpot, és nem győzték megtiltani az elnökjelöltnek, hogy az ő zenéiket használja a kampányban, aztán a megválasztása után is gyorsan kifejezte a szórakoztatóipar, mennyire nem értenek egyet a nép döntésével. Ilyen előzmények után már sejteni lehetett, nem lesz egyszerű összeállítani a beiktatási ceremónia fellépőlistáját. És tényleg nem is lett az.
Bush óta nem gyűlöltek ennyire senkit a popzenében link
A befektető, aki megvette Donald Trump leendő amerikai elnök gyermekkori házát, most eladná az ingatlant, tervei szerint jókora profitra tesz majd szert.
Az aukciót január 17-én tartják, pár nappal Trump hivatalos kinevezése előtt. Az értékesítést végző aukciósház szerint a titokzatos befektető arra számít, hogy akár tízszeres áron is elkelhet a következő amerikai elnök gyermekkori háza.
Azt nem lehet tudni, hogy a befektető mennyiért vette meg a házat, de egy korábbi becslés szerint 1,25 millió dollárt érhet az ingatlan, így ha bejön a számítás és sikerül azt a tervek szerint eladni, akkor 10 millió dollár is ütheti a befektető markát.
A Trump!
és izgalmas