Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:36
Előzmény: #3178  Törölt felhasználó
#3180
Pedig még Zsóti és Nógrádi is le tud ülni egy asztalhoz és kulturáltan elbeszélgetni. Pár éve még nem hittem volna.
"Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő felhívta rá a figyelmet, hogy Barack Obama, mostani amerikai elnök úgy akart bevonulni a történelembe, hogy eléri a békét, de ez nem sikerült. Csak kivonult Irakból és Afganisztánból, elhagyta a válságövezeteket. Most ezekről a területekről özönlenek az emberek Európába. Az Egyesült Államok elérhetetlen számukra. A mostani válságot, noha biztos nem ez volt a céljuk, de ők okozták, a következménnyel viszont Európának kell számolnia. Nógrádi György szerint Samuel P. Huntington kilencvenes években megjelent, a Civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása című könyvében a mostani helyzetet vetítette előre. Ez azért zseniális, mert tizenöt évvel előre látta, hogy mi fog történni a világban."

link

Ne személyeskedjetek, eresszétek el a fületek mellett! ("Azt mondta, ...hát azt, mondta és? Az ő véleménye."
watson
watson 2015. 08. 10. 16:28
Előzmény: #3168  Törölt felhasználó
#3179
"az okokat kellene megszüntetni"
javaslat? ;)

Addig is a határ mint fogalom kéne valamit jelentsen.
Az Uniós határok lebontásának egyik mozgatója éppen az volt hogy a tagok hasonló (gazdasági, politikai, szociális...) szintre felzárkóztatásával megszűnik az elvándorlás igénye.
Látjuk hogy ettől éppen távolodunk a jelen kormányunkkal amit az elvándorlás is visszaigazol.

Szóval jelen pillanatban elég nagy feladat az EU határok lebontása, a Schengeni határ lebontásának pedig egyenlőre nincs sok alapja. Az Iszlám Állam elleni nemzetközi fellépésnek és a térség békefolyamatainak támogatása talán lehetnek a megoldás elemei, de nem vagyok közel-kelet szakértő.
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:24
Előzmény: #3164  Törölt felhasználó
#3178
"Vedd akkor a bátorságot és írd le mennyit menekültet kell Európának befogadnia? "

erre ez volt a válaszod:

"kell? miről beszélsz???

amúgy te tőzsdézel egyáltalán?

nyomod azt négy topikot folyamatosan reggeltől estig. ez az életed? folyamatos harc? halál és háború éltetése? mindenhol csak pusztulás ezt látod az életedben?
ez normális dolog? én úgy vélem nem.
te egy halálember vagy "

Miről beszélünk?
Látod, semmi értelme.....
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:23
Előzmény: #3151  Hegyesi2
#3177
Áll a a bál látom még mindig.
A kissé kalácsképű Zárug P. Farkas, írt egy jó cikket, abban szerepel egy igazán eredeti gondolat, nekem tetszett:
link
Szóval:párhuzam:)
"Árpád és a hét vezér a Vereckei-hágóhoz érve egyszer csak egy óriásplakátot pillantott meg, amin kék alapon hatalmas fehér betűkkel a következő felirat állt: „Ha Pannóniába jössz, tisztelned kell a gepidák kultúráját!” A felirat különösebben nem zavarta meg a magyar csapatokat, hiszen még elolvasni sem tudták a plakát szövegét, így nagyjából azzal a lendülettel mentek is tovább. A völgyben egy másik plakát fogadta a magyar honfoglalókat: „Ha Pannóniába jössz, be kell tartanod az avarok törvényeit!”..:) röviden l.fütyit. :)))

Ami talált, és süllyedt:
" az európai szabadság és jogfelfogás csakis egy nyugati mintájú civilizációs közegben szocializálódott ember számára jelenti azt, amit liberális politikai elitjeik tévesen egyetemesnek gondolnak, nos e nélkül Európának, ... e század közepére vagy annak második felére érdemben vége lesz."

-"tévesen egyetemesnek gondolnak"-! szerintem nagyon jó meglátás.

Minden vád, érzelem nélkül mondom, pusztán diagnózis.

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:23
Törölt hozzászólás
#3176
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:22
Előzmény: #3170  Hegyesi2
#3175
Amíg a határtól nem alkotnak legalább a Nyugati- pu.-ig élőláncot az önkétes (be)vándorló barátok, nem lepik el az országot a (be)vándorlók sem.
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#3174
Rajta kívül álló okokról feleslegesen kérdezel.
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#3173
ahány térség annyi ok.....
melyikről akarsz tudományos értekezést?
oh tudom! gonosz arab egyetemisták, gyerekes család, terroristák indulnak el vérszomjasan
hát nem

watson
watson 2015. 08. 10. 16:10
Előzmény: #3149  Törölt felhasználó
#3172
Nem tudtam hogy zárt borítékban jönnek vissza, de ha igazad van az más :)

Ha viszont igaz az hogy Görögo., Macedónia, Szerbia útvonalon érkeznek, akkor hogy a 'csába merül fel hogy ide toloncolnak és nem rögtön a görögök kapják a csomagot?

Vajon felismeri a politika hogy a határőrizet azt jelenti hogy őrizni kell a határt? :) Vajon hány felismerik, hogy a határon telepített tolmácsok és ügyintézés nagyságrendekkel gazdaságosabb mint táborokban kideríteni hogy milyen nemzetiségű a jelölt, és hogy Szerbiában üldözött-e vagy sem? Egyáltalán kiengedte-e a szerb határőr?
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:10
Törölt hozzászólás
#3171
Hegyesi2
Hegyesi2 2015. 08. 10. 16:09
Előzmény: #3165  Hegyesi2
#3170
Nem üldözi őket senki,csak nem szeretnénk,hogy ellepjék az egész országot!
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:08
Előzmény: #3168  Törölt felhasználó
#3169
+++++
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#3168
miért nem értitek meg, hogy az okokat kellene megszüntetni, vagy orvosolni kicsit
nem pedig annak ártatlan elszenvedőit üldözni
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:07
Előzmény: #3162  Törölt felhasználó
#3167
Tudom, hogy megvan magadról a véleményed! Nekem bőven elég ennyi is!
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:01
Törölt hozzászólás
#3166
Hegyesi2
Hegyesi2 2015. 08. 10. 16:01
Előzmény: #3151  Hegyesi2
#3165
Mai témák,lehet,hogy hiányosan!

1. téma.illegális határátlépés,menekült-bevándorló
2. téma,ki a magyar,ki a "nem magyar"
3.téma,25 éve kommunista hatalom nem volt kormányon! Ð
4.téma, ki milyen párt tagja volt ill.hol és ki volt KISZ titkár.
Orbán KISZ titkár volt,nyilván gyurcsány nem !
Na ez az ami már nem érdekel!
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:00
Előzmény: #3159  Törölt felhasználó
#3164
kell? miről beszélsz???

amúgy te tőzsdézel egyáltalán?

nyomod azt négy topikot folyamatosan reggeltől estig. ez az életed? folyamatos harc? halál és háború éltetése? mindenhol csak pusztulás ezt látod az életedben?
ez normális dolog? én úgy vélem nem.
te egy halálember vagy

kismarton 2015. 08. 10. 16:00
Előzmény: #3161  Törölt felhasználó
#3163
Az igazi beteg a magyar társadalom, amelyik nem tudja magából kilökni a beteg gócot:

link
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 15:59
Előzmény: #3154  Törölt felhasználó
#3162
"Azt hiszem megérdemelnéd már, hogy a suszter maradjon a kaptafánál, te nagyon nemmagyar!"

Jön a kirekesztősdi? Szerencsére nem te mondid meg, hogy mi/ki vagyok.
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 15:58
Előzmény: #3151  Hegyesi2
#3161
"de egyáltalán nem tartom jónak,hogy teljes mértékben eltereljük a fórumot az eredeti témától!"

Értem, tehát ha te KISZ titkározod, komcsizod a szocikat, azt lehet, ha más erre visszareagál ugyanezekkel a Fidesszel kapcsolatban, azt nem lehet.

Pont erről beszéltem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek