Topiknyitó: jancsika 2006. 06. 12. 13:48

50%-os év közi adóemelés  

Kedves valaki!



Aki ismer olyan passzust, hogy év közben nem lehet 50%-nál nagyobb mértékű adóemelést végrehajtani adott adónemnél az legyen kedves segítsen.



Ezért leírom gondolataimat, a házi pénztári adó ( feltéve ha nem keletkezett igazolt jövedelmet) legális nullázására.



Szóval: Minden társaságnak rendelkeznie kell un. Számviteli politikával. Ennek része a pénzkezelési szabályzat, amelynek rész a házi pénztár, s amelyben kell kitérni, hogy mennyi az az összeg amelyet a társaság még a házi pénztárában tart. (ésszerű gazdálkodás). Mivel nincs olyan törvény, amely rndelkezne olyan előírással, hogy ide maximum mennyit lehet beírni, ide javaslom-akiket érint- hogy nagy összeg kerüljön beírásra. Igaz a másik oldalon ott - egy a hatóságok szemében szent írásként szereplő- PM rendelet, amely azt rendeli, hogy a szabad pénzeszközöket a bankszámlán kell tartani. A társaság azonban saját számviteli politikájának megfelelően gazdálkodik, ( számviteli tv) így ha valaki 100 Mft-ot tart házipénztárában , az pl ha ezt jelezte akkor nem minősülhet szabad pénzeszköznek. (Legalább az ÁFÁt befizette)



De van más -sokak számára szimpatikusabb és egyszerűbbnek tűnő- megoldás is. Ekkor az ügyvetető a " felesleges összeget" kölcsönadja ismerősének aki majd, majdvalamikor azt visszafizeti. De az sem csúnya, ha elszámolásra kiadja, smaj majd elszámol vele ( ez 1 év lehet)



Szóval ettől nem kell besz...ni.



De az első kérdésem áll. Aki tud az please help....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:

Topik gazda

jancsika
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek