A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Emberek! Mikor veszitek észre, hogy a törvény az törvény! Amit az UNIO ajánl az nem törvény, hanem multikulturális zagyvaság! Csak hívők tudnak benne kiigazodni és hitelt adni neki. Merő egymosást feltételez. A Fidesz rendbe tette az országot! Nem lesz lecserélve a magyar 72 nemű egyedekre!
Így van, aki nem ment el szavazni,m annak a következő négy évben kuss a neve. Majd 4 év múlva megmutathatja mennyire fasza gyerek... . . Amúgy szvsz ez a külföldi szavazhatóság úgy faszság ahogy van. Miért is szavazhat Magyarország kormányáról az, aki amúgy nem is itt él és adózik?
Nem azt mondom, hogy ez így jó. Szerintem is az lenne a normális, ha minél egyszerűbb lenne a szavazás, és aki szeretne, az minden különösebb erőfeszítés nélkül megtehetné. Ezt pedig a kormánynak kellene biztosítani.
Az adótörvények módosításában elrejtve a parlament elfogadott egy javaslatot, amely megsemmisítette a 2010-ben bevezetett, végkielégítésekre vonatkozó különadót - írja a Népszava.Emlékezetes, hogy 2010-ben a második Orbán-kabinet kormányzása kezdetén nagy port kavart a végkielégítések megadóztatásának javaslata, amely szerinta kétmillió forint feletti végkielégítéseket 98 százalékos különadóval sújtották. A kormány emiatt még az Alkotmánybírósággal is szembekerült, és végül emiatt korlátozták úgy az Ab hatáskörét, hogy a testület költségvetésről, adókról, illetékekről és járulékokról szóló törvények esetén csak bizonyos esetben mondhat véleményt.A végkielégítéseket sújtó különadó mértékét a későbbiekben csökkentették 98-ról 75 százalékra, most pedig teljesen megszüntették: a Népszava azt írja, a rendelkezés visszamenőlegesen, idén január elsejétől hatályos, vagyis azoknak a vezetőknek sem kell adóznia a végkielégítésük után, akik a kormányváltáskor távoztak a pozíciójukból.A lap hozzáteszi, azok a miniszterek például, akik legalább három évig vezették a tárcájukat, hat havi illetményre jogosultak, vagyis Balog Zoltán, Fazekas Sándor, Lázár János, Seszták Miklós és Simicskó István is a havi bruttó 1,1 millió forintos fizetéséből kiindulva 6,6 millió forintot kapott.
Valóban felháborító magyar és magyar közötti jogszabályi szintű megkülönböztetés, de akinek fontos volt, az megoldotta, 2. aki vállalja, hogy megszünteti az itthoni lakcímét, az Londonból is szavazhat levélben. Legalábbis én így gondolom.
A Fidesz rendbeteszi az országot
link