Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 07. 16:01

200 milliárd forintos nyugdíjvagyont értékesített az állam októberben  

Ugrás a cikkhez
Októberben 242,7 milliárd forintos többlettel zárt a központi költségvetés, amelyben nagy szerepe volt annak, hogy a Nyugdíjreform Alapból - a nyugdíjpénztáraktól átkerült vagyonelemek értékesítéséből - 200 milliárd forintos bevétel érkezett - derül...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=157966
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2011. 11. 10. 09:10
Előzmény: #159  tokos.
#160
Nem is értem,hogy tozsdenyul és penznyelo minek vitázik bérmiről is Veled!

Meddő vita mind: Te foggal-körömmel véded Viktor és Matolcsy intézkedéseit.

tokos. 2011. 11. 10. 09:01
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
Szeintem lényegében 2 ember van, akire az állításaid vonatkoznak, te, meg pénznyelő, de ti zsigerből kötözködtök.

Most is ez volt szerintem.

A lényege a felvetésnek az volt, hogy hiába a magyar államadósság swappelése, az árfolyamkockázat megmarad, mint ahogy a devizahiteleknél is megmaradt a swap ellenére.

Erre jön pénznyelő, hogy én még azt sem értem, hogy mi van a lakossági devizahiteleknél, pedig elég sokszor leírta, hogy megértsem, és most éppen nem erről volt szó, de azért hülyézhetett egyet kedvére.

Törölt felhasználó 2011. 11. 10. 08:53
Előzmény: #157  tokos.
#158
Én a helyedben azért - csak egy rövid pillanatra - elgondolkodnék azon, hogy a vitáid többsége általában oda lyukad ki, hogy:
- a vitapartnereid nem értik a kérdésed lényegét
-a vitapartnereid kifogásolják a stílusod

Két eset van: vagy te nem tudsz magyarul fogalmazni, és ráadásul ezt bunkósággal vegyíted,
vagy a 12 másik emberre igaz ez, aki ezt gondolja.

Van az a vicc, hogy valaki szembe megy a forgalommal az autópályán. Ha már mindenki más szembe jön, akkor lehet hogy nem a másikban van a hiba.
tokos. 2011. 11. 10. 07:59
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
Pénznyelő, te nem értetted a kérdésem lényegét, vagy csak zsigerből kötözködsz?

Higgadj már le emberke, lassan vághatod a centit. Ha egyáltalán tudod, hogy mi az.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 22:20
Előzmény: #155  tokos.
#156
Tokos:

"Mert ugye a CHF hitelek is swappelve vannak, mégis megérzi a pógár az árfolyamváltozást..."

Mert a bank az ügyfél felé meglévő devizakövetelése és a nyitott swap pozija együtt nettó nulla pozit eredményez neki az adott devizában. A banknak.

Az ügyfél nettó pozija, a hitelfelvétel. Azaz az adott devizát shortolja gyakorlatilag.

Durva, hogy nem érted...
tokos. 2011. 11. 09. 22:08
Előzmény: #154  xmann
#155
Egy ilyen swap mekkora időtávú?

Mert ugye a CHF hitelek is swappelve vannak, mégis megérzi a pógár az árfolyamváltozást...
xmann 2011. 11. 09. 21:35
Előzmény: #153  tokos.
#154
nembeszarni. a nem eur kibocsátások mind vissza vannak swappolva eurba. magyar állam euróval tartozik nem dollárral
tokos. 2011. 11. 09. 19:46
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#153
Nekem az alapvető bajom az USD-vel volt, most is, meg korábban is, elég gyengének tűnik mostanában a dollár, és mi eleve az EUR-hoz kötjük magunkat, nem értettem, miért nem abban vettük fel a kölcsönt.

Ha mindegyik ezt csinálta, Bajnaiék is, valszeg nem véletlen, így tudtak megfelelő mennyiségű pénzhez jutni.

Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 19:45
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#152
viktor, matolcsyval együtt k...ott jó vezető, a másik szakember.

az irigység szól belőled.
tokos. 2011. 11. 09. 19:43
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#151
Betettem, a linket, hogy Bajnaiék mekkora hozammal bocsátottak ki USD kötvényt egy évvel Orbánék előtt, szinte megegyezett a kamat.

Bajnaival nincs különösebb bajom, ezt már többször leírtam, kétségtelen, kényszerpályán voltak, és voltak hülyeségei, pl. az adójóváírás emelése (lehet, hogy a szoci hátttér miatt csak), de fontos dolgokat lépett meg, igaz, azok meg IMF előírásra történtek. Ezek miatt egy kicsit "arctalan"-nak tűnik, de ez nem feltétlenül jelent bajt.

A szükséges dolgokat kb 80%-ban teljesítette, a minimumnál többet nem vállalt, de az őt megeőző évek alapján ez komoly dolog.

Az olaszok kb. 4%-os hiteleket refinanszíroznak a papírjaikkal, kb ilyen volt a mi IMF hitelünk is.

A csődre nem tudok mit mondani, remélem, hogy megússzuk.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 19:12
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
előrebocsátom: ha matolcsy arra fogadott, hogy USA-ban hiperinfláció lesz, akkor bingo. mert akkor egy ebéd árából visszafizetjük a devizahitelt. de szerintem csicsibá ennél hülyébb. attól tartok, még a portfolio fórumban is a leghülyébbek közé tartozna. ami elég nagy dolog
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 19:09
Előzmény: #131  tokos.
#149
na ja. csak az olaszok nem 2-3 %-os hozamú IMF hitelt refinanszíroznak vele. a magyar kibocsátás tavasszal rendkívüli módon kilógott a mezőnyből. így értettem azt, hogy világbajnok.

az igaz, hogy ma az olaszok talán le is hagytak minket hozamban. nem is godolom, hogy fenntartható az adósságpályájuk.

IMF nélkül Magyarországon csőd lesz. lehet, azzal együtt is. lehet, Bajnaival is az lenne. de szerintem Bajnai a nagy szarkupacból valamit ellapátolt, viktorék pedig újra növelték.

ez nekem nem tetszik. szivacsnak pl. igen. ő direkt szereti.

tokos. 2011. 11. 09. 18:53
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#148
Lehet, de ha újat veszel, arra is lehet költeni 100 ekm után. Nekem 170 ekm környékén kellett motort cserélni...
tokos. 2011. 11. 09. 18:52
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#147
Én sem tudom, hogy mi a céljuk, egy biztos, a hazai gázpiaci verseny javításába valszeg könnyebben bele tudnak szólni a MOL tulajdonosaként, de legalábbis erősíthetik a MOL ezirányú szerepvállalását.

Sok dolog elindult, LPG terminál az Adrián, (azt hiszem) azeri gáz importja a Fekete-tengeren keresztül, aztán ezek megint mintha leállóban lennének, pedig ez a megoldás. A verseny.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 18:45
Előzmény: #144  tokos.
#146
Na, ezért nem vettem még újat. Pedig a legutóbbi autómra annyit költöttem, hogy abból kitelt volna újból is elég jó.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 18:44
Előzmény: #142  tokos.
#145
"hanem tulajdonlás volt a vétel célja."

És a tulajdonlással mi lehet a cél? Csak és kizárólag az anyagi haszon fogadható el célként. Anyagi haszon az is, ha az állam szociálpolitikát akar folytatni az üzemanyagárakkal. De csak és kizárólag anyagi haszon lehet magyarázat, mert minden más esetben az állampolgárok pénzének kidobása az öncélú hatalomgyakorlás.
tokos. 2011. 11. 09. 18:39
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Pénznyelő,

A szalonból kihozva buksz kb. 10%-ot. Pedig a költségeidet ez aligha befolyásolja.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 18:35
Előzmény: #142  tokos.
#143
Csak részben van igazad. Nem speki, hanem gazdasági szemmel nézek sokmindent. Ez való igaz.

"Vettél már új autót? Számoltad, hogy mennyit buktál, mikor kihoztad a szalonból? Akkor minek vetted?"

Nem vettem. Éppen ezért.

De egyébként a piac itt sem hülye. Hiszen sokszor kiszámoltam ezt is. A használtautónál a minél fiatalabb, annál kisebb a szervizigény, de annál nagyobb még ott is a bukta, Egy 3 év, vagy 100e km garis új kocsinál nincs szerviz, de sokat buksz. Egy 10 éves kocsival már csak keveset buksz, viszont 3 év alatt elköltesz ugyanannyit szervizre.

A piac nem hülye, nem véletlenül árazódnak a használt kocsi árak.
tokos. 2011. 11. 09. 18:29
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Ja értem. Szerintem túlzottan speki szemmel nézed a világot.

Vettél már új autót? Számoltad, hogy mennyit buktál, mikor kihoztad a szalonból? Akkor minek vetted?

Használni akartad esetleg?

Függetlenül attól, hogy szerintem jó dolog volt-e MOL-t venni, (mert én valszeg nem vettem volna meg, mint ahogy a matávot, meg a rábát sem), a MOL esetében eléggé szűklátókürű szemléletnek tűnik naponta számolgatni a bukót, ha nem árfolyamnyereség, hanem tulajdonlás volt a vétel célja.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 18:23
Előzmény: #140  tokos.
#141
Itt sem hőzöngtem. Azt te szoktál.

Szembe állítottam a Fidesz "eltőzsdézik az emberek pénzét" dumájukat a saját pénzügyi, tőzsdei buktájukkal. Ennyi történt.

Vedd le a narancsszemüveget. Vagy mondhatnám úgyis, bújj elő Orbán fenekéből.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek