Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 23:45

84% szerint rossz irányba megy az ország. Ki jöjjön a FIDESZ után?  

megmondom őszintén, teljesen reményvesztett vagyok. Úgy látom, a magyar politika utánpótlási csatornái az elmúlt évtizedekben már eleve torzan alakultak ki, vagy utólag torzultak el, mindenesetre a politikussá válás mintha kifejezetten egy kontraszelektáló folyamat eredménye lehetne csak. A végtermék, a politikus pártja és saját maga hatalmi és anyagi érdekeit követi, a politikát ezeknek rendeli alá, személyisége vagy az évek során alakul át, vagy eleve csak bizonyos emberek lépnek erre az útra.

Hogyan lehetne áthidalni azt az ordító ellentétet, hogy a mikrokörnyezetében az ember ismer jó néhány becsületes embert, a politikusok között viszont mintha nagyítóval kellene keresni ezeket, ha akadnak egyáltalán. Hiába váltjuk le a fideszt, jobb helyette az mszp? az lmp? a jobbik? szerintem szinte mindegy.

egy civil, aki ma még normálisnak tűnik, az marad-e a politikában is? Nem annyira átszövi-e már az egész politikai-gazdasági-hatalmi elitet a kéz-kezet mos és a gazdasági önérdekek olyan sűrű hálója, amitől semmilyen akár újonnan alakuló politikai erő sem lehet képes távol tartani magát, mert előbb-utóbb úgyis betalálnak közéjük is, akiknél a hatalom van?

Lehet-e itt bármilyen változásban reménykedni? Van-e rá bármilyen remény, vagy lehetőség, hogy ilyenek utat törjenek maguknak, hogy eljussanak a választók elé? Engedi-e ezt a jelenlegi politika egyáltalán?

Meggyőződésem, hogy a jövő nem a jelenlegi pártalkulatokban van megírva. Felesleges itt akármilyen koalíciókról még csak gondolkodni is ellenzéki oldalon, itt már szinte mindenki leszerepelt. Ezek már újat mondani, mutatni nem tudnak. Új hitet, új reményt adni nem tudnak.

De van-e még bárki, aki hajlandóságot érez a köz ügyeinek önzetlen intézése iránt, és nem fertőzte még meg a magyar politikai rendszer? Félek, hogy ha van is, nem tud előkerülni, nem tud érvényesülni ebben a szisztémában.

Mi legyen tehát a megoldás? Ki jöjjön a fidesz után? Jöhet-e bárki jobb, mint az elmúlt 20 évben?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
klmn 2012. 01. 15. 11:21
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Jó reggelt!

Én se vágom miért tiltották ki, semmi durvát nem írt!
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 09:12
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Randomsee-t miért kellett kitiltatni ?
Mert elmondta ő is a véleményét ?
Egyelőre még joga van (lenne) hozzá, bár ki tudja, még meddig...
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 09:05
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Bocs, az utolsó mondat nem tudom, hogy került bele, nem is akartam folytatni, így storno.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 09:04
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#57
Szia !
Pénznyelő, Te annyira korrekten, pontosan és szépen fogalmazol (nem cinikusan mondom), ezért kérlek, olvasd el még egyszer, mit írtam.
Nem hasonlítottam Mo-ot sem Oroszországhoz, sem Argentínához, mindössze tényként leírtam, hogy melyik országban melyik évben volt államcsőd.

Továbbá: egyáltalán nem szeretnék államcsődöt, soha nem írtam le ilyet, nálam mindössze annyi a gond, hogy nem látom a másik út végét sem. Hova vezet a totális kontroll más országok által, hova vezet egy olyan összegű hitel felvétele, amit soha a büdös életben nem fog tudni ez az ország visszafizetni ? Pontosan azon okok miatt, amiket leírtál !!! Mert kicsik és gyengék vagyunk, nincs semmink a csupasz seggünkön kívül.
Nekem van egy 7 éves gyerekem, nem akarom, hogy az ő élete is megszorításokból álljon. Márpedig egy ennyire eladósodott országban minden képzetet felülmúló lesz az adó- és járulékterhelés, azt elhiheted.

És nagyon-nagyon csodálkozom, hogy Te sem
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 08:46
Előzmény: #54  McLain
#56
Mond, te miről beszélsz?
Tudtad, hogy éléskamra már igen régen nem vagyunk, azóta változtak a körülmények, nincs Nagymagyarország, gépesítésben, vállalkozásokban le vagyunk maradva. Sőt még a meglévő földek is parlagon vannak. (Amíg még voltak nagy mennyiségben élelmiszerek az újabb korban, már csak a feneketlen ruszkiknak szállítottunk nagy tételben, de már ők sem fognak venni.)
Tudtad, hogy a magyar rostos ivólébe olasz almát hoznak, mert nincs? (20 éve meg még exportáltunk.)
Tudtad, hogy a magyar sörbe kínai kukoricát hoznak, mert olcsóbb?
Tudtad, hogy az élelmiszer-vállalatok többsége nincs magyar kézben és azok nem fognak a szabadságért a továbbiakban olcsón adni 100 mill. bill. Forint esetén? Az államostásukra válaszul meg válaszul vélhetőleg azonnal embargót vezetnének be (mert az ilyenek ellen azt szoktak) és rögtön nem jutnánk technológiához a pénz és gép nélküli.
Akadozna az áramszolgáltatás, leállna a gázszolgáltatás, mert a helyi készletekből és tartályokból talán egy telet sem bírnánk ki.
Igen, tényleg eljönne az a fénykor, amikor éléskamra voltunk... pont ugyanaz a technikai színvonal jönne el.
Nem is írogatnánk itt... talán kapálnánk, valami földön... de legalább bio kaját ennénk.
A mindenároni szabadságharnak ez lenne a vége. Persze nem fog létrejönni - vélhetően a csőd sem - mert azonnal elkezdünk nyalni és mi leszünk a világ elsőszámú rabszolgái és jó adósai és a kormány meg fogja magyarázni, hogy mindez a mi érdekünk volt, mert a szabadságot kivívtuk (most már csak önként raboskodunk) és néhány szokásos év megszorítás után eljön a nyugati életszínvonal... de már az szabadon ér minket.
McLain 2012. 01. 15. 07:33
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#55
pénznyelő, akkor mégis mire is való a cds???
mindig mindent tudsz a gazdaságról, kérlek magyarázd már el, hogy kis kapacitású agyammal felfoghassam végre!
előre is köszönöm!
McLain 2012. 01. 15. 07:31
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#54
szerintem álságos a fejtegetés.
ha államcsőd van, nem fizet senki (úgy, mint ahogy az építőiparban sem divat fizetni, évek óta).

aztán ezt az ásványkincszést sem értem, és te vagy a második, aki emlegeti, tehát: vegyük észre, hogy magyarország gazdag ivó- és termálvízben valamint termőföldben. És jó a klímája is, meg a fekvése is. ezek megalapozzák a létfeltételeket, csak akarni kell. v.ö.: magyarország európa éléstára.
McLain 2012. 01. 15. 07:16
Előzmény: #20  klmn
#53
a baj az, hogy a mad max-es világ csőd nélkül is eljön.
McLain 2012. 01. 15. 07:14
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#52
amszt, jól beszélsz, mint mindig.
McLain 2012. 01. 15. 07:12
Előzmény: #13  klmn
#51
nem értem az éhenhalást
bevetetlen földek tömkelegével rendelkezünk, csak ki kéne menni szántani, vetni, kapálni, majd aratni.

hol itt az éhenhalás????

v.ö.: már egyre kisebb települések határában nyilnak az aldik meg a lidl-ök. és ott vásárolnak az emberek ahelyett, hogy maguk termelnék meg monnyuk a krumplit.
ujonc 2012. 01. 15. 00:59
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
"És aki igazán magyar, de főképpen igazán buta és hiszékeny, az mer is ilyen nagyot álmodni."

Ez meg mi?
Te nem vagy "igazán magyar"?
ujonc 2012. 01. 15. 00:57
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
"És aki igazán magyar, de főképpen igazán buta és hiszékeny, az mer is ilyen nagyot álmodni."

Ez meg mi?
Te nem vagy "igazán magyar"?
ujonc 2012. 01. 15. 00:56
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
Mindig és mindent "ők" éreznek meg, Így nem kell, hogy felvilágosítsd "őket".
Én egy gondolatmenetet futtattam le. Mely kapcsán kérdések merültek fel bennem?
Pénznyelő!
Te tudod a választ?
Látsz valami kiutat miután elérjük a hőn áhított IMF hitelt?
Nem csak az elkerülhetetlent odázzuk el?
Csupán ennyit kérdeztem lentebb is!
És nem hányavetin, "jelentsünk csődöt" dobtam be a fórumra.
ujonc 2012. 01. 15. 00:52
Előzmény: #45  klmn
#47
Szerinted mi a megoldás?
Van megoldás?
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:46
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Ujonc és társai: azt kell végre megértenetek, hogy az államcsőd nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra arra ébredünk, hogy törlődtek az adósságaink, jaj de jó. Értem én, hogy ez egy gyönyörű szép mese. És aki igazán magyar, de főképpen igazán buta és hiszékeny, az mer is ilyen nagyot álmodni. Csakhogy nincsen ilyen a valóságban.

Szeretném én is. De nincs ilyen. Ahogyan az ajándékokat sem a Jézuska hozza...
klmn 2012. 01. 15. 00:43
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Én is ezt látom, divatos lett mostanában csődöt mint megoldást vízionálni, normális aki ezt komolyan gondolja?

Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:38
Előzmény: #34  ujonc
#44
A vicc, vagy inkább a tragikomédia az, hogy olyanok mondják itt lazán az államcsődöt, akik:
1. Lövésük sincs annak mibenlétéről és főleg következményeiről.
2. Pontosan ők lennének azok, akik nagyon megéreznék azt saját magukon.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:33
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#43
Amsterdam, ugye nem komolyan akarod Oroszországhoz meg Argentínához hasonlítani a magyarokat?
1. Nézz rá a területi eltérésekre (tudod, kis piac, nagy piac, az egyik elvan a belső fogyasztásából, másik aligha);
2. Mindkét példabeli ország nyersanyag, erőforrásgazdag ország. Mo nem.
3. Az oroszok egyrészt a '90-es birodalmi széthullás utáni káoszos éveiket élték még mindig, másrészt a '98-as csődjükhöz elég konkrétan hozzájárult a 10$-os olajár. Ami 1-2 évre rá már 30, 2008-ban meg közel 150$ lett. Leginkább ettől jöttek ki a szarból. Nekünk ilyen nincs.
4. Argetína pedig csak látszólag járt jól a csőddel. Egyrészt nagyon lemaradt a környező országokhoz képest, másrészt kb. 10 év alatt érték el dollárban ugyanazt a GDP-t, mint a csőd előtt. És ez a gazdaság egészére értendő (tudod, aminek a nagy részét a mocskos multik adják). A lakosság szerintem a befagyasztott bankszámláival, meg a pillanatok alatt töredékére eső pénzükkel a mai napig nem heverte ki. A peso elég gyorsan a negyedére esett a dollárhoz képest. Csak érzékeltetésképpen: tehát az euró mondjuk 1200 Ft lenne, a frank meg 1000. El tudod képzelni ennek hatását? Szerintem nem. (pl. a beragadt devizahiteles, aki már akadozott a törlesztővel és "segítsen az állam"-ért kiabált, mert 180-ról 220 fölé ment a frank, az mit fog csinálni 1000 Ft-nál? Amikor a fizetése mondjuk havi 150e, a törlesztő pedig 1 milló? A tartozása pedig a kezdeti mondjuk 10 millió helyett 60 millió Ft?).

Ne akard a magyar csődöt szerintem...
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:16
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:06
Előzmény: #35  ujonc
#41
Ujonc:

"Tehát amikor olvasatlanul elfogadta a Parlament a csatlakozási ratifikációt"

Te miről beszélsz? Mikor is csatlakoztunk szerinted, hogyan is történt, mikor voltak a csatlakozási tárgyalások szerinted?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek